Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programy rozrywkowe
Oskar Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 420
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #16
Re: Teleturnieje
Szkoda, że nie padła główna wygrana w Milionerach, było tak blisko Sad Ale rozumiem ją, też bym nie ryzykował przy takiej forsie :geek:

Loserpool, not a Liverpool.
"Przyłóż termometr, 100 stopni na kark, byle by na gramofonie w końcu wcisnąć start"
05-04-2008 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ring0 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 484
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #17
Re: Teleturnieje
Z uśmiechem politowania oglądałem popisy tej dziewuchy dzisiaj Smile
Szczerze mówiąc, doszedłem do wniosku, że to rodzinka utrąciła jej starania o milion - "nie ryzykuj, bierz kasę i spier...". Swoją drogą, śmiać mi się chciało, w jaki sposób wykorzystała koła ratunkowe - najpierw publiczność, potem pół na pół.
Zero logicznego myślenia, dlatego jestem w 100% pewien, że bez względu na pytanie chciała wziąć te 500 tysięcy. No nic, szkoda. -> "Nie dla psa kiełbasa", jak studentka Architektury nie wie, kto to jest Artemida, to ja wysiadam.
05-04-2008 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #18
Re: Teleturnieje
Oskar napisał(a):Szkoda, że nie padła główna wygrana w Milionerach, było tak blisko Sad Ale rozumiem ją, też bym nie ryzykował przy takiej forsie :geek:
Heh pierw bierze się 50/50 a potem pytanie do publiczności. I powiedzmy sobie szczerze, trochę logicznego myślenia - wszyscy za wyjątkiem Legolasa używali szpad i innych mieczy. 50/50 na początku załatwiłoby sprawę. Babka to źle rozegrała i tyle.

Inna sprawa, że też nie ryzykowałbym gdybym nie był na ileś tam procent pewny (jednak 500 000 a 40 000 to jest przebitka, ale w pytaniu to można było było ryzykować po odpowiednim wykorzystaniu kół ratunkowych, pytanie znowu było proste jak na pytanie 1 000 000, chcieli dać jej wygrać, ale ona tego nie wykorzystała Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
05-04-2008 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #19
Re: Teleturnieje
A jakie w ogóle było pytanie? Big Grin

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
06-04-2008 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #20
Re: Teleturnieje
Pytanie za tytułową kwotę brzmiało: "Kto jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mityczna Artemida?".

Możliwe odpowiedzi: A) Zorro B) Legolas C) Don Kichot D) Longinus Podbipięta.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
06-04-2008 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anirin Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #21
Re: Teleturnieje
No to tak na logikę. Bo chyba każdy wie, że Artemida to grecka bogini łowów. Tak na zdrowy rozum, nikt za jeleniem nie biega z mieczem. To musiała mieć, coś czym można rzucić/z czego można strzelić. Wszyscy mieli w tym towarzystwie miecze albo szpady, oprócz Legolasa z łukiem. No to chyba logiczne, że będzie to Legolas. Poza tym, o ile mnie pamięć nie myli, grecy szpad nie znali, toteż dziwne by było, gdyby wymyślili boginię ze szpadą. To Zorro odpada. Podbipięta miał miecz oburęczny chyba, a babka ganiająca po lesie z wielkim kawałem stali się troszkę gryzie. Zostaje Don Kichot i Legolas. Tutaj pozostaje sprawa tego, czym się lepiej poluje. Wink Nawet jak nie znało się dobrze mitologii, można to było wydedukować. Poza tym, jak jej został do wyboru Zorro i Legolas... To już sprawa ułatwiona maksymalnie. Wink

"Everybody should believe in something - I believe I'll have another drink"
06-04-2008 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #22
Re: Teleturnieje
Ja nie miałam pojęcia czego bóstwem była Artemida ale wystarczyło pomysleć chwile i znało sie odpowiedź.
Był Legolas mistrz łuku i Zorro mistrz szpady. Artemida to bóstwo, więc czasy przed naszą erą, wtedy nie było jeszcze szpad tylko miecze. Proste i logiczne^^
a błąd popełniła taki że pierw wzieła publicznośc a nie pół na pół;]

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
06-04-2008 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #23
Re: Teleturnieje
Kisia92 napisał(a):Ja nie miałam pojęcia czego bóstwem była Artemida ale wystarczyło pomysleć chwile i znało sie odpowiedź.
Ja powiem szczerze, że zapomniałem :oops:, ale logiczne myślenie wystarczyło i pewna znajomość mitologii. Bo kojarzyłem ją i wiedziałem, że miecza nie miała, a jak pomyślałem Legolas = łuk to już już mi się przypomniało Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
06-04-2008 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anirin Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 373
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #24
Re: Teleturnieje
No kurna, ja rozumiem, że mistrzami mitologii greckiej być nie musicie, ale żeby Artemidy nie znać? ;o A Hermes pamiętacie kim był? Big Grin Nie, no ja w sumie to się interesowałem kiedyś mitologią grecką, toteż pytanie, jak dla mnie, było takie z łatwiejszych. Wink

"Everybody should believe in something - I believe I'll have another drink"
06-04-2008 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pimpek Offline
Member
***

Liczba postów: 118
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #25
Re: Teleturnieje
Po prostu ona tak się nastawiła na te pół miliona, że koniec kropka. Po tym, jak wykorzystała te dwa ostatnie koła, odpowiedź była jasna. I ona też ją znała, mogła spokojnie zaznaczyć, ale jak to ona sama powiedziała, że woli pół miliona, mimo iż prawdopodobnie zna odpowiedź. Patrząc tak stąd, jej decyzja wydaje się niezrozumiała. Pytanie było łatwe i logiczne. Po prostu z góry była na nie - to było głównym czynnikiem tego.
06-04-2008 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ewelinka937 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #26
Re: Teleturnieje
No rzeczywiście pytanie było dosyć proste jak na pytanie o milion Wink Ale teraz to łatwo mówić, jakbym miała wybierać i być pod taką presją wymiękłabym i chyba też bym nie zaryzykowała, nawet mając podejrzenie poprawnej odpowiedzi. W końcu 500 tys. piechotą nie chodzi...
06-04-2008 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #27
Re: Teleturnieje
Ale ona przecież wiedziała kim jest Artemida. Dobrze mówiła, że to ta od polowań.
W związku z tym, dziwię się, że mogła choć w maleńkim stopniu tego Zorra podejrzewać. Na logikę - kto w mitologii popierdzielał przez las z szablą, żeby na jelonki polować? Przecież to zupełnie bezsensowne myślenie Big Grin

Łatwo wyrokować stąd. Nikt z nas tak naprawdę nie wie, jak zachowałby się, dzierżąc w ręce pół miliona i mając wizję utracenia go.

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
06-04-2008 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #28
Re: Teleturnieje
Nie wiem jak wyglądały poprzednie pytania ale jak widziałem tą dziewczynę męczącą się nad tak banalnym pytaniem, to pomyślałem, że gra o 1000 lub to prima aprilis.....moim zdaniem ustawione. Oglądalnośc nie ta a nic tak nie przyciąga widzów jak potencjalna wygrana główna. A plotki o tej wygranej pojawiły się już ponad tydzień temu. A plotkowali ludzie, którzy robili za publiczność i wyglądało to tak, że co prawda oglądali bo byli w studio ale nie wiedzieli czy ona wygrała czy nie i nie do końca znali pytanie, ciekawe jak ja bym tam siedział to raczej bym wiedział co się działo. Tak więc tydzień przed programem pojawiają się plotki, które nic nie wyjaśniają ale przyciągają ludzi do TV z hasłem - może paść główna nagroda...

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
07-04-2008 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kisia92 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 577
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #29
Re: Teleturnieje
Cytat:No kurna, ja rozumiem, że mistrzami mitologii greckiej być nie musicie
Ja się na historii nie znam kompletnie;D Z tych wszystkich bogów to kojarze Zeusa xD
Tez mi się wydaje że to było ustawione, pól godziny zastanawiania się, a wcześniej leciała jak burza^^
Ale patrząc na jej wcześniejsze pytania to były naprawde proste jak na taki teleturniej.

If I'd observed
all the rules
I'd never have got

Anywhere

Marilyn Monroe
07-04-2008 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adisan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #30
Re: Teleturnieje
Kisia92 napisał(a):Tez mi się wydaje że to było ustawione, pól godziny zastanawiania się, a wcześniej leciała jak burza^^
Tak, tylko do pytania dochodzi stres, wizja pieniędzy, napięcie, Hubert itd. To nie jest tak hop siup jak się dużej ilości osób wydaję. Przecież ona kończyła grę chyba z 4 razy. ;P

Tak, a propos.
14-04-2008 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości