Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marouane Fellaini
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #31
RE: Marouane Fellaini
No i co to będzie z tym człowiekiem? Spojrzałem teraz w mój ostatni post i byłem podjarany, jak dzieciak jego przyjściem. Teraz jednak widzę, że nie zwróciłem uwagi na jedną ważną sprawę. Belg od bodajże dwóch sezonów w Eve grał non stop tuż za napastnikiem, u nas było pewne, że będzie grał głębiej, tak jak podczas początków jego kariery. Jak niestety widzimy, Kudłacz niewiele z tego już pamięta i teraz powstaje pytanie, ile mu zajmie przypomnienie gry na tej pozycji. Bo chyba udać mu się musi ^^

Ciekawe też jest, czy to rzeczywiście w tym tkwi problem Belga. Bo w sumie co innego? Ligę zna, do klubu przyszedł ze swoim menago, styl gry raczej też podobny, nie wiem o co innego może chodzić.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
05-12-2013 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #32
RE: Marouane Fellaini
To się Belg nagrał. Po kilku meczach absencji uznał, że bez niego też sobie jakoś radzimy i poddał się operacji nadgarstka, która wyklucza go z gry na jakieś dwa miesiące.

Dobrze, że powoli Darren wraca do pierwszego składu, Clev wraca do dobrej formy, bo inaczej byłoby naprawdę nieprzyjemnie. Szczególnie w takim natłoku spotkań. W każdym razie być może warto się rozejrzeć nad chociażby drobnym wzmocnieniem środka pola. Chociażby półroczne wypożyczenie, bo kontuzja Michaela troszkę już się dłuży. A nie wskoczy też od razu do drużyny z topową formą.
23-12-2013 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #33
RE: Marouane Fellaini
Po pierwsze, z tego co słyszałem, to Fella ma problem z plecami, który zajmie trochę czasu i dlatego też w klubie postanowili wykorzystać ten czas też na operację nadgarstka, która od dłuższego czasu jest odwlekana.

Po drugie, ostatnio słyszałem, że Carrick już wrócił do treningów na boisku i niedługo powinien być dostępny dla Moyesa Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
23-12-2013 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szymcio Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 510
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 13
Post: #34
RE: Marouane Fellaini
Długo ostatnio myślałem nad przydatnością i słusznością trzymania w składzie tego zawodnika. Daliśmy za niego bodaj 27 milionów euro, co jest kwotą niemałą, nawet jak na dzisiejsze standardy. Patrząc na jego debiutancki sezon oraz atrybuty śmiało można powiedzieć, że słono przepłaciliśmy, a Everton zrobił interes życia pozbywając się taktycznego kija w szprychach, a przez błąd i panikę Moyesa wpychając go w nasze.

Marouane nadaje się właściwie wyłącznie do systemu 4-2-3-1, albo raczej 4-4-1-1, gdzie jest tzw. mediapunta, czy tam cofniętym napastnikiem. Najlepiej czuje się w roli strącającej piłki bestii która ma pełną swobodę ruchów, nie musi martwić się o to co dzieje się za jego plecami, oraz może pozwolić sobie na więcej walki wręcz bowiem w okolicach 20 metrach sędziowie dyktują faule raczej na przekór obrońcom, nie atakującym. Potworny Belg może się więc tam do woli przepychać ze stoperami, ale już nadmierna agresja w centrum boiska przynosi z reguły żółte kartki dla niego i rzuty wolne przeciwko MU. Bardzo szybka reakcja połączona z bardzo wolnym myśleniem nie daje z reguły pozytywnych rezultatów i tak jest w przypadku Fellainiego. Już w tym sezonie powinien zebrać kilka czerwonych kartek, na szczęście dla nas dostał tylko jedną.

Po minionej kampanii śmiało mogę stwierdzić, że do dwuosobowego bloku CM-ów zupełnie nie pasuje. A już na pewno nie w parze z kimś takim jak Carrick, który bazuje na ustawianiu się i nie jest demonem szybkości. Długo nie zapomnę jak powyższy duet prezentował się w starciu przeciwko City na Etihad... Były zawodnik Evertonu jest oczywiście całkiem skuteczny (spuszczam zasłonę milczenia na ten sezon), potrafi wejść w drugie tempo i huknąć z daleka. Niemniej jednak wszystkie jego decyzje wydają się być podejmowane "na hurra". Zdaje się zupełnie nie przejmować tym co dzieje się za jego kudłatym łbem. Jego wracanie po kontrze rywali można określić mianem kpiny. Giggsy w wieku 40 lat ma w sobie więcej życia i energii. Gubi się w klepkach, prostopadłej piłki raczej nie pośle. Jego szarpnięcia to bieg do przodu bez pomyślunku, z zamiarem minięcia kilku rywali, ewentualnym dojściem do łaciatej po podaniu w uliczkę. Jednakowoż ślamazarność i dynamika Garfielda sprawia, że podobne próby w wykonaniu belgijskiego monstrum wyglądają komicznie i nie przynoszą najmniejszych rezultatów. Tym bardziej, że efekt zaskoczenia minął już za czasów jego gry w Evertonie i teraz większość drużyn doskonale wie jak poradzić sobie z potężnym tylko fizycznie Fellainim.

Skoro tyle mówi się o van Gaalu, to może Holender wciśnie United w ramy ustawienia 4-3-3? Być może. Ale gdzież w takiej taktyce jest miejsce dla Marouane'a? Weźmy przykład Bayernu w którego centrali najczęściej występują Lahm, Kroos i Schweinsteiger. Philipp stara się odpowiadać za dystrybucję piłki od obrońców do przodu, asekurując przy tym stoperów i umiejętnie podłączając się do akcji ofensywnych. Toni to wolny elektron, typ "magic touch" który ma zawsze mnóstwo przestrzeni, mnóstwo wariantów i mnóstwo pomysłów. Bastian jest agresywnym box to boxem znajdującym się tam, gdzie znaleźć się powinien. Widzicie tu gdzieś miejsce dla zawodnika takiego jak Fellaini? Powierzenie mu kreowania akcji skwituję drwiącym uśmiechem. Do bycia box to boxem jest zbyt powolny i nieogarnięty taktycznie. Jako ten grający najbliżej własnej bramki mógłby tylko uwypuklić swoje barbarzyńskie zapędy.

Oczywiście istnieje więcej wariantów zestawienia tercetu pomocników w podobnym systemie. Niemniej jednak Marouane nie nadaje się IMO do żadnego. Dziś typowymi przecinakami już się nie gra, a taktyka na olbrzyma podającego baniakiem do mikrusa (Koller-Baros?) jest przeterminowana i nieżyciowa. Ponadto wizjoner pokroju van Gaala nigdy w życiu nie chciałby oglądać tak prymitywnej piłki.

Według mnie powinniśmy rozejrzeć się za głupcem, tfu! Kupcem na Fellainiego. Za 15 milionów sprzedałbym go z pocałowaniem ręki. Pytanie czy ktoś weźmie go za taką kasę? West Hamy i inne West Bromy pewnie by wzięły, ale nie zapłaciłyby aż tyle. Doprawdy nie wiem co uczynić z tym zawodnikiem. Wydaje mi się, że nawet LvG może nie mieć na niego pomysłu, a za rok pożegnamy go za czapkę gruszek z metką jednego z największych niewypałów transferowych w historii klubu.

- And what will you give me in return, Severus?
- Everything.
14-05-2014 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #35
RE: Marouane Fellaini
Nie jestem zwolennikiem pozbywania się zawodników po sezonie. Nie sądzę też, żeby nowy kołcz pozbywał się ludzi z kadry, bo potencjalnie nie pasuje mu do systemu. Chociaż wiadomy Holender to niezły wariat to kto wie. Ale to zmusiłoby go do kupowania kolejnego zawodnika. W 4-3-3 odpowiedzialność jest rozłożona dzięki czemu mankamenty Belga może będą mniej widoczne zaś sam będzie mógł grać bliżej swojej optymalnej pozycji. Ciężko mi ocenić Belga, bo stał się trochę ofiarą desperacji Moyesa a w zasadzie tego, że był ustawiany tam gdzie nie czuł się za dobrze. Z analizą się zgadzam, ale z końcowymi wnioskami już mniej.
14-05-2014 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sirius Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 424
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 3
Post: #36
RE: Marouane Fellaini
Przyznam, że wiązałem duże nadzieje z pojawieniem się Belga w składzie, niestety jak wyszło każdy widzi. Myślę, jednak że pozbycie się Fallainiego nie jest zbyt prawdopodobne. Daliśmy za niego dużo kasy, ma długi kontrakt więc bez sensu byłoby go tak szybko skreślać. Fakt, że w tym sezonie ciężko było patrzeć na to co ten gracz wyprawia(w momencie kiedy składał się do strzału można było skoczyć szybko do kuchni po piwo), mam jednak nadzieję, że da się jeszcze kreatywnie wykorzystać Belga. Na jego obronę przemawia też to, że późno dołączył do składu i przez długi czas grał z kontuzją.
14-05-2014 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
El Polako Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 7
Post: #37
RE: Marouane Fellaini
Dać mu kolejny sezon i wtedy ewentualnie sprzedać. W tym okienku są gracze, którzy bardziej zasługują na sprzedaż.
14-05-2014 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #38
RE: Marouane Fellaini
Cóż, wychodzi na to, że przynajmniej do stycznia Fellaini będzie dalej z nami. Kontuzja kostki której się nabawił odstraszyła Napoli, a innych chętnych coś nie widać. Może to i dobrze, trochę tak głupio sprzedawać zawodnik po jednym sezonie. Choć z drugiej strony lepiej naprawić błąd szybciej niż ma się to za nami trochę ciągnąć.
Ciekaw jestem sytuacji Belga u LVG. Skoro już Afro zostanie z nami to pewnie od czasu do czasu swoją okazję otrzyma. Przy naszych brakach w drugiej linii warto mieć takiego zawodnika, co prawda nie jakiegoś wybitnego ale zdolnego do rozegrania naprawdę dobrych spotkań. Ciekaw jestem czy Belg będzie grał jako środkowy pomocnik czy może Holender będzie szukał mu jakiejś innej pozycji?



Mój Blog: Pod presją czasu
29-08-2014 12:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #39
RE: Marouane Fellaini
Moim zdaniem pokazał na MŚ i na tournee, że może być przydatnym zmiennikiem. Owszem, była okazja, żeby go wypuścić kiedy było zainteresowane Napoli wypożyczeniem. To zresztą było by dla Belga optymalne. Niestety przyplątała się kontuzja i nic z tego. Natomiast dla mnie nadal może wnieść coś do zespołu. Nie jest naszym najpoważniejszym zmartwieniem obecnie. Moim zdaniem ma najciężej z obecnej ekipy i liczę, że van Gaal skoro nie udało mu się go pozbyć, to wymyśli co z nim zrobić.
29-08-2014 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #40
RE: Marouane Fellaini
Może i dobrze, że tak się ułożyło. Ja od początku byłem zdania, że przynajmniej jeszcze te pół roku Belg powinien dostać w United. Odchodzi Clev, Anderson nie będzie pewnie brany pod uwagę, więc na pewno swoje szanse zostaje. We mnie jeszcze tli się iskierka nadziei, której np. nie mam już wobec Cleva.

Także bardzo intryguje mnie, jak z tej szansy skorzysta Afro.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
29-08-2014 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #41
RE: Marouane Fellaini
Dobrze, że zostanie. Będzie robił za zadaniowca. Wprowadzany w końcówkach, kiedy goniąc wynik będzie nas stać tylko na wrzutki na aferę. Akurat jako zmiennik to Fella jest w porządku i wypożyczanie go imo większego sensu nie ma.


Fan United od 1992 roku
29-08-2014 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #42
RE: Marouane Fellaini
Zmiennik za 30 baniek? No nie wiem.
Cóż, na "8" jest Herrera, na "6" grać nie umie. Brawo Woodward, że przez tyle czasu nie umiałeś go opylić albo szybciej dopiąć wypożyczenia.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
29-08-2014 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #43
RE: Marouane Fellaini
I znów... myślisz, że to tak łatwo sprzedać zawodnika z tak wysoką tygodniówką? Owszem, pewnie i by się udało sprzedać go za 5 mln, ale chyba aż tak na głowę nie upadliśmy, prawda? Lepiej zostawić zawodnika jeszcze na pół roku bądź rok, by stanowił w miarę rozsądną alternatywę i sprzedać go później za w miarę rozsądne pieniądze niż za marnego grosze. Wprawdzie jesteśmy bogatym klubem, ale aż takich wyprzedaży robić nie musimy.
Fellaini na "6" grać potrafi bo grał tam w Evertonie, pozostaje pytanie czy potrafi tam grać na tyle dobrze by móc to robić w United? W mojej opinii skoro już został to śmiało może być alternatywą na tej pozycji. Poza tym nie wiem co przyniesie przyszłość...



Mój Blog: Pod presją czasu
29-08-2014 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #44
RE: Marouane Fellaini
Nie grał na "6" w Evertonie! Wystąpił tam może w kilku spotkanaich, to od zawsze był ofensywny pomocnik który miał za sobą dwóch czyścicieli typu Gibson, Neville.

A czy łatwo? Foster, mi może nie. Ale Woodward właśnie za to bierze ciężkie pieniądze, jego obowiązkiem jest wzmacniać zespół i pozbywać się zbędnych graczy. Póki co jest 3 dni do końca okna i nie pozbył się nikogo. Bo sorry ale wypożyczenia Naniego nie uważam za sukces.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2014 15:01 przez Under.)
30-08-2014 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #45
RE: Marouane Fellaini
Zapytam raz jeszcze, wolisz by Fellaini został jeszcze pół roku/rok jako zmiennik i odszedł potem za 15 mln, czy wolałbyś się rozstać z nim już teraz za marne grosze np. 5 mln funtów? Gdyby tylko ktoś chciał kupić Belga za rozsądne pieniądze (15-20 mln) to z całą pewnością Ed już dawno zatwierdziłbym tę transakcję. Zaczyna już być denerwujące to ciągłe atakowania Woodwarda, który w obecnym okienku swoją robotę wykonuje przynajmniej solidnie.



Mój Blog: Pod presją czasu
30-08-2014 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości