Piłka ręczna

    

Postprzez zaga92 on 18 Sty 2008, 09:20

Mecz byl ciagle bardzo wyrownany, ale nie potrafilismy odskoczyc Chorwatom na kilka bramek. Nieskuteczny byl Karol Bielecki, szczegolnie w koncowce bo na poczatku drugiej polowy jeszcze byl skuteczny. O tej porazce zawazylo pudlo Marcina Lijewskiego w koncowce na kontrze. Gdyby trafil mielibysmy ciagle kontakt, a tak niestety rywale odskoczyli i wygrali.
WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
Awatar użytkownika
zaga92
Weteran
Weteran
 
Postów: 1183
Dołączenie: 10 Lip 2007, 10:15
Miejscowość: Kalisz
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Jabol on 18 Sty 2008, 10:08

Pejter napisał(a):Z czterema


Z dwoma bo sobie chyba nie wyobrazasz, źe Chorwacja nie awansuje, a wynik ostatniego zespołu się nie liczy

Pejter napisał(a):Bez takich ludzi, a w szczególności tego drugiego, nie bylibyśmy wicemistrzami świata. Wystarczy?
A to, że nawet w słabej formie są na tyle dobrzy, by ich powołać, świadczy tylko o ich klasie. Mam nadzieję, że jeszcze odszczekasz te słowa na tych mistrzostwach.


Pisałem o konkretnym meczu, zaraz po nim, jeszcze pod wpływem emocji, kolejne takie występy nas skompromitują, oczywiście nie podwaźam jego wkładu w drugie miejsce na MŚ,jednak wczorajszy występ był źenujący.
Awatar użytkownika
Jabol
Weteran
Weteran
 
Postów: 422
Dołączenie: 01 Wrz 2007, 20:40
Miejscowość: Krosno Odrzañskie
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Zashi on 19 Sty 2008, 20:46

Pierwszy mecz bysmy wygrali gdyby nie ****** sędziowie. Nawet slepy by zobaczył, że sędziują pod mistrzów olimpijskich.

W drugim zagralismy na swoim poziomie i przeciwnik nie miał szans. Jeszcze jutro wygrac z naszymi południowymi sąsiadami, co nie powinno być trudne i będzie ok.
Awatar użytkownika
Zashi
Nietykalny
Nietykalny
 
Postów: 2672
Dołączenie: 30 Maj 2006, 16:55
Miejscowość: Los Sathanes
Postawił: 15 piw
Otrzymał: 4 piw za 3 wypowiedzi

Postprzez Jabol on 20 Sty 2008, 17:54

Polska-Czechy 33:30

no i nasi szczypiorniści wygrali drugi mecz na ME, zwycięstwo cieszy, bowiem dało ono nam awans do drugiej rundy turnieju, w której zagramy z Duńczykami, Norwegami i kimś z dwójki Rosja bądź Czarnogóra. Samego meczu nie widziałem, bowiem równolegle trwała siatkówka. Szanse na awans do półfinału jakies mamy wchodzimy do gry z 2 punktami, i musimy wygrac wszystkie trzy mecze aby zająć jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc.
Awatar użytkownika
Jabol
Weteran
Weteran
 
Postów: 422
Dołączenie: 01 Wrz 2007, 20:40
Miejscowość: Krosno Odrzañskie
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Pejter on 21 Sty 2008, 22:13

Jabol napisał(a):Pisałem o konkretnym meczu, zaraz po nim, jeszcze pod wpływem emocji, kolejne takie występy nas skompromitują, oczywiście nie podwaźam jego wkładu w drugie miejsce na MŚ,jednak wczorajszy występ był źenujący.


No to zanim coś napiszesz pod wpływem emocji, dobrze się zastanów.
Awatar użytkownika
Pejter
Nietykalny
Nietykalny
 
Postów: 2727
Dołączenie: 19 Kwi 2006, 14:53
Miejscowość: Domaradzka Ku¼nia
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Jabol on 21 Sty 2008, 22:54

Z tą reprezentacją, to się trochę wygłupiłem, ale szlag mnie trafiał jak tamten mecz oglądałem, bo tylko patrze Jachlewski, bądz Lijewski idzie z kontrą, nie strzela i zaraz Chorwacu nam odskakują.

A co do tego vicemistrzotwa świata, to uważam i tak że 65% to nasze umiejętności, a 35% zasługa sędziów i nieprzygotowanie się w bardzo dobrym stopiniu przez rywali.
Awatar użytkownika
Jabol
Weteran
Weteran
 
Postów: 422
Dołączenie: 01 Wrz 2007, 20:40
Miejscowość: Krosno Odrzañskie
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Pejter on 21 Sty 2008, 23:05

Jabol napisał(a):A co do tego vicemistrzotwa świata, to uważam i tak że 65% to nasze umiejętności, a 35% zasługa sędziów i nieprzygotowanie się w bardzo dobrym stopiniu przez rywali.


Chyba trochę przesadzasz. Teraz mieliśmy dużą szansę na wygraną z Chorwacją, tylko to właśnie my nie jesteśmy tak w 100% przygotowani. Mamy braki szczególnie na lewym skrzydle i prawej połówce rozegrania. Z tego bierze się słabsza postawa. Gdybyśmy byli w takiej formie jak na MŚ, wygralibyśmy z Chorwatami.
Awatar użytkownika
Pejter
Nietykalny
Nietykalny
 
Postów: 2727
Dołączenie: 19 Kwi 2006, 14:53
Miejscowość: Domaradzka Ku¼nia
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Jabol on 22 Sty 2008, 22:11

POLSKA-NORWEGIA 24:24

Żaden mecz nie zdenerwował mnie tak bardzo, jak ten, powinniśmy go spokojnie wygrać a tylko, ledwo co remisujemy. Dobrze, że chociaż ten remis, bo tak zachowujemy jeszcze jakieś szanse na awans do półfinału, teraz musimy jutro jak najwyżej ograć Duńczyków i zmieść z parkietu Czarnogórców, tylko korzystne wyniki w tych dwóch spotkaniach i inne korzystne w naszej grupie dają nam jakąś szansę. Co do meczu, byliśmy stroną zdecydowanie przeważającą, cały czas prowadziliśmy grę w pierwszej połowie, a mimo to zeszliśmy zniej pokonani 12:13. Druga połowa już słabsza przegrywaliśmy nawet czterema bramkami, ale w cudowny sposób straty zostały odrobione, kiedy Norwegia grała trójką w polu. Za ten mecz wyróznienia dla Karola Bieleckiego i Marcina Lijewskiego kapitalnie ten drugi prowadził grę, a z pierwszym zdobywali bramki z dystansu. Nie zapominam o Grzegorzu Tkaczyku, który tez dołożył swoje trafienia. Mecz przegrywamy na własne życzenie, pytanie gdzie? A no odpowiedź prosta jak się wykorzystuje 2 na 7 rzutów karnych, to czego szukać. Sędziowie pomagali tylko, jak mogli gospodarzom, aż nadto było to widoczne. Najbardziej rozśmieszyła mnie sytuacja kiedy Tomek Tłuczyński otrzymał czerwoną kartkę, za co? Za to iż sędzia, że podczas wykonywania rzutu karnegoTomek nie był zainteresowany zdobyciem bramki, a uderzeniem w twarz Egge. Rzeczywiście piłka trafiła w twarz bramkarza, a jak można coś takiego orzec, wtedy nasz zespół przegrywał 4 bramkami.

A teraz nasza sytuacja

1 Norwegia 5 +6
2 Dania 4 +17
3 Chorwacja 4 0
4 Polska 3 +1
5 Słowenia 2
6 Czarnogóra 0

Słowenia i Czarnogóra po za grą ale to oni nam będą potrzebni do awansu. przyjmuję sytuację, że z 1 miejsca wyjdzie Norwegia a o drugie my walczymy z Danią. Sytuacja jest prosta ogrywa Duńczyków, Czarnogórców, ale jeszcze jeden warunek Norwegia musi ograć Chorwację, to jest podstawowy warunek, myślę jednak że będą zmotywowani, bo w przypadku porażki, będą mogli wypaść z turnieju, dlatego to będzie tak kluczowy mecz, o ile my wygramy swoje wcześniejsze. W innym wypadku, będziemy musieli liczyć na punkty Słoweńców i Czarnogórców, co będzie niewątpliwie wyczynem. Musimy koniecznie jutro ograć Danię, tylko jak tego dokonać, skoro oni dizsiaj ograli 10 bramkami Chorwatów, i mają fenomenalnie dysponowanego bramkarza, wuerzymy , jednak w sukces i medal ME.
Awatar użytkownika
Jabol
Weteran
Weteran
 
Postów: 422
Dołączenie: 01 Wrz 2007, 20:40
Miejscowość: Krosno Odrzañskie
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez zaga92 on 23 Sty 2008, 16:42

To byla masakra. Zostalismy tak strasznie wych***** ze to nieporozumienie. Norwegowie graja u siebie fakt, ale zeby juz tak sedziowac i za byle gowno dawac nam kary. Wyzej wspomniana sytuacja z Tluczynskim i kiedy gralismy 6 na 3 sedzia tak za nic dla rownowagi wywalil Siodmiaka. Fakt nie byl to dobry mecz w naszym wykonaniu, ale do wygrania. Dzisiaj trzeba wygrac i tyle :)
WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
Awatar użytkownika
zaga92
Weteran
Weteran
 
Postów: 1183
Dołączenie: 10 Lip 2007, 10:15
Miejscowość: Kalisz
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Pejter on 23 Sty 2008, 20:05

Przegraliśmy sromotnie z Danią. Powód? Brak bramek z ataku pozycyjnego. Na oko to 90% goli zdobyliśmy po kontrach.

Bramkarz Duńczyków jest świetny. Nasi niestety bez formy.
Awatar użytkownika
Pejter
Nietykalny
Nietykalny
 
Postów: 2727
Dołączenie: 19 Kwi 2006, 14:53
Miejscowość: Domaradzka Ku¼nia
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Jabol on 23 Sty 2008, 21:46

Pejter napisał(a):Przegraliśmy sromotnie z Danią.


To był fatalny mecz, aż ciężko się go oglądało, Duńczycy nie zagrali też jakieś fenomenalnej piłki, zagrali na przyzwoitym poziomie, tylko my się nie umieliśmy dostować. W obronie nawet była jako tako, Szmal miał 30% wybronionych piłek, tylko ten atak, nic nam zupełnie nie szło. Jeżeli bramkarz Duńczyków utrzyma tą formę, to smiało mogą mierzyć w finał, naprawdę kapitalny gracz, ponad 41% wybronionych uderzeń.
Awatar użytkownika
Jabol
Weteran
Weteran
 
Postów: 422
Dołączenie: 01 Wrz 2007, 20:40
Miejscowość: Krosno Odrzañskie
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Valverde on 24 Sty 2008, 03:15

Nerwów starczyło mi tylko na połowę, nie potrafiłem czerpać jakiejkolwiek przyjemności z oglądania tego meczu. Zauważyłem jedynie beznadziejną grę w ataku - owszem, dobra postawa bramkarza Duńczyków, lecz spora część rzutów trafiała wprost w niego, nawet za bardzo nie musiał wykonywać żadnego ruchu. Szkoda...

Swoją drogą, zauważam analogię w sytuacji ręcznych i siatkarzy. Dość nieoczekiwany sukces na MŚ, jednak obie reprezentacje nie nawiązały wówczas walki w finale. Później dobra postawa w różnego rodzaju rozgrywkach [siatkarze LŚ, ręczni udanie zagrali m.in. prestiżowy turniej w Paryżu], a potem przyszła wielka klapa na ME. Dwa sukcesy ponad miarę, czy nieumiejętność poradzenia sobie z presją, rolą faworyta?
Image
Valverde
Weteran
Weteran
 
Postów: 1180
Dołączenie: 01 Maj 2006, 20:45
Miejscowość: Chojnice
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez Jabol on 28 Sty 2008, 12:21

Polscy piłkarze ręczni, w walce o miejsce na MŚ spotkaja się ze Szwajcarami, bedzie to jedyna możliwośc kwalifikacji do tej imprezy bowiem, Europa posiada 14/24 miejsc, z czego 5 jest zajętych a par kwalifikacyjnych jest 9. Pierwszy mecz 7-8 czerwca w Polsce, rewanż tydzień później w Szwajcarii.

W woli uzupełnienia to złoty medal ME dla Duńczyków, którzy w finale pokonali Chorwatów 24:20. Wynik chociaż minimalnie mnie cieszy bo największe laury przypadły naszym pogromcom.
Awatar użytkownika
Jabol
Weteran
Weteran
 
Postów: 422
Dołączenie: 01 Wrz 2007, 20:40
Miejscowość: Krosno Odrzañskie
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez zaga92 on 31 Maj 2008, 23:30

Polacy praktycznie zapewnili sobie udzial na IO w Pekinie. Po wczorajszym remisie ze Szwecja, dzisiaj pokonali Islandie 34:28. Na poczatku objelismy prowadzenie 3:0 i ciagle utrzymywalismy rywali na dystans jednej lub dwoch bramek. Sedziowie dzisiaj tez nie za bardzo nam sprzyjali bo pare razy nasi zawodnicy dostali kare za nic, ale swietnie w bramce spisywal sie Slawek Szmal, ktory wybornie dzisiaj bronil. Najbardziej podobala mi sie interwencja z koncowki meczu kiedy to wybronil sam na sam z rywalem. Bylo to takie dobre podsumowanie wydarzen na boisku. Drugim bohaterem Karol Bielecki, ktory dzisiaj strzelal z nieprawdopodobnych pozyzji. Odleglosci ok 13m od bramki :shock: Jutro trzeba opelnic formalnosci i pokonac naslabsza Argentyne i Igrzyska sa nasze.
WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
Awatar użytkownika
zaga92
Weteran
Weteran
 
Postów: 1183
Dołączenie: 10 Lip 2007, 10:15
Miejscowość: Kalisz
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Postprzez WoLaK on 01 Cze 2008, 11:46

To wyprawiał Szmal to przechodziło ludzkie pojęcie.Wyciągał niemal wszystko.A o Bieleckim wystarczy zacytować komentatora "Karol Bielecki Show".Dzisiaj z Argentyną powinno pójść już z górki.
Image
Awatar użytkownika
WoLaK
Weteran
Weteran
 
Postów: 1486
Dołączenie: 26 Gru 2006, 22:23
Miejscowość: S³upsk
Postawił: 0 piw
Otrzymał: 0 piwo za 0 postach

Poprzednia

Powróć do Sezon 2006/2007

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Linki

Manchester United - RTG - Zespół muzyczny Szczecin - sposoby na jędrny biust - sprzęt stomatologiczny - Suunto