Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #31
Re: Film
sebos_krk napisał(a):Polecam też inny film z tym aktorem. "Siła i honor"- Opowiadający o pierwszym czarnoskórym nurku w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych. Tam również genialna rola Roberta de Niro. Jeden z lepszych filmów jaki widziałem.

Oglądałem ten film! Normalnie ta scena pod koniec jak w tym akwalungu idzie i nogi tam mu się łamią :| daje do myślenia. Ogólnie wielki + dla tego aktora, może celuje w 2 statuetkę Oscara ;-).

Cytat:Cuba Gooding Jr. pochodzi z artystycznej rodziny. Jego ojciec - Cuba Gooding - był liderem znanego w latach 70. zespołu Main Ingredient. W 1972 r. ich piosenka "Everybody Plays the Fool" wspięła się na najwyższe miejsca list przebojów w Stanach Zjednoczonych i życie rodziny Goodingów diametralnie się zmieniło. Opuścili Nowy Jork i przenieśli się do Los Angeles, gdzie zamieszkali w pięknej rezydencji. Szczęście niestety nie trwało długo. W 1974 r. ojciec rozwiódł się z matką i odchodząc zabrał ze sobą większą część rodzinnego majątku.
Aktorstwem Cuba zainteresował się jeszcze w szkole średniej. W 1984 r. odniósł swój pierwszy sukces sceniczny występując jako tancerz podczas koncertu Lionela Richie. Później doskonalił warsztat aktorski grając rólki w reklamówkach telewizyjnych i pojedynczych odcinkach popularnych seriali. Przełomem w karierze artystycznej Goodinga była kreacja, którą stworzył w głośnym obrazie Johna Singletona "Chłopcy z sąsiedztwa". Przyniosła mu ona uznanie krytyków i zwróciła na niego uwagę wielu amerykańskich producentów filmowych. W ciągu kilku następnych lat Cuba wystąpił w wielu głośnych obrazach, ale prawdziwą międzynarodową sławę zdobył dopiero w roku 1997. Otrzymał wtedy pierwszą w swojej karierze statuetką Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za kreację, którą stworzył w znakomitym filmie "Jerry Maguire" u boku Toma Cruise'a. Od tamtej pory Gooding Jr. należy do grupy najchętniej angażowanych artystów Hollywood. Do tej pory wystąpił już u boku takich sła jak: Jack Nicholson, Anthony Hopkins, Dustin Hoffman, czy Demi Moore.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
13-02-2008 11:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Spikey Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #32
Re: Film
Ostatnio miałem okazje być na seansie w kinie ImaX na "filmie" U2 3D. Koncert został zarejestrowany w taki sposób, żeby ludzi którzy zakupi.a bilet i założą specjalne okulary będą mogli rozkoszować się w kinie zapomnianymi wrażeniami.
Obraz robi niesamowite wrażenie, a podczas ujęć, gdzie był obecny argentyński tłum fanów, chciało sie wstać, śpiewać i klaskać razem z nimi.
Bono i paczka robią naprawdę niesamowite rzeczy na scenie jak i poza nią. Muzyczna wielofunkcyjność Edge'a i niezniszczalny głos Bono wbijają widza w krzesło klimatyzowanej sali Imax.

Serdecznie polecam nie tylko fanom U2. To także nie lada gratka zobaczyć wszystkie niedoskonałości twarzy chłopaków z Irlandii i przekonać się co znaczy dobra muzyka i show na koncerciszu
21-04-2008 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #33
Re: Film
Jak byłem na wycieczce w Krakowie byliśmy w Imaxie i oglądaliśmy film 3d o głębinach morskich i rafie koralowej. Może nie jest to kto wie jak wyczesane, ale wrażenie było niesamowite, gdy wydawało Ci się, że jesteś po środku morza i zaraz zaleje Cie wlasnie wznosząca sie fala... Albo jak rekin z otwartą gębą płynął na Ciebie... Big Grin

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
21-04-2008 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #34
Re: Film
Różowe okulary, a cieszą. :roll:
21-04-2008 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Figlarz Offline
Member
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #35
Re: Film
Oglądał ktoś legendarny film - Scarface???

Klasyk, Al Pacino gra rolę życia. Jeśli ktoś nie oglądał to niech żałuje i jak najprędzej nadrabia zaległości Wink
29-06-2008 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #36
Re: Film
Figlarz napisał(a):Oglądał ktoś legendarny film - Scarface???
Klasyk, Al Pacino gra rolę życia. Jeśli ktoś nie oglądał to niech żałuje i jak najprędzej nadrabia zaległości Wink

W Polsce bardziej znany jako człowiek z blizną. Świetny film, wręcz klasyka gatunku Smile
"Świat należy do Ciebie"


Fan United od 1992 roku
29-06-2008 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Figlarz Offline
Member
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #37
Re: Film
Wolę oryginalną wersję, bardziej mi pasuje Tongue Spolszczenia tytułów filmów są co najmniej marne. W tym przypadku też. A co do tej kwestii

The World Is Yours Big Grin

btw - ogólnie to ja wolę o wiele bardziej angielski Tongue
29-06-2008 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #38
Re: Film
A "Wszystko Za Życie" ktoś oglądał?

Pierwszy film Sean'a Penna i od razu takie cudeńko. Muzyka(!), zdjęcia, gra aktorska (świetny Hirsch) na najwyższym poziomie. Film jest nakręcony na podstawie książki i opowiada prawdziwą historię gościa, który wyrusza w podróż po Stanach, a konkretnie na Alaske. Bez kasy, bez auta, bez dokumentów, bez telefonu. Tak naprawdę przez 2,5 godziny nie dzieje sie za wiele, ale nie o to chodzi w tym filmie. Naprawdę zajebiście pokazana historia człowieka, który porzucił wszystko z rodzicami na czele, który dąży do celu... A zresztą, nie będe wam tu filmu opisywał, kto ma taka możliwość niech, ściągnie albo wypożyczy, bo warto!

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
29-06-2008 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #39
Re: Film
A jakbyś spolszczył inaczej Scarface? Bliznatwarz? Bliznowaty?

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
29-06-2008 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #40
Re: Film
Dziwi mnie, że nikt słowem nie wspomniał tutaj o filmie "Zielona Mila' z Hanks'em i Duncan'em w rolach głównych.
Jak dla mnie jeden z lepszych filmów. Nie mówię tutaj o Ojcu Chrzestnym czy innych klasykach, ale jest to dobry film wart obejrzenia. Na pewno nie jeden z was go oglądał.
Historia opowiada o strażniku więziennym(Hanks), którego praca opiera się głównie na wykonywaniu wyroków śmierci przy pomocy krzesełka. W jego zakładzie pojawia się rosły murzyn, który został skazany na śmierć za molestowanie dziewczynki(jak dobrze pamiętam). Ów murzyn ma zadziwiający dar uleczania, który zmieni życie kilku osobom, to tak pokrótce.

Film jest dość długi, nie pamiętam dokładnie, ale na TVN zrobili z niego ponad 3h^^
Ale wart zainteresowania.

edit: na filmweb.pl piszą, że film trwa 188minut, więc troszkę więcej niż napisałam;]

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
29-06-2008 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #41
Re: Film
Kisia92 napisał(a):na TVN zrobili z niego ponad 3h^^

Godzine licz reklamy

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
29-06-2008 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zieli Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #42
Re: Film
mateksa napisał(a):A "Wszystko Za Życie" ktoś oglądał?

Oglądał ktoś, podobało się komuś i nie wiem czy to prawda, ale ponoć film w zdecydowanej większości oparty jest na faktach. Szacun dla gościa, też bym chciał tak skończyć.
03-07-2008 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #43
Re: Film
*** uwaga, będzie drobny spoiler Wink

Owszem, film Into The WIld oparty jest na faktach. Zresztą na końcu filmu jest prawdziwa fotka McCandlesa(przy autobusie), który dla wielu stał się idolem.

Jak dla mnie film Peana jest świetny. Nigdy bym jednak nie powiedział, że podziwiam głównego bohatera. Na pewno jest mi go szkoda. Młody chłopak żyje według swoich ideałów, nie boi się dążyć ku marzeniom(po drodze odpycha WSZYSTKICH, którzy chcą mu pomóc), aby na końcu swojego krótkiego żywota zrozumieć, że nie miał racji. Nie, na pewno nie chciałbym tak skończyć.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
04-07-2008 07:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zieli Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #44
Re: Film
Jak odpycha wszystkich? Przecież zawiera przyjaźnie.

Ja wczoraj obejrzałem 'American History X'. Film zły nie jest, aczkolwiek osobiście nastawiałem się na trochę więcej. Tematyka filmu ciekawa, próba poruszenia obecnych problemów, jednak dla mnie trochę spieprzyli to. No i jeszcze Norton dość drewniany. Takie 7/10, może dlatego, że więcej po tym filmie oczekiwałem, tak czy inaczej polecam, zamiast np. 'M jak miłość'.
04-07-2008 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #45
Re: Film
Cytat:Jak odpycha wszystkich? Przecież zawiera przyjaźnie.
Co z tego, jak później żegna owych "przyjaciół" pędząc za swoimi ideałami. Nie kontaktuje się nawet ze siostrą, z którą ponoć był w tak bliskich stosunkach.

Głównym bohater to idealista, który myślał, że znalazł sens życia, a tymczasem został wyprowadzony z błędu w najbardziej brutalny sposób.

Można go podziwiać, że nie bał się gonić za ideałami, że nie bał się zrezygnować z wyścigu szczurów, ale mnie osobiście bardzo ciężko ocenić McCandlesa. Na pewno wielka szkoda, że nie miał szansy, by naprawić swoje błędy.

A American History X oglądałem już szmat czas temu i trzeba przyznać, że jest to również świetny film.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
04-07-2008 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości