Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MUFC - LEGENDY
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
MUFC - LEGENDY
Na pewno są tu ludzie [a właściwie wierzę, że wszyscy Smile], których interesuje przeszłość naszego klubu, który przecież historię ma przebogatą. Chciałabym, abyście napisali którego z dawnych piłkarzy United uważacie za najlepszego, najbardziej charakterystycznego, najbardziej niezapomnianego itd. itd. Po prostu: którą legendę United cenicie najbardziej?
Oczywiście z ładnym uzasadnieniem, proszę Smile


Wiadomo, że w barwach Czerwonych Diabłów grało wielu wspaniałych piłkarzy - od Besta i Charltona po Beckhama i Schmeichela. Z jednej strony można wypisać ich wszystkich i nie będzie to grzechem ale ja osobiście najbardziej wyróżniam jednego piłkarza - Erica Cantonę. Nie był może najlepszy, ale na pewno niepowtarzalny i nietuzinkowy. Uwielbiam go za ten jego charakterek i zadziorność. Za to, że - jak prawdziwy Diabeł - potrafił walczyć o każdą piłkę [a także o 'siebie'] bez żadnych zahamowań Smile Takich zawodników nam trzeba!


Szukałam podobnego tematu, ale nie znalazłam [poza ex-diabły, ale tamten nie podchodzi pod to, co chciałabym wiedzieć Big Grin]... Jeśli jednak gdzieś jest to nie bić, skasować Smile
06-03-2007 15:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #2
 
Uwazam, ze osoba świetej pamieci George Besta była wspaniała. Mowie oczywiscie o pilkarzu bo poza boiskiem wiemy co robił. Jesli chodzi o wyczyny na zielonej murawie to smiem twierdzic ze Ronaldinho nie byl godzin mu zawiazac butow. Oczywiscie nie widzialem zadnego meczu w jego wykonaniu, ale krotkie filmiki pokazuja wiele. Wielki talent - jeden z lepszych pilkarzy na swiecie - wielu tez tak mowi.
Szkoda ze "Piąty Beatels" tak poprowadzil swoje zycie...

amor patriae nostra lex
06-03-2007 15:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Zashi napisał(a):Szkoda ze "Piąty Beatels" tak poprowadzil swoje zycie...
Z jednej strony - zgadzam się - wielka szkoda, ale... Czy to właśnie nie te jego wyczyny pozaboiskowe zadecydowały o tym, iż był On człowiekiem tak charakterystycznym? Oczywiście nie chciałabym, aby ktokolwiek kojarzył Besta, jako 'tego od wódy'. Jego przede wszystkim należy pamiętać, jako tego, który był boiskowym geniuszem. Największym w historii futbolu...

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
06-03-2007 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja z tych graczy, którzy kiedyś występowali w United, najbardziej doceniam takich piłkarzy jak Eric Cantona, Peter Schmeichel i Bobby Charlton. Nie umiem konkretnie wyjaśnić dlaczego, po prostu gra tych piłkarzy zawsze mi się podobała. Oczywiście Charlton'a mogę pamiętać tylko i wyłącznie z filmów, Eric'a wsumie też. Jednynie świetne parady duńskiego bramkarza obejrzałem "na żywo", np. oglądając pamiętny finał LM z Bayernem Wink Cantona głównie zaimponował mi swoją walecznością na boisku, Charlton wykańczaniem akcji, a Peter właśnie świetnymi interwencjami Wink

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
06-03-2007 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Schmeichel, zdecydowanie. Próżno szukać innego bramkarza, który łapałby takie piłki - wręcz niemożliwe do wyciągnięcia. Profesor jak dla mnie, zresztą zawsze z chęcią się na nim wzorowałem, grając między słupkami. Co prawda nie wyróżniał się niczym szczególnym pod względem charakteru (vide Cantona), ale same umiejętności bramkarskie zmywały resztę na dalszy plan.

Parady Duńczyka były najgorętszym tematem najróżniejszych dyskusji podczas niedzielnej mszy. Ehhh, ile bym dał, aby odmłodzić tego pana, żeby znów pojawił się w szeregach MU. Mamy Edwina, który bez dwóch zdań prezentuje podobny poziom do Petera, ale to nazwisko - kiedy je wymawiałem, aż ciarki przechodziły po plecach. Schmeichel - i wszystko jasne! Wink

capo di tutti capi

MUSC PL
08-03-2007 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
gollaz Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 325
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Dla mnie największą legendą klubu jest Ryan Giggs. Takiego dorobku jak on nie ma i nie miał nikt w United. Tyle lat w Man U, ponad 700 spotkań, już prawie 150 bramek, około 300 asyst, 8 razy zdobywał z Red Devils mistrzostwo, a dalej jest aktywnym (i to jak) zawodnikiem. Przywykło się mówić, że legendą jest osoba już nie grająca w danym klubie, choć są wyjątki jak Del Pierro, i Ryan dla mnie jest też takim wyjątkiem.

[Obrazek: 2hgv639.jpg]
always ready to die
08-03-2007 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jak dla mnie - George Best. Mam DVD i VHS na jego temat. Widziałem wiele jego występów (oczywiście w urywkach) + fakty z jego życia prywatnego (które każdy w mniejszym lub większym stopniu zna, a przynajmniej powinien...). Uważam, że był on po prostu geniuszem. Na boisku - Bóg, poza nim - zagubiony człowiek... Czasami zastanawiam się, czy takim ludziom nie można w jakiś sposób pomóc? I nie mówię tylko o jego przypadku, raczej rozmyślam tak ogólnie.

George Best - Simply The Best...
09-03-2007 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Pejter napisał(a):Czasami zastanawiam się, czy takim ludziom nie można w jakiś sposób pomóc? I nie mówię tylko o jego przypadku, raczej rozmyślam tak ogólnie.
Przykład może pozapiłkarski, ale... Jak czasem patrzę na życiorys takiego Ryśka Riedla, któremu nikt nie pomógł, choć mógł to aż mnie szlag jasny trafia... Wszyscy obserwowali z boku, jak się stacza na całkowite dno. Podobnie mogło być z Bestem. Przecież naokoło wszyscy wiedzieli, że pił. Mogli mu pomóc, wystarczyło tylko tego chcieć...

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
09-03-2007 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Fred The Red Offline
Member
***

Liczba postów: 226
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
W niedzielę druga rocznica śmierci Księcia z Belfastu Sad Tego lata czytałem autorską książkę " Strzał w przerwie " (którą wygrałem na devilpage.pl :roll: Tongue ). Bardzo ciekawa książka. Opisuje w niej sytuacje poza boiskowe, i nie tylko. Piszę o tym jak pił i wymykał się przed meczem wieczorem na panienki i sprowadzał je do swojego pokoju hotelowego. Można też się dowiedzieć paru ciekawostek o innych legendach UNITED jak Bobby Charlton, Nobby Stiles czy Pat Crerand. Stiles był takim "rzeźnikiem" na boisku bo był po prostu ślepy Big Grin


Number One is Georgie Best!
Number two is Georgie Best...

ЯЗPЦБLIК ФF MДИCЦИIД
20-11-2007 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
[Obrazek: 56283292yt1.jpg]
[Obrazek: 56305489rx0.jpg]
[Obrazek: 56305666jv3.jpg]
[Obrazek: 56305666jv3.jpg]
[Obrazek: 56306013bl0.jpg]
[Obrazek: 56326089xz8.jpg]
[Obrazek: 56326597bz5.jpg]
[Obrazek: 56326701oh8.jpg]
[Obrazek: 57115518uf8.jpg]
[Obrazek: 15_1.jpg]

GEORGE BEST 1946 - 2005 [*]

Under The Boardwalk - United Warriors
25-11-2007 14:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Niestety...



GEORGE BEST-SIMPLY THE BEST!

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
25-11-2007 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
[Obrazek: 00094_belfast_006.jpg]

A jeśli ktoś mało wie o George'u lub chciałby dowiedzieć się więcej, ciekawa notka oczywiście tutaj Wink

capo di tutti capi

MUSC PL
25-11-2007 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Roy_v_beck Offline
Member
***

Liczba postów: 110
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Drugi w kolejności były zawodnik, którego najbardziej lubię. Polecam jeszcze film o nim - http://www.filmweb.pl/Best,2000,o+filmie,Film,id=89050
Przy okazji, jakby ktoś go miał, to zapraszam na PM Smile

[Obrazek: batmansignatureey2.jpg]
25-11-2007 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek Offline
Member
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Jak legendy to Ole Gunnar Solskjaer
http://rapidshare.com/files/83171333/OLE_THANK_YOU.avi
i nic więcej nie trzeba dodawac
12-01-2008 11:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Romaric Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Mnie jak najbardziej interesuje przeszłość naszego klubu. Za najlepszego piłkarza w historii Manchesteru uważam Charltona.

A teraz ładne uzasadnienie. Moim zdaniem był i jest nieco niedoceniany. Został w cieniu Besta, z którym grał w tej samej jedenastce. A przecież wygrał z Czerwonymi Diabłami wszystko, co można sobie tylko wyobrazić. Był także uznany najlepszym piłkarzem Europy. Doceniła go również angielska królowa, nadając mu tytuł szlachecki. Nie widziałem jego gry ale chyba liczba rozegranych meczów i strzelonych przez niego goli mówi sama za siebie.

Oczywiście podziwiam także innych świetnych zawodników Czerwonych Diabłów, takich jak Best czy Cantona ale zawsze największym szacunkiem darzyłem Charltona, piłkarza, który strzelał tylko piękne gole.
08-04-2008 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości