Redcafe.pl - Manchester United Forum
Szkoła i praca - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Szkoła i praca (/showthread.php?tid=262)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


- Zashi - 05-06-2007 16:06

Juz od jakiegos czasu piszemy nasze oceny. Ja mam juz oceny wystawione Smile ...i jestem zadowolony Wink Srednia to 4,87. Wiec bedzie pasek Smile

Moje oceny:
j. polski - 4
j. angielski - 4
historia - 4
wos - 5
matematyka - 4
geografia - 5
fizyka - 5
chemia - 5
biologia - 5
technika - 5
informatyka - 6
muzyka - 5
plastyka - 5
w-f - 6

Prawie to samo co na polrocze, z wyjatek biologii - poniewaz na polrocze miałem 3. Ale w drugim okresie był bardzo ciekawy dział: GENETYKA. Wiec spokojnie na 5 wyciągnąlem Smile
Teraz czekam tylko na wyniki testów i czas zaniesc to do Liceum. BIO-CHEM CZEKA!


- Pejter - 05-06-2007 16:41

Zashi napisał(a):z wyjatek biologii - poniewaz na polrocze miałem 3. Ale w drugim okresie był bardzo ciekawy dział: GENETYKA. Wiec spokojnie na 5 wyciągnąlem

Wiem, że w większości szkół ocena nie może zostać podniesiona o dwa stopnie w stosunku do tej z półrocza, ale skoro u ciebie można to masz szczęście. Moim zdaniem, nie powinieneś mieć 5 (nie oceniam twojej wiedzy, tylko fakty), bo jest to ocena całoroczna, a skoro w pierwszym półroczu miałeś 3, a w drugim ci wychodzi 5 to całoroczna oscyluje w okolicach 4.

Ja jeszcze nie jestem pewien, jakie będę miał oceny, ale średnia będzie minimum 4,8. Może się jeszcze podnieść (wszystko zależy od dwóch nauczycieli), ale wątpię. Jestem z takiego rezultatu dumny, bo w mojej szkole nie jest łatwo o "pasek".


- gollaz - 05-06-2007 19:20

Ja tam nie wiem jak jest teraz w szkołach, ale właśnie z genetyką miałem podobnie. Ogólnie z biologii zawsze ciągnąłem na ledwo 2 (35%), a jak miałem genetykę, która u nas była chyba w 3 klasie liceum to z tego 35% na półrocze wyciągnąłem na 4 na świadectwie maturalnym.


- Ciampel - 05-06-2007 20:27

Nie da się ukryć, że genetyka to jeden z bardziej interesujących działów biologii w gimnazjum. Ekologia i botanika zupełnie mnie nie kręcą - zero "akcji" i sucha teoria - ja jakoś się do tych dziedzin przekonać nie mogę. Tym niemniej i nauka o genach ma swoje wady - kiedy pani tłukła nam na lekcji prawa Mendla, to chciałem po prostu wyjść z klasy, choć lepsze to niż WOS.

Co do moich ocen - słodka tajemnica, no i nie chcę, by zostało to odebrane na forum jako czyste przechwałki. Powiem jedno - nie ma powodów do wstydu 8)


- Pejter - 05-06-2007 20:36

A mi jakoś właśnie genetyka nie podchodziła. Rozumiałem to, ale nie lubiłem i uważałem, że nie potrafię zbytnio tego działu. Ciekawe tylko, że ze sprawdzianu dostałem... 6 :roll: Nie uczyłem się wtedy za bardzo, bo najbardziej lubię się uczyć, gdy mnie coś ciekawi. Mimo tej dobrej oceny, nie lubię genetyki i wolałbym do niej nie wracać. Będzie trzeba jednak jeszcze w 2 klasie liceum.


- Kuba_^^ - 05-06-2007 21:31

Mi właśnie ekologia jakoś bardziej wchodziła, genetyka mi zupełnie nie pasowała, jakoś mnie to nie interesowało i nie wchodziło za bardzo. Ale jakby spojrzeć to ogólnie biologii nie lubię, po prostu mam do niej jakiś wstręt, zawsze ten przedmiot wchodził mi do łba bardzo słabo, choć w I i II klasie miałem 5 na koniec, ale teraz raczej 4.

Co do ocen również nie będę wypisywać, najwyżej później podam średnią, bo jeszcze nie wszystkie oceny wystawione. Jest dobrze Wink


- marcelo - 07-06-2007 10:28

Eh, w gimnazjum to było czasy. Mało sie człowiek uczył, a ocenki dobre były (no przynajmniej w moim przypadku). Teraz już liceum, jak mówią niektórzy, jedno z najlepszych w Krakowie, więc poziom jest wysoki i o dobrą średnią ciężko. Także średnia powyżej 4,0 jest bardzo dobrym wynikiem. Niestety ja prawdopodobnie będę miał nieco niższą, ale i tak jestem z siebie zadowolony. Teraz już niedługo wakacje, więc nie mogę się już doczekać. Może poszukam jakiejś pracy, gdyż planuje zakup laptopa, tylko że z moim obecnym kontem musiałbym pożyczkę długoterminową w banku wziąć.


- Mates - 07-06-2007 10:36

Ja tam bym Wam pokazał moje oceny, ale dochodzę do podobnego wniosku jak Ciampel, dlatego sorry Wink Nie no... Źle nie jest - średnia 5,08, także źle na pewno nie będzie. Dwie czwórki - polski i fizyka, reszta 5 i 6 z niemca, informatyki i matmy Wink

Zobaczymy jak to będzie z testami - jeśli będe miał ponad 80 to na 90% jestem w wymarzonej szkole Smile

Pozdrawiam.


- Pejter - 07-06-2007 11:05

Mates napisał(a):Zobaczymy jak to będzie z testami - jeśli będe miał ponad 80 to na 90% jestem w wymarzonej szkole

Myślę, że przy takich ocenach możesz napisać test nawet pod 90. Nie przejmuj się, 80 na pewno będziesz miał.

A mi się już średnia podwyższyła. 4,9 minimum będzie Tongue Jednak kosa z geografii pod koniec naszych kontaktów z nią (kończymy geografię już w 1 liceum, na szczęście, bo choć lubię geografię to ta profesor mnie do niej po prostu zniechęcała...) okazała się w porządku i dała mi 5. Teraz czekam jeszcze tylko na polski. Też sytuacja pomiędzy 4 a 5 i wszystko zależy od mojej wychowawczyni, która mnie uczy tego przedmiotu (choć mówiła, że 5 dopiero w 3 klasie :lol: ale koleżance dała na semestr 5, więc złamała swoją zasadę).


- Mates - 07-06-2007 11:13

Pejter napisał(a):Myślę, że przy takich ocenach możesz napisać test nawet pod 90. Nie przejmuj się, 80 na pewno będziesz miał.

Na 90. nawet nie liczę, bo z tego co sobie wyliczyłem z tych kluczy, to będę miał około 80-85 Wink

Pozdrawiam Wink


- Ciampel - 07-06-2007 11:52

Mates napisał(a):Na 90. nawet nie liczę, bo z tego co sobie wyliczyłem z tych kluczy, to będę miał około 80-85 Wink

Klucz z testu humanistycznego dotyczy tylko zadań zamkniętych i tych kilku otwartych, pozostaje jeszcze 16 punktów za pracę - zwykle dużo w tej kwestii zależy też od sprawdzającego i jego "widzimisię". Osobiście do wyników nie będę przykładał większej wagi, bo przecież każdy może mieć słabszy dzień. Za wykładnik wiedzy i umiejętności ucznia uważam raczej nasze osiągnięcia w ciągu całych trzech lat nauki w gimnazjum.

Tym niemniej "jakoś" należałoby na nich wypaść, choć o to się nie martwię. Tajemnica tajemnicą - średnia 5,14 - nie mam na co narzekać, zasłużone wakacje rozpoczęły się praktycznie cztery dni temu 8)


- Stojkovic - 08-06-2007 09:54

Mnie zaczęła się sesja... Piekło na ziemi Smile

Wy możecie sobie latać z piłką po polu/dworze a ja muszę siedzieć nad książkami... Czeka mnie prawdziwy hardcore... 3 potężne wgzaminy. Matura przy tym to pestka, bo przynajmniej wybierasz sobie z jakiej dziedziny piszesz... tu masz wszystko...

Język Grecki jest bardzo cieżki i póki co mam opkoło 120 nieregularnych czasowników wkuć...
Łacina to inna bajka, niby gramatyka opanowana w mniejszym lub większym stopniu, ale jak przysrają tłumaczeniami to pozdro600.


- Ciampel - 08-06-2007 21:32

My mieliśmy podwyższone ciśnienie w ciągu ostatnich kilku tygodni przed wystawieniem ocen, kiedy to nauczyciele zapowiadali kolejne sprawdziany, które często decydowały o ocenie z danego przedmiotu w wypadku lekkiego wahania się pomiędzy chociażby 3 a 4. Tym niemniej najgorsze już za nami, zasłużyliśmy sobie na odpoczynek. Jest czas na pracę, innym razem na sielankę - na pewno dasz radę, Stojko.


- Stojkovic - 08-06-2007 22:14

Ja to dopiero mam skoki ciśnienia... w szkole to jest tak, że ostatecvzny sprawdzian decyduje czy bedziesz miał 3 lub 4... na studiach nie zaliczysz egzaminu i wylot do Afganistanu masz. Takze to naprawdę jest presja nieziemska...


- Wojtek3 - 09-06-2007 22:24

Stojko, co studiujesz ze musisz sie uczyc greckiego i laciny ? Jak dla mnie porazka i marnowanie czasu na studiach. Nie lepiej by bylo sie skupic na angielskim, hiszpanskim czy niemieckim, ktore teraz najbardziej sie przydaja do zrobienia kariery za granica ? :wink: