Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marouane Fellaini
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #16
RE: Marouane Fellaini
(04-09-2013 08:05)michal85 napisał(a):  Prawdopodobnie spotka go to, co wcześniej Carricka, Fletchera, a ostatnio Cleva, ale koniec końców jestem przekonany, że nikt nie będzie żałował.
dlaczego 'prawdopodobnie'? Skad taki osąd?
04-09-2013 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #17
RE: Marouane Fellaini
Dlatego, że gramy szeroko, co sprowadza się do tego, że środkowi pomocnicy(których jest dwóch, a rywali czesto trzech) nie mają wiele swobody. Muszą być zdyscyplinowani, raczej trzymać się swoich pozycji, żeby nie pojawiły zbytnio luki. W konsekwencji kibice krytykują ich za podania do tyłu, podania do najbliższego, czy brak kreatywności. Tak w skrócie Wink

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2013 12:19 przez michal85.)
04-09-2013 12:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #18
RE: Marouane Fellaini
Nie słyszałem, żeby ktoś od dwóch sezonów ganił Carricka - bo zaczął grać tak, jak należy. Nie słyszałem też, żeby ktoś ganił Cleverleya za początek sezonu 2011/2012 - zaczęto go ganić niedawno, bo zaczął grać słabiej. Scholes też grał w dokładnie tym ustawieniu, i gdy był w formie - ręce same składały się do oklasków po jego pięknych przerzutach do skrzydłowych.

Także tutaj wcale nie chodzi o system, tylko o jednostki. Fellaini zapewne nie będzie drugim Scholesem i nie będzie podawał skrzydłowym na nos ani wrzucał napastnikom prostopadłych piłek, ale swoją siłą, dobrą grą w powietrzu oraz wypadami do przodu (co lubi) doda nam coś, czego ostatnio w United nie było. I za to trzymam kciuki.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
04-09-2013 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #19
RE: Marouane Fellaini
Znaczy się dopiero od dwóch lat Carrick gra tak jak należy? Fleczowi się tez obrywało.

Moim zdaniem krytyka bywała niejendokrotnie niesłuszna i wynika to z faktu, że niektórzy kibice nie chcą zaakceptować, że gramy innym systemem niż inne topowe drużyny, gdzie stawia się na grę środkiem.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2013 14:39 przez michal85.)
04-09-2013 14:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #20
RE: Marouane Fellaini
W ocenie wielu (w tym mojej skromnej osoby) po świetnym wejściu w zespół Carricka w sezonie 2006/2007, potem zaczął prezentować się trochę słabiej, aż w sezonie 2011/2012 i 2012/2013 zaczął w końcu pokazywać pełen potencjał (tamten sezon świetny). Oczywiście upraszczam dla potrzeb tego posta, niemniej w tamtym sezonie nawet SAF przyznał, że widział najlepszego Carrasa w karierze.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
04-09-2013 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #21
RE: Marouane Fellaini
michal85 napisał(a):Moim zdaniem krytyka bywała niejendokrotnie niesłuszna i wynika to z faktu, że niektórzy kibice nie chcą zaakceptować, że gramy innym systemem niż inne topowe drużyny, gdzie stawia się na grę środkiem.

United stawiało na grę skrzydłami od lat i jak wspomniał Mubinho, był czas, że Keane czy Scholes potrafili mimo tego zrobić różnicę w środku, czego teraz nie widzimy, może poza Carrickiem, który potrafi jednym podaniem rozerwać obronę przeciwnika i świetnie rozgrywa piłkę z głębi pola. Jak dla mnie Michale znowu starasz się bronić naszego środka, zrzucając nieporadność tej części środkowej formacji na strategię. Czy Fellainiego spotka taki los jak Cleverleya, czy dawniej Fletchera i Carricka, znaczy niesłuszna (Twoim zdaniem) lawina krytyki, ze względu na sposób gry zespołu? poczekamy zobaczymy, ja nie byłbym taki pewny.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2013 14:59 przez Silvan.)
04-09-2013 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #22
Marouane Fellaini
Wszystko w sumie się zgadza z małym wyjątkiem. Zanim scholes, keano i wielu innych zaczęli robić różnice zagrali juz trochę spotkań w united. Żaden z nich od początku nie wymiatal

Inna sprawa ze kiedys było znacznie wiecej drużyn grających 442, więc i cmom było łatwiej.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2013 17:02 przez michal85.)
04-09-2013 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cepilek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 862
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 14
Post: #23
RE: Marouane Fellaini
To że Scholes i Keane wymiatali w środku niczym w obecnej Barcelonie to mit stworzony na potrzebę krytykowania naszych obecnych pomocników. Fakt Scholes dzielił i żadził w pomocy bo jest piłkarzem wybitnym jakich trudno się doszukać. Natomiast Keane na pewno za kreatywność chwalony nie powinien być bo on dawał nam inne cechy.

Poza tym w obecnych realiach ci Scholes i Keano pewnie też byliby krytykowani.


Ciężko też oczekiwać od Cleva że będzie grał zbyt ofensywnie zostawiąjąc luke Sturridgowi czy Couthino, gdyby tam nad nimi biegał Kagawa mogłoby to inaczej wyglądać.


Fellaini będzie grać wyżej, świadczy o tym fakt że pierwszą opcją był Fabs
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2013 17:28 przez Cepilek.)
04-09-2013 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #24
RE: Marouane Fellaini
Tak, jak już pisałem w felietonie. Od dwóch lat dopraszałem się tego człowieka na Old Trafford. IMO uzupełni wszystkie braki naszego środka poza kreatywnością, a to bardzo dużo! Wink

Nie mogę się doczekać najbliższych miesięcy i weryfikacji moich odczuć.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
04-09-2013 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #25
RE: Marouane Fellaini
Cepilek napisał(a):To że Scholes i Keane wymiatali w środku niczym w obecnej Barcelonie to mit stworzony na potrzebę krytykowania naszych obecnych pomocników.

Tak, a zajebistość Fergusona to mit stworzony na potrzeby krytykowania Davida Moyesa...

Cepilek napisał(a):Natomiast Keane na pewno za kreatywność chwalony nie powinien być bo on dawał nam inne cechy.

Pokaż mi gdzie napisałem, że Keano był kreatywnym zawodnikiem...

Cepilek napisał(a):Poza tym w obecnych realiach ci Scholes i Keano pewnie też byliby krytykowani.

Bardzo ciekawy i absoluty osąd, każdy piłkarz bywa krytykowany. Obecnie twardo grający lider zespołu jak Keano, potrafiący wziąć całą drużynę za pysk, a w dodatku mający zdolność zdobywania goli byłby zwyczajnie niezastąpiony. Jeszcze jakby miał za partnera Scholesa z genialnym przeglądem pola, mającego w prawej nodze kombinację celownika laserowego i petardy to ja bym jednak nie narzekał. Bez żadnego wahania wymieniłbym obecnych CMów na Keane'a i Scholesa w podobnym wieku, nawet mimo tego, że piłka nożna się zmieniła. Tylko co z tego? zarówno Twoje jak i moje zdanie w tym przypadku to czyste przypuszczenia, więc lepiej zejść na ziemię i trzymać się faktów.

Fellainiego cechuje podobna fizyczność gry co Roya Keane, dlatego podałem ten przykład. Kudłacz potrafi również pociągnąć piłkę do przodu, albo zdobyć bramkę głową, co też było znakiem rozpoznawczym Irlandczyka. Wiadomo, że Fellaini nie jest to dokładnie tym czego obecnie potrzebuje United, ale myślę, że Moyes, który zna go znakomicie będzie potrafił wykorzystać jego atuty.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2013 08:14 przez Silvan.)
05-09-2013 08:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #26
RE: Marouane Fellaini
Keane grał od pola karnego do pola karnego, był dużo bardziej dynamiczny niż Fellaini. Niewykluczone, że z biegiem czasu Afro wyrośnie własnie na takiego zawodnika i bardzo na to liczę, ale obecnie trochę mu do tego brakuje. Belg, jeśli chodzi o mobilność, zdecydowanie bardziej przypomina Carricka. Jeśli oczekujesz od Fellainiego, że będzie podciągał z piłką to przodu, to się zawiedziesz. Tego można oczekiwać od Andersona, ale Afro jest za wolny i rzadko można go zobaczyć w takiej akcji.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2013 12:50 przez michal85.)
05-09-2013 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #27
RE: Marouane Fellaini
michal85 napisał(a):Keane grał od pola karnego do pola karnego, był dużo bardziej dynamiczny niż Fellaini. (...) Belg, jeśli chodzi o mobilność, zdecydowanie bardziej przypomina Carricka. Jeśli oczekujesz od Fellainiego, że będzie podciągał z piłką to przodu, to się zawiedziesz.

Nie nazywam Fellainiego drugim Royem Keane'm bo to obraza dla byłego kapitana United, przynajmniej na chwilę obecną, nie jest on również box-to-box'em i tego też nigdzie nie napisałem. Zauważam jednak PEWNE podobieństwa. Poza tym Fellaini jak na takie szczudło świetnie utrzymuje się przy piłce zdobywając teren, więc TAK jak najbardziej liczę, że będzie to robił w United, tak jak liczę, że w ataku pozycyjnym, który był w ostatnim czasie strasznie bezproduktywny ten jego kudłaty łeb bardzo się nam przyda.

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2013 14:18 przez Silvan.)
05-09-2013 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #28
RE: Marouane Fellaini
Czytając Wasze wypowiedzi można odnieść wrażenie, że kupiliśmy jakiegoś lewara. Dla mnie a za mnie, to była od paru lat absolutna gwiazda Evertonu, zespołu czołówki PL. Michał - Fellaini nie umie zdobywać pola i pociągnąć z piłką do przodu? Oglądaliśmy wobec tego inne mecze.

Dla mnie ten zawodnik jest czymś, czego ten zespół od dawna potrzebował - siłą napędową. Dlatego jak w trakcie sezonu posypią się na Belga pochwały - pamiętajcie, kto to przewidywał Wink

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
06-09-2013 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #29
RE: Marouane Fellaini
Nie wiem naprawdę skąd wniosek jakoby Fellaini miałby być "lewarem". Wprost przeciwnie, sam jestem fanem jego talentu i wspominałem to już co najmniej 2 lata temu, kiedy zdecydowana większość marzyła jeszcze o zawodniku typu Sneijder.

Najwidoczniej więc faktycznie oglądaliśmy inne mecze, jesli oczekujesz od Fellainiego tego, że będzie podciągał z piłką do przodu.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2013 12:27 przez michal85.)
06-09-2013 12:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Silvan Offline
Judge-mental
*****

Liczba postów: 1,029
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 55
Post: #30
RE: Marouane Fellaini
Jakby kogoś interesowało to podaję link to indywidualnej składanki zagrań Fellainiego z meczu Belga - Chorwacja, był to decydujący o awansie mecz i dzięki zwycięstwu Belgia zapewniła sobie udział w mundialu. W sumie nic specjalnego, ale można rzucić okiem.

http://youtu.be/k4zVuhfXhpo

"And UNSTOPPABLE SHOT from PAUL SCHOLES !"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2013 12:53 przez Silvan.)
15-10-2013 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości