Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religie, Kościół, Bóg
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #16
Re: Religie, Kościół, Bóg
Foster napisał(a):Tak samo jak w innych dziedzinach tak samo pośród księży, są ludzie słabi, którzy nie powinni nim być ale jednak są.

Lepiej bym tego nie ujął. Wszędzie znajdą się czarne owce. W kościele Rydzyk, w sejmie... może nie najlepszy przykład 8-), wśród homosiów wojujące geje, w kanałach sportowych SportKlub, a w United swego czasu Twat.

Ps. Jestem katolem. Chętnie porozmawiam na tematy religijne, także z niewierzącymi, wszak szanuję każdego ateistę, który nie jest wojującym wariatem z nienawiścią w rozumie niczym pewna pani przybrana w głazy narzutowe siedząca po lewej stronie sejmu.

Gdzie jest Groszek?
27-04-2011 18:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #17
Re: Religie, Kościół, Bóg
Kris1908 napisał(a):Ps. Jestem katolem. Chętnie porozmawiam na tematy religijne, także z niewierzącymi, wszak szanuję każdego ateistę, który nie jest wojującym wariatem z nienawiścią w rozumie niczym pewna pani przybrana w głazy narzutowe siedząca po lewej stronie sejmu.


Normalnie z ust mi to wyjąłeś. Smile Jak kolega jestem katolem nawet chodzę do kościoła co niedziela, ale jak widziałem w TV te stare babcie co to z różańcem stały pod krzyżem to mnie cholera brała. :shock:
Rozumiem, że można być głęboko wierzącym, ale to nie średniowiecze przecież... :roll:

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
27-04-2011 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #18
Re: Religie, Kościół, Bóg
Cześć, mam na imię Adam i nie wierzę w Pana Boga.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
27-04-2011 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #19
Re: Religie, Kościół, Bóg
Ten "ksiądz", co kazania o okultyzmie prawi, to pomyleniec jakiś. Nie wiem, skąd tacy się biorą, i naprawdę nie mam zielonego pojęcia, po cholerę swoje poglądy próbują szerzyć. Niewątpliwie, to jest ta sama grupa ludzi, która broniła krzyż, ta sama grupa ludzi, dla której najwyższą wartością są poglądy Ojca Dyrektora. Generalnie, to jest jedna szajka, której chcąc nie chcąc, rozwiązać się nie da.

Znam takiego jednego księdza, co należy do tej grupy. Na szczęście, nie jest w mojej parafii, nie spotykam go więc codziennie w kościele. Jest proboszczem innej parafii z mojego miasta. Oto najlepsze kwiatki, które zapamiętałem z jego wywodów, wprawdzie niezwiązane z okultyzmem, ale dość konkretnie idiotyczne:
- "Turcy, chcąc zemścić się na Polakach za zwycięstwo Sobieskiego pod Wiedniem, zaatakowali World Trade Center" ,
- "Największym królem Polski był Kazimierz Wielki, bo ustanowił Maryję królową Polski", coś mu się chyba z Janem Kazimierzem pomyliło :lol: ,
- "Nie powinniśmy wybierać prezydenta ani premiera, bo skoro królową Polski jest Maryja, to królem Polski jest Jezus. Oddajmy władzę nad naszym krajem Jezusowi!"
Dodam, że te wszystkie bzdury zawarł w jednym kazaniu.

Możecie mnie nazywać katolem. Ja ateistów szanuję, każdy ma prawo mieć własny pogląd. Ja, z własnego wyboru, jestem ministrantem i zachowuję się tak, jak należy. Jestem katolikiem-praktykującym, a tych co do kościoła chodzą tylko na święconkę, Środę Popielcową, Wielkanoc i Boże Narodzenie (uznając je za najważniejsze święto) zwyczajnie nie szanuję.

Jako ministrant, znam 90% tych z mojego miasta, którzy udają się na księży. Wszyscy to super ludzie, z którymi, można nawet powiedzieć, się przyjaźnię. Księża-fanatycy to zazwyczaj starsze pokolenie, których poglądy śmiało mogłyby być porównane do tych sedewakantystycznych. Uważam, że Instytucja Kościoła powinna się raczej naprawiać niż psuć, bo z tych gorliwych katolików, których znam (moich rówieśników), na 100 osób fanatyków jest może 2.

Popieram, generalnie, może nie w całej rozciągłości, ale w większości, Krisa.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
28-04-2011 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #20
Re: Religie, Kościół, Bóg
Intel napisał(a):Znam takiego jednego księdza, co należy do tej grupy...

A ja znam kilku takowych oraz wielu naprawdę porządnych. Szkoda, że skupiłeś się na jednym przypadku nieco patologicznym, a nie wspomniałeś o innych, ale nie wnikam.

Gdzie jest Groszek?
05-05-2011 18:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #21
Re: Religie, Kościół, Bóg
Jedną część poświęciłem, owszem, jemu, ale przecież o innych księżach (choć faktycznie, trochę mylące może się wydawać, że o jednym patologicznym przypadku piszę kilka linijek, a o porządnych ludziach jedną) piszę również. Księży znam wielu, większość to mili, inteligentni i oczytani ludzie, z którymi można podyskutować na jakimś wyjeździe z parafii na wiele ciekawych tematów. Jeden ksiądz skończył np. filozofię i medycynę - fajnie było mi rozmawiać na wysokim poziomie podczas "naprawiania" mi wybitego palca na rekolekcjach, inny ksiądz z kolei uczy hiszpańskiego w pobliskiej szkole.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
05-05-2011 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaka Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 652
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 24
Post: #22
Re: Religie, Kościół, Bóg
Od momentu kiedy dowiedziałem się o samobójstwie znajomego, a raczej o jego przyczynach, świat księży nigdy więcej nie będzie taki sam w moich oczach jak za dzieciaka. Nie chce zbytnio sprawy roztrząsać, powinniście sami załapać o co chodziło. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że chodzą po polskiej ziemi dobrzy duchowni. Sam znam kilku, głównie z dawnych lekcji katechezy, bo do kościoła nie chodzę. Jednak ci wszyscy którzy tak bronią księży muszą zdać sobie sprawę, że te liczne czarne owce jak je nazywacie potrafią zjebać opinie dla całego tego środowiska. Tak samo jest z kibicami piłkarskimi w Polsce. Większość to ludzie z życiową pasją jaką jest ultras. A jednak przez paru pseudokibiców opinia publiczna jebie ich wszystkich równo, kibic = cham, prostak, bydle.

Podsumowując. Jeżeli ktoś wyzywa księży od czarnej mafii to dajcie mu spokój, jeżeli to robi to prawdopodobnie ma do tego powody, nie robi tego z nudów. Sytuacja działa również w drugą stronę, jeżeli ktoś ich broni to nie ładujcie w niego mieczem, tylko najzwyczajniej w świecie to uszanujcie. Wiara to sprawa tak osobista jak skrzynka odbiorcza w waszych komórkach. Nikt nie powinien wpierdalać nosa w tą część waszej prywatności.

Pozdrawiam tych niewierzących jak i tych wierzących, a również tych którzy wierzą, a nie praktykują.
06-05-2011 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #23
Re: Religie, Kościół, Bóg
Kaka napisał(a):Wiara to sprawa tak osobista jak skrzynka odbiorcza w waszych komórkach.
Niekoniecznie. Katolicy mają obowiązek misyjny. Z punktu widzenia prawa, państwa etc. i owszem, z punktu widzenia katolika - nie.

Ale mi nie chodzi o jechanie kogoś równo z ziemią. Sam podałeś świetny przykład z kibicami, a chwilę później mu zaprzeczyłeś. Mi zależy tylko i wyłącznie na tym, by przez przykład jednostek, które dopuściły się często rzekomego molestowania, nie jeździć po wszystkich. Bo jest to niespotykane chociażby w odniesieniu do lekarzy (przecież kilka razy byli pijani w pracy, kilku złapano na łapówkach), nauczycieli (moja p. od polskiego :plask: ), prezenterów telewizyjnych (Durczok i jego stół) czy nawet homosiów (wszelkie nieprawości, których dopuszczają się gjeje podczas parad) etc. etc.

@Intel - wiedziałem, jakie miałeś intencję. Chciałem się tylko upewnić Wink

Gdzie jest Groszek?
06-05-2011 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #24
Re: Religie, Kościół, Bóg
To nie chodzi o to, że jest paru księży dobrych, paru złych albo dużo średnich. Chodzi o to, że Kościół jest zły jako instytucja. Kiedy pedofile w sutannach byli chronieni, to nie robiła tego szajka złych ludzi, tylko system. Papież wydał odpowiedni dokument (crimen sollicationis), który zalecał konkretne działania jeśli szambo się wyleje. Łącznie z obłożeniem donoszącej rodziny ekskomuniką. Dlatego paru ciemnych księży nie jest wielkim problemem. Problemem jest system, który ich wychował i dał możliwość działania. Wspiera on ciemnotę, bigoterię i nienawiść do innych.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
09-05-2011 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #25
Re: Religie, Kościół, Bóg
lol_face napisał(a):Wczoraj na komunii w kościele nudziłem się ostro razem z tatem( obydwaj nie przepadamy za tym miejscem :twisted: ) .

Trzeba było wykazać się asertywnością i nie przychodzić, a nie pisać, jak to z tatem nie lubicie tam być.

//Pany bez wyszydzania proszę. /Adis

Gdzie jest Groszek?
09-05-2011 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomasson Offline
Member
***

Liczba postów: 207
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Religie, Kościół, Bóg
Wjeżdżanie na Kościół oraz wyrzekanie się wiary jest coraz bardziej szpanerskie w dzisiejszych czasach.

Osoby, które mają swoje zdanie na ten temat i jakiś konkretny powód potrafię zrozumieć, ale ludzie, którzy podchwytują koncepcję od jednostek bardziej charyzmatycznych od nich i nie wierzą w Boga, "bo tak fajnie jest i kilku moich kolegów też ma Stwórcę w nosie" powinni się puknąć w głowę.

Gdy kolega mi powiedział, że nie wierzy w Boga, bo u niego ziomale w Środzie Śląskiej wolą grać w WoW-a niż chodzić do Kościoła, to myślałem, że jebnę mu ze łba. Przecież to jest niedorzeczne.

Jednakże z drugiej strony każdy ma prawo wierzyć w to, co chce i mnie nic do tego. Wolałbym jednak, aby niektórzy ludzie z mojego otoczenia nie obnosili się z tym jak nie wiadomo kto. Brakuje tylko, aby wybili na miasto z megafonem i ogłosili światu, że są niewierzącymi i kazali sobie bić z tego powodu pokłony.

Nie chce mi się z Tobą gadać.
09-05-2011 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #27
Re: Religie, Kościół, Bóg
Tomasson napisał(a):Osoby, które mają swoje zdanie na ten temat i jakiś konkretny powód potrafię zrozumieć

Tylko, że nie trzeba mieć powodu.Wiara to nie obowiązek.

Ale oczywiście zgadzam się, że takie zachowanie jak kolegi ze Środy Śląskiej jest śmieszne :lol:

Kris1908 napisał(a):Trzeba było wykazać się asertywnością i nie przychodzić,

Tak jakbyś nie wiedział, że czasami nie wypada nie przychodzić.

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
09-05-2011 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #28
Re: Religie, Kościół, Bóg
Ruuuuuuuuuud napisał(a):Kris1908 napisał(a):Trzeba było wykazać się asertywnością i nie przychodzić,

Tak jakbyś nie wiedział, że czasami nie wypada nie przychodzić.

To tak samo nie wypada później marudzić, że się nudziło etc.

Gdzie jest Groszek?
10-05-2011 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #29
Re: Religie, Kościół, Bóg
Dlaczego?

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
10-05-2011 12:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CyberMU Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 1
Post: #30
Re: Religie, Kościół, Bóg
panopticum napisał(a):Dlaczego?

Ponieważ równie dobrze mógł powiedzieć tacie, mamie czy komukolwiek z rodziny, że po prostu nie ma ochoty na przebywanie w kościele, gdyż mu się okropnie nudzi.

http://www.futbolbladihel.blogspot.com

Własne zdanie na różne tematy. Nie tylko piłkarskie. Blush
10-05-2011 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości