Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #1752
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United
Cytat:Gdzie jest problem? W braku takiego piłkarza jak ROnaldo czy w strategii, która obecnie stawia bardziej na zespół niż na poczynania jednego zaowdnika ?

Chodzi mi o to, że jak gramy z kimś silnym to zgodzę się - musimy mieć przede wszystkim w środku pola piłkarzy zabezpieczających go. Ale już przy taktyce 4-5-1 (nie muszę chyba przypominać, że ostatnio gramy nią dość często) NIE MOŻNA wyjść trzema Carrickami czy trzema Fletcherami w pomocy. Dwóch wystarczy + jeden pomocnik bardzo ofensywny, którego właśnie pozostali dwaj będą odciążać. I jak pamietamy wszyscy, taką właśnie rolę pełnił Mesut Ozil w reprezentacji Niemiec na mundialu. A i przy jakiejkolwiek taktyce, czy 4-4-2 czy 4-5-1, podczas gry ze słabymi rywalami nie ma co zabezpieczać środka pola - trzeba atakować. Od razu nasuwa mi się mecz chociażby z Blackburn pod koniec tamtego sezonu, którego nie wygraliśmy dlatego, że Manchester United grał "rzemiosłem" w środku i nikt nie mógł wysilić się na nic odkrywczego. I wystawianie Giggsa w środku pomocy nic nie zmienia. A Scholesy jak większość pewnie zdążyła już zauważyć nie biega już tyle do przodu co kiedyś.

I oczywiście - możemy dalej udawać, że nasz środek pola jest wspaniały i przebogaty. Ale kłamstwo ma krótkie nogi. A i kilkanaście milionów nas nie zbawi.

A już w ogóle dla mnie rzeczą niepojętą jest, że przy dzisiejszych wywindowanych okropnie cenach piłkarzy on kosztuje tylko tyle i grzechem jest go nie kupić. Potem znowu będzie płacz i zgrzytanie zębów, że Sneijder gra świetnie, a my go nie kupiliśmy.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
30-07-2010 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 30-07-2010 21:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 40 gości