Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United - sezon 2010/2011
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #31
Re: United - sezon 2010/2011
Z tych zawodników, których wymienił Michał to wydaje mi się, że o miejsce w United mogą się martwić Foster i Anderson. Resztę osobiście bym zostawił.
Anglik sam się wypowiada, że potrzebuje gry i myśli o odejściu, a co do Andiego to rozegrał u nas 3 sezony i szczerze powiedziawszy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Miał być następcą Scholesa, ale do tej pory nie widzieliśmy za wiele co mogłoby przypominać grę Rudego. Atutem Andersona jest niewątpliwie wiek i kto wie może SAF nadal w niego wierzy i pozwoli wrócić po kontuzji by rozegrać kolejny sezon, ale mam wątpliwości co do tego.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
05-05-2010 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #32
Re: United - sezon 2010/2011
Jak te przepisy brzmią, że chcemy się pozbyć Wes'a?


Fan United od 1992 roku
05-05-2010 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #33
Re: United - sezon 2010/2011
Cenię i bardzo lubię Wesa, ale...

Jeśli na prawej obronie może grać Rafael, przed którym wielka przyszłość, do tego dochodzą O'Shea, Neville, Czy Da Leat. Jeśli na środku częste szanse dostawać ma Smalling, a są przecież jeszcze Rio, Vida, Evans, czy O'Shea...To zastanawiam się czy jest potrzeba aby Wes zajmował miejsce w kadrze zawodnika powyżej 21-go roku życia. Jak wiemy takich slotów jest tylko 25.

Nie mówię zresztą, że ci wszyscy zawodnicy powinni odejść. Wydaje mi się jednak, że ich kandydatury mogą zostać rozpatrywane.

Cytat:to rozumiem, ale Hargo i Kuszczak? Why?
Nie wierzę niestety w to, że Haro będzie dla nas ważnym zawodnikiem. 2 lata bez gry na poważnym poziomie to szmat czasu i dla blisko 30-letniego zawodnika jest to okres, którego prawdopodobne nadgonić się nie da. Chciałbym się mylić, ale jak dla mnie to będzie podobna sytuacja jaką mieliśmy z Sahą, bądź (optymistyczny wariant) jaką Spursi mają z Kingiem.

A GK bym się pozbył i spróbował sprowadzić kogoś, kto by już powoli wkraczał do naszej bramki zastępując w niejednym meczu VdS.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
05-05-2010 13:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #34
Re: United - sezon 2010/2011
Ja natomiast nie wierzę w to, że Ferguson w najbliższym okienku pozbędzie się Owena. Nie po to na niego tyle czekał, by teraz nawet nie spróbować. Poza tym gdyby teraz go sprzedał, byłby to dla Hargo ogromny cios w plecy, po którym mógłby się nie pozbierać.
Hargreaves to niezwykły walczak i jeśli tylko będzie zdrów, to na pewno wróci do odpowiedniej dyspozycji.

Pozbycie się Tomka, jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Podczas nieobecności Edwina, Kuszczak godnie zastąpił Holendra i przez wszystkich był bardzo chwalony za swoje występy. Moim zdaniem Polak swoimi dobrymi występami zasłużył sobie na danie mu szansy. Jak wiemy bramkarz United, często ma niewiele do roboty i czasem potrzeba tylko jeden naprawdę dobrej interwencji, a jak dobrze wiemy Tomek jest zdolny do tego. Poza tym nie popełnia prostych błędów. Nogami z każdym meczem grał coraz lepiej, a grę na przedpolu pozwoli mu polepszyć regularna gra.



Mój Blog: Pod presją czasu
05-05-2010 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #35
Re: United - sezon 2010/2011
Wywalić tyle siana na tygodniówki, operacje, rehabilitacje itp., a teraz go puścić gdzieś za darmo albo za jakieś grosze? Dzie tu biznes?

Co do Browna, to ja go widzę na prawej stronie w przyszłym sezonie. Na zmianę z Rafaelem.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
05-05-2010 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #36
Re: United - sezon 2010/2011
Trzeba przyznać, że nadchodzący sezon będzie jednym z ciekawszych w ostatnich latach jeżeli chodzi o okienko transferowe jak i potencjalne zmiany/roszady w składzie. Można śmiało to wywnioskować przede wszystkim z dzisiejszych słów SAFa, oraz z faktu, że od nowego sezonu wchodzą nowe przepisy, po primo, a po secundo, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ zakończymy ten sezon 'tylko' z Pucharem CC. Moim zdaniem, jeżeli mamy gdzieś szukać potencjalnych wzmocnień, to JEDNAK a może nawet przede wszystkim! przydałby się ofensywny pomocnik, Pogba jeszcze za młody, Scholes już za stary - niestety. Nie chce konkretnie sypać nazwiskami, choć od dłuższego czasu przewija się ich kilka i przyznam, że byłbym usatysfakcjonowany gdyby któreś z nich było wpisywane w protokoły meczowe na OT. Drugim potencjalnym wzmocnieniem może być skrzydło, najlepiej lewe. Dwóch wybitnych prawych skrzydłowych już mamy, obok Valenci licze Naniego, który po obu stronach boiska czuje się dobrze. Marzenie A.Young, transfer niespodziewajka Alexis Sánchez, cicha nadzieja - Obertan. Co do transferów out: Foster - to jakby oczywiste, Carrick - uczucia mieszane, osobiście dla mnie jego czas w United się skończył, choć wiem że wielu nie zgodzi sie ze mną, no i sprawa chyba najbardziej dyskusyjna czyli Berba. Ostatnia wypowiedź Benzemy, przekreśla jego transfer do nas /może i lepiej, patrząc na treść tej wypowiedzi/, kiedyś bardzo chciałem Agbonlahora, teraz nie bardzo mi sie widzi taki transfer, zważywszy na rozwijający się talent Machedy oraz dwie niewiadome w postaci Dioufa i Hernandeza.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
05-05-2010 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #37
Re: United - sezon 2010/2011
michal85 napisał(a):Carrick, Foster, Kuszczak, Berbatov, Anderson, Hargreaves, Brown

To są zawodnicy, którzy pierwsi przychodzą mi na myśl kiedy słyszę o odświeżaniu składu. Kilku pozbyłbym się z bólem serca, kilku szkoda by mi nie było. Jasne jest jednak to, że aby pójść na przód musimy pozbyć się kilku z wyżej wymienionej grupy - chociażby z uwagi na fakt, że wchodzą nowe przepisy i jeśli chcemy kogoś kupić, to musimy dla nowych nabytków zrobić miejsce.

Michał, celowo na swojej liście nie umieściłeś Parka? Jak dla mnie jest to piłkarz którego spokojnie moglibyśmy sprzedać. Oczywiście miewa kilka świetnych występów w sezonie, ale ma też okresy, w których gra bardzo słabo.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
06-05-2010 11:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #38
Re: United - sezon 2010/2011
Park jest IMO naszym trzecim skrzydłowym, a do tego potrafi grać na środku w 433. Nie żebym płakał jak odejdzie, ale Park jest pozytecznym graczem. Bardziej zastanowiłbym się na przyszłoscią Tosica, czy Obertana.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
06-05-2010 12:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #39
Re: United - sezon 2010/2011
A ja akurat Tosiciowi dałbym szansę. Niech zostanie z nami jeszcze przez przynajmniej pół roku. W Koln radzi sobie naprawdę przyzwoicie. Oczywiście nie oznacza to, że w United też sobie poradzi, ale na szansę chyba zasłużył.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
06-05-2010 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #40
Re: United - sezon 2010/2011
Tzn jak dla mnie Tosić się dobrze wypromował w Bundeslidze i można na nim zarobić, bo nie wierzę, żeby zrobił jakąś wielką karierę u nas. Park jest naszym trzecim skrzydłowym tylko dlatego, że nie ma innych kandydatów na tę pozycje.

Jeśli chodzi o skrzydła to według mnie optymalnie: Park, Tosic - out, Young/Silva, jakiś przyzwoity zawodnik, albo uznany talent - in.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
06-05-2010 12:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #41
Re: United - sezon 2010/2011
Czary napisał(a):Jeśli chodzi o skrzydła to według mnie optymalnie: Park, Tosic - out, Young/Silva, jakiś przyzwoity zawodnik, albo uznany talent - in.

Ja tego nie widzę. Nie po to tyle czasu czekaliśmy, aż Naniemu się odpowiednio wszystko w główce poustawia, żeby teraz miał siadać na ławie kosztem jakiegoś nowego zawodnika. Bo - OK., fajnie byłoby mieć Naniego, Valencię i do tego Younga, ale jakoś nie widzę żadnego z nich w roli rezerwowego. Ashley ma w Villi pewną pozycję, więc sądzisz, że zgodzi się u nas grać na zmianę z Portugalczykiem? Albo, że SAF jest takim skurwysynem i znowu kopnie Naniego w dupę i będzie mu dawał grać raz na miesiąc, ze słabeuszami?

A taki Park, którego wskazujesz jako jednego z tych do odstrzału, to zajebista alternatywa, wiadomo, ma spore wahania formy, ale nie żąda za swoją grę rekordowej gaży, nie dopomina się w mediach o miejsce w podstawie, godzi się na to, że umiejętności ma takie sobie i najwięcej nadrabia walecznością, więc jest przydatny, ale nie jest żadną gwiazdą...
Więc jak, kupujemy Younga, sadzamy na ławce mającego świetny pierwszy sezon Valencię, czy w końcu łapiącego formę Naniego? A może to właśnie Anglika wyszarpiemy za jakieś 30 baniek, by oglądał mecz z wysokości krzesełka? Już kiedyś kupiliśmy pewnego zawodnika za grubą kasiorę, który dziś w meczach z najsilniejszymi rywalami wchodzi co najwyżej na ostatnie pół godziny i to przy niekorzystnym wyniku...

Nie mówię, żeby nie wzmacniać skrzydeł. Można, ale kupując kogoś, kogo będzie trzeba oszlifować. Przypominam, że kiedyś mieliśmy boki CR - Giggs, a w rezerwie był Nani, przystosowujący się do europejskiego poziomu. I wyszło nam to na dobre, bo dziś Ronaldo nie ma, Giggs często gra średnio, natomiast Nani eksplodował, skład został uzupełniony o Antosia i jesteśmy słitaśni. Ja mówię STOP wielkim transferom na skrzydła! Eksploatujmy to co mamy (Obertan, Park, może nawet Tosiek) i uzupełnijmy skład o takiego np. Joe Cole'a, doświadczonego, dobrego, ale wciąż niedocenianego piłkarza. To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie, przynajmniej w moim mniemaniu.

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
06-05-2010 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #42
Re: United - sezon 2010/2011
W 433 Young może grać tego najbardziej wysuniętego CMa. Jego główną cechą jest uniwersalność potrafi grać na jednym i drugim skrzydle, a także jako AM. W sumie może do tej taktyki lepszy jest David Silva.

Fletcher - xxx
Young/Silva
Valencia - Rooney - Nani


W przypadku kontuzji, bądź słabszej formy Antka bądź Naniego wskakuje automatycznie na skrzydło.

W tym momencie boje się tylko, że i Nani i Antek nie będą mieć żadnej alternatywy do coraz to lepszego zapierdalania na treningach, jak będą wiedzieć, że Park nie jest w stanie ich wygryźć ze składu.

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
06-05-2010 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #43
Re: United - sezon 2010/2011
Co do Parka, to podpisuje się pod tym, co napisał Szymek.

Nie zgadzam się natomiast z tym, że nie powinniśmy nikogo świetnego sprowadzać na skrzydło. 2 dobrych skrzydłowych to za mało, zwłaszcza, że my skrzydłami gramy w każdym meczu.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
06-05-2010 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #44
Re: United - sezon 2010/2011
Young grywa jako AM? Szczerze powiem, że pierwszy raz o czymś takim słyszę i nie widziałem choćby jego jednego meczu na tej pozycji. Natomiast pod względem uniwersalności idealny byłby właśnie Silva, który przy 433 grałby AMa, a w razie czego mógłby wystąpić na skrzydle. Chłopak jest fenomenalny, tylko dwa "ale", czy on się sprawdzi w Anglii i czy jeśli się sprawdzi, to nie będzie to dla niego za twarda liga, jak np. dla Torresa.

Wówczas jeśli nikogo byśmy nie sprzedali to na dobrą sprawę nie potrzebujemy więcej wzmocnień.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
06-05-2010 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #45
Re: United - sezon 2010/2011
Jeszcze jedno "ale", a mianowicie suma odstępnego. Valencia tanio go nie odda, a Ferguson jakoś nie skory do drogich zakupów.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
06-05-2010 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości