Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka ręczna
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #16
Re: Piłka ręczna
I mamy finał ME Dania - Chorwacja. Po zawziętych meczach, więc finał będzie niesamowicie ciekawy. Myślę, że Duńczycy będą mistrzem. Ich piłka jest galaktyczna, a na tych mistrzostwach spisują się naprawdę wyśmienicie. A więc do boju Danio!

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
26-01-2008 20:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Munky Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #17
Re: Piłka ręczna
jak wrażenia po meczu Francja-Niemcy? Big Grin

Ja tam się baardzo cieszę że żabojady wygrały Wink a to co robi Abalo to magia..
27-01-2008 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TRSWS Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #18
Re: Piłka ręczna
Mnie również Francja na 3. miejscu odpowiada. Co do finału, wolałbym Chorwatów, ale w sumie Duńczycy też zasłużyli na tytuł.
Polacy zagrają o Pekin ze Szwajcarami. Jak myślicie, jakie mają szanse? Moim zdaniem musiałoby im naprawdę źle pójść, żeby ich nie pokonać.
27-01-2008 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #19
Re: Piłka ręczna
I już znamy rozstrzygnięcie Mistrzostw Europy:
Cytat:Duńczycy wygrali mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. W niedzielnym finale w Lillehammer pokonali oni 24:20 (13:10) mistrzów olimpijskich, Chorwatów.
To pierwsze w historii mistrzostwo dla Danii.


Fan United od 1992 roku
27-01-2008 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #20
Re: Piłka ręczna
I bardzo dobrze. Pewni siebie Niemcy przegrali, a Dania, na którą liczyłam mistrzem. Ja to w ogóle mam słabość do reprezentacji Dani w ręczną. To co oni wyrabiają czasem na boisku to naprawdę jest niesamowite. Tylko szkoda mi Polaków... Sad
TRSWS napisał(a):Polacy zagrają o Pekin ze Szwajcarami. Jak myślicie, jakie mają szanse? Moim zdaniem musiałoby im naprawdę źle pójść, żeby ich nie pokonać.
Myślę, że powinno pójść dobrze, ale nie należy lekceważyć przeciwnika, nawet gdyby była to najgorsza drużyna. Liczę na awans i złoto na IO. Sądzę, że po tych mistrzostwach zawodnicy będą jak najbardziej nastawieni do walki.

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
27-01-2008 19:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TRSWS Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #21
Re: Piłka ręczna
Oby Smile
W połowie Duńczykiem jest Schmeichel, który też kiedyś grał w ręczną. Czasami bronił w bardzo fajny sposób, właśnie rodem ze szczypiorniaka Smile
27-01-2008 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #22
Re: Piłka ręczna
All Star Team.

Bramkarz - Kasper Hvidt (Dania)
Lewe skrzydło - Lars Christiansen (Dania)
Lewy rozgrywający - Daniel Narcisse (Francja)
Środkowy rozgrywający - Ivano Balic (Chorwacja)
Obrotowy - Frank Loke (Norwegia)
Prawy rozgrywający - Kim Andersson (Szwecja)
Prawe skrzydło - Florian Kehrmann (Niemcy)

MVP - Nikola Karabatić (Francja)
Najlepszy defensor - Igor Voti (Chorwacja)
Najlepsi strzelcy - Nikola Karabatić (Francja), Lars Christiansen (Dania), Ivano Balic (Chorwacja).
Wszyscy po 44 gole.
28-01-2008 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #23
Re: Piłka ręczna
Jak pewnie większość wie o 18:30 w Lubinie odbył się drugi mecz Wisły Płock i Zagłębia Lubin w półfinale Pucharu Polski. Wynik pierwszego meczu rozgrywanego w Płocku to 31:24 dla Wisły, a drugiego (dzisiejszego), który zakończył się przed paroma minutami to... 28:33 dla gości! Pisze z wykrzyknikiem, bo oznacza to, że moja Wisła jest w finale, w którym zmierzy się z Vive Kielce, w Mielcu 16 marca. Teraz tylko muszę wykombinować coś, żeby być tam i kibicować Wiśle na żywo Big Grin.

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
27-02-2008 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minh Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 880
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 10
Post: #24
Re: Piłka ręczna
http://home6.inet.tele.dk/a_busch/hama/

Internetowy menadżer piłki ręcznej :] Co prawda mało rozbudowany ale zawsze coś. Z braku laku i kit dobry ;p Trzeba co nieco się znać na piłce i jedziem Big Grin
16-04-2008 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #25
Re: Piłka ręczna
Coś tu cicho ostatnio... To ja napiszę tylko tyle: MISTRZEM POLSKI JEST WISŁA! Big Grin Fakt faktem zrobili sobie chłopaki pod górkę w 3 meczu, ale teraz to już nie ważne. Ważne jest to, że mamy kolejnego mistrza.

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
11-05-2008 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Piłka ręczna
JEDZIEMY DO PEKINU!!! To było prawie pewne już wczoraj, jednak wszyscy ze świętowaniem czekali do zakończenia dzisiejszego spotkania z Argentyną. Polska wygrała dziś 28:26 i tym samym, obok Islandii, awansowała do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie! 1 czerwca to Dzień Dziecka - 1 czerwca to także dziś Wielkie Święto Piłki Ręcznej!

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
02-06-2008 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #27
Re: Piłka ręczna
Tak. W pierwszym meczu zabrakło nam trochę szczęścia. Ostatnie sekundy, Polacy przy piłce, podanie do Karola Bieleckiego, strzał, obrona Gentzela i 22-22 ze Szwecją. Niestety słaby mecz w wykonaniu Mariusza Jurasika, który w decydujących momentach nie zdołał wpisać się na listę strzelców, marnował nawet w sytuacje sam na sam. Ale to można mu wybaczyć, kontuzja lewej ręki(zerwane wiązadła), którą przecież rzuca. Aczkolwiek on sam powiedział, że zawiódł na całej linii i bardzo przeprasza kibiców i kolegów z drużyny. Za to chyba mecz życia rozegrał starszy z braci Jureckich, Bartek. To co chłopak wyprawiał na kole to szok po prostu. Zresztą 9 bramek na 10 rzutów mówi samo za siebie. W pierwszej połowie Bielecki kompletnie nie istniał, ale za to w drugiej części zdobył 6 bramek. Pochwała oczywiście też dla bramkarzy - i szwedzkich i naszych, Sławka Szmala i (co mnie oczywiście bardzo cieszy Smile) Marcina "Ury Ury Wichury" Wicharego.
Spotkanie z Islandią? Wspaniała gra, wspaniały wynik i - można już było spokojnie powiedzieć - awans do IO. Mecz z Argentyną był tylko formalnością. Powiem tak: jeżeli tak zagramy na igrzyskach to medal mamy na bank. Ponownie Sławek Szmal dawał popis w bramce, z przodu wspaniałe zawody rozgrywał Grzesiek Tkaczyk (btw. nie mogę sie przyzwyczaić do tych jego krótkich włosów Big Grin). Odradzać zaczął się Jurasik, a bramki Karola Bieleckiego niesamowite po prostu.
No i niedziela i Latynosi. Ten mecz nie był do wygrania na boisku, ale w głowach. W spotkaniu na MŚ było (jak dobrze pamiętam) 29:15. Trzeba przyznać, że zaczęło sie nerwowo - Argentyna pokazywała poziom, albo raczej Polacy nie pokazywali swoich całych umiejętności. W 11 minucie pojawił się nawet wynik 4:4, ale nie na długo i dalej Polska prowadziła dwoma, trzema bramkami. Kłopotów nie sprawiali nam tyle Argentyńczycy co jeden z nich, Eric Gull, który pokazał, że nie jest przypadkiem, że gra w wielkiej Barcelonie. Od 55 minuty czekałam już tylko na końcowy gwizdek i pisałam sms z gratulacjami i podziękowaniami. Szczerze powiedziawszy jak zobaczyłam tą radość, to szaleństwo, chłopaków biegających, krzyczących, obejmujących się i zrozumiałam, że pierwszy raz od 28 lat szczypiorniści jada na IO to aż mi sie łezka w oku zakręciła.
Atmosfera w Hali Stulecia nieprawdopodobna. Szkoda, że nie mogłam tam być. Owszem w piątek jak grali pierwszy mecz byłam we Wrocławiu, ale przy okazji powrotu z zielonej szkoły. Nie chcieli mnie zostawić Big Grin
Po tym wszystkim powiem tylko jedno: Pekin jest NASZ! Smile
No i mam nadzieję, że na igrzyska pojadą płockie chłopaki - Marcin Wichary i Rafał Kuptel, z których tylko ten pierwszy załapał się do turniejowej "czternastki". Ale wierzę, że do bilety z napisem "Pekin" dostaną obaj. I obaj wrócą do Płocka z medalami na szyi. Smile

(Ale się rozpisałam... :? )

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
03-06-2008 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #28
Re: Piłka ręczna
Ale przestój w temacie... :shock:

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych 2009 w trakcie. Polacy bronią tytułu wicemistrzów świata wywalczonego przed dwoma laty w Niemczech. Nasi szczypiorniści w grupie walczą z Algierią (39:22), Rosją (24:22), Niemcami (aktualni mistrzowie świata, to z nimi przegraliśmy 2 lata temu w finale, jednak drużyna naszych zachodnich sąsiadów została przebudowana), Macedonią oraz Tunezją. Jak na razie po dwóch meczach Polacy prowadzą w grupie, jako jedyni wygrali obydwa swoje mecze. Dzisiejszy mecz z Rosją należał do dreszczowców - początek meczu kiepski, 0:3 chwilę później 1:5, na przerwę nasi zawodnicy schodzili przegrywając 11:14. Jednak mistrzów poznaje się nie po tym jak zaczynają, ale jak kończą. :mrgreen: Bohaterem meczu jak dla mnie nasz bramkarz - Sławomir Szmal.

Myślę, że to w fazie grupowej był najważniejszy mecz, teraz mam nadzieję, iż będzie z górki.

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
18-01-2009 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
garret9 Offline
Member
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #29
Re: Piłka ręczna
ja dodam ze raczej jeden z ważniejszych..
bo Niemcy to jednak mocna ekipa, mimo iz IO nie byly udane to nadal sa w gronie faworytow,
nie nalezy lekcewazyc tez Tunezji, bo robili juz ladne rzeczy w tym roku.

Co do samej gry brawa dla Sławka Szmala za rewealcyjna postawe...
Karol Bielecki widać ze troche sie odblokowal, juz widzi jak radzic sobie z podwojona uwaga obrony wobec niego..
Jurasik genialny na skrzydle i w ataku pewny
Tłuczyński troche sie rozegrał i w obronie tez jakby mocniejszy sie stal, szkoda karnego bo dawno nie widzialem zeby pudlowal :mrgreen: ale spoko..
Lijewscy dzis nieco wolniejsi ale grunt ze nadal twardo na nogach i w miare rozpedzania turnieju bedzie lepiej..

Oby lepiej z cala druzyna bo obrona niezbyt dynamiczna ciagle ustawieni w jednej lini, powinni chlopcy probowac innych stref cos mieszac wychodzic czesciej na rywali, no i zdecydowanie poprawic skutecznosc, wtedy wróże ponowny dobry wystep na MŚ Smile brawa nasi!!!

There is no Dark Side of the Moon really.. Matter of fact; it's all dark

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
18-01-2009 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michelle Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 314
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 1
Post: #30
Re: Piłka ręczna
Tak, zdecydowanie Rosja to najgroźniejsza drużyna w naszej grupie. Polakom zawsze się grało ciężko z tym zespołem, przypomnijmy sobie chociażby mecz z ostatnich Igrzysk Olimpijskich, gdzie po ogromnej nerwowce wygraliśmy jedną bramką. Dobrze, że Czernoiwanow ukarany został czerwoną kartką, bo on naprawdę w obronie bardzo dobrze gra. To co w kontrach robili Igropulo i Dibirov to byłam pod wrażeniem. Zawiodłam się trochę na Jaszce, ale szczerze mówiąc bardziej mnie cieszyło, że wszedł za niego Zdechły. Wleklak to zawodnik, który pokazuje, że w ważnych momentach można na niego liczyć. Bardzo dobrze pamiętam Damiana jak jeszcze w Wiśle grał. Cóż, gdyby nie Sławek to teraz nie cieszylibyśmy się ze zwycięstwa.

Co do Niemców - to już nie ta sama drużyna co na poprzednich mistrzostwach, niestety.

W ogóle powinniśmy się cieszyć, że nie trafiliśmy do grupy z taką Chorwacją (Horvat, Balić), Francją (Karabatić ), Danią (Christiansen, Boesen) czy chociażby Hiszpanią.

Chorwacja - byli mistrzowie olimpijscy, drużyna sama w sobie niesamowita. Mają wspaniałego Horvata(wiem co mówię, widziałam jego grę na żywo, jak z Wisłą Croatia Zagrzeb grała w LM - że tak powiem: pozamiatał) i Balića, którego się uznaje za najlepszego zawodnika świata. Poza tym, wspomniana RK Croatia Osiguranje Zagrzeb jest złożona praktycznie z całej reprezentacji Chorwacji, więc miałam okazję podziwiać ich rozgrzewkę (po niej też można poznać drużynę) i samą grę. Poza tym Chorwaci są przecież gospodarzami tych mistrzostw.

Francja - mistrzowie olimpijscy, pokonali w finale bardzo mocją wówczas Islandię. Co więcej, mają przecież w swoich szeregach niesamowitego lewego rozgrywającego, Nikolę Karabatića, uznawanego, za jednego z najlepszych zawodników na świecie.

Dania - mistrzowie Europy, a te rozgrywki są najtrudniejszymi ze wszystkich możliwych w piłce ręcznej. Bo w sumie to 75% zespołów biorących w nich udział ma tak samo ogromne szanse na tytuł. Mają też świetnych zawodników w swoich szeregach, m.in. mojego ulubionego, lewoskrzydłowego Larsa Christiansena.

Ogólnie rzecz biorąc mamy dobrą, w miarę łatwą grupę.

Algieria - kiedyś stały uczestnik takich rozgrywek jak MŚ, ale teraz wraca po czterech latach nieobecności. Drużyna mierna, bo widać po wyniku meczu z Polakami Smile

Macedonia - może się wydawać, że to taka kiepska drużyna, ale... No właśnie. Nie wiem czy większość z Was wie, kogo pokonali żeby awansować do MŚ. Otóż, Macedończycy okazali się lepsi od wicemistrzów olimpijskich Islandii! Poza tym gra w tej reprezentacji zawodnik Croatii Zagrzeb, Kirył Lazarov, którego też miałam przyjemność oglądać przeciw Wiśle. Co o nim dużo mówić, dwa razy był chłopak królem strzelców LM.

Niemcy - jak mówiłam to już nie ta sama drużyna co na poprzednich MŚ. W sumie jak mógłby być to ten sam zespół, jeśli połowa zawodników została wymieniona.

Tunezja - obok Egiptu najlepsza drużyna Afryki. Jeśli ktoś oglądał ich mecz z Niemcami to wie, że nie ma w tym przesady, bo obecni mistrzowie świata po strasznie zaciętym meczu wygrali z nimi 26:24.

A co do meczu z Rosją jeszcze - brawo dla B. Jureckiego za to, że ponownie pokazał nam swoje popisowe zagranie Smile I co by nie powiedzieć - zawodzą mnie skrzydła, niestety, ale pokładałam w nich większe nadzieje. Mam nadzieję, że jeszcze pokażą chłopaki na co ich stać. Poprawić jeszcze kilka elementów i będzie naprawdę dobrze. Smile

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not - Kurt Cobain

Twitter: @mchabowska
michalinachabowska.pl
HandballPlanet.com
19-01-2009 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości