Redcafe.pl - Manchester United Forum

Pełna wersja: Korupcja w futbolu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
W aferę korupcyjną zamieszany jest również Dariusz Wdowczyk. Symbol nowego pokolenia trenerskiego, symbol zmian w polskiej piłce, człowiek wydawało się, uczciwy i niepowiązany układami. Miał być Ostatnim Sprawiedliwym.

Jak powinna zostać rozwiązana afera korupcyjna w Orange Ekstraklasie? Jakie opcje rozpatrywane przez PZPN są , Waszym zdaniem, najlepsze? I czy w ogóle uda się wyplenić korupcję z polskiej piłki? Zapraszam do dyskusji!
No (nie)stety.... Może to coś zmieni bo to, że polska piłka gnije to było wiadomo, ale teraz wreszcie ktoś się za to weźmie i wywali tego Listkiewicza i "działaczy" od 7 boleści. Ktoś wreszcie zlustruje (tak mam na myśli dekomunizację PZPN i wpuszczenie tam menadżerów/fachowców a nie "działaczy"), do tego opinia publiczna zobaczy, że nawet osoby z pierwszych stron gazet biorą w łapę i są przekręty.

Takie pranie brudów na pewno nie zaszkodzi :-), ale teraz Minister Sportu powinien sprytnie uwalić PZPN (w końcu afera korupcyjna może pozwoliłaby na reakcję rządu i oczyszczenie PZPN, ale ta zasrana UEFA/FIFA się do na niedoje*** za to..)

W każdym razie byle ta sprawa nie ucichła i żeby udupili tych przez których polska piłka kuleje i będzie git Big Grin
Ja mam (że tak powiem) umiarkowane zdanie na ten temat, gdyż ligą polską się nie interesuje nawet w najmniejszym stopniu (kto jest liderem teraz w ogóle?). Nie ma innej rady jak więzienie dla takich ludzi, a także zapewnienie skutecznego odsunięcia od działalności w futbolu.
Druga rzecz - wyjebać zarząd PZPN-u bo z tego co widać, to raczej nie kwapią się do sprawnego rozwiązania tej sytuacji. W ogóle panowie z Listkiewiczem na czele już dawno powinni spakować swoje rzeczy i wynieść się z gabinetów

Luki napisał(a):I czy w ogóle uda się wyplenić korupcję z polskiej piłki?

Mimo iż trzeba mieć nadzieję, to ja odpowiadam - nie uda się. To jest mentalność polskiego narodu. Tak było za czasów królów, demokracji szlacheckiej, sarmacji, rozbiorów... Kto da więcej, ten ma. Trudno będzie zmienić pokolenie działające obecnie w futbolu, ale jest szansa, że przyszłe polskie pokolenia zniweczą tę tendencję do korupcji.
Z pewnością najlepiej zrobić rewolucję w PZPN-ie oraz wywalić pana Listkiewicza, a na dokładkę wyrzucić te drużyny, które kupowały mecze ( czytaj: połowę ligi ). Z naszym prezesem Listkiewiczem będzie najtrudniej, jego zasługi w sprawie organizacji Euro 2012 są widoczne więc z pewnością, i tak blisko będzie nadal całych rządów, które będą decydować o przyszłości polskiego futbolu gdy odejdzie z PZPN-u.

Jesteście za 12 drużynami w OE ?
Miko napisał(a):Jesteście za 12 drużynami w OE ?

Skoro sytuacja będzie tego wymagać to tak, bo sorry, ale nie wyobrażam sobie, aby drużyny pokroju Odry Opole przez karną degradację innych drużyn mogły grać w OE.
Byłbym za tym, żeby karać ludzi, a nie kluby, bo to jest trochę jak odpowiedzialność zbiorowa, praktykowana raczej w totalitaryzmach. Także z tego powodu, że jak głębiej poszukać, nie znajdziemy w Polsce klubu bez grzechu. Np. moja ukochana Lechia Gdańsk i jej awans z trzeciej ligi do pierwszej, na początku lat 80-tych. Dzisiaj wiemy, że za pieniądze gangstera Nikosia. Gdyby ktoś chciał mnie za to podać do sądu, to nadmieniam, że to był żart.
kikks napisał(a):Byłbym za tym, żeby karać ludzi, a nie kluby, bo to jest trochę jak odpowiedzialność zbiorowa, praktykowana raczej w totalitaryzmach.

Naprawdę myślisz, że w korupcje był zamieszany tylko trener czy tam wąskie grono osób, i nikt inny w klubie o tym nie wiedział? Wolne żarty Tongue

Luki napisał(a):Symbol nowego pokolenia trenerskiego,

Właśnie sie dowiedzielismy jak tym symbolem został. Bezwstydny człowiek. Zdyskwalifikowac z piłki na zawsze. Jak całą resztę.
Po wczorajszym programie "Tomasz Lis na żywo" jestem pełen obaw w sprawie OE Wink Karać niektórych, a do tego dochodzi durny pomysł aby połączyć I i II ligę i po sezonie jedni utworzą Ekstraklasę a inni zaplecze lecz to jest sprzeczne z regulaminem UEFA.
Korupcja jest efektem i wypadkową złego prawa. To wina systemu i panującego w naszym PRLu ustroju. I wymiana ludzi nic nie da, bo kto się powstrzyma przed szybką i łatwą kasą - świętych u nas brak.

Jedyne rozwiązanie to kasacja jakikolwiek kwazipublicznych przywilejów PZPN (np. wydawania licencji trenerskich), likwidacja Ministerstwa Sportu, odcięcie całkowite i na zawsze jakichkolwiek dotacji państwowych i samorządowych. Żadnego sponsorowania klubów, umarzania długów czy budowy stadionów z publicznych pieniędzy. Po takiej apokalipsie PZPN rozleci się sam ( bo z czego żyć ? ) a szczury zajmą się czymś pożytecznym.... a potem nie mając wyjścia kluby założą np "Związek piłkarski S.A", czyli zwykłą spółkę handlową, która będzie kontrolowana przez zwykły sąd... I finansowanie wróci do normalności i będzie się opierać pośrednio lub bezpośrednio na kibicach. I w normalnych rynkowych warunkach, kluby zaczną się zabijać o kibiców. I wtedy żeby przeżyć będzie trzeba zatrudnić speców od reklamy, zarządzania, PR, a dla zasłużonych miejsca nie będzie. A to tylko wszystkim wyjdzie na zdrowie. A jak się zdarzy straszna "korupcja"... to będziemy mieli to kompletnie w ..."tam gdzie Pan może, Pana majstra w dupę pocałować", bo czy kogokolwiek z Was interesuje przekazanie przez firmę "Z" firmie "W" 5 mln złotych ? Nie

Ale po co, przy takim czymś działacze są niepotrzebni i kogo biedny lisek ( tez ma tupet rozmawiać o korupcji, co miesiąc dostając ze 150 tys złotych pensji z abonamentu ) będzie zapraszał do programu. Najważniejsze to utrzymywać w ćwierćinteligentach przekonanie, że korupcji są winni źli ludzie a nie socjalizm w którym żyjemy. Jak to szło ? lepiej gonić króliczka niż go złapać.

A czemu działacze tak usilnie i wbrew opinii publicznej nie chcą słyszeć o zmianach. Przecież mogli by się usunąć w cień na kilka lat na swoje urzędnicze stanowiska, poczekać 2-3 lata i po cichu wrócić na miejsce kolejnego skorumpowanego zarządu ? To też proste naród baranów entuzjastycznie sprezentował im Euro czyli góry mamony do przękręcenia i to takie góry o jakich mogli tylko śnić. Tort na stole a człowiek ma wyjść z imprezy... wolne żarty Wink Ja znam prawie "osobiście" ludzi, którzy się już szykują na te pieniądze. Dopiero o budowali mosty ( bez dróg dojazdowych ) i tunele ( najdroższe w Europie i w dodatku kompletnie nie wiadomo czemu służące), a teraz wezmą się za poważniejsze zadania w końcu mają doświadczenie. To trzeba być fachowcem, ustawić się tak żeby frajer podłożył się sam, potem ogolić frajera przy jego własnej pomocy do zera i to jeszcze tak, żeby był z tego zadowolony.

W Angli jest oczywiście normalnie.
Cytat:Football as we know it dates back to 1863, when the chief clubs and schools playing their own versions of the game met to form “The Football Association”.

The Football Association has been a Limited Company since 1903...
Hehe poranna wiadomość jakby na potwierdzenie, szef cwaniaków cieszy się ich estymą za zasługi w sprowadzeniu Euro ( czyt. w goleniu frajerów )

Cytat:Michał Listkiewicz nie będzie narzekał na problemy finansowe po dymisji z funkcji prezesa PZPN. Od marca pełni funkcję pełnomocnika zawiązku ds. Euro 2012, dzięki czemu otrzymał 50-procentową podwyżkę

Prezes PZPN jest też pełnomocnikiem UEFA ds. Euro 2012. W przyszłym roku, gdy powstanie spółka zajmująca przygotowaniem turnieju Listkiewicz wejdzie w skład jej zarządu

Co za wszechstronny, wykształcony specjalista.
Ja bym się posłużył cytatem z twojego podpisu:
Cytat:"Jeśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery
To tak o całym PZPN-ie ode mnie... Może nie dosłownie, ale ja tak to widzę. Kolesiostwo było i będzie. Póki nie będzie radykalnych zmian to tylko będą szukać forsy pod siebie.
Widział ktoś dzisiaj mecz Lechii Gdańsk ze Zniczem Pruszków ??... w drugiej połowie jeden z piłkarzy Lechii w komiczny wręcz sposób wykonał tzw. "nura" w polu karnym a sędzia, który stał dosłownie 5 metrów od niego podyktował karnego, który zadecydował o wyniku spotkania i awansie Lechii do Ekstraklasy...moim zdaniem ten ewidentnie wydrukowany karny to kolejny przykład korupcji

//nazwy drużyn pisze się wielkich liter - pamiętaj o tym, bo to jednak oznaka szacunku do tych drużyn....
Karnego owszem nie było ( tak mi się zdaje), ale z tym kolejnym przykładem korupcji to chyba przesadziłeś Wink
może i tak, ale fakt faktem trenerem Lechii jest Dariusz Kubicki, który ostatnimi czasy kojarzony jest z korupcją Smile ...oczywiście trzeba wierzyć, że to "tylko" błąd arbitra
Matrix4989 napisał(a):może i tak, ale fakt faktem trenerem Lechii jest Dariusz Kubicki, który ostatnimi czasy kojarzony jest z korupcją Smile ...oczywiście trzeba wierzyć, że to "tylko" błąd arbitra

W dupie byłeś, gówno widziałeś. Naprawdę sądzisz, że ktoś mógłby na dzień dzisiejszy KUPIĆ MECZ? :roll:
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie