Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piractwo komputerowe
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #1
Piractwo komputerowe
Nie żebym kogoś krytykował, nie moja sprawa i w ogóle...Ale przyznam, że śmiesznie to wygląda, jak potraficie sporo godzin poświęcić grze, nawet tyle o niej pisać, a jednocześnie okradać jej autorów.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
06-12-2011 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mat.ka Offline
oj.cieć
****

Liczba postów: 324
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 5
Post: #2
Re: Piractwo komputerowe
michal85 napisał(a):Nie żebym kogoś krytykował, nie moja sprawa i w ogóle...Ale przyznam, że śmiesznie to wygląda, jak potraficie sporo godzin poświęcić grze, nawet tyle o niej pisać, a jednocześnie okradać jej autorów.

Dlaczego śmiesznie? Mnie to na przykład przeraża.

to nie może tak być
ja sobie sam wybiorę wroga
06-12-2011 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #3
Re: Piractwo komputerowe
Mnie też to śmieszyło, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że tak samo postępuję z muzyką.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
06-12-2011 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #4
Re: Piractwo komputerowe
Uwierz Michał, że gdyby mnie było stać bądź ceny oryginałów były rozsądne to nie bawiłbym się ściąganie. Jednak mnie najzwyczajniej w świecie kurwa nie stać, a grać i słuchać chce Smile

A Telford już mi się trochę znudziło. Rozpoczynam już bodaj 10 sezon nimi i po prostu potrzebuje czegoś nowego. Oczywiście starego FM'a nie wywalam i z pewnością jeszcze do nich wrócę.



Mój Blog: Pod presją czasu
06-12-2011 18:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #5
Re: Piractwo komputerowe
Rozumiem, że skoro chcesz jeździć i szpanować Ferrari, a cię na nie nie stać, to możesz je ukraść?

I żeby nie było niedomówień. Świętoszkiem nie jestem, ale mam świadomość tego, co robię. Programów nielegalnych obecnie chyba nie posiadam, natomiast filmy i muzyka - na własny użytek wedle prawa polskiego można mieć, byle nie udostępniać.

Gdzie jest Groszek?
06-12-2011 18:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #6
Re: Piractwo komputerowe
Cytat:Rozumiem, że skoro chcesz jeździć i szpanować Ferrari, a cię na nie nie stać, to możesz je ukraść?
Wole PKS.



Mój Blog: Pod presją czasu
06-12-2011 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #7
Re: Piractwo komputerowe
Czyli autobus też możesz ukraść bądź jechać bez biletu? :>

Gdzie jest Groszek?
06-12-2011 19:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #8
Re: Piractwo komputerowe
Foster napisał(a):Wole PKS.

Wersja demonstracyjna już czeka. Ewentualnie możesz się pokusić o jakiegoś darmowego/starego menedżera, np. takiego
albo takiego. Rozrywka gwarantowana.

Kris1908 napisał(a):Świętoszkiem nie jestem, ale mam świadomość tego, co robię. Programów nielegalnych obecnie chyba nie posiadam, natomiast filmy i muzyka - na własny użytek wedle prawa polskiego można mieć, byle nie udostępniać.

Jeśli z muzyką pijesz do mojego posta - IMO nie chodzi o to, że posiadanie pirackiego FMa jest w świetle polskiego prawa nielegalne i temu to jest be, a raczej o to, że tak wychwalamy dzieło programistów, a jednocześnie efekt ich pracy mamy za darmo. Przenosząc to na grunt legalnej już w polskim prawie muzyki - chwalisz swój ulubiony zespół, a w pracy im wcale nie pomagasz, bo ich ostatnie wydawnictwo zamiast kupić, pobrałeś sobie z Rapida. Od razu mówię, że moje przykłady są czysto hipotetyczne.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
06-12-2011 19:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #9
Re: Piractwo komputerowe
Nie piłem do twojego posta, tylko do swojego doświadczenia. Ale zgadzam się z tym, co piszesz.

Gdzie jest Groszek?
06-12-2011 19:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #10
Re: Piractwo komputerowe
Kris1908 napisał(a):Rozumiem, że skoro chcesz jeździć i szpanować Ferrari, a cię na nie nie stać, to możesz je ukraść?

Ale jak ukradniesz Ferrari, to będą mieli w salonie jedno ferrari mniej. Jak ktoś ściągnie FM-a, to o ile gier mniej do sprzedania będą mieli?

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
06-12-2011 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #11
Re: Piractwo komputerowe
No widzisz, Adamie.
Tu się znów pięknie różnimy, bo ja wychodzę z założenia, że jeśli ktoś coś robi to jest to jego sprawa i jego własność, ergo on decyduje na jakich zasadach ewentualnie się tym czymś z kimś dzieli. Jeśli inna osoba jego zasady łamie, np. bierze bez zapłaty, to oszukuje, w tym przypadku kradnie. Jednak ty jako zadeklarowany lewak rościsz sobie prawo do wchodzenia w kompetencje właściciela i decydowania za niego w kwestiach rozporządzania swoim dobrem.

Gdzie jest Groszek?
06-12-2011 20:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #12
Re: Piractwo komputerowe
Miałem nadzieję, że nie odpuścisz...
Robię co robię i moja to sprawa.



Mój Blog: Pod presją czasu
06-12-2011 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #13
Re: Piractwo komputerowe
OK. Nie burz się, jak ci kiedyś zniknie portfel. Ktoś zrobił, co zrobił i to jego sprawa.

Gdzie jest Groszek?
06-12-2011 20:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #14
Re: Piractwo komputerowe
Mnie chodziło tylko o to, że analogia jest chybiona.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
06-12-2011 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #15
Re: Piractwo komputerowe
A mi chodziło o to, że nie jest.

Gdzie jest Groszek?
06-12-2011 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości