Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CM & FM, managery piłkarskie
MattMan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #16
Re: CM & FM
Macie może jakieś fajne skórki do Fm'a? W Fm'a gram od 2004 roku, świetna gierka. Ale zawsze miałem mały problem, otóż za wszelką cenę grałem oryginalnym składem. 8-)
10-02-2008 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MattMan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #17
Re: CM & FM
Tomassen, ja mam spolszczenie Big Grin
10-02-2008 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #18
Re: CM & FM
Ehh Matt, na co czekasz? Big Grin wrzucaj! ;-)

Potrzebuję jeszcze napadziora i prawego obronce (gram MU, dzis zaczalem). Mam 12,75 mln Ł Wink (sorry za brak polskich znakow ale tylko jedna reka dysponowana :/ )

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
10-02-2008 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czaplak Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #19
Re: CM & FM
Tomassen napisał(a):Potrzebuję jeszcze napadziora i prawego obronce (gram MU, dzis zaczalem). Mam 12,75 mln Ł Wink (sorry za brak polskich znakow ale tylko jedna reka dysponowana :/ )

Toto Tamuz jeden z talencików z Izraela, ale raczej pozwolenia na prace nie dostanie...

Prawego nie kupuj na siłe, ja 2 sezony Wesem rozegrałem na prawej hehe Wink , aż zakupiłem Kompanego już w 3 roku gry, jakoś Wes w grze sobie radził.

Gonzalo Higuain, z Realu, kasy powinno ci starczyć, najwyżej sprzedaj kogoś takiego jak Bardsley and Dong i starczy na tego snajpera 8-)

Ja w pierwszym sezonie kupiłem Berbatova...
W drugim zaszalałem, Igor Akinfeev, Higuain, Ben Arfa.
W trzecim Boruc - wolny transfer, Hugo Loris - wolny transfer, Dindane - wolny transfer, Navas,Kompany.

Doszło do kilku sprzedaży ( kilku mniej znaczących graczy przedewszystkim rezerwy, ale jak już odeszli z tych znaczących : Kuszczak, Saha, Silvestre już na wylocie, Giggs i Scholes koniec karier tak samo Edwin ) , i zakupu mniej już znaczących graczy, ale już nie pamiętam hehe, muszę kiedyś wkleić co i jak 8-)

Jakby ktoś poszukiwał defensywnego pomocnika polecam Veloso, jak grałem bez łatki wymiatał, ale z łatką gram od nowa, i oto te 3 sezonu dopiero.

Z młodych to już szanse u mnie otrzymują Evans oraz Pique.
10-02-2008 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MattMan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #20
Re: CM & FM
Tmmsn, napisz do mnie na gg będzie sprawniej. Big Grin

Przyszła mi na myśl pewna myśl xD Pamiętam jak zorienotwałem się, było to chyba 2,3 lata temu, że w sprytny sposób można oszukiwać i bić dosłownie fortunę w fm'ie. Jeśli ktoś chce to mogę przyblić co mam na myśli Big Grin Chociaż oszukiwać to "bebe"
Po co masz kogoś kupować? graj oryginalnym skłądziorem. Napadzior? Klaas-Jan Huntelaar. :mrgreen:
10-02-2008 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #21
Re: CM & FM
Opłacało się Berbatova? Poza tym poproszę kwoty do niego, Higuaina, Akinfeeva, Kompanego Wink

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
10-02-2008 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czaplak Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #22
Re: CM & FM
Podam w przybliżeniu ok :?: ( plus minus mogę sie poślizgnąc o 1 mln )
Berba w 1 sezonie u mnie mizerota, ale już w 2 sezonie rozegrał kapitalne zawody ponad 20 goli Smile
Opłaca się, dałem niecałe 20 mln funtów.

Higuain ok 14 mln funtów - on będzie świetny.
Igor dałem około 14 mln plus bonus w postaci bodajże 50% następnej sprzedaży, ale to będzie mój nr 1 do końca FM więc mi to lotto te 50% 8-)
Kompany jakbyś go wyciągał z HSV teraz z 10 mln funtów i powinien być już twój, lecz w 2 sezonie w FM był zawodnikiem Sevilli i wydałem klauzule odejścia - 13.5 mln funtów.
Chchiałem innych obrońców, ale albo mnie olali, bądź za drodzy byli.

Teraz pewno zarząd zakręci mi kurek, kogoś pewno sprzedam i pomyślę może o środku pomocy, bądź lewym obrońcy, ale korci mnie Toto Tamuz, ale już go nie wcisnę, a sprzedawać napastników już nie zamierzam.

Higuain może grać także w pomocy Wink

ps: Jeszcze Foster wyleciał Wink

EDIT:
MattMan napisał(a):rzyszła mi na myśl pewna myśl xD Pamiętam jak zorienotwałem się, było to chyba 2,3 lata temu, że w sprytny sposób można oszukiwać i bić dosłownie fortunę w fm'ie. Jeśli ktoś chce to mogę przyblić co mam na myśli Big Grin Chociaż oszukiwać to "bebe"

Pewno bycie selekcjonerem wybranego kraju i menagerem klubu, i gdy sprzedajesz zawodnika wpisujesz mu klauzule że jak zagra ileś tam meczy w rep. na konto klubu wpłynie pewna kasa, jeśli to to ciekawie Wink , słyszałem, ale nie praktykowałem.



Tomassen jak chcesz skontaktuj się ze mną na gg jutro, o FM Wink

//Ok Big Grin Ale następnym razem możesz zedytować Wink /Tmssn
10-02-2008 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MattMan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #23
Re: CM & FM
Tworzysz 2 menagera klubu. Jesteś Fergiem i stajesz się Avrantem. Chelsea kupuje jakiegoś leszcza z juniorów za kosmiczną kasę, itd, itd... z innymi zespołami :lol: Mam nadzieję, ze mnie zrozumiałeś. Albo inaczej... Jesteś np menagerem Realu Madryt i Manchesteru. Manchester chce kupić kogoś z Realu, dlatego pytamy czy przejdzie on do nas za darmo, a Ty jako trener Realu Madryt zgadzasz się i takim sposobem przechodzą zawodnicy darmo, kosząc im kasę. Ostra jazda xD
10-02-2008 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #24
Re: CM & FM
I po co w ogóle o tym piszesz? Gra to gra. Cała przyjemność polega na tym, żeby wygrywać uczciwie, a w razie słabych wyników, wyjść z kryzysu i mieć tą przyjemność z gry. Takie czitowanie to największa głupota jaka może być.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
10-02-2008 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MattMan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #25
Re: CM & FM
Muszeq nie załamuj mnie i wyluzuj. :shock:
Napisałem to dla czystych jaj, bo właśnie takie manewry w tej grze inaczej nazwać nie można, chyba, że ma się 10 lat, a Ty wyskakujesz tu z bulwersem. Proponuję wyluuuuzować. Oczywiście masz racje, to głupota, ale czy ja gdzieś napisałem, że masz tak grać? Ze ktoś ma tak grać? Podałem tylko info. Ba... jak pisałem wcześniej ja nawet nie lubię zmieniać oryginalnego składu. Nie lubie szpikować zespołu gwiazdeczkami. Wiesz kiedy jest najwieksza frajda? Gdy jakimś 2ligowcem zdobywasz awans, a poźniej walczysz w Europejskich Pucharach. A jak TY to nazwałeś "czitowanie" to już indywidualna kwestia każdego z nas. Nie gram tak, a pisałem o tym co kiedyś odkryłem i co w tym złego? Pozdro Wink
10-02-2008 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #26
Re: CM & FM
http://www.fidain.3000.pl/gfx/liverpool.JPG

I czegóż chcieć więcej? Wink

Dodam, że przez 7 sezonów które rozegrałem Manchester United, Liverpool chyba ani razu nie znalazł się powyżej 8 miejsca w lidze. Ich największym osiągnięciem było jak widać zdobycie Pucharu Ligi i przegrana w finale Pucharu Anglii.

Sam wprawdzie też nie osiągnąłem niczego wielkiego ale dopiero zaczynam moją przygodę z FM'em (zaraził mnie nim współlokator, grałem trochę w wersje 2007 ale tylko 2 sezony Manchester United). Wprawdzie 2 pierwsze sezony to dwa razy podwójna korona (liga i puchar) ale potem cienko (3x mistrza zdobyła Chelsea pod wodzą Lippiego :| - btw. to chyba najlepszy manager w grze, jak przejmuje jakiś zespół to od razu zaczynają się sukcesy). W europie największy sukces to wygranie Pucharu UEFA (po 4 miejscu w lidze sezon wcześniej (sic!)) i półfinał LM z Juve (wyjazd 2-0 dla mnie, Old Trafford 0-4, wrrr). A najgorsze, że w ostatnim sezonie kiedy już uporządkowałem zespół i miałem prawie pewnego mistrza (na chyba 8 czy 9 kolejek przed końcem ponad 10 punktów przewagi nad drugim Arsenalem) oraz duże szanse na potrójną koronę (półfinał LM z Juve, półfinał PA) to zespół przejęło jakieś Chińskie konsorcjum (sic!), które stwierdziło, że potrzeba odświeżenia na stanowisku managera i zwolnili mnie a zatrudnili Schustera z Realu, który przyszedł na gotowe i zdobył MOJE mistrzostwo.

Ze złości aż zatrudniłem się w Realu z którym zdobyłem moją pierwszą Ligę Mistrzów (przejąłem ich przed rewanżowym meczem w półfinale) oraz Mistrzostwo Hiszpanii po czym zakończyłem grę.

Teraz gram sobie od nowa Olympique de Marseille. Niestety zacząłem kombinować z taktyką, która moim zawodnikom wyraźnie nie siadła bo po 8 meczach zajmowałem zaszczytne 20 miejsce w lidze ^^ Na szczęście po zmianie taktyki i drobnej korekcie składu dzięki 5 zwycięstwom z rzędu zaczynam podnosić się z kolan. Jak mnie nie zwolnią to planuje zagrać z 4-5 sezonów po czym wrócić znów do Manchester United bo teraz widzę dużo błędów które popełniłem grając pierwszy raz.

@Tomassen: Właściwie napastnik do Manchester United nie jest potrzebny (chyba, że jakiś sensowny zmiennik). Wazza - Tevez to jedna z najlepszych par napastników na świecie nie tylko w rzeczywistości ale i w FM'ie. Szczególnie Rooney mnie zaskoczył. Ustawcie go jedynie jako odgrywającego a odwdzięczy wam się gradem bramek. U mnie strzelił ponad 200 przez 7 sezonów i to tylko dlatego, że w jednym przez 6 miesięcy miał kontuzję. Poza tym jednym wyjątkiem nie schodził poniżej 31 w sezonie. Tevez natomiast ładnie uzupełniał Rooneya strzelając 15-20 bramek w sezonie a kiedy Wazza był kontuzjowany to walnął 34 bramki.

Anderson wyrasta nam natomiast na pięknego następcę Scholesa, reszta składu może jeszcze spokojnie pociągnąć przez dłuższy czas więc właściwie jedyne problemy kadrowe w Manchester United to znalezienie następców dwóch legend - Garego i Ryana. Co do skrzydła to bardzo polecam Alessandro Rosinę. Na początku gry można go za małe (jak na takiego zawodnika) pieniądze ściągnąć z Torino (ja niestety dałem za niego 28 mln funtów Valencii ale i tak się opłaciło). U mnie po jednym sezonie ogrywania się później trzy razy z rzędu zdobył tytuł najlepszego pomocnika na świecie i raz najlepszego zawodnika na świecie. Średnio sezon kończył z 13-16 bramkami i 20-25 asystami, kompletnie przyćmiewając Krystynę (którego, wstyd przyznać, sprzedałem potem za 50 mln do Interu ^^ ).

Jeśli szukacie natomiast perspektywicznego napastnika/skrzydłowego to polecam Henriego Saivet z Girondins Bordeaux. Na samym początku gry można go ściągnąć na wolny transfer, płacąc jedynie 500 tys. funtów ekwiwalentu za wyszkolenie. U mnie po dwóch sezonach ogrywania się w młodzieżówce/na wypożyczeniu, jednym sezonie nieregularnej gry w pierwszym zespole i dwóch sezonach gry jako podstawowy skrzydłowy (następca Krystyny) był już wart 24,5 miliona funtów Big Grin

Pozdrawiam,

PS. A tak w ogóle to witam bo to mój pierwszy post na forum.

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
11-02-2008 01:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MattMan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #27
Re: CM & FM
Fidain, bardzo ładnie. Gratuluję. Powiedz mi jaką taktyką preferujesz? Jeśli chodzi o mnie to ustawienie 4-4-2 ofensywne. Skrzydłowi wysunięci do przodu. To złota taktyka. W środku jeden ofensywny pomocnik, 2 defensywny. Obrona minimalnie cofnięta, ultradefensywa. Wink
2 sprawa... Fidain, dlaczego nie masz oryginalnych herbów drużyn i tła? Smile
11-02-2008 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #28
Re: CM & FM
Co do taktyki to na początku bardzo kombinowałem próbując wymyślić coś oryginalnego ale po paru sezonach męczenia się doszedłem w końcu do tego, że nie ma dla Manchester United lepszej taktyki od takiej jak opisałeś. Chociaż ostatnio poczytałem o specjalnym ustawieniu diamentu z mocnym wykorzystaniem bocznych obrońców i skrzydłowych.Kupiłem Rafinhe za Garego i próbowałem ustawić tym Manchester United grając od nowa. Na początku było super, tarcza wspólnoty wygrana 4-2 z Chelsea, później 9 wygranych z rzędu w lidze w tym 4-1 z Arsenalem i 2-0 z Chelsea ale potem przyszła plaga kontuzji (8 zawodników z podstawowego składu wypadło ^^ ) po której już mi tak dobrze nie szło i pod koniec lutego zajmowałem 3 miejsce ze stratą chyba 6 punktów do Chelsea. Ale porzuciłem ten sezon na rzecz Marsylii chociaż coś czuje, że mnie z niej wyrzucą więc może wrócę do Manchester United ale nie wiem czy nie zagram od nowa standardowym 4-4-2 z DP i OPŚ.

Co do herbów to nie chciało mi się na początku grzebać po necie ale już ściągnąłem łatkę i zdjęcia piłkarzy też Wink

Pozdrawiam,

PS. Co do obrony to raczej jej nie cofam, zostawiam standardowe ustawienie. W końcu mamy Rio Ferdinanda z 18 szybkości i 18 przyspieszenia który dogoni każdego Angielskiego sprintera. Najlepiej ustawiać Rio na tych szybszych, Vidicowi (gra głową 19, siła 19, skoczność 19) dać ścisłe krycie lepiej grających głową i tym sposobem (bez kontuzji) da się mieć nawet poniżej 10 bramek puszczonych na koniec sezonu Wink

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
11-02-2008 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #29
Re: CM & FM
Ja zadam teraz n00bquestion: co to jest to CA i PA...?

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
11-02-2008 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #30
Re: CM & FM
CA - Current Ability - czyli obecne umiejętności gracza, im wyższy ten współczynnik tym lepiej z tym co zawodnik już potrafi
PA - Potential Ability - czyli potencjalne umiejętności w przyszłości. Tu akurat na odwrót - im niższe tym lepiej. Największe talenty mają z reguły -9 do -7, taki gracze to młodziutkie talenty które w przyszłości najprawdopodobniej staną się światowymi gwiazdami...

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
11-02-2008 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości