Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca
mally Offline
Member
***

Liczba postów: 119
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Praca
Siema ludzie. Temat, który zakładam nazywa się praca i o ile dobrze myślę, będzie dotyczył pracy. Pracujecie podczas wakacji? A może pracujecie na stałe? Macie jakiś nieuczciwych pracodawców? Ostrzeżcie innych. Pomóżmy innym znaleźć pracę, albo też odciągnijmy innych od tego głupiego pomysłu!
13-07-2008 20:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #2
Re: Praca
No ja mam robótke. Gość chyba nie wiedział, ile mam lat, jak mnie zatrudnił, bo sie mnie pytali, gdzie na studia ide :lol: A ja do nich, że nie na studia, jeno do liceum Big Grin Praca w dociepleniach: gruntowanie, malowanie, wkręcanie różnych gówienek itp itd - jak to pomocnik. Nie jest ciężko, ale w chuj długo :/ Praktycznie od 7.30 do 19... Przerwy ok. 11.30 i 15.30 półgodzinne, w porywach do 40 minut. Przejebane, bo ściana od południa - grzeje niemiłosiernie, czasem się nie chce żyć, co dopiero robić. No i pon-sob. 60 zł dniówka. Wypłata co 10 dni. Na piec już mam, a robota będzie tylko jeszcze jakieś 2 tygodnie. 2 wypłaty myślę, że styknie. A potem fajrant i wakacje :]

PS. I w sierpniu połowę kasy pewnie przechlam... :/

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
13-07-2008 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mlody_unw Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 323
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Praca
Ja pracuję w lokalnej Pizzerii, jako ... Pizzerman 8-)

3 dni w tygodniu, pon, wt, sr. Ogólnie nie jest źle, tym bardziej że zbieram hajs na wyjazd, ale zawsze mogło by być lepiej.
13-07-2008 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Praca
W czerwcu i na początku lipca kombinowałem na działkach, ale już mi się nie chce. Wujek (chrzestny brata) ma kamieniarstwo 4 km ode mnie więc zawsze za murzyna można porobić, kiedy się chce. Koledzy też się dopytują, dwóch robi u innego kamieniarza (sporo tego u mnie, chyba z 8 kamieniarstw na wiosce), ale koszą trawę, malują płot itd. Inny z tego co wiem dorabia sobie na dachu ;p Jeszcze paru na kurnikach (wywalanie gnoju itd. ). Ogólnie rzecz biorąc wybór duży, a mi się i tak nie chce Wink

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
13-07-2008 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #5
Re: Praca
paolo napisał(a):Ogólnie rzecz biorąc wybór duży, a mi się i tak nie chce Wink

RADEK, GDZIE JEST ?!?!?!

mlody_unw napisał(a):3 dni w tygodniu, pon, wt, sr. Ogólnie nie jest źle, tym bardziej że zbieram hajs na wyjazd, ale zawsze mogło by być lepiej.

3 dni w tyg. to luzik. Ile robisz godzin i jak z wynagrodzeniem?

Mój kumpel robi na budowie za 90 dniówka, z mojego roku. Ale zapierdala tak, że się w pale nie mieści, po robocie to jest cień człowieka. Dlatego wole swoją robote ^^

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
13-07-2008 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szmagel Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Praca
Ja wczesniej pracowaem na stoczni, z kumplami mieszkalismy, dojezdzalismy do Gdanska i było ok, zarobki niezłe jednakt każdy poszedł potem inną drogą. Teraz robie w firmie 200 metrów od domu, zajmujesie robieniem taśm (taie jakie są wmarketach przy kasach, te czarne co na nich zakupy przewijamy) z kasą niestety nie jest dobrze i zastanawiam sie na wyjazdem :roll:
14-07-2008 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ring0 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Praca
W Norwegii i krajach skandynawskich ponoć świetnie zarobki, lepsze niż na zachodzie Europy... prawda to?
14-07-2008 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #8
Re: Praca
Łopata, szpadel czy młotek i do dzieła . Nikt nie mówi że jest lekko bo przy kostce można się narobić ale jako syn szefa ma się owe chody i przede wszystkim kasa jest na bieżąco Wink
I tak najlepsze jest to że kiedy chce mogę mieć urlop , mógłby być płatny no ale za dużo bym chciał od raz Big Grin

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
14-07-2008 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szmagel Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Praca
Lepsze są i to dużo dużo lepszez tym ze za mieszkanie i jednenie tez siepłacim duzo dużo więcej. Niemiej jednakt da sie zarobić i własnie tam przymierzam sie dalej pracować. No bo po co harować jak wół totaj skoro tam nie przemęczając sie można wyciągnąć pare razy tyle (przy tej samej pracy). Wink
14-07-2008 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #10
Re: Praca
ring0 napisał(a):Norwegii i krajach skandynawskich ponoć świetnie zarobki

Baa prawda , prawda. Stary mojego kumpla był tam 3 miesiące a jak wrócił to kupił mu ścigacza , co prawda nie nówka sztuka no ale o czymś to świadczy Smile

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
14-07-2008 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #11
Re: Praca
Tylko język tamtejszy trzeba znać Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
14-07-2008 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #12
Re: Praca
Nie trzeba, wystarczy angielski.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
14-07-2008 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Praca
Ja tam w Szkocji, ubrana murzyńska skóra, najczarniejsza z czarnych, pewnie ten sam odcień co ma środek dupy przykryty majtkami. Ale nie narzekam, ba nawet więcej bym porobił, bo to wręcz uwłacza mojej murzyńskiej naturze jak mam mało godzin.

Teraz już dużo polusów bo wakacje, ale potem coś se zmienię na lepsze Smile Kasa mogłaby być większa, ale na życie starcza, jakbym chciał odkładać, to coś tam bym odkładał.

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
15-07-2008 02:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bartez Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 659
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #14
Re: Praca
Cytat:Norwegii i krajach skandynawskich ponoć świetnie zarobki
Tak dokładnie to w tv widziałem że cieśla ( po zawodówce ) zarabia 10 tysięcy na miesiąc
15-07-2008 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Figlarz Offline
Member
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Praca
Moja mama pracowała w Norwegii. Miała pochytane i nie musiała znać żadnego języka, żeby móc pracować. Zbierała maliny i truskawki. Nie chciała mówić dokładnie o zarobkach, ale coś kiedyś podsłyszałem, że koło 4.000zł na miesiąc. Była 2 miesiące, więc łatwo obliczyć ile przywiozła. Pracowała z samymi Polakami. Była to praca akordowa, także można było wyjąć sporo więcej. Tzw. "kombajny" (ludzie, którzy zbierają kilka/kilkanaście razy więcej od zwykłych pracowników) potrafią przywieźć za 2 miesiące pracy ponad 20.000zł. Całkiem nieźle, ale zapierdalać trzeba. Oprócz kasy oczywiście można obejrzeć niesamowite widoki, ale to nie temat na takie pierdoły.

Ja od początku wakacji, czyli od 2 czerwca, pracuję w firmie ND Logistics. Zajmuję się zbieraniem markowych ciuchów, które są wysyłane na Grecję, Włochy, Francję, Austrię, Szwajcarię, Szwecję i do paru innych krajów. Wygląda to tak - w hali są regały jak w supermarkecie. Mam listing z naklejkami i kodami. Na ciuchach (są zafoliowane) są kody SKU, koło nich należy nakleić tą naklejkę z listingu (tak by kod się zgadzał). W teorii wydaje się trudne, ale w rzeczywistości jest o wiele łatwiej. Praca łatwa, zarobki 6,50zł/h, czyli niby mało (mi wystarcza w zupełności). Najgorsze to, że nie mogę chodzić, jak wracam do domu, bo w pracy jestem 8h na stojąco. Zero siedzenia (oprócz przerwy), a potem kolana do wymiany. Nie martwi mnie to i mam zamiar zakończyć pracę z końcem sierpnia.

Czerwiec - 1155zł
Lipiec - 1013zł

Wg. mnie jest okay. Za kasę z czerwca kupiłem PlayStation 3, razem z bratem. Teraz kasa idzie na dobry LCD, by cieszyć się jakością. A kasę z sierpnia wydam po drodze (pewnie jakieś integracyjne imprezy studenckie, albo coś w tym stylu).
08-08-2008 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości