Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PL: Manchester United 2-1 Liverpool (21.03.2010)
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
PL: Manchester United 2-1 Liverpool (21.03.2010)
[Obrazek: 53nupx.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 2qjzujb.png]

Manchester United vs Liverpool
Barclays Premier League
21.03.2010; 14:30
Old Trafford, Manchester


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 31. kolejki Barclays Premier League na Old Trafford, Manchester United zmierzy się z odwiecznym rywalem - Liverpoolem.

Zeszłoroczni wicemistrzowie w tym sezonie zawodzą. Zajmują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 48 punktów. Udało im się wygrać czternaście spotkań, sześć zremisować, a pozostałe 9 przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie The Reds jest Fernando Torres, który ma na swoim koncie 13 strzelonych bramek.

Od tego sezonu barwy Manchesteru United reprezentuje Michael Owen, który w Liverpoolu spędził 8 lat.

Bilans spotkań między United i Liverpoolem wygląda następująco: obie drużyny rozegrały ze sobą 153 ligowe spotkania – 58 razy wygrywał Manchester, 43 razy zespoły dzieliły się punktami, a 52 razy Diabły musiały uznać wyższość Liverpoolu. Manchester strzelił 211 bramek w pojedynkach ligowych, tracąc 200 goli. Jak widać, mecze między tymi zespołami zawsze obfitowały w walkę. Nie ma się co dziwić – to derby północnej Anglii, obie drużyny się nienawidzą.

Spotkania obu drużyn
- W zeszłym sezonie po raz pierwszy od 7 lat Liverpool wygrał oba spotkania w Premier League z Manchesterem United. Porażka 1:4 jest najwyższą przegraną mistrza Anglii na Old Trafford od 1 stycznia 1992 roku. Wtedy "Czerwone Diabły" uległy 1:4 Queens Park Rangers;

- Liverpool jest jedyną drużyną w historii Premier League, która wygrała cztery kolejne mecze z Manchesterem United (2000-02). Jeżeli podopieczni Rafy Beniteza wygrają na Old Trafford, to wyrównają to osiągnięcie;

- "The Reds" po raz trzeci z rzędu zagrają w marcu na wyjeździe z "Czerwonymi Diabłami". Wprawdzie 23 marca 2008 roku przegrali 0:3 (było to zarazem ostanie zwycięstwo United), ale 14 marca 2009 roku wygrali 4:1;

- W ostatnim meczu Liverpool pokonał na własnym boisku podopiecznych Sir Alexa Fergusona 2:0 po golach Torresa i N'goga. W tym meczu czerwoną kartkę ujrzał Nemanja Vidic, który nie najlepiej wspomina swoje ostanie występy przeciwko drużynie Beniteza;

- Niedzielny mecz będzie zarazem 48. pojedynkiem sir Aleksa Fergusona z Liverpoolem od momentu zostania menedżerem klubu z Old Trafford w 1986 roku. Szkot wygrał 20 oraz przegrał 16 meczów, a 11 spotkań zakończyło się remisem.

- Ze wszystkich klubów Premier League, to właśnie "Czerwone Diabły" legitymują się najlepszym rekordem w pojedynkach z Liverpoolem. Klub z Old Trafford wygrał 18 meczów z "The Reds" i zdobył w sumie 61 punktów.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Liverpool FC - Manchester United 2:0 ; 25.10.2009 Barclays Premier League


Dane pomeczowe:


Składy:

Manchester United: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Vidic, Evra - Carrick, Fletcher, Park (Scholes 87') - Valencia, Rooney, Nani (Giggs 79')

Liverpool: Reina - Johnson, Agger, Carragher, Insua - Maxi, Gerrard, Mascherano, Lucas (Benayoun 83'), Maxi (Babel 76') - Kuyt (Aquilani 73'), Torres

Ławki rezerwowych:

Manchester United: Kuszczak, Rafael, Evans, Berbatow, Obertan

Liverpool: Cavalieri, Kyrgiakos, Kelly, Ngog

Gole: Rooney 12', Park 60' - Torres 5'

Kartki: Valencia (ż), Vidic (ż) - Mascherano (ż), Torres (ż), Carragher (ż)

Sędzia: Howard Webb

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
14-03-2010 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #2
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Chyba nie muszę powtarzać bywalcom jak ważny to mecz ze względu na tabelę i jak dla nas osobiście prestiżowy. Czas na bezpośrednią zemstę na LFC.

Liverpool, delikatnie mówiąc, nie jest w formie ale chyba nikogo nie zdziwi, że na spotkanie z nami będą usiłować wykrzesać 200% formy, szczególnie, że może to być dla nich ostatni dzwonek jeśli mają myśleć o uniknięciu ostatecznej kompromitacji w EPL.

My powinniśmy zagrać swoje. Siedem ostatnich meczów w Teatrze Marzeń bez straty bramki świadczy o tym, że jesteśmy w formie. Rooney jest klasą samą w sobie. Widać, że chłopaki wietrzą zew historii i zechcą dowieźć 19 trofeum do domu. Mamy cały tydzień na regenerację i przygotowania. Kontuzji kluczowych, stu stuk, odpukać, nie mamy.

Jak nie teraz, to kiedy? - cytując klasyków. ;)

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
14-03-2010 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #3
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Mam nadzieję, że zdrowy będzie Scholes, ale jeśli nie to powinniśmy zagrać identycznie jak z Milanem i też powinno być dobrze. Szkoda sadzać Berbę, ale 451 wydaje się naturalnym wyborem na ten mecz.

VdS - Neville, Rio, Vida, EVra - Carrick, Scholes, Fletcher - Park, Nani - Rooney

Valencia na drugą połowę, co by narobić dużo szumu : >

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
14-03-2010 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
pedro Offline
Member
***

Liczba postów: 138
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #4
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
michal85 napisał(a):VdS - Neville, Rio, Vida, EVra - Carrick, Scholes, Fletcher - Park, Nani - Rooney

To! Bez zadnego kombinowania...
Mecz trzeba wygrać, ostatnie spotkania z druzyna grubego byly totalnie gówniane, teraz jestesmy w gazie i chetnie widziałbym rozjechanie ich 3:0, upokorzyc ich! Miło gdyby ktoś utemperował gerrarda, to tak bonusowo.

LUHG
18-03-2010 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Janczar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #5
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Gerrarda to jedno,a Torresa to drugie. Dzisiaj Live gra z Lile i mam małą nadzieję, że przegrają, albo zremisują,a jeszcze większą, że na mecz z nami będą zmęczeni. Zobaczymy. Mecz oglądamy z w Krakowie z fanami MU! Big Grin

Nie musicie nas lubić...
Wystarczy, że się nas boicie...
Manchester United!!!
18-03-2010 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Matti888 Offline
Member
***

Liczba postów: 191
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #6
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Ja chyba bym wystawił na prawe skrzydło Valencie zamiast Naniego.
Ostatnio, jak oglądałem mecz Liverpoolu z Portsmouth to rzucała się w oczy słaba obrona . Myślę, że nasz atak z niesamowitym Roo na czele jest w stanie rozmontować defensywę The Reds. Obawiam się trochę Gerrarda i Torresa. To znakomici piłkarze i mam nadzieję, że Vidic i Ferdionand nie dadzą im specjalnie pograć.
Zrewanżujmy się za zeszłoroczną porażkę 1:4!!!
18-03-2010 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #7
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Mam nadzieję, że nie trzeba dodatkowo motywować naszych piłkarzy przed tym meczem- wystarczy spojrzeć na 3 ostatnie pojedynki z The Reds...
Mecz trzeba wygrać, absolutnie i nie ma żadnej innej opcji. Musimy im się zrewanżować za ostatnie niepowodzenia i zwycięstwem przybliżyć się do upragnionego tytułu.

Wbrew pozorom spotkanie będzie trudne, bo te mośki zawsze cholernie mobilizują się na spotkanie z nami, ale wierzę w nasz zespół, który w chwili obecnej gra bardzo dobry futbol.

Jeśli chodzi o skład to po raz kolejny zgodzę się z Michałem. Wyjście 451 wydaje się najodpowiedniejsze, co prawda żal trochę Berbatowa, że nie wyjdzie od pierwszych minut, ale takie ustawienie jest najlepsze na takie mecze. Liczę bardzo na Parka, który ostatnio prezentuje wysoką formę i mam nadzieję, że potwierdzi ją również w tym spotkaniu.

Skromne 3-0 mnie zadowoli. :twisted:
BTW Jak Vidic znowu dostanie czerwo to chyba urwę mu nogi.

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
18-03-2010 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #8
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
W zeszłym tygodniu udał się rewanż na Fulham, miejmy nadzieję, że i w niedzielę się uda Wink

Zawodnicy powinni być wypoczęci, bo w tygodniu nie grali, goście zaś wczoraj pokonali u siebie Lille aż 3-0, dodając do tego ligowe zwycięstwo z Portsmouth 4-1 można przypuszczać, że są w formie, ale oba te mecze rozegrali na Anfield, może na wyjeździe już tak różowo nie będzie, oby

Nie ma wątpliwości, że na ten mecz formacja powinna być 451, która spisuje się w każdym większym meczu ostatnimi czasy bez zarzutu, więc i tym razem powinna się spisać.

Edwin
Neville-Rio-Vidic-Evra
Valencia/Nani-Carrick-Scholes-Fletcher-Park
Rooney

Na mecz ma wrócić Giggs, ale obecna dyspozycja Parka jest na tyle dobra, że to on powinien zagrać od pierwszych minut. Z drugiej strony nie wiem, czy lepiej postawić na Valencię, czy na Naniego. Obaj w ostatnim spotkaniu zaprezentowali się średnio, ale Nani na prawym skrzydle pokazał, że radzi sobie dużo lepiej (mecz z Arsenalem).

Wystrzegać się głupich błędów, Vidic i Rio niech wyłączą Torresa i będzie z tyłu i git. Wink
19-03-2010 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #9
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Najwyższy czas przerwać tę passę Liverpoolu w meczach z nami! Co jak co, ale porażki z City czy właśnie Poolem bolą najbardziej. Do tego walka o mistrzostwo trwa w najlepsze, dlatego nie możemy sobie pozwolić na kolejną porażkę z Liverpoolem.

Edwin
Rafael - Rio - Vidic - Evra
Nani - Carrick - Scholes - Fletcher - Park
Rooney


4-5-1 innego wyjścia nie widzę. Ogromna szkoda sadzać Berbatova na ławkę rezerwowych, no ale cóż... musimy zdominować środek pola, a do tego potrzebować będziemy trzech środkowych pomocników.
W bramce Edwin, tu nie ma wątpliwości.
W obronie oczywiście Rio i Vidic, który mam nadzieję tym razem dotrwa do 90 min. Po bokach Rafael i Evra. Gary ostatnio trochę się nagrał, dlatego wolałbym da Silvę.
W środku oczywiście trójka Scholes, Carrick, Fletcher - innej opcji nie ma.
Na skrzydłach Nani i Park. Portugalczyk jak będzie miał dzień to zagra jak z Arsenalem, a jak mu nie będzie szło to wejdzie Antek i zrobi co należy. Po przeciwnej stronie Park, który ostatnio jest w bardzo dobrej formie.
Z przodu oczywiście Rooney.



Mój Blog: Pod presją czasu
20-03-2010 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #10
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Foster napisał(a):
Edwin
Rafael - Rio - Vidic - Evra
Nani - Carrick - Scholes - Fletcher - Park
Rooney

Nie widzę innego wyjścia, jak takie zestawienie, to powinien być nasz klucz do sukcesu. Bardzo czekam na to spotkanie... 1:4 na OT chyba nigdy nie zapomnę. Dla nas jest to idealny moment na takie spotkanie. Jesteśmy w niesamowitym gazie, rywale niekoniecznie. Stawiam na 3:0.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
20-03-2010 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Czary Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,964
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #11
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Jeden z ważniejszych (przynajmniej dla mnie) meczy w tym sezonie. Nie możemy sobie pozwolić na 4 przegraną z rzędu. Nawet remis nie powinien wchodzić w rachubę. Jesteśmy w formie, chłopcy są świetnie zmotywowani i żądni zemsty. Trzeba zagrać maksymalnie skoncentrowanym i włożyć w ten mecz wiele zdrowia.

Van der Sar
Neville - Ferdinand - Vidic - Evra
Valencia - Carrick - Scholes - Fletcher - Park
Rooney


Na bramce na pewno zagra Van der Sar.
W obronie trójka pewniaków i niewiadoma na prawej obronie. Rafael czy Neville? I jeden i drugi prezentował się ostatnio ładnie, ale wydaję mi się, że bardziej się przyda doświadczenie Gaza.
Trzeba zagrać 451 z trójką w środku: Carrick - Flecza - Scholes. Taki środek potrafi zdominować każdą drużynę i mam nadzieję, że jutro nie będzie inaczej. Na skrzydłach pewniakiem wydaje się być występ Parka. Na prawej stronie chętnie zobaczyłbym Antka, który ostatnio formą nie grzeszył, ale wydaje mi się, że Insua mógłby mieć z nim problemy. Jakby nie szło to zawsze Nani mógłby wejść w drugiej połowie, a możliwe że i Giggs zasiądzie na ławce rezerwowych.
Jako nasz jedyny napastnik wyjdzie Rooney. Jest obecnie w wyśmienitej formie i to w nim pokładam największe nadzieje. Niech wreszcie ukłuje Liverpool!!!

"Kto parę razy dostał po ryju i wie, że nie jest ze szkła, ten czuje że żyje. Dopiero wtedy, gdy balansuje na krawędzi."
20-03-2010 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
MaciO Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #12
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Wiec może teraz ja napisze coś od siebie. Jutro czeka nas arcy ważny mecz (szczególnie dla mnie bo kumpel jest za Liverpoolem) nasi zawodnicy graja teraz bardzo dobrze to co grali z Milanem to jak dla mnie była "poezja" sama w sobie i nie można się z tym zgodzić. z Fulham już była tak sobie gdyby nie fatalne zachowanie Bobiego Zamory nie wiem jak by nasze diabły grały lecz zwycięzców się nie sadzi i już. Teraz mecz z Liverpoolem a zaraz po ty meczu drugi arcy ważny mecz z Chelsea Londyn ja bym chciał żeby było jak zawsze czyli Chelsea przyjeżdża do nas i przegrywa na Old Trafford. Czas na skład jaki ja obstawiam na jutrzejszy mecz :

Van Der Sar
Neville - Ferdinand - Vidic - Evra
Valencia - Fletcher - Scholes - Nani
Rooney - Berbatov


O to mój skład na ten jutrzejszy mecz. Ustawienie 1-4-4-2 myślę że Ferguson nie ustawi samego Rooney w ataku bo to źle nam wychodzi jak on sam gra lepiej jak by miał kogoś po swojej lewej lub prawej stronie. Nie zmordowany w tym sezonie i jak najlepszy obrońca w naszych szeregach czyli Patris Evra 41 meczy rozegranych w tym sezonie mówi samo za siebie jak ten zawodnik jest dla nas ważny, skrzydła Valencia Nani moim zdanie jest to najlepsze rozwiązanie na jutrzejszy mecz. I to chyba tyle dziękuje za uwagę i żeby nasze kochanie Diabełki jutro wygrały

Glory Glory Man United do zobaczenia w EFC jutro w Krakowie Smile
20-03-2010 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #13
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Cytat:myślę że Ferguson nie ustawi samego Rooney w ataku bo to źle nam wychodzi jak on sam gra lepiej jak by miał kogoś po swojej lewej lub prawej stronie.
Nie mogę się zgodzić. Roo potrafi znakomicie się odnaleźć w roli osamotnionego napastnika. Ostatnich kilka meczów jest tego znakomitym dowodem.
Wprawdzie w meczu z Fulham współpraca z Berbatowem przebiegała znakomicie, ale na takie spotkanie środek pola do podstawa, a taki komfort daje nam ustawienie 451.
Jestem też przekonany, że czy to na prawej czy lewej stronie zawsze kogoś Rooney będzie miał Wink

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
20-03-2010 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
MaciO Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #14
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)
Lukas ja tam wole widzieć Rooney z Berbatovem na ataku a nie samego pamiętaj początki tego ustawienia Roo był wtedy nie widoczny
21-03-2010 10:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #15
Re: PL: Manchester United - Liverpool (21.03.2010; 14:30)


Jakie to ma znaczenie jak Roo prezentował się na tej pozycji kilka lat temu? Ostatnio grając z jednym napastnikiem rozgrywamy świetnie spotkania z wielkimi rywalami. W tym roku próbowaliśmy 442 na Anfield i była tragedia. To są mecze walki, trzeba wygrać rywalizację w środku pola i trzech ustawionych tam zawodników powinno być kluczem do zwycięstwa.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
21-03-2010 10:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości