Redcafe.pl - Manchester United Forum
Szkoła i praca - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Szkoła i praca (/showthread.php?tid=262)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


- Pejter - 26-11-2007 21:33

Stojkovic napisał(a):Ich haise Stojkovic

Za bardzo to ty niemieckiego nie umiesz Tongue

Thevil napisał(a):http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=433950
<a class="postlink" href="http://www.overlook.ro/pamoka.swf">http://www.overlook.ro/pamoka.swf</a>

Polska szkoła

Rzeczywiście bardzo śmieszne...
A najlepsze to, że gościu sobie spokojnie notuje 8)


- Wojtek3 - 26-11-2007 21:35

Jak dla mnie uczenie sie tylu jezykow w tych czasach jest troche zbedne, tym bardziej tych serbsko - grecko - chorwackich, no chyba, ze chcesz byc tlumaczem w tym kraju albo w Polsce, to tak. Jesli ja mialbym studiowac to rzecz jasna filologia angielska 8)


- Stojkovic - 26-11-2007 21:42

Pejter napisał(a):Za bardzo to ty niemieckiego nie umiesz
- tak to jest jak się niemca miało 4 lata temu: scusa me Smile


Wojtek3 napisał(a):ak dla mnie uczenie sie tylu jezykow w tych czasach jest troche zbedne, tym bardziej tych serbsko - grecko - chorwackich,
- krótko mówiąc, po ukończeniu studiów i otrzymaniu dyplomów, będe miał monopol na większość województw w Polsce... a co dopiero za granicami RP.


Wojtek3 napisał(a):Jesli ja mialbym studiowac to rzecz jasna filologia angielska
Bardzo wiele osób zna w dzisiejszych czasach angielski i przestaje być to tak wielki atut jak np. 15 lat temu. Ja uważam, że nauka języków, które sa nietypowe zapewni mi dodatkowe szanse na lepszą pracę niż znajomość tylko jednego (w dodatku takiego, który jest bardzo powszechny i znany).


- Red - 26-11-2007 21:51

A moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to jakiś kierunek techniczny (politechnika) + japonistyka Wink


- Roy_v_beck - 26-11-2007 22:01

Stojkovic napisał(a):tak to jest jak się niemca miało 4 lata temu: scusa me
Z włoskim też nie najlepiej mio amico Smile

Eee tam ja się zgadzam, że nauka kilku języków to głupota. Sam z siebie tylko angielskiego się uczę, ale tak naprawdę porządnie, żeby go coś umieć. Z niemieckiego mogę nawet nie zdać i mi źle z tym nie będzie.
A w Japonii nie ma techników, bo ich tam maszyny zastępują, więc ta japonistyka to chyba tylko po to, aby móc mangę czytać Smile
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


- WoLaK - 26-11-2007 22:43

Red napisał(a):A moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to jakiś kierunek techniczny (politechnika) + japonistyka Wink

Masz w 100% racje,ze polibuda to jest pewna przyszlosc.Jestes inzynierem znajdziesz swietna prace w calej Europie.Wlasnie na takich ludzi jest teraz zapotrzebowanie.No tylko nie kazdy rodzi sie z glowa do matmy i fizyki ;/ Ja po maturze mam zamiar prawo studiowac.

Po hiszpańsku
Me llamo Stojkovic Wink


- Wojtek3 - 27-11-2007 01:40

Stojkovic napisał(a):Bardzo wiele osób zna w dzisiejszych czasach angielski i przestaje być to tak wielki atut jak np. 15 lat temu. Ja uważam, że nauka języków, które sa nietypowe zapewni mi dodatkowe szanse na lepszą pracę niż znajomość tylko jednego (w dodatku takiego, który jest bardzo powszechny i znany).

Jesli jakas pani po filologii zostaje nauczycielka w Polsce to przepraszam. Z takim zdanymi studiami mozesz byc tlumaczem w konsulacie w Szkocji albo Wielkiej Brytanii. Chyba, ze nie chcesz po za granice naszego zescierwialego kraju wyjezdzac, to rozumiem.

Uwazam, ze jezyki serbskie beda raczej zaleta w Polsce niz w na Balkanach, planujesz wyjechac tam pracowac ?


- Skull - 27-11-2007 03:13

Wojtek3 napisał(a):naszego zescierwialego kraju

To byłby dobry wątek dla woytqa by wejsc w dyskusje :roll:


- Zashi - 27-11-2007 20:28

Roy_v_beck napisał(a):Z włoskim też nie najlepiej mio amico

Tamto raczej było po łacinie co napisał Stojki. W końcu mam już łacinę 3 miesiąc :lol: Ofc narazie aby podstawy gramatyki, ale kilka słówek sie zna..

A w tym niemieckim powinno być: Ich habe Zashi? Ucze sie dopiero 3 miesiac.

Angielski u mnie ...eeee... średnio. Chodze na angielski dodatkowo, aktualnie jestem podczas pracy na poziomie Intermediate. Nie jest źle, ale do matury chce lepiej :wink:


- Kuba_^^ - 27-11-2007 22:59

Ich habe to jest ja mam, więc na pewno nie Tongue

Jeśli już chcemy się przedstawić po niemiecku no to będzie: Ich heiBe bla bla, tylko, że zamiast "B" powinno być tzw. "szarfe es", ale tego na klawiaturce niestety nie mam Smile


- WoLaK - 27-11-2007 23:04

albo mozemy uzyc zwrotu - meine name ist Jose Murinho


- Stojkovic - 28-11-2007 14:24

WoLaK napisał(a):meine name ist Jose Murinho
- nie możemy bo za to ban jest (imie i nazwisko Tongue )


Roy_v_beck napisał(a):Z włoskim też nie najlepiej mio amico
włoskiego uczę się od 4 dni... więc narazie bez żadnej rewelacji w zakresie tego języka. Pogadajmy o Greckim lub łacinie cwaniaczku Tongue


Roy_v_beck napisał(a):Eee tam ja się zgadzam, że nauka kilku języków to głupota.
Masz do tego prawo, ale ja jestem przekonany, że Europa to nie tylko Anglia czy Irlandia. Jest bardzo wiele firm potrzebujących przedstawicieli handlowych znajacych angielski i coś jeszcze... Umiejąc dobrze nowogrecki byłbym 2 osobą w Polsce która potrafi ten język.


WoLaK napisał(a):Masz w 100% racje,ze polibuda to jest pewna przyszlosc.Jestes inzynierem znajdziesz swietna prace w calej Europie.Wlasnie na takich ludzi jest teraz zapotrzebowanie.
No i tutaj możecie się mocno zdziwić. Nie ma pewnej przyszłości... polibuda to przyszłość na teraz... za 5 lat wszystko może się zmienić. Tak samo jak był bum na psychologię.. teraz co drugi student psychologii będzie bezrobotnym bo jest przesyt takich ludzi. To samo zarządzanie i marketing.


Cytat:Uwazam, ze jezyki serbskie beda raczej zaleta w Polsce niz w na Balkanach, planujesz wyjechac tam pracowac ?
niekoniecznie, ale mogę otworzyć szkołę językową, mogę pracować w konsulatach rozsianych w wielu częściach europy no i konkurencja na moje miejsce raczej żadna. Oczywiście nie zamykam się na Polskę... w Grecji też Euro jest walutą tak jak np. w Irlandii.


Zashi napisał(a):W końcu mam już łacinę 3 miesiąc Ofc narazie aby podstawy gramatyki, ale kilka słówek sie zna..

chcesz korki z Łacki? Tongue


Cytat:Z włoskim też nie najlepiej mio amico


Meum amicum magna sapientia mihi est Smile


- WoLaK - 28-11-2007 14:41

Stojkovic napisał(a):Tak samo jak był bum na psychologię.. teraz co drugi student psychologii będzie bezrobotnym bo jest przesyt takich ludzi. To samo zarządzanie i marketing.
Na pewno tak szybko sie tak szybko to nie zmieni,bo jakby nie patrzec na psychologie o 100 razy sie latwiej dostac niz na polibude.A to,ze po psychologi zasili sie grono bezrobotnych to masz racje.Tak samo jest z socjologia i politologia.Jak to mowi dyrektor mojej szkoly :kierunki dla panienek z dobrego domu.
A co do zarzadzania i marketingu,jest to kierunek na studia,ale podyplomowe.Z samym zarzadzaniem sie teraz nigdzie nie zajdzie.


- KanT - 28-11-2007 20:05

Stojkovic napisał(a):Umiejąc dobrze nowogrecki byłbym 2 osobą w Polsce która potrafi ten język.

Ta, a tym drugim jest Jacek Gmoch Big Grin?

Stojkuś, nie pier**l! W Polsce jest jakieś 40 mln ludzi...


- Wojtek3 - 28-11-2007 20:07

Stojkovic napisał(a):niekoniecznie, ale mogę otworzyć szkołę językową, mogę pracować w konsulatach rozsianych w wielu częściach europy no i konkurencja na moje miejsce raczej żadna. Oczywiście nie zamykam się na Polskę... w Grecji też Euro jest walutą tak jak np. w Irlandii.

A to ile Ci zostalo czasu by opanowac ten jezyk dobrze a moze bardzo dobrze by podjac prace ? Rzecz jasna nie ma tu mowy o perfekcyjnosci.