Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juan Mata
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #1
Juan Mata
8. JUAN MATA

Data urodzenia: 28 kwietnia 1988
Miejsce urodzenia: Villafranca Montes de Oca, Hiszpania
Narodowość: Hiszpan
Pozycja: pomocnik
Wzrost: 174 cm

Poprzedni klub: Chelsea
Debiut w MU: 28 stycznia 2014 v Cardiff (H)

Gdzie jest Groszek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2017 16:48 przez Intel.)
24-01-2014 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #2
RE: Juan Mata
To ja może zacznę od najważniejszej informacji na temat Maty. Otóż "mata" w tłumaczeniu na polski oznacza roślinę, krzew, zagajnik. No i teraz możecie już w spokoju dyskutować Wink

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
24-01-2014 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #3
RE: Juan Mata
[Obrazek: fap-fap-fap-meme-i13.gif]

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
24-01-2014 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #4
RE: Juan Mata
Rocznik 88. Najlepszy. ^^

Krisu, a co jak dostanie 8? To by znaczyło, że pożegnaliśmy Andersona na stałe.

Największy transfer w historii. To stawia Matę trochę w sytuacji "wyprowadź nas z tego dołka". Na początku byłem sceptyczny co do tego transferu. Problem ze zdefiniowaniem dla niego pozycji, cena, pojawiał się w tym sezonie sporadycznie. Ciekawe w jakiej jest formie.

Jednak dzisiaj zobaczyłem jego statystyki. O ile w nieco ponad 80 spotkaniach zdobył kilkanaście bramek i dołożył ponad 20 asyst o tyle jednak bardziej zainteresowała mnie statystyka ile sytuacji stworzył. Ponad 200. Robin, wracaj, masz asystenta z prawdziwego zdarzenia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2014 22:53 przez allfanmu.)
24-01-2014 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #5
RE: Juan Mata
allfanmu napisał(a):Krisu, a co jak dostanie 8? To by znaczyło, że pożegnaliśmy Andersona na stałe.
Za dużo dobrych wiadomości w jeden dzień Big Grin

Gdzie jest Groszek?
24-01-2014 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #6
RE: Juan Mata
Witamy w Piekle! Smile

[Obrazek: crb.gif]
Big Grin



Mój Blog: Pod presją czasu
25-01-2014 00:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #7
RE: Juan Mata
Czy tylko mnie średnio jara ten transfer? Ok grajek wybitny, ale czy akurat jego potrzebowaliśmy żeby rozruszać nasza grę? Nie śledzę tego forum ostatnio, wiec może taka dyskusja już tu się toczyła, ale zastanawia mnie gdzie on będzie grał. Jako partnera dla Carricka zupełnie go nie widzę, nie ten typ zawodnika, na pozycji Rooneya by się pewnie dobrze sprawdził, ale mamy... Rooneya Wink A skrzydło to chyba marnowanie jego potencjału, szczególnie w naszym klasycznym 4-4-1-1 gdzie skrzydłowi raczej nie schodzą mega często do środka. Zmiana taktyki na diament też raczej nie wchodzi w grę, gdyż brakuje nam do tego jeszcze jakieś 2-3 zawodników o odpowiedniej charakterystyce.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
25-01-2014 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #8
RE: Juan Mata
Ehh... Przypomnę tylko, że za czasów Valencii to Silva grał w środku a Mata był na skrzydle. Więc od skrzydła zaczynał. Poza tym Silva w City gra bliżej boku niż środka przynajmniej jak ja widziałem mecze City a nie za wiele ich oglądam, z tym, że Silva schodzi do środka a na skrzydle posysa boczny obrońca. A Mata w Chelsea grał w też bardziej z boku z tym, że w Chelsea przed Mou to raczej było 3 ofensywnych z tym, że dwóch po bokach. O jego ustawienie najmniej bym się martwił, to jest taki format zawodnika, że sobie poradzi bez większych problemów, pytanie jak szybko odpali z racji tego, że długo nie grał, myślę, że Januzaj i Mata jako fałszywi skrzydłowi to nie jest takie tragiczne ustawienie. O tym, że od dawna nie gramy klasycznymi skrzydłowymi nie wspominam bo znowu nie chcę dostać "minusa widmo" od gościa który nie potrafi napisać nic więcej poza tym samym od czasu meczu Smile)

Szkoda, że ten transfer jest zrobiony dopiero teraz, ale dobrze, że w ogóle. Ja tam wiele sobie obiecuję po jego grze no chyba, że Moyes będzie go "nieodpowiednio" ustawiał, bo w końcu skoro do tej pory nie umie nas ustawić to dziwne będzie jak ustawi Matę odpowiednio, w końcu jest staromodnym idiotą który nie ma pojęcia co robi. Może jednak dzięki Macie obronimy się przed spadkiem Smile
25-01-2014 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #9
RE: Juan Mata
Imo nie ma co porównywać naszych, szeroko grających skrzydłowych do fałszywych skrzydłowych Chelsea czy City, a żeby grać tak jak Chelsea czy City to obawiam się, ze brakuje nam odpowiednich zawodników.

Chociaż:


DDG
Rafael - Evans - Vida - Evra
Carrick - Fellaini
Januzaj - Rooney - Mata
RvP


Nie wygląda na papierze źle, ale forma niektórych zawodników tu pozostawia wiele do życzenia + w przypadku jakiejkolwiek kontuzji ta taktyka się sypie.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
25-01-2014 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hubson Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,275
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 12
Post: #10
RE: Juan Mata
Porównywać naszych skrzydłowych do nich to nie, ale np Matę w Chelsea do Silvy w City już jak najbardziej. Pytanie czy Mata w United będzie grał tak jak w CFC i Silva w City.
Wydaje mi się, że jak najbardziej. Nadal problemem jest ewentualny partner dla Carricka a w sumie sam Michael też w tym sezonie nie góruje formą.
25-01-2014 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #11
RE: Juan Mata
Nareszcie mamy pomocnika!

Zerknij czasem na posty innych użytkowników, dzięki czemu pewne zdjęcia, gify etc. nie będę powielane / Foster

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2014 17:12 przez Foster.)
25-01-2014 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pchela Offline
Banned

Liczba postów: 356
Dołączył: Feb 2013
Post: #12
RE: Juan Mata
O, Under. Witam po przerwie!

Teraz się zacznie tiki-taka, wymienność pozycji, klepa, gra kombinacyjna. Czołówka pewnie już obsrana. Tongue
25-01-2014 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #13
RE: Juan Mata
A mówiłem, że Woodward jest spoko, to mnie besztaliście.Chcieliśta transferów - no to mata. Smile

Teraz ciekawym jest, czy dojdzie do nas Kroos czy Reus? Nawet się podobnie czyta te nazwiska, więc jest mi to obojętne.

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2014 17:16 przez Mubinio.)
25-01-2014 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #14
RE: Juan Mata
(25-01-2014 16:29)Pchela napisał(a):  O, Under. Witam po przerwie!

Prawie 2 miesiące siedziałem na Ukrainie obserwując piłkarzy z tamtejszej 2 i 3 ligi Tongue Witam witam.
@Foster, wybacz nie widziałem, że też wrzuciłeś tego gifa.
No problem Wink / F

Co do Reusa to gra po lewej jak Mata, więc prędzej Kroos.

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2014 18:10 przez Foster.)
25-01-2014 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #15
RE: Juan Mata
(25-01-2014 18:02)Undermine napisał(a):  Prawie 2 miesiące siedziałem na Ukrainie obserwując piłkarzy z tamtejszej 2 i 3 ligi Tongue

Zostałeś skautem Reprezentacji Polski? Big Grin

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
25-01-2014 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości