Redcafe.pl - Manchester United Forum
Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? (/showthread.php?tid=39)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - mucha - 02-05-2008 15:07

Kisia92 napisał(a):Taka Kisia nie chciałabym Bosingwy nawet jakby był Anglikiem. Nigdy nie wiem ''jak by było gdyby...'.
Według ciebie Bosingwa jest Evra po prawej stronie? Bo według mnie nie. Do transferu Evry też nie byłam przekonana, uwierze w niego jak już do nas przyleci i sie sprawdzi.
Z jednej strony nie chcesz Bosingwy, a z drugiej uwierzysz w niego jak się sprawdzi. To jak w końcu nie wiem czy ty go chcesz czy nie.
Kisia92 napisał(a):Alves? Ok ale za 22mln to go nie dostaniemy. To już gracz klasowy, wart swojej ceny, a cena wymagana przez Porto za Bosingwe mi wydaje się śmieszna, już nie patrząc na moje uprzedzenia do niego.
Ja nawet na ceny nie patrzę, tym bardziej, że pochodza z The Sun.
Kisia92 napisał(a):Barca włączy się do walki, po przegranym półfinale Barca ma takie kłopoty że ich najważniejszym celem bd znalezienie trenera, potem bd myśleć nad składem. Dużo tez zależy od samego Lahma, jak bd chciał odejść do United to to zrobi, o ile Ferguson bd go chciał. Bo jestem niemal pewna że wybierze triumfujące United niż Barcelone z problemami...
Dlatego nie dostaniemy Lahma tak łatwo. Najpierw ofertę musi zaakceptować klub, a dopiero potem piłkarz. Cena będzie się zwiększać im więcej klubów się nim zainteresuje. Poza tym sam Lahm wypowiadał się, że jego marzeniem jest gra w Barcelonie.
I tak BTW jakie masz uprzedzenia co do Bosingwy? Ile razy widziałaś go w akcji? Masz jakieś lepsze propozycje za podobną cenę, czyli 15 milionów funtów (bo w te 22 nie wierzę)?


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Kisia92 - 02-05-2008 16:35

Cytat:Z jednej strony nie chcesz Bosingwy, a z drugiej uwierzysz w niego jak się sprawdzi. To jak w końcu nie wiem czy ty go chcesz czy nie.
Na dzień dzisiejszy go nie chce, ale jak bd grał u nas dobrze to chyba logiczne, że zmienię o nim zdanie.

Co do tych cen to jest trochę racji. The Sun mogło tutaj troszkę wyolbrzymić fakty, ale jeśli nie wierzyć w ceny to można tez nie wierzyć w całą tą sprawę.

Co do lepszych propozycji. Nawet nie za 15mln a za darmo. Owen Hargreaves np. Wierzę w to że Neville jest w stanie powrócić, jest Brown, jest Hargreaves no i jeszcze Simpson który jest naszą przyszłością. Jeśli chcemy w ogóle inwestować i ufać młodzieży ze szkółki to ten chłopak jest pierwszy na liście.

Wolałabym zaufać im niż wydawać tyle kasy na Bosingwe.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - mucha - 02-05-2008 17:35

Kisia92 napisał(a):Co do lepszych propozycji. Nawet nie za 15mln a za darmo. Owen Hargreaves np. Wierzę w to że Neville jest w stanie powrócić, jest Brown, jest Hargreaves no i jeszcze Simpson który jest naszą przyszłością. Jeśli chcemy w ogóle inwestować i ufać młodzieży ze szkółki to ten chłopak jest pierwszy na liście.
Nie lubię takiego gadania. Dobrze, że nie dodałaś do tej listy O'Shea. Klub musi się wzmacniać, a nie liczyć się z wydatkami, bo w razie co to może zagrać przeciętniak. Nie chciałbym, żeby doszło do takiej sytuacji, gdy w środku pola grali Giggs i O'Shea. Neville może grać, ale on w tym sezonie zagrał zaledwie jedno spotkanie. Ja już za bardzo nie wierzę w odzyskanie dobrej formy. Brown jest środkowym obrońcą, więc niech będzie dobrym zmiennikiem dla Rio i Vidica. To samo tyczy się Hargreaves, którego naturalną pozycją jest środek pomocy. Co do Simpsona, to nie wiem czy zawodnik, który jest wypożyczany do Ipswich jest w stanie grać na poziomie największych gigantów europejskich. Może warto spróbować, ale ryzyko jest duże. My musimy wzmacniać kadrę, a wydatki to sprawa klubu. Jesteśmy najbogatszym klubem na świecie, więc o co się tu w ogóle martwić? Myślę, że w lecie za jakieś 40 milonów funtów możemy bardzo, ale to bardzo mocno wzmocnić kadrę.
Podsumowując, IMO prawy obrońca to priorytet. Nawet nie zastanawiam się, czy jest on potrzebny czy nie, tylko jestem tego pewien. Tak więc na rynku nie ma według mnie lepszego prawego obrońcy od Bosingwy za taką cenę, a koleś jest naprawdę dobry. Marzy mi się taka sytuacja, jaką ma Chelsea, abyśmy na każdą pozycję mieli po dwóch dobrych piłkarzy, bo obecnie jedynie druga linia wygląda naprawdę przyzwoicie.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Miko - 03-05-2008 22:18

Z jednej strony można zgodzić się z Kisią, gdyż problem z nadmierną liczbą obcokrajowców rośnie co sezon. Najlepiej byłoby kupić angielskiego obrońcę na prawą stroną, tylko kogo?
Co roku pojawiają się nowe twarze z akademii, ale zazwyczaj na krótko bo za chwilę są wypożyczani do klubów z niższych lig angielskich. Simspona można wypróbować jako zmiennika, i chyba tylko zmiennika. Już od dawana nie mamy dobrego zawodnika z akademii więc ManUtd musi wydawać sporo kasy na transfery aby zabezpieczyć sobie przyszłość klubu.

muszeq napisał(a):Podsumowując, IMO prawy obrońca to priorytet. Nawet nie zastanawiam się, czy jest on potrzebny czy nie, tylko jestem tego pewien. Tak więc na rynku nie ma według mnie lepszego prawego obrońcy od Bosingwy za taką cenę, a koleś jest naprawdę dobry. Marzy mi się taka sytuacja, jaką ma Chelsea, abyśmy na każdą pozycję mieli po dwóch dobrych piłkarzy, bo obecnie jedynie druga linia wygląda naprawdę przyzwoicie.

Prawy obrońca to główny cel letniego okienka transferowego. Tylko czy aż tyle kasy warto wydać za portugalskiego obrońcę?!


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - DzId@ - 04-05-2008 12:17

Ja na pozycji prawego obrońcy widzę kilu piłkarzy, mimo że Wes Brown przedłużył kontrakt nie może on w nieskończoność grać na prawej flance, zresztą nawet gdyby to potrzeba nam alternatywy w razie kontuzji albo jakiś innych zdarzeń losowych abyśmy mieli kogoś by tam go wrzucić, bo widzimy po końcówce tego sezonu że SAF musi z konieczności wystawiać tam Owena (który zresztą się tam sprawdza) ale to nie jest jego nominalna pozycja potrzeba nam kogoś z "jajem"
na tej pozycji widzę 2 kandydatów
- Daniel Alves
- José Bosingwa

Bardziej wolałbym Alves-a ale za niego trzeba będzie wyłożyć dość duże pieniądze, jego styl gra bardzo przypomina Evry, jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie, oraz angażuje się w akcje ofensywne zespołu, odbicie Evry tylko że na prawej flance


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Oskar - 04-05-2008 12:24

IMO na ściągnięcie Alvesa nie mamy większych szans - Barca, Real i Chelsea są skłonne dać 40 mln euro a ta kwota jeszcze może podskoczyć. SAF według mnie nie będzie chciał wyłożyć takiej kasy na jednego zawodnika, w dodatku obrońcę.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - sebos_krk - 04-05-2008 19:01

News z The People:
Cytat:Sir Alex Ferguson zamierza wykorzystać chaos, jaki zapanował w Manchesterze City, by sprowadzić na Old Trafford obrońcę rywali zza miedzy, Micaha Richardsa - sugeruje brytyjska prasa. Szkot już od dawna jest fanem talentu 19-latka.



Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Oskar - 04-05-2008 20:06

Micah ta na pewno wielki talent i byłby z niego wielki pożytek, ale to w końcu wychowanek i zawodnik City, w dodatku ponoć jest sympatykiem Arsenalu...


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Luki - 05-05-2008 09:53

Ja najbardziej jestem za Richardsem. Co z tego, że jest z City, jak kupowaliśmy już RIo, czy Smitha z Leeds. Dobry zawodnik to skarb (w dodatku Anglik), nieważne komu kibicuje, czy gdzie grał. Jest świetny, młody, ograny w Premiership, w dodatku do wyciągnięcia, bo w MC sytuacja jest nieciekawa.

Ostatnio nawet się przekonałem do Alvesa, ale to tylko ze względu, że jeśli miałbym wybierać między nim, a Bosingwą. A taki klub jak MU nie musi liczyć kasy i jak Fergie będzie chciał jakiegoś zawodnika to go dostanie. Jak przypasuje mu Richards to będzie, jak Bosingwa to Portugalczyk przyjdzie, jak Alves to Alves. Liczymy tutaj pieniądze, a prawda jest taka, że w obliczu ostatnich zysków to United nie zrobi większej różnicy Ł10 mln w jedną, czy drugą stronę. Tym bardziej, że po zakupie prawego obrońcy i napastnika kadra będzie gotowa na ładnych parę lat.

Taki klub, jak MU nie może się oglądać na kasę, bo im Chelsea, Barca i inne wszystkich najlepszych powyciągają, a my zostaniemy z Bosingwą, który imo jest o klasę gorszy od Alvesa, a może też Richardsa. Co nie znaczy, że da się z niego zrobić obrońcę na miarę United (patrz Evra). Ale to wszytko niepewne jest. A Richards jest pewny jak mało kto Big Grin


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - mamon12 - 05-05-2008 13:03

Micah nie jest pewny jak mało kto..... . Dlaczego?? Ponieważ jest mało doświadczony jako prawy obrońca , on jest przecież środkowym obrońcą w MC . A poza tym mamy bardzo dobrą młodzież w Manchester United , Kieran Lee czy Danny Simpson to zawodnicy jak na swój wiek bardzo dobrzy . Przypomniałem o nich dlatego że mamy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie a nie korzystamy z niej . Wracając do Micaha , nawet jeśli MC ma tak złą sytuację w zespole to MU jest ostatnim zespołem do którego sprzedadzą zawodnika , dotego dobrze rokującego na przyszłe lata .Micah w którymś wywiadzie wspominał ze bardzo lubi Arsenal i piłkę którą oni prezentują - kolejne przeciw Micahowi i jego transferowi do MU . Osobiście wolę Bosingwę - ponieważ on pasuje do roli jaką miałby pełnić zamiast Garego Nevilla , Alves - też jest dobrym celem , ale nie koniecznie lepszym niż Jose Bosingwa , bo on lubi przewodzić i ,,gwiazdorzyć " . Wolę Bosingwę bo nie chce żeby z MU stało się to co z Realem ,,Los Galaktikos " - niby wielkie gwiazdy w składzie a grają niewiele lepiej niż przeciętniacy .
Bosingwa TAK
Alves NIE
Młodzież TAK


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Tomassen - 05-05-2008 14:48

Simpson i Lee jak na swój wiek są dobrzy, ale nie na tyle, aby móc z powodzeniem zastępować Neville'a czy Browna (który ostatnio wcale nie gra tak źle Wink ). Szkółka, owszem, jedna z najlepszych na świecie, ale niestety w ostatnich latach niewielu wyszło z niej wychowanków, którzy mogliby grać w pierwszym składzie, jak niegdyś Giggs czy Scholesy.
Nie mam nic do Richardsa, imo byłby to dobry transfer. Chłopak czuje angielską piłkę i jest już ograny na Wyspach. A to, że jest z City - dajcie spokój, nie szerzmy szowinizmu wśród kibiców. Fakt, sympatykom na Wyspach byłoby dużo trudniej pogodzić się z tym, niż nam, ale sądzę, że oswoją się z nim Tongue W końcu Rio i Smith też przyszli z klubu jednego z największych rywali...


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Oskar - 05-05-2008 14:51

Nie tylko Rio i Smithy, ale przede wszystkim legendarny napastnik Manchesteru United - Eric Cantona trafił do nas z Leeds. Jednak i tak wątpię by transfer Richardsa doszedł do skutku.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - paolo - 05-05-2008 17:54

Ja od początku byłem za tym, żeby przeszedł do nas Richards bądź Lahm, więc jeśli jest szansa, aby jeden u nas zawitał trzymam kciuki i wierzę, że jeśli to prawda i Fergie chce w swojej kadrze Anglika, to transfer dojdzie do skutku.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - sebos_krk - 06-05-2008 08:15

Oskar napisał(a):przede wszystkim legendarny napastnik Manchesteru United - Eric Cantona trafił do nas z Leeds.
Cóż on tam zagrał. 28 spotkań to nawet nie zdążył się zakolegować z partnerami z drużyny Smile


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - sebos_krk - 06-05-2008 21:28

Wpadłem na taki pomysł. Owen H zostaje na prawej obronie i gwarantuje obsadzenie pozycji na długie lata, a na jego miejsce do środka kupujemy Gennaro Gattuso. Jak to widzicie? Smile