Redcafe.pl - Manchester United Forum
Szkoła i praca - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Szkoła i praca (/showthread.php?tid=262)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


- Pejter - 18-06-2007 14:38

Zależy co chcesz robić w przyszłości. Jeśli już po szkole średniej chcesz mieć zawód to wybierz technikum, jeśli niekoniecznie to zdecydowanie LO. Choć z drugiej strony jeśli masz iść do słabego liceum i zdać maturę "średnio" to już chyba lepiej pójść do technikum i mieć ten zawód w ręku.

Średnią masz dobrą (tak mówisz), ale egzamin ci niestety źle poszedł, co może zaważyć na dostaniu się do dobrego liceum. Musisz rozważyć wszystkie za i przeciw.

U mnie już wszystko się dzisiaj wyjaśniło. Mam 5 z polskiego i średnia 5,0 (z wszystkiego 5, biola - 4, PO - 6). Jestem bardzo zadowolony. Jeszcze tylko nie znam zachowania, ale to nie jest ważne.


- marcelo - 18-06-2007 14:47

No, Pejter, jestem pod wielkim wrażeniem. Naprawdę podziwiam osoby, które w liceum potrafią osiągną sredią 5,0 lub wyższa oczywiście. W moim przypadku to jest raczej niemożliwe, chociaż jakbym się przyłożył ostro do nauki to pewnie byłbym w stanie osiągnąć podobny wynik. No a tak, muszę się zadowolić średnią o jeden punkt niższą. Może za rok :wink:


- Kuba_^^ - 18-06-2007 14:54

Cytat:Choć z drugiej strony jeśli masz iść do słabego liceum i zdać maturę "średnio" to już chyba lepiej pójść do technikum i mieć ten zawód w ręku.

No i właśnie ja tak samo myślę. Zawsze po technikum mam zawód i mogę już iść gdzieś pracować, a po liceum nie mam nic prócz średniego wykształcenia. Zobaczymy jeszcze, mam sporo czasu do namysłu.

U mnie średnia wręcz bajeczna, z wszystkiego 5 prócz geografii, z której dostałem 6 :mrgreen: W przybliżeniu wychodzi, że 5.07 Smile


- marcelo - 18-06-2007 14:58

Kuba_^^ napisał(a):U mnie średnia wręcz bajeczna, z wszystkiego 5 prócz geografii, z której dostałem 6 Mr. Green W przybliżeniu wychodzi, że 5.07 Smile

Heh, Kuba, na koniec gimnazjum średnią miałem identyczną, ale teraz, w liceum, już tak łatwo naprawdę nie jest. Oczywiście zależy też to od szkoły jaką sobie wybierzesz, bo są licea i technika, w których uczysz się mniej niż w podstawówce, a i tak masz same piątki. Ja oczywiście nigdy bym do takiego nie poszedł no i teraz muszę się męczyć. Jednak zawsze sobie tłumaczę, że nieważne są literki w dzienniku, ale nabyta wiedza.


- Pejter - 18-06-2007 15:09

Kuba_^^ napisał(a):W przybliżeniu wychodzi, że 5.07

A więc pytanie tylko, dlaczego tak słabo poszedł ci egzamin? Gorszy dzień?


- Kuba_^^ - 18-06-2007 21:01

Pejter napisał(a):A więc pytanie tylko, dlaczego tak słabo poszedł ci egzamin? Gorszy dzień?

Każdy to pytanie mi zadaje, a ja szczerze mówiąc nie umiem na nie odpowiedzieć. Nie wiem, możliwe, że gorszy dzień, możliwe też, że jakoś za bardzo to olałem, nie przyłożyłem się do tego. W podstawówce też uczyłem się dobrze, a z testu miałem tylko 29 punktów... Nie wiem naprawdę...


- maryc - 18-06-2007 21:51

Ten test to jest jedna z najbardziej niesprawiedliwych rzeczy w naszej edukacji. Nie mówię, że osobiście mam coś do tego, bo na swój wynik nie mogę narzekać, ale idąc przykładem Kuby i mojego kolegi z klasy można się zastanowić, po co to wszystko? Kuba ma średnią ponadd 5, a test poszedł mu, co tu ukrywać, słabo. Mój kolega totalnie olewa edukację, jest zdolny, to fakt, ale kompletnie nic się nie uczy. Średnią ma niecałe 4 bodajże, a test napisał na 84 punkty i pewnie dzięki temu pójdzie do liceum, tak jak chcą jego rodzice...


- Mates - 18-06-2007 22:11

maryc napisał(a):tak jak chcą jego rodzice...

Ilu z Was kierowało się przy wyborze szkoły "zachciankami" rodziców? Moi mi co najwyżej mogli zasugerować, ale ich argumenty były bez sensu. Co z tego, że dojazd jest dobry, kiedy mi się kompletnie budynek, osoby i inne różnego rodzaju aspekty nie podobały. Ja naprawdę nie mogę słuchać odpowiedzi na temat dlaczego tam, bo niektórzy odpowiadają, że to wybór ich rodziców :/

Pozdrawiam.


- maryc - 19-06-2007 08:10

Mi rodzice nic nie kazali, bardzo chcieli, żebym poszedł do najlepszego LO w moim mieście i tak zamierzam zrobić, ale nie musieli mnie do tego namawiać, bo sam zdawałem sobie sprawę z tego, jak dobrze jest ukończyć dobre liceum. Inna sytuacja może być u osób, od których rodzice wymagają bardzo dużo, a oni po prostu olewają wszystko.


- Zashi - 19-06-2007 13:06

Mi rodzicie powiedzieli, ze nawet nie bedą dawac mi propozycji. I bardzo dobrze bo to moje zycie.

O godzinie 17.00 zaczyna sie komers dla mojej szkoly Smile
...tylko, ze ja mam podwyzszoną temp. 38,5 stopni C. Do tego glowa mnie boli przy prawie kazdym ruchu. Ale nic. Przed chwilą lezałem w wannie z ziiiiiiiimmmnnnnnąąąąa wodą (bry!). Do tego Pyralginum i niedlugo lece Wink


- maryc - 19-06-2007 13:26

O ile dobrze zrozumiałem, to masz dzisiaj bal na zakończenie szkoły. Tongue Ja też dziś, ale na 19. Trzeba iść, zabawić się z osobami, z którymi pewnie nie będę miał zbyt dobrego kontaktu, bo jakby nie patrzeć spędziliśmy ze sobą 3 pełne lata, a to kawał życiorysu. No i o tyle dobrze, że będą wszystkie klasy, a co za tym idzie możliwość zabawy z osobą, na której mi zależy... 8)


- Kuba_^^ - 19-06-2007 14:10

A moja szkoła jest taka fajna, że w ogóle nie zrobiono w niej żadnego balu dla klas III :shock: To może wydawać się bardzo dziwne, no ale takie niestety już jest moje gimnazjum, w którym praktycznie nic się nie dzieje, jak już ma być coś zorganizowane to takie dno, że później każdy się z tego śmieje... i możliwe, że dlatego balu nie ma :lol:


- Mates - 19-06-2007 14:36

Ja bal miałem pod koniec maja, ale bardzo miło wspominam tą imprezę Smile

Co do wyboru rodziców. Właśnie dobrze piszesz, sugerować - okej, ale nie narzucać. Wink

Pozdrawiam!


- Pejter - 19-06-2007 15:40

Kuba_^^ napisał(a):A moja szkoła jest taka fajna, że w ogóle nie zrobiono w niej żadnego balu dla klas III

U mnie też tego nie było i wcale mi to nie przeszkadzało Tongue Po co mam się bawić z osobami, których połowy nie lubię, a połowę znam tylko "na cześć"? My zrobiliśmy sobie klasowe zakończenie i było fajnie.


- ziomo - 24-06-2007 08:22

Ciampel napisał(a):Chyba będę zmuszony do założenia czegoś w stylu "Ortografia na forum i w internecie" - zainspirowały mnie do tego ostatnie "ananaski"

To zacytowanie z tematu "Działy/Tematy,propozycje.Mi takie coś niepotrzebne,bo jestem Mistrzem Ortografii w Powiecie Krotoszyńskim klas czwartych 8).50/50ptk.Jako jedyny 0 błędów.