Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CL: Manchester United 4-0 AC Milan (10.03.2010)
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
CL: Manchester United 4-0 AC Milan (10.03.2010)
[Obrazek: 1zn0jye.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 2v8o7jk.png]

Manchester United vs AC Milan
UEFA Champions League
10.03.2010; 20:45
Old Trafford, Manchester


Dziesiątego marca na Old Trafford dojdzie do rewanżowego spotkania w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zmierzą się tam dwie światowej klasy ekipy - miejscowy Manchester United oraz AC Milan. Czerwone Diabły w pierwszym pojedynku na San Siro wygrały 2-3 po bramkach Ronaldinho, Seedorfa oraz Scholesa i Rooneya x2.

Manchester United i AC Milan do tej pory dziewięciokrotnie spotkali się w meczach o europejskie puchary. United wygrał cztery z tych spotkań, natomiast AC Milan triumfował w pięciu pozostałych. Bilans bramkowy wynosi 9-16.

Rossoneri aż 7-krotnie sięgali po najcenniejsze trofeum w europejskim futbolu. Jedynie Real Madryt (9) może poszczycić się większym osiągnięciem. Ostatni raz dokonali tego w 2007 roku, gdy pokonali Liverpool 2:1. W 2003 roku w finale grali z Juventusem Turyn na Old Trafford - wygrali po rzutach karnych (3:2). źródło: manusite.pl

Podopieczni Leonardo, podobnie jak Czerwone Diabły w letnim okienku transferowym za ogromne pieniądze sprzedali do Realu Madryt swoje największe gwiazdy - mam tu na myśli Cristiano Ronaldo i Ricardo Kakę.

Czy podopiecznym sir Alexa Fergusona uda się awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?
Zapraszam do dyskusji na temat tego spotkania!


Ostatnie spotkanie:
AC Milan - Manchester United 2:3 ; 16.02.2010 UEFA Champions League

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:Milan, obok argentyńskiego Boca Juniors, jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii na szczeblu międzynarodowym (18 oficjalnych trofeów).


Dane pomeczowe:


Składy:

Manchester United: Van der Sar - Neville (Rafael 66'), Vidic, Ferdinand, Evra - Park, Scholes (Gibson 73'), Fletcher - Valencia, Rooney (Berbatow 66'), Nani

AC Milan: Abbiati - Jankulovski, Bonera (Seedorf 46'), Silva, Abate (Beckham 46') - Flamini, Pirlo, Ambrosini - Ronaldinho, Huntelaar, Borriello (Inzaghi 68')

Ławki rezerwowych:

Manchester United: Kuszczak, Evans, Obertan, Diouf

AC Milan: Dida, Zambrotta, Favalli, Gattuso

Gole: Rooney 13', 46', Park 59', Fletcher 87'

Kartki: Scholes (ż) - Ronaldinho (ż), Flamini (ż)

Sędzia: Massimo Bussacca

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
16-02-2010 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #2
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Ciekawe, kto zastąpi Carricka. Anderson czy Gibson? Ja serio myślę, że Darron by się przydał. Na San Siro miałem nadzieję, że wejdzie i postraszy Didę zza pola. Może na Old Trafford sir Alex mu pozwoliSmile. Na prawej można przywrócić Browna.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
17-02-2010 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #3
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
A Giggs? Chyba wolałbym wariant z nim niż z którymś z młokosów, którzy mogą mieć problemy z doświadczonymi Pirlo, Ambrosinim, Beckhamem czy Seedorfem.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
17-02-2010 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #4
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Do rewanżowego spotkaniu zostały jeszcze 3 tygodnie. Mam nadzieję, iż do tego czasu Vidic wróci do pełnej sprawności. Ferguson mówił, że Serb trenuje już od 10 dni, więc wydaje mi się, że na mecz na Old Trafford będzie już gotowy. Oczywiście ma zagrać pod warunkiem, że przed tym występem rozegra jedno czy dwa spotkania w lidze.
Spory problem stanowić dla nas będzie absencja Carricka. Michael wprowadza wiele spokoju, do tego zawsze świetnie pracuje w defensywie. Moim zdaniem gra trójką Giggs, Scholes, Fletcher nie jest dobrym pomysłem. Ryan czy Paul nie pracują w obronie jak Carrick, dlatego też uważam, że w tym meczu powinien zagrać Anderson. Młody gra dobrze w obronie, a do tego dużo biega, takiego zawodnika w tym meczu będziemy potrzebować.
Co ważne, musimy wystawić skrzydłowych, którzy będą wspomagać naszych bocznych obrońców. Dlatego też uważam, że na skrzydłach powinni zagrać Valencia i Park. Można by też wystawić Rooneya na skrzydle, jednak byłoby to głupie posunięcie, gdyż ktoś bramki strzelać musi.

Edwin
Rafael - Rio - Vidic/Evans - Evra
Valencia - Fletcher - Scholes - Anderson - Park
Rooney


Na chwile obecną nie widzę innego wyjścia.



Mój Blog: Pod presją czasu
17-02-2010 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Chudy Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 528
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Godny rozpatrzenia też może być wariant z M.Owenem. Posiada spore doświadczenie, które może przydać się z Milanem.

Co do absencji Carricka, Anderson powinien sobie poradzić. Jak jest w formie to potrafi zatrzymać każdego. Warto przypomnieć mecz choćby z Liverpoolem, gdzie przyćmił Gerrarda.


Mam nadzieje że wróci Vidić, co doda pewności i wygramy 1 bądź 2 do zera. Nie możemy pozwolić na strzelenie bramki Milanowi.
17-02-2010 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #6
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Chętnie zobaczyłbym Gibsona...ale nie w tym meczu. Nie w starciu z niezwykle doświadczonym rywalem. Niestety, ale chyba nie ma innego wyjścia i trzeba przeprosić się z Andersonem. Chyba, że zagralibyśmy takim wariantem :

.....Fletcher....Scholes
............Park.............
Valncia.............Giggs (Nani)

Mam tylko nadzieję, że nie będziemy płakali za Carrickiem tak jak za Fletcherem po finale w Rzymie. Michael jest wg mnie naszym kluczowym zawodnikiem, szczególnie jeśli chodzi o utrzymywanie się przy piłce. Anderson niestety nie opanował tej sztuki nawet w połowie tak dobrze jak Anglik.

Wykluczam opcję gry w środka pola w trójkącie Giggs, Scholes, Fletcher. Jeden zawodnicy potrafiący grać w defensywie to za mało...

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
17-02-2010 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #7
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
mucha napisał(a):A Giggs?
Giggsy za Scholesa jeśli już. Raczej nie biegaliby obok siebie. Chyba że tak jak pisze Michał, znowu zobaczymy Parka. Niekoniecznie bym chciał bo Koreańczyk do niczego się nie przydał na San Siro. Nawet nie wnerwiał, jak Nani, bo praktycznie nie był pod akcją.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
17-02-2010 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #8
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Żadnego Parka w środku... to już lepiej wystawić Berbatova przynajmniej mielibyśmy więcej wariantów w ofensywie. Ji-Sung jak grał w środku to kompletnie nic nam nie dawał.
Będzie trzeba skorzystać w tym meczu z Andersona, innej opcji niestety nie widzę.



Mój Blog: Pod presją czasu
17-02-2010 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #9
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Foster napisał(a):Żadnego Parka w środku... to już lepiej wystawić Berbatova przynajmniej mielibyśmy więcej wariantów w ofensywie. Ji-Sung jak grał w środku to kompletnie nic nam nie dawał.
Dawał - wyłączenie z gry Pirlo 8-)

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
17-02-2010 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #10
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
michal85 napisał(a):Dawał - wyłączenie z gry Pirlo 8-)
Niech będzie, że to jego zasługa Wink

Zastanawiam się jak Ferguson poukłada zespół nie mając do dyspozycji zawieszonego Carricka oraz kontuzjowanego Andersona. Fletcher i Scholes wydają się być pewniakami, tylko kto zagra z nimi? Z tego co się orientuję, Valencia może zagrać w środku, jedna przesuwając go do środka osłabiamy skrzydło.

1)
Fletcher - Scholes
Valencia - Park - Giggs


2)
Fletcher - Valencia - Scholes
Nani - Giggs/Park


3)
Fletcher - Scholes
Valencia - Berbatov - Giggs/Park


Innych możliwości na chwilę obecną nie widzę, bo jakoś nie chce mi się wierzyć by SAF w takim meczu postawił na Gibsona... Opcja 1 chyba najbardziej prawdopodobna.



Mój Blog: Pod presją czasu
25-02-2010 12:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
fasol Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #11
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Z podanych możliwości optowałbym najbardziej za trzecią wersją z Parkiem, który mimo iż gra średnio to jest lepiej usposobiony defensywnie i z pewnością częściej by wspomoagał obrońców niz Giggs. Na środku Berbatov, który gdy troszkę się cofnie pod środek boiska i przyjmie piłkę(a opanowuje czasem niesamowicie trudne piłki) będzie mógł momentalnie uruchomić szybkiego Wazzę prostopadłym podaniem lub przenieść piłkę na skrzydło do Valencii i samemu popędzić za akcją w pole karne. Na środku Fletcher i Scholes, nie ma innej opcji jak dla mnie - żaden Gibson, nie na Milan.
25-02-2010 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #12
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Nie wierzę w żadne Parki czy Valencie podwieszone pod Rooney'a. Antonio jeszcze nigdy nie zagrał u nas na tej pozycji, Ji Sung tam wystąpił po raz ostatni w... no właśnie, już zapomniałem.

W każde z ustawień które podał Foster nie wierzę.

W systemie 1 i 3 wygląda to na 4-2-3-1. No my tak po prostu nie gramy. Nie ma czegoś takiego jak jeden zajebiście wysunięty do przodu gracz, podwieszony pod napadziora. Jak wiadomo zazwyczaj wygląda to tak, jak przedstawiłeś w ustawieniu namber 2, czyli trójka w linii. Oczywiście może i Fergie zdecyduje się na taki wariant, lecz ja prędzej optowałbym za klasyką, czyli 4-4-2.

Tym ustawieniem przecież nie raz, nie dwa prezentowaliśmy skuteczny futbol z duża dawką dobrej jakościowo defensywy. Nie ma Carricka, nie ma Andersona, więc nie szukajmy na siłę graczy, których można wstawić do formacji z jednym Wazzą, tylko przejdźmy do dobrze znanego nam systemu. Do tego Rio powinien wrócić, Vida, mam nadzieję, wejdzie na najwyższej obroty i gitara gra.

Valencia z Nanim na skrzydłach, Fletch z Paulem w środku. Dodajmy do tego wracającego się i łączącego pomoc z atakiem Berbatova i o przegranie rywalizacji w środkowej części boiska nie ma się co martwić, zwłaszcza, że mecz jest na Old Trafford.
25-02-2010 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #13
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Cytat:Nie wierzę w żadne Parki czy Valencie podwieszone pod Rooney'a. Antonio jeszcze nigdy nie zagrał u nas na tej pozycji, Ji Sung tam wystąpił po raz ostatni w... no właśnie, już zapomniałem.
Krótką masz zatem pamięć, bo wystąpił na tej pozycji ostatnio w Mediolanie.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
25-02-2010 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #14
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Faktycznie, pisaliście co nie co o tym, że Park występował "pod" Rooney'em. Wyleciało mi to z głowy, pewnie dlatego, że spotkania niestety nie udało mi się obejrzeć. W każdym razie w przedmeczowym zestawieniu jego nazwisko widniało na skrzydle, lecz życie jak wiadomo to zweryfikowało.
25-02-2010 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #15
Re: CL: Manchester United - AC Milan (10.03.2010; 20:45)
Foster napisał(a):Innych możliwości na chwilę obecną nie widzę, bo jakoś nie chce mi się wierzyć by SAF w takim meczu postawił na Gibsona...

A mi się wydaję, że SAF po to wystawił od początku w meczu z West Hamem, żeby sprawdzić, czy Darron nadaję się na mecz z Milanem. Wiadomo rywal dużo słabszy od nadchodzącego, ale współpraca ze Scholesem wychodziła mu dobrze. Dodać do tego Fletchera i powinno być ok. Rudy odpowiedzialny za atak, a Gibson z Fletcherem mieliby rozbijać ataki sunące środkiem. We wtorek Irlandczyk udowodnił, że jest w dobrej dyspozycji i w sumie to po cichu liczę na jego występ w meczu z Milanem Wink
25-02-2010 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości