Redcafe.pl - Manchester United Forum
Propozycje zmian... - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Piłkarzyki (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- Wątek: Propozycje zmian... (/showthread.php?tid=156)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Wróg Arsenalu - 28-05-2009 17:43

Zashi napisał(a):Proponuje zamiast: "każdy zawodnik z innej ligi" na "każdy zawodnik z innego zespołu". Ewentualnie takieg coś, bo ten przepis Maty będzie CIĘŻKI. Wink


Wyrzucimy wszystkich zawodników + draft losowany od nowa. Hm?
Popieram.

Dla mnie dość niejasny jest system jakim będziemy grać: ligowy czy na wzór Champions League ? Plus do tego puchar? (niby kiedy ?) :?

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz:
"a)Draft odbywa się na forum. Jego rozpoczęcie odbędzie się w czasie 15.06.-31.07"

Akurat wtedy w najlepsze będzie trwać okno transferowe. Jestem ciekaw jak zaradzicie wówczas tym punktom:

"b)Zawodnika XXX z klubu YYY z lig oficjalnie zatwierdzonych przez organizatora piłkarzyków w oknie transferowym zmienia klub na ZZZ którego to liga nie jest zatwierdzona w piłkarzyków automatycznie zostaje usunięty ze składu."

"d)Z każdej ligi w wyjściowym składzie może zagrać tylko 1 zawodnik."

Nie ciężko przewidzieć, iż w sierpniu (po zamknięciu draftu) może się zrobić zamieszanie i bałagan.


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Mata - 28-05-2009 18:07

Można zaczynać od nowa z zawodnikami. Tak naprawdę zostawiając jednego wiele nie zyskuje się .

Wróg Arsenalu napisał(a):Akurat wtedy w najlepsze będzie trwać okno transferowe.

tak ale kiedyś musimy wybrać te składy, jeśli draft o danej godzinie na chacie odpada to zostaje tylko ta forma która trwa przecież dość długo

Wróg Arsenalu napisał(a):Dla mnie dość niejasny jest system jakim będziemy grać: ligowy czy na wzór Champions League ? Plus do tego puchar? (niby kiedy ?) :?

Liga to liga. 2 0zespołów = 38 kolejek.

Puchar rozgrywany na podobę podwójnych kolejek. Co 2 tyg wystawiamy skład na ligę oraz puchar. Jak będzie on wyglądał zostało przedstawione dość jasno.

Anglia gra cały czas , Szkocja tak samo,
Hiszpania miała przerwę w tym roku od 2 1grudnia do 4 stycznia ,
Włosi od 21 grudnia do 10 stycznia ,
Francuzi tak samo ,
Niemcy do końca stycznia,
Holandia wraca do gry 16 stycznia
Portugalia całym rokiem ,

więc przerwę robimy od 21 grudnia do 10 stycznia, gra wtedy regularnie 6 lig. Dlatego też stoję twardo za tym aby każdy zawodnik w wyjściowym składzie był z innej ligi.


Wróg Arsenalu napisał(a):Akurat wtedy w najlepsze będzie trwać okno transferowe. Jestem ciekaw jak zaradzicie wówczas tym punktom:

"b)Zawodnika XXX z klubu YYY z lig oficjalnie zatwierdzonych przez organizatora piłkarzyków w oknie transferowym zmienia klub na ZZZ którego to liga nie jest zatwierdzona w piłkarzyków automatycznie zostaje usunięty ze składu."

Spokojnie. Przechodząc do innej ligi niż ta zatwierdzona przez nas dla piłkarza doszłoby do degradacji sportowej. Przecież Ronaldo nie przejdzie do Kataru , jeden z lepszych strzelców ligi Portugalskiej czy Szkockiej nie wyląduje na Ukrainie. Mogą zdarzyć się takie przypadki , pech to zrobić. Strata kolejki w drafcie i tyle.


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Wróg Arsenalu - 28-05-2009 18:24

Cytat:Tak naprawdę zostawiając jednego wiele nie zyskuje się .
Zależy o jakim zawodniku mówimy... Wink

Cytat:tak ale kiedyś musimy wybrać te składy, jeśli draft o danej godzinie na chacie odpada to zostaje tylko ta forma która trwa przecież dość długo
Draft można zrobić we wrześniu, zaraz po zamknięciu okna transferowego. Przynajmniej by nie było żadnego bałaganu. Myślę, iż jeśli wszyscy by się sprężyli, to można by go w 2 tygodnie zrobić. Czyli grę zacząć w drugi weekend września. No chyba że terminów potem nie wystarczy.

Cytat:więc przerwę robimy od 21 grudnia do 10 stycznia, gra wtedy regularnie 6 lig. Dlatego też stoję twardo za tym aby każdy zawodnik w wyjściowym składzie był z innej ligi.
Gra 6 lig i robimy przerwę ? Smile Nie rozumiem.


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Lasq - 28-05-2009 18:36

I tak nie da się tego inaczej rozwiązać bo liga startuje w połowie sierpnia a okienko kończy się 31. Można co najwyżej zrobić draft przez oknem ale to chyba niczego nie rozwiąże prawda?


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Mata - 28-05-2009 18:47

Wróg Arsenalu napisał(a):Draft można zrobić we wrześniu, zaraz po zamknięciu okna transferowego. Przynajmniej by nie było żadnego bałaganu. Myślę, iż jeśli wszyscy by się sprężyli, to można by go w 2 tygodnie zrobić. Czyli grę zacząć w drugi weekend września. No chyba że terminów potem nie wystarczy.

też myślę , że można zrobić go w 2 tyg ale lepiej dmuchać na zimne
terminów nie starczy na bank bo potrzeba to tego 38 tygodni ale podwójne kolejki od czegoś zawsze sąTongue

Wróg Arsenalu napisał(a):Gra 6 lig i robimy przerwę ? Smile Nie rozumiem.
<gafa>

6 lig będzie grało od 10 stycznia . Po następnym tygodniu będzie już 7.


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Luman - 28-05-2009 18:53

Wróg Arsenalu napisał(a):
Cytat:Tak naprawdę zostawiając jednego wiele nie zyskuje się .
Cytat:
Zależy o jakim zawodniku mówimy... Wink
Cytat:

Popieram w 100%

A co do draftu tu jest największy problem...tzn do jego terminu. Na chacie nie wszystkim może pasować 1 termin znowu na forum może nie starczyć czasu.
Proponuję zrobić jakąś ankietę wśród osób mających brać udział w grze czy chcą draft na chacie czy na forum.
Komuś nie przypasuje termin na chacie no to trudno...niech zadecyduje większość osób czy chat w 1 dniu czy forum.


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Mata - 28-05-2009 18:55

w sumie można by tak zrobić , ale jedynym wyjściem jest 100% obecność , inaczej nie ma mowy o tym , przed rokiem kto był widział co się działo , nie wolno tego powtórzyć

niech reszta zabierze głos Tongue


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Luman - 28-05-2009 18:58

100% obecności pewnie nie będzie no i to może być spory problem no ale niech się wypowiedzą inni...


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Lasq - 28-05-2009 19:09

Chyba nie widziałem posta Wroga jak ostatnio pisałem ale nvm Tongue

Draft w 2 tygodnie po okienku transferowym znaczyłoby, że skończymy go gdzieś między 4 a 5 kolejką EPL. Pytanie czy wyrobilibyśmy się wtedy z 38 meczami w sezonie bo jakoś tego nie widzę.


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Wróg Arsenalu - 28-05-2009 19:34

Jakbyśmy grali w każdym* możliwym terminie, to myślę że byśmy się wyrobili.

* - czyli jak gra chociaż jedna liga (to oznacza oczywiście też mecze w środku tygodnia, w święta (czyt. PL))


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Luman - 28-05-2009 22:45

Wróg Arsenalu napisał(a):Jakbyśmy grali w każdym* możliwym terminie, to myślę że byśmy się wyrobili.

* - czyli jak gra chociaż jedna liga (to oznacza oczywiście też mecze w środku tygodnia, w święta (czyt. PL))

No i tu byłby problem jeśli by grała tylko 1 liga. Skoro w drużynie każdy zawodnik ma być z innej ligi więc grałby w tej kolejce tylko 1 z 3 w zespole. Ciężka sprawa do realizacji. Sad


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Mata - 29-05-2009 11:54

fidain napisał(a):Draft w 2 tygodnie po okienku transferowym znaczyłoby, że skończymy go gdzieś między 4 a 5 kolejką EPL. Pytanie czy wyrobilibyśmy się wtedy z 38 meczami w sezonie bo jakoś tego nie widzę

Nie ma na to szans. Dochodzi jeszcze przerwa zimowa mniej więcej od 20 grudnia do 10 stycznia.

Będziemy grali tylko i wyłącznie wtedy gdy mecze rozgrywane są w przynajmniej 6-ściu ligach czyli od momentu zakończenia naszego draftu do 20 grudnia 2009 roku . Wtedy następuje przerwa w rozgrywkach do 10 stycznia 2010 roku. Nie może być taka sytuacja iż ktoś nie będzie mógł wystawić pełnego swojego składu ponieważ gra tylko 1, 2 czy 3 ligi.

6 lig gra nie przerwanie tak naprawdę. Gdy wprowadzona jest przerwa zimowa która trwa 2-3 tygodnie możemy zrobić wtedy zimowy draft. Ja nie widzę żadnych problemów.


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Wróg Arsenalu - 29-05-2009 14:43

Cytat:Będziemy grali tylko i wyłącznie wtedy gdy mecze rozgrywane są w przynajmniej 6-ściu ligach czyli od momentu zakończenia naszego draftu do 20 grudnia 2009 roku . Wtedy następuje przerwa w rozgrywkach do 10 stycznia 2010 roku. Nie może być taka sytuacja iż ktoś nie będzie mógł wystawić pełnego swojego składu ponieważ gra tylko 1, 2 czy 3 ligi.
Rozumiem że organizatorzy na tę edycję założyli sobie cel, by zawsze grać trzema zawodnikami. Smile Jak chcecie, ale to będzie trochę ograniczać.

Cytat:6 lig gra nie przerwanie tak naprawdę. Gdy wprowadzona jest przerwa zimowa która trwa 2-3 tygodnie możemy zrobić wtedy zimowy draft. Ja nie widzę żadnych problemów.
A potem w styczniu okienko transferowe i może być bałagan. Big Grin Draft imo po zakończeniu okienka, czyli w lutym.

Jak dla mnie mogłoby być więcej luzu. To znaczy, można wybrać więcej niż jednego piłkarza z danej ligi, gra w każdy możliwy termin co by dawało emocje, np. mecz dwóch zawodników na jednego. (imo takie coś jest ciekawe, ale innych może denerwować że nie mogą wystawić pełnego składu) Tak samo wg mnie przerwa zimowa wcale nie musi być.

W każdym bądź razie, ja tylko proponuje. Smile


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Mata - 31-05-2009 11:55

Wróg Arsenalu napisał(a):Rozumiem że organizatorzy na tę edycję założyli sobie cel, by zawsze grać trzema zawodnikami. Smile Jak chcecie, ale to będzie trochę ograniczać.

Otóż to. Ma ograniczać ale też dawać do myślenia graczom podczas przeprowadzania draftu.

Dalsza Twoja propozycja mija się z moją. Niech ktoś przedstawi swoje zdanie. Gra tutaj chyba 20 osób ,a nie 3/ 4 Tongue


Re: Piłkarzyki - Propozycje zmian na przyszły sezon - Foster - 31-05-2009 13:11

Luman napisał(a):Wszyscy powinni mieć równe szanse przy wyborze zawodników więc chyba lepiej jakby "starzy" gracze wyrzucili wszystkich zawodników i zaczynali draft od zera.
Dajmy wszystkim równe szanse.
Przecież dajemy, Ci co nie będą mieli tego "starego zawodnika" będą wybierać pierwsi Wink

Cytat:d)Z każdej ligi w wyjściowym składzie może zagrać tylko 1 zawodnik.
W lidze tak, w pucharze nie

Zashi napisał(a):Proponuje zamiast: "każdy zawodnik z innej ligi" na "każdy zawodnik z innego zespołu". Ewentualnie takieg coś, bo ten przepis Maty będzie CIĘŻKI. ;
Jest 8 lig, więc nie będzie to duży kłopot Wink

Termin draftu wybrać tak, ludziom pasował. Zrobić go jakoś w najbliższym czasie (wolałbym aby odbył się on po zakończeniu okienka, ale niestety nie jest to możliwe... ).

Jak zawsze zasady ustala 4-5 osób, a w czasie sezonu, będą pojawiać się głosy (tych co teraz nic nie robią) że to im się nie podoba, a to jest złe etc.