Redcafe.pl - Manchester United Forum
Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? (/showthread.php?tid=39)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - michal85 - 29-06-2008 14:13

sebos_krk napisał(a):
michal85 napisał(a):Ile razy widziałeś w tym roku Browna w akcji? 2?
:roll: Zobacz ile spotkań rozegrał to poznasz odpowiedź.
Nie jestem zwolennikiem tego gracza na boku obrony i będę się tego trzymał. To jest świetny stoper i niech nim pozostanie. A na boku prócz irytowania fanów wiele nie będzie z niego pożytku. Oczywiście było parę wyjątków (parę akcji w całym sezonie!), ale to zdecydowanie za mało.
Kilka spotkań Hargo na prawej obronie mam nadzieję pokazało Ci czego oczekuję od piłkarza na tej pozycji.
Irytuje fanów? Ciekawe których Smile Chyba faktycznie tych, co nie widzieli go często w akcji. Poczytaj sobie chociażby redcafe Smile

Wes nie jest tak dobry w ofensywie jak Gary, ale nie jest też tak, że stanowi jakąś przeszkodę gdy atakujemy prawą stronę.

Ciągle czytam o zastępstwie za Browna, a jakoś niewielu wspomina o tym, żeby poszukać gracza na pozycję, gdzie w tym roku nie mieliśmy gracza nawet pokroju Browna. Mowa oczywiście o lewym skrzydle, gdzie - niestety - wręcz żałośnie prezentował się Giggs, a Nani jeszcze musi się sporo nauczyć.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - maju - 02-07-2008 11:10

Wes nie jest typowym prawym obrońcą i nie będzie. Został przekwalifikowany przez Fergiego na prawą flankę, bo nie było Neville'a. A dlaczego właśnie Brown? Bo Brown grał długie lata w drużynie na środku, tyle, że lepszy okazał się Vidić. Ferguson nie mając dobrego zmiennika na prawą stronę, a chcąc dać pograć znów Brownowi, dał mu tą prawą stronę. Ale Brown spisuje się nieźle. Jego poziom nie jest nawet dobry. Jego poziom jest tylko niezły... Teraz na pewno Ferguson szuka prawego obrońcy. Zapewne robił to zimą, ale nikt nie chce zmieniać klubu w połowie sezonu (wyjątki, które się sprawdziły: Evra, Vidić). Przygotujmy się na to, że kiedy pojawia się oficjalne info o nowym zawodniku, że będzie to prawy obrońca z prawdziwego zdarzenia. Nie wiem, kto nim będzie. Wiem tylko, że Brown następnego sezonu na prawej obronie nie wytrzyma...

masz na klawiaturze spację?!- sebos


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - michal85 - 02-07-2008 14:44

Krótkie pytanko. Na jakiej pozycji grał Wes, kiedy wchodził do pierwszej drużyny? Owszem, nie był to środek obrony Big Grin

Nie rozumiem, czemu Brown miałby nie wytrzymać Big Grin Żyłka ma mu pęknąć czy co ? Smile


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - mally - 02-07-2008 15:16

Tyle, że kiedyś obrońcy boczni chyba trochę inaczej grali nie? Smile


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Rudii - 02-07-2008 23:38

Cytat:Tyle, że kiedyś obrońcy boczni chyba trochę inaczej grali nie? Smile

Do dzisiaj niektórzy grają troche inaczej. 50% gra tak jak 10 lat temu, a drugie 50% tak jak Ty masz na myśli. Są teraz dwa rodzaje bocznych obrońców. Tak zwani defensywni i ofensywni Big Grin. Może trochę to głupio brzmi, ale tak jest. Po Euro myślę, że te proporcje wzrosną na korzyść bardziej ofensywnych , ponieważ drużyny które na nich stawiały zaszły na tym turnieju daleko.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Sarni - 02-07-2008 23:42

Rudii napisał(a):
Cytat:Tyle, że kiedyś obrońcy boczni chyba trochę inaczej grali nie? Smile

Do dzisiaj niektórzy grają troche inaczej. 50% gra tak jak 10 lat temu, a drugie 50% tak jak Ty masz na myśli. Są teraz dwa rodzaje bocznych obrońców. Tak zwani defensywni i ofensywni Big Grin. Może trochę to głupio brzmi, ale tak jest. Po Euro myślę, że te proporcje wzrosną na korzyść bardziej ofensywnych , ponieważ drużyny które na nich stawiały zaszły na tym turnieju daleko.

Jak to wyliczyles? Wg mnie jest 58,84% ofensywnych i 41,16% defensywnych obroncow.

Proporcje wzrosna? Nie sadze, zeby nagle obroncy bez techniki nauczyli sie jej "z koniecznosci". Boczni obroncy, ktorzy zaczynali jako srodkowi obroncy zawsze beda mniej szli do przodu. Ci, ktorzy zaczynali jako skrzydlowi, beda szli do przodu z przyzwyczajenia. Zawsze tak bylo i bedzie.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Rudii - 02-07-2008 23:49

Cytat:Jak to wyliczyles? Wg mnie jest 58,84% ofensywnych i 41,16% defensywnych obroncow.

Jak to wyliczyłem ? Zazwyczaj w każdej drużynie gra jeden boczny obrońca o walorach ofensywnych, a drugi bardziej defensywnych. Np w naszym klubie Brown nie włącza się zbyt często w akcje ofensywne. Częściej zajmuje się tym Evra.

Cytat:Proporcje wzrosna? Nie sadze, zeby nagle obroncy bez techniki nauczyli sie jej "z koniecznosci"

No szybko się nie nauczą się. Dlatego teraz jest tak duży problem żeby znaleść takiego bocznego obrońce. Jest ich mało


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Sarni - 03-07-2008 17:13

Rudii napisał(a):
Cytat:Jak to wyliczyles? Wg mnie jest 58,84% ofensywnych i 41,16% defensywnych obroncow.

Jak to wyliczyłem ? Zazwyczaj w każdej drużynie gra jeden boczny obrońca o walorach ofensywnych, a drugi bardziej defensywnych. Np w naszym klubie Brown nie włącza się zbyt często w akcje ofensywne. Częściej zajmuje się tym Evra.

Cytat:Proporcje wzrosna? Nie sadze, zeby nagle obroncy bez techniki nauczyli sie jej "z koniecznosci"

No szybko się nie nauczą się. Dlatego teraz jest tak duży problem żeby znaleść takiego bocznego obrońce. Jest ich mało

Nieprawda, Brown wlacza sie w akcje ofensywne rownie czesto, tylko w mniej spektakularny sposob, bo nie ma szybkosci i techniki Evry. Zadania maja podobne, ale w inny sposob sie z nich wywiazuja.

Wcale nie jest trudno znalezc takiego obronce. Trudno to jest znalezc obronce, ktory bedzie dobrze atakowal i dobrze bronil, ale obroncow, ktorzy tylko dobrze atakuja jest na peczki, bo od kilku dobrych lat skrzydlowi sa na ta pozycje kierowani - Zambrotta, Miguel, Bosingwa czy Zhirkov zaczynali swoja kariere wlasnie na skrzydlach, zostali ze swoich pierwotnych pozycji zepchnieci do obrony. Dzieje sie tak coraz czesciej, stad taka ilosc ofensywnych obroncow.

Trudno teraz znalezc obronce, ktory nie bedzie szedl do przodu.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - elmaggico - 03-07-2008 18:05

W dzisiejszym futbolu każdy boczny obrońca powinien , a nawet musi grać do przodu i być aktywnym w akcjach ofensywnych.
Ja nadal nie mogę przeboleć Huttona i Alvesa, ale cóż Ferguson widocznie bedzie stawiał na Browna , być może da szanse Simpsonowi , zobaczymy też co ci dwaj bliźniacy z Brazylii pokażą.
Wesley wbrew pozorom moim zdaniem często się włącza w akcje ofensywne , sporo wrzutek i wspólnych akcji z Ronaldo miał. Zresztą czasem Alex ustawia zespół tak, żeby Ronaldo ze skrzydła schodził do środka i robił "korytarz" czy to dla Evry czy Browna. Wink


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Sarni - 03-07-2008 20:58

elmaggico napisał(a):W dzisiejszym futbolu każdy boczny obrońca powinien , a nawet musi grać do przodu i być aktywnym w akcjach ofensywnych.
Ja nadal nie mogę przeboleć Huttona i Alvesa, ale cóż Ferguson widocznie bedzie stawiał na Browna , być może da szanse Simpsonowi , zobaczymy też co ci dwaj bliźniacy z Brazylii pokażą.
Wesley wbrew pozorom moim zdaniem często się włącza w akcje ofensywne , sporo wrzutek i wspólnych akcji z Ronaldo miał. Zresztą czasem Alex ustawia zespół tak, żeby Ronaldo ze skrzydła schodził do środka i robił "korytarz" czy to dla Evry czy Browna. Wink

Masz swiadomosc, ze Alves kosztowal 24 miliony funtow i srednio wychodzi mu gra w obronie? Akurat na prawej stronie powinnismy miec kogos, kto dobrze gra w obronie, bo Ronaldo nie wspiera defensywy.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - elmaggico - 03-07-2008 22:14

No to chyba innego alvesa widzieliśmy skoro temu "twojemu" średnio wychodzi gra w obronie..

Pozatym jak byś raczył zauważyć , to jednym z czynników które wpłyneły na sukces w tym sezonie była częsta i systematyczna wymienność pozycji w formacjach ofensywnych ..

Czyli np. Ronaldo na lewą , Nani na atak , Roo na prawą itp, itd.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - Sarni - 03-07-2008 22:21

elmaggico napisał(a):No to chyba innego alvesa widzieliśmy skoro temu "twojemu" średnio wychodzi gra w obronie..

Pozatym jak byś raczył zauważyć , to jednym z czynników które wpłyneły na sukces w tym sezonie była częsta i systematyczna wymienność pozycji w formacjach ofensywnych ..

Czyli np. Ronaldo na lewą , Nani na atak , Roo na prawą itp, itd.

No widocznie innego widzielismy, ja widzialem tego prawdziwego i widzialem, ze w obronie zostawial bardzo czesto luki, szedl do przodu i nie wracal.. Byl swietny w ofensywie i glownie dlatego Barcelona zaplacila za niego kupe forsy, w obronie na pewno nie byl dobry. 23 miliony funtow to oczywiscie duza przesada, podobnie jak 16 milionow funtow za Bosingwe (choc on akurat w defensywie jest solidniejszy), nie bedziemy przeplacali za obroncow. Mozesz mi godzinami wpajac, ze Alves gra dobrze w obronie, a i tak ci nie uwierze, bo kieruje sie tym co widzialem, a nie tym ile zaplacila za niego Barca i jakie ma statsy gdziestam.

Wymiennosc pozycji w ofensywie nie ma nic do rzeczy, mowimy o obroncy, ktory przy tej wymiennosci ma jeszcze mniej wsparcia od ofensywnej czesci druzyny. Trzeba bylo zwrocic uwage na mecz z Barcelona, gdzie Rooney i Park nieustannie pomagali na lewej stronie. Nie wiem, co chcesz udowodnic pokazujac przyklad wymiennosci pozycji, ale na pewno nie udowodniles, ze obronca ma wsparcie od zawodnikow z przodu. Poza tym to nie byla tyle wymiennosc pozycji, co brak przywiazania do oryginalnie przypisanych, bywalo przeciez tak, ze mielismy kilku zawodnikow z przodu centralnie i zadnego na boku.


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - matys - 03-07-2008 22:50

Sarni napisał(a):nie bedziemy przeplacali za obroncow.
Za obrońców może nie, przepłacimy za napastnika.
elmaggico napisał(a):Nani na atak
Kiedy on grał an ataku?

i po co zaczynasz kolejny OT? To temat o prawych obrońcach / muszeq


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - miszcz26 - 04-07-2008 10:00

Ja tam myślę że Garry będzie gotowy na sezon ale obawiam się (i mam nadzieję że będę złym prorokiem) że forma Garrego już nie wróci do dawnej świetności- on ma już 34 lata za sobą kontuzję i praktycznie sezon bez grania....
Zgadzam się że Wes sprawdzał się całkiem całkiem na prawej defensywie ale to jednak dalej środkowy obrońca, brakuje klasowego prawego..... szkoda Lahma szkoda... ale może jednak coś SAF wykombiuje?
Bardzo chciałbym oglądać Garrego w życiowej formie ale..... no właśnie ale.....


Re: Prawy obrońca. Kogo widzicie na tej pozycji? - elmaggico - 04-07-2008 10:48

"prawej stronie powinnismy miec kogos, kto dobrze gra w obronie, bo Ronaldo nie wspiera defensywy" - tak napisałeś, więc dlatego wspomniałem o wymienności pozycji , Ronaldo nie jest cały mecz przyklejony do prawej flanki, przyjacielu. Dlatego napisałem , że oni się zmieniają , non stop i jak na prawej się znajdzie nie wiem no...Giggs, Park czy inny Rooney to oni wspierają defensywe , szczególnie Rooney - mecz z Barcą na Camp Nou - tam biegał od jedengo końca do drugiego...