Redcafe.pl - Manchester United Forum
CM & FM, managery piłkarskie - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: CM & FM, managery piłkarskie (/showthread.php?tid=31)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


Re: CM & FM - Mubinio - 14-03-2011 21:32

Przepraszam. Sad Na osłodę przesyłam wam najlepszego skrzydłowego ever:

http://img851.imageshack.us/i/cozzaasprofilatrybuty.png/


Re: CM & FM - Jaroldz - 15-03-2011 15:52

RedLucas, ile tak mniej więcej zajmuje Ci czasu rozegranie jednego sezonu :?:

Ja w Tottenhamie dopiero zakończyłem pierwszy sezon i mam obecnie dwa mecze rozegrane w drugim sezonie.


Re: CM & FM - RedLucas - 15-03-2011 15:59

Wiesz co, nigdy jakoś na to nie zwracałem uwagi. Jak mam czas, to i w weekend rozegram sezon Tongue A tak, to pewno z tydzień, może więcej.


Re: CM & FM - Jaroldz - 15-03-2011 16:01

RedLucas napisał(a):Wiesz co, nigdy jakoś na to nie zwracałem uwagi. Jak mam czas, to i w weekend rozegram sezon Tongue A tak, to pewno z tydzień, może więcej.

To szybko Wink


Re: CM & FM - Foster - 15-03-2011 16:04

RedLucas napisał(a):Jak mam czas, to i w weekend rozegram sezon Tongue A tak, to pewno z tydzień, może więcej.
:shock:
Nałogowiec...


Re: CM & FM - RedLucas - 15-03-2011 16:06

Z tymże od razu mówię, że nie gram każdego meczu. Gdy nadchodzi mecz ze słabiasami to lecę na urlop.


Re: CM & FM - Foster - 15-03-2011 16:09

Bez sensu taka gra, przynajmniej dla mnie


Re: CM & FM - RedLucas - 15-03-2011 16:10

No nie wiem, gdy mam świetną passę i gram z zespołem broniącym się przed spadkiem to nie mam takiej motywacji, aby jechać na ten mecz. No ale to mówię, tak to wygląda, gdy już mam silny zespół. Gdy sam jestem słaby, to gram każdy mecz Wink


Re: CM & FM - Lisu - 15-03-2011 16:25

RedLucas napisał(a):Z tymże od razu mówię, że nie gram każdego meczu. Gdy nadchodzi mecz ze słabiasami to lecę na urlop.
Popieram. Też tak czasem robię Smile

To ja też się pochawlę paroma screenami Wink
Oto moje najbardziej udane transfery: (obecnie mam sierpień 2016)

Kupiony już w pierwszym sezonie za 18,75mln
Kupiony za 13,25mln w drugim sezonie
Kupiony za 13,75 w trzecim sezonie

A to moi fikcyjni piłkarze:
Kupiłem go z ManCity za 12 mln euro gdy miał 16 lat. Nie mogłem się powstrzymać, bo go nie kupić. Wyjąkowy talent
Poszperałem, poszperałem i znalazłem. Teraz rozpocznie czwarty sezon gry na OT, lecz dopiero drugi w pierwszym zespole. Przez 2 lata grywał w rezerwach

A to jeden z najlepszych zawodników tej gry - Javier Pastore. W tym roku (2016) był dostępny na wolny kontrakt, lecz postawiłem na mojego Sendrę. Szkoda, że wziął go Liverpool.
Pastore

Smile


Re: CM & FM - Intel - 16-03-2011 19:52

Tutaj załączam mój post sprzed miesiąca, żeby nie trzeba było się wracać jakoś specjalnie.

Ukryty tekst:
Hoho, a ja dalej pykam w FMa 2008. Zacofany chyba jestem, ale dema tych nowych mnie nie przekonują do kupna oryginału.

Kilka miesięcy temu rozpocząłem karierę jako bezrobotny. Załadowałem sobie wszystkie ligi w Wysp Brytyjskich, polską oraz pierwszą ligę hiszpańską, niemiecką i francuską. Ofertę dość szybko złożyli mi dwa kluby z 3. ligi północnoirlandzkiej - QUB i Chimney Corner. Wybrałem tych drugich. Pościągałem za 50% kwoty z następnego transferu kilku młodych, polskich juniorów z pensją 25 funtów tygodniowo (jakieś Smarduchy, Koseckie, Krupy i inne, jeśli kojarzycie). Skonstruowałem taktykę 4-5-1 dość podobną do taktyki Fergusona w trudnych spotkaniach, ustaliłem programy treningowe, ściągnąłem po 2 trenerów i 2 scoutów i jedziemy. Pierwszy sezon skończył się finałem jakiegoś tam pucharu dla 2. ligi i niższej oraz awansem z 2. miejsca do wyższej ligi.

Ponownie pościągałem kilku polskich juniorów, kilku północnoirlandzkich, kilku graczy z wolnego transferu przyszło (jakieś Irackie, Dylewskie, Konopki i inne wynalazki, jeśli kojarzycie), starszych graczy posłałem do diabła i jedziemy. W większości pucharów poodpadałem, ale zostałem w Pucharze Irlandii Północnej, który sensacyjnie wygrałem i zapewniłem sobie prawo do gry w Pucharze UEFA! Ligę również wygrałem, zapewniając sobie zwycięstwo na kilka kolejek przed końcem.

Tym razem udostępniono mi budżet transferowy i znów zaszalałem na rynku transferowym. Kilku przyzwoitych graczy przyszło i ruszyłem na podbój ligi. Na początku w Pucharze UEFA zagrałem ze Zrinjskim. W dwumeczu zwyciężyłem po dogrywce. Następnie przyszło mi się zmierzyć z FC Aarau, czyli już poważnym rywalem. U siebie wygrałem 6:4 po dwóch golach w doliczonym czasie gry, w Aarau przegrałem 4:2 i odpadłem z pucharu bramkami na wyjeździe. Potem pograłem trochę w regionalnych pucharach. We wszystkich poodpadałem w ćwierćfinałach. W pucharze kraju jestem również w ćwierćfinale, w lidze prowadzę 8 punktami przed obrońcą tytułu, Glentoranem. Po zdobyciu mistrza pogram trochę w LM, a po odpadnięciu z eliminacji pójdę zbudować nową potęgę w Walii lub Irlandii.

Uff, to by było na tyle w wielkim skrócie. Jeśli ktoś nie wierzy lub po prostu chce zobaczyć moje sukcesy na własne oczy, mogę wrzucić tyle, ile będę w stanie.

Tak to wyglądało wtedy. Dziś sytuacja prezentuje się zgoła inaczej i o tym napiszę w tym poście.

A więc tak. Do celów na ten sezon (czyli podwójna korona, liga i puchar) niespodziewanie doszły rozgrywki dla zespołów z obu Irlandii, Setanta Sports Cup. Tak na marginesie, stację chyba kojarzycie Smile . Wylosowałem dość trudną grupę - jeden ogórek z mojej ligi i dwa potężne kluby z Irlandii. Na szczęście udało mi się przebrnąć przez fazę grupową (głównie dzięki wysokim zwycięstwom jednego klubu z Irlandii nad drugim, co otworzyło mi drogę do awansu bilansem bramkowym).

W międzyczasie musiałem także toczyć boje na własnym podwórku. O ile w pucharze, wygrywałem kilkoma bramkami nawet składem U-18 (sic!), to w lidze szło, ekhm, fatalnie. Trafiły się trzy mecze bez zwycięstwa i wizja triumfu powoli zaczęła się oddalać. Dodatkowo przegrałem bezpośredni mecz z Glentoranem, moim głównym rywalem do mistrzostwa u siebie. Na szczęście zwycięski pochód mojego przeciwnika został zatrzymany przez przedostatni zespół ligi. Po tym zdarzeniu wszystko wróciło na swoje miejsce i ostatecznie zwyciężyłem w lidze z dużą przewagą, co widać na załączonym obrazku.

Ukryty tekst:
[Obrazek: carnegiepremierleagueta.png]

Natomiast w Setanta Sports Cup powodziło mi się już gorzej. Wprawdzie wyjście z grupy jako jedyny zespół z mojej ligi potwierdziło to, że prowadzę najlepszy zespół z kraju, jednak odpadnięcie w półfinale, niezależnie od okoliczności, nie może być powodem do dumy.

Ukryty tekst:
[Obrazek: droghedautdchimneycorne.png]

Za niestrzelanie karnych moi podopieczni otrzymali solidną suszarkę, o czym niestety wieść wyciekła do mediów. Piłkarze nie sprawiali wrażenia zadowolonych, no ale z całym szacunkiem dla nich - trzy strzały ponad bramką i jeden w poprzeczkę to jest poziom A-klasy, a nie poważnego północnoirlandzkiego klubu.

Cel minimum został jednak spełniony - zwycięstwo w Pucharze Irlandii Północnej pozwoliło na awans do Północnoirlandzkiej Menedżerskiej Galerii Sław i zdobycie Podwójnej Korony.

Ukryty tekst:
[Obrazek: chimneycornercliftonvil.png]

Fakt, że zwycięski gol został zdobyty w ostatniej akcji meczu, a strzelony tyłem głowy (według komentatora) z praktycznie zerowego kąta lepiej przemilczmy.

W każdym razie, teraz pora na zwycięski pochód w Lidze Mistrzów, a potem przeniosę się do Irlandii tudzież Walii. Narody, drżyjcie przed Intelem!

Poniżej prezentuję kilka(naście) zdjęć z mojej dotychczasowej kariery.

Tak prezentuje się moja kadra...

Ukryty tekst:
[Obrazek: chimneycornerchimneycor.png]

Ukryty tekst:
[Obrazek: chimneycornerchimneycor.png]

...tak finanse...

Ukryty tekst:
[Obrazek: chimneycornerfinansepod.png]

...tak moja taktyka (szczegóły mogę udostępnić, jakby coś)...

Ukryty tekst:
[Obrazek: chimneycornerchimneycor.png]

...tak mój klub...

Ukryty tekst:
[Obrazek: chimneycornerinformacje.png]

...a tak ja sam.

Ukryty tekst:
[Obrazek: intelprofil.png]

Prezentuję też wam moich najlepszych piłkarzy:

Przemsław Obrocki, mój super skrzydłowy, najlepszy asystent mojego klubu i, prawdopodobnie, najlepszy piłkarz ligi. Podkręca piłki jak mało kto, nieraz zdarzało się, że z 30 metrów ze skrzydła strzelił prosto w długi róg.

Ukryty tekst:
[Obrazek: przemyslawobrockiprofil.png]

Daniel Dylewski, sztandarowy przykład "jak powinien wyglądać napastnik". Kopyto - ma, przyspieszenie - ma, niezawodność - ma, i jeszcze długo by wymieniać jego zalety. Niepozorny, ale za to jak wymiata!

Ukryty tekst:
[Obrazek: danieldylewskiprofil.png]

Mark McKnight, newgen, mój własny baby-face killer, znaleziony w czeluściach kadry U-18. Asystent polecał mi wyrzucenie go z klubu, ale ja postawiłem na niego i czym mi się odwdzięczył?

Ukryty tekst:
[Obrazek: markmcknightprofil.png]

Tak więc prezentuje się historia trzecioligowego klubiku z Irlandii Północnej, przejętego przez bezrobotnego menedżera, który o doświadczeniu słyszał wyłącznie dzięki grom RPG.

I tak na marginesie: rozegranie sezonu zajmuje mi tak około doby, z czego trzy, cztery godziny zajmują sprawy organizacyjne (transfery, scouting, zmiany taktyki, treningu, itp.). Akcje oglądam rozszerzone. Na urlop chodzę tylko w sytuacji, gdy nie mam już o co grać, miejsce mam zapewnione i nic niczego nie zmieni.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że średnia wieku mojego zespołu wynosi 20 lat.


Dzięki, Red Smile


Re: CM & FM - Jaroldz - 22-03-2011 23:12

Panowie, ratujcie. Coś mi się zrąbało z FM-em. Kiedy wczytuję grę, po chwili gra mi się wyłącza. Nie ważne, w co kliknę, w co wejdę, po prostu wyrzuca mnie z gry.

Ktoś miał podobny problem :?: Czy jedynym rozwiązaniem jest de instalacja gry :?:

P.S. Nie wgrywałem żadnych patchów czy też dodatków do gry. Z góry dzięki za pomoc.

EDIT:

Gra jednak mi się wyłącza tylko wtedy, gdy kliknę w jakiego bądź piłkarza.


Re: CM & FM - rav10 - 22-03-2011 23:16

W sumie w 3 edycjach FM'a zdarzało mi się coś takiego :< I zawsze reinstall, ale ja tam krezusem jeśli chodzi o komputery nie jestem także nie jestem pewien.


Re: CM & FM - Jaroldz - 22-03-2011 23:20

Ale save'y się zachowują na kompie czy się usuwają :?:


Re: CM & FM - rav10 - 22-03-2011 23:24

Jeśli gra wyłącza się podczas wczytywania save'a to chyba jest on bezużyteczny. Wyśle Ci na PW gg Brayoza bo on jest specjalistą od FM'ów, więc będzie wiedział co i jak.


Re: CM & FM - Jaroldz - 22-03-2011 23:26

Gra mi się wyłącza po wczytaniu, jakoś tak mniej więcej po kilkudziesięciu sekundach.

EDIT:

Gra jednak mi się wyłącza tylko wtedy, gdy kliknę w jakiego bądź piłkarza.