Redcafe.pl - Manchester United Forum
Champions League 2010/2011 - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2010/2011 (/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Wątek: Champions League 2010/2011 (/showthread.php?tid=896)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Champions League 2010/2011 - matys - 26-08-2010 13:12

Ale na sektor United ma się rozumieć? Jesteś w MUSC-u czy jak załatwiasz?

E: Też mam 102 km, hmm, kuszące by to było.


Re: Champions League 2010/2011 - Lasq - 26-08-2010 14:35

Jestem w MUSCu, ale w zeszłym sezonie nie byłem i też miałem propozycje żeby jechać na Wolfsburg.


Re: Champions League 2010/2011 - Matti888 - 26-08-2010 18:00

Grupy LM:

Grupa A
1. Inter
2. Werder
3. Tottenham
4. FC Twente

Grupa B
1. Lyon
2. Benfica
3. Schalke 04
4. Hapoel Tel- Avive

Grupa C
1.Man Utd
2. Valencia
3. Rangers
4. Bursaspor


Grupa D
1.Barcelona
2. Phanatinaicos (czy jakoś tak :-D )
3. FC Kopenhaga
4. Rubin Kazań

Grupa E
1.Bayern
2. AS Roma
3. FC Basel
4. CFR Cluj

Grupa F
1. Chelsea
2. Marsylia
3. Spartak Moskwa
4. Żylina

Grupa G
1. AC Milan
2. Real Madryt
3. Ajax
4. AJ Auxerre

Grupa H
1.Arsenal
2. Szachtar
3. SC Braga
4. Partizan

My znowu gramy z Turkami, Barca znów z Rubinem, a Arsenal ponownie ma łatwą grupę. Mam nadzieję, że Irek strzeli coś Realowi, czy Milanowi.

E: Lisu jesteś jasnowidzem? Smile


Re: Champions League 2010/2011 - luisss - 26-08-2010 18:15

Moim zdaniem , według mnie Rooney , powinien dostać nagrodę dla najlepszego napastnika .
Fakt , Milito zdobył 2 bramki w finale , ale to Rooney strzelał piękne gole , borykał się z kontuzją i wiele ryzykował .


Re: Champions League 2010/2011 - Czary - 26-08-2010 18:35

Tyle to i można wyczytać na onecie.

Grupa A

Inter Mediolan, Werder Brema, Tottenham Hotspur, FC Twente Enschede.

Inter zdecydowanym faworytem. Są najsilniejsi kadrowo i są zdecydowanym faworytem do awansu z pierwszego miejsca. O drugie miejsce powinni powalczyć Tottki z Werderem. Ciężko powiedzieć, kto z tej rywalizacji wyjdzie zwycięsko, jednak ja będę zdecydowanie za piłkarzami Tottenhamu. Kadrowo są silniejsi - to fakt, ale czy poradzą sobie z dużym nakładem spotkań? Twente raczej będzie dostarczało punkty, chociaż mam nadzieję, że sprawi jakąś niespodziankę.

1. Inter.
2. Tottenham.
3. Twente.
4. Werder.

Grupa B

Olympique Lyon, Benfica Lizbona, Schalke Gelsenkirchen, Hapoel Tel Awiw.

Wyrównana grupa. Może awansować każdy. Największym faworytem mimo wszystko Lyon, który ma duże doświadczenie w CL i w tym sezonie znów powinien zajść gdzieś około 1/4. O drugie miejsce walka powinna się toczyć między Schalke, a Benficą. Wydaje mi się, że Schalke da radę, dlatego to ich typuje jako drugi zespół. Wyjazdy do Tel Awiwu na pewno nie będą łatwe i Hapoel może ugrać kilka punktów.

1. Lyon.
2. Schalke.
3. Benfica.
4. Hapoel.

Grupa C

Manchester United, Valencia, Glasgow Rangers, Bursaspor.

United z pierwszego miejsca. Drugie raczej dla Valencii, która mimo poważnych ubytków kadrowych powinna dać radę i wyjść z grupy. O trzecie miejsce powalczy Bursaspor i Rangers. Wyżej typuje Turków, których atutem będzie bez wątpienia własny stadion i trudne warunki atmosferyczne. Dla nas losowanie prawie idealne. Do Valencii i Glasgow nie mamy daleko. Martwi mnie tylko wyjazd do Bursy na mecz z Turkami. Mam nadzieję, że nie gramy po nim jakiegoś ważnego meczu...

1. United.
2. Valencia.
3. Bursaspor.
4. Rangers.

Grupa D

Barcelona, Panathinaikos Ateny, FC Kopenhaga, Rubin Kazań.

Barca musi awansować z 1 miejsca i nie widzę tu innej opcji jak nabicie wielkiej ilości bramek przez Karakana i Ville. O drugie miejsce może toczyć się pasjonująca walka i ja stawiam na drugie miejsce dla Panaty i Djibrilla Cisse.

1. Barcelona.
2. Panathinaikos.
3. Rubin.
4. Kopenhaga.

Grupa E

Bayern Monachium, Roma, FC Basel, CFR 1907 Cluj.

Tutaj pytaniem jest kto - Roma czy Bayern - awansuje z pierwszego miejsca. Osobiście stawiam na Romę. Basel i Cluj zbytnio nie namieszają i zakończą rozgrywki na fazie grupowej.

1. Roma.
2. Bayern.
3. Basel.
4. Cluj.

Grupa F

Chelsea, Olympique Marsylia, Spartak Moskwa, MŠK Žilina.

Chelsea. Oni awansują na pewno. Prawie na pewno z pierwszego miejsca. O drugie powinien powalczyć Spartak z Marsylią i to właśnie Ruskich typuje do awansu. Żylina powinna utrzymać zdanie o tym, że są jednym z najsłabszych zespołów w stawce.

1. CFC.
2. Spartak.
3. Marsylia.
4. Żylina.

Grupa G

Milan, Real Madryt, Ajax Amsterdam, AJ Auxerre.

Grupa śmierci. Tutaj może zdarzyć się naprawdę wszystko. Faworytami Milan i Real, ale i tak w tej grupie będę za AJA i Ajaxem.

1. Milan.
2. Real.
3. Ajax.
4. Auxerre.

Grupa H

Arsenal, Szachtar Donieck, SC Braga, Partizan Belgrad.

Arsenal - pewniakiem. Z drugiego miejsca powinien awansować Szachtar z Eduardo, który powróci na Emirates. Braga z Partizanem powalczą o 3 miejsce.

1. Arsenal.
2. Szachtar.
3. Braga.
4. Partizan.

E: Luiss - proszę cię, nie ośmieszaj się...


Re: Champions League 2010/2011 - mucha - 26-08-2010 18:49

Czary napisał(a):Grupa G

Milan, Real Madryt, Ajax Amsterdam, AJ Auxerre.

Grupa śmierci.

Że co? :lol:


Re: Champions League 2010/2011 - Foster - 26-08-2010 19:19

Grupa A

Inter Mediolan, Werder Brema, Tottenham Hotspur, FC Twente Enschede.

Bez wątpienia, zespół z Mediolanu jest faworytem tej grupy. Inter mimo ogromnego osłabienia, jakim niewątpliwie jest odejście Jose Mourinho, nadal jest bardzo dobrym zespołem. Drugie miejsce według mnie zajmie Tottenham. Werder ma bardzo słabą obronę, a przodu prócz Pizzaro praktycznie nie mają kim straszyć. Mają naprawdę dobrego Rosenberga, ale na niego nie stawiają - ich problem. Twente na papierze wygląda najsłabiej, jednak nie wolno ich skreślać. Uważam, że przy odrobinie szczęścia mogą zepchnąć zespół z Bremy na czwartą lokatę.

1. Inter
2. Tottenham
3. Twente
4. Werder

Grupa B

Olympique Lyon, Benfica Lizbona, Schalke Gelsenkirchen, Hapoel Tel Awiw.

Faworytem tej grupy jest Lyon, który ma duże doświadczenie w Lidze Mistrzów. W dodatku ładnie wzmocnili formację ofensywą, więc nawet mimo nie najlepszej obrony powinni wyjść z grupy bez jakiś większych problemów. O drugie miejsce zapewne powalczy Benfica i Schalke. W tej chwili jest mi ciężko wytypować, która z tych drużyn okaże się lepsza, gdyż pan Magath planuje kolejne wzmocnienia, jednak niewiadomo co z nich wyjdzie. Niewiadomo też czy Gelsenkirchen przyjmą się jego metody szkoleniowe. Hapoel będzie sprawiał problemy na własny stadionie, jednak wątpię by byli w stanie coś wskórać z bądź co bądź silniejszymi ekipami.

1. Lyon
2. Schalke
3. Benfica
4. Hapoel

Grupa C

Manchester United, Valencia, Glasgow Rangers, Bursaspor.

Wydaje mi się, że możemy być zadowoleni z losowania. Nie przewiduje większych kłopotów w fazie grupowej. Valencia po stracie Davida Villi i Silvy na pewno nie będzie już miała takiej jakości jak w poprzednich sezonach. Z Glasgow nie powinno być większych problemów, gdyż liga Szkocka w moim mniemaniu z roku na rok jest coraz słabsza. Turków też nie ma się co obawiać, gdyż nie wierzę by byli w stanie nam zagrozić - nie ta liga po prostu. Wiadomo już z kim i kiedy gramy mecze? Dobrze by było by w Turcji grać w ostatniej kolejce. Przy zapewnionym awansie będzie można wystawić młodych, oszczędzając tym samym siły podstawowych zawodników na ligę.

1. United
2. Valencia
3. Bursaspor
4. Rangers

Grupa D

Barcelona, Panathinaikos Ateny, FC Kopenhaga, Rubin Kazań.

Barcelona nie powinna mieć większych problemów zarówno z Grekami jak i z Duńczykami. Z pewnością zarówno jednym jak i drugim nastrzelają trochę bramek. Problemem będzie dla nich Rubin, z którym w poprzedniej edycji nie radzili sobie najlepiej. Wydaje mi się, że Djibrill Cisse to za mało by myśleć o awansie do fazy grupowej. Gra w dalszej części Ligi Europejskiej to maksimum na co stać Greków. Kopenhaga większych problemów sprawić nie powinna.

1. Barcelona
2. Rubin
3. Panathinaikos
4. Kopenhaga

Grupa E

Bayern Monachium, Roma, FC Basel, CFR 1907 Cluj.

Jak dla mnie Bayern jest faworytem tej grupy. Na dniach mają dokonać fantastycznego "wzmocnienia" jakim niewątpliwie będzie sprzedaż Martina Demichelisa. Poza tym mają naprawdę dobry i szeroki skład. Drugie miejsce zarezerwowane jest dla Rzymian. Pozostałe dwie drużyny walczyć będą o Ligę Europejską. Na sprawienie jakiś większych sensacji moim zdaniem ich nie stać.

1. Bayern
2. Roma
3. Basel
4. Cluj

Grupa F

Chelsea, Olympique Marsylia, Spartak Moskwa, MŠK Žilina.

Bez wątpienia faworytem tej grupy są The Blues. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić by Chelsea nie zajęła w tej grupie pierwszego miejsca. O drugą lokatę za to będzie toczyła się ciekawa walka między Rosjanami i Francuzami. Zarówno jedni jak i drudzy będą chcieli się pokazać. Ciężko jest mi wyznaczyć faworyta w walce o drugie miejsce, jednak wydaje mi się, że Marsylia będzie górą. Żylina to dla mnie jednak wielka niewiadoma, jednak wątpię by byli w stanie cokolwiek wskórać.

1. CFC
2. Marsylia
3. Spartak
4. Żylina

Grupa G

Milan, Real Madryt, Ajax Amsterdam, AJ Auxerre.

Bez wątpienia Real i Milan są faworytami do awansu. Ajax, a szczególnie Auxerre to mimo wszystko nie ta liga. Choć z drugiej strony niewiadomo jak tam będzie w tym sezonie wyglądał Milan. Jednak nie przewiduję jakiś większych niespodzianek. Fajnie, że Irek pogra sobie w Lidze Mistrzów, jednak wątpię by coś osiągnęli w tej grupie. Może jak im los będzie sprzyjał zajmą trzecią lokatę, jednak nie liczyłbym na to.

1. Real
2. Milan
3. Ajax
4. Auxerre

Grupa H

Arsenal, Szachtar Donieck, SC Braga, Partizan Belgrad.

W tej grupie zdecydowanym faworytem są "dzieci Wengera". Szachtar pewnie zajmie drugie miejsce. Braga i Partizan powalczą o trzecią lokatę. No, może przy słabszej dyspozycji zespołu z Ukrainy uda się którejś z tych drużyn wywalczyć awans do fazy pucharowej, jednak w to wątpię.

1. Arsenal
2. Szachtar
3. Braga
4. Partizan


Re: Champions League 2010/2011 - sebos_krk - 26-08-2010 19:36

mucha napisał(a):Że co?
Nazywajcie to jak chcecie, ale fakt faktem grupa G jest najbardziej atrakcyjna. Drużyny w niej obecne zdobyły łącznie 20 razy Puchar Europy, a Francuzi też nie są ogórasy.

Bardzo ciekawy skład jest również w grupie A.

A nasi rywale? Powinno pójść bez większych komplikacji, jestem zadowolony z losowania.


Re: Champions League 2010/2011 - Czary - 26-08-2010 19:41

mucha - najbardziej wyrównany poziom IMO. Każdy może wygrać z każdym. To według Ciebie jaka grupa zasługuje na to miano?


Re: Champions League 2010/2011 - mucha - 26-08-2010 20:00

No sorry, ale dla mnie wysoki poziom trzyma tam jedynie Real. Milan jest beznadziejny, a Ajaksowi i Auxerre jeszcze dużo brakuje do czołówki.

Jak dla mnie lepiej prezentuje się grupa A, ale uważam, że żadna nie zasługuje na miano grupy śmierci.

Nasza grupa bardzo mi się podoba. Valencia sprzedała największe gwiazdy i raczej nie powinna stanowić dużego problemu. Z Rangersami na pewno będą świetne pojedynki. Bursaspor to dla mnie niewiadoma, ale w Turcji też może być gorąco Smile

A Barcelona jak zwykle trafia na najłatwiejszą grupę...


Re: Champions League 2010/2011 - Lisu - 26-08-2010 20:07

No i tradycyjnie poszczęściło się Arsenalowi, który - jak zawsze - trafia w losowaniach na łatwych przeciwników.

Odnośnie ,,naszej,, grupy: losowanie świetne! Osłabiona Valencia, niedoświadczony w pucharach Buraspor i wygodny dla nas (pod kątem logistycznym) zespół z Glasgow. Nie martwią mnie dalekie podróże, gdyż przy ewentualnych 4 zwycięstwach na terenie Wielkiej Brytanii możemy sobie pozwolić na straty punktów w Turcji i Hiszapnii.

Podoba mi się grupa A. Wyrównany poziom choć Twente wg mnie odstaje piłkarsko od pozostałych rywali. Nie dokonali znaczących wzmocnień i stracili dobrego trenera. Wg mnie z grupy awansuje Inter i Spurs.

W grupie B szykuje się wyrównana walka o awans. Zaprawiony w boju Lyon wzmocniony Gourcuffem powinien wygrać grupę, choć napewno nie pozwolą na to Niemcy i Portugalczycy. Benfica gra fajną piłkę, lecz nie wiadomo jak teraz wyglądać będzie ich gra bez Di Mari'i. Schalke zaskoczyło mnie w poprzednim sezonie - praktycznie bez transferów (za sprawą sporych długów) zdobyli wicemistrzostwo. Hapoel to najsłabsza drużyna tej grupy i nie powinna liczyć się w walce o awans nawet do Ligi Europa

Grupa D... no cóż. Barca i kto dalej? Najsilniejsze wydaje się być Rubin, choć zarówno Duńczyków jak i Greków stać na sprawienie niespodzanki

W grupie E walka będzie, ale o awans do LE między Cluj a Bazyleą. Bayern i Roma nie do ruszenia przez te dwa zespoły.

Grupa F. Chelsea wygra tę grupę, jest zdecydowanie najsilniejsza tutaj. Marsylia to wielka niewiadoma. Słabo rozpoczęli sezon, nie wiadomo jak to z nimi będzie. Nie wiadomo czego spodziewać się po Żylinie. Niby chłopcy do bicia a jednak poprzednie edycję LM pokazały, że kopciuszki dzielnie sobie radzą ( Artmedia Petrzalka 4 lata temu, BATE 2 lata temu).

Grupa G. Niezwykle ciekawa grupa. Real nie powinien mieć problemów z wyjściem grupy. Nie jestem przekonany co do Milanu. Jesli Ajax wygra 2 razy z Auxerre, a Milan przegra 2 razy z Realem, to może być ciekawie. Trudno powiedzieć co stanie się z Milanem pod wodzą nowego trenera. Myślę, że ambitne Auxerre zakończy swój udział z europejskimi pucharami po tej fazie grupowej. Ajax ma szanse na awans.


Re: Champions League 2010/2011 - Lukas - 26-08-2010 20:10

Najciekawiej prezentuje się oczywiście grupa G, w której wiele interesującego może się wydarzyć, choć faktycznie, to Real z Milanem są faworytami.
Interesująca sytuacja przedstawia się również w grupie A, gdzie o ile pierwsze miejsce jest raczej zaklepane dla Interu, tak o drugie będzie toczyła się ostra walka między Werderem i Spursami i mimo wszystko obstawiałbym na zespół z Anglii.
Co do naszej grupy, to losowanie wydaje się dość szczęśliwe. Lekko niepokojący jest wyjazd do Turcji i nie wiem dlaczego ale mam też pewne obawy w przypadku wyjazdu do Glasgow- niemniej nie przewiduję innego scenariusza jak pierwsze miejsce w grupie.


Re: Champions League 2010/2011 - Wróg Arsenalu - 27-08-2010 11:47

Cieszę się bardzo że "Czerwone Diabły" zmierzą się z Valencią. Spotkania z Hiszpanami będą dla mnie interesujące i z dużą chęcią je obejrzę. Z "Nietoperzami" rozstało się w tym lecie jednak kilku ważnych i dobrych piłkarzy. (Villa, Silva, Żigić, Marchena, Baraja) W ich miejsce sprowadzono innych (Soldado, Aduriz, Topal, Ricardo Costa, Del Horno i jeszcze kilku mniej znanych), ale nie wiadomo jak się sprawdzą i to już w pierwszym sezonie, a po za tym to jednak raczej trochę niższa jakość. W każdym bądź razie, spotkanie na Estadio Mestalla obejrzę z dużą przyjemnością.

Co do pozostałych rywali, to znowu Manchester będzie musiał jechać do Turcji. (w zeszłym sezonie do Stambułu na mecz z Besiktasem) O Bursasporze ciężko coś powiedzieć. Zaskoczyli w swej lidze tak samo jak Twente zdobywając mistrzowski tytuł kosztem Fenerbahce, Galatasaray czy wspomnianego Besiktasu. Rangersi to dobry zespół, z którego odszedł jednak najlepszy strzelec Chris Boyd. Pałeczkę po nim w strzelaniu goli już przejął Kenny Miller. Z "The Gers" graliśmy ostatnio w fazie grupowej w sezonie 2003/04. W pierwszym meczu na wyjeździe wygraliśmy 1:0 (gol Phila Neville'a), na Old Trafford 3:0. (Forlan i dwie van Nistelrooy'a) Potem w 1/8 odpadliśmy po pamiętnym dwumeczu z FC Porto...

Jeśli Szkoci będą w formie, a Valencia zawiedzie, to w fazie pucharowej możemy zobaczyć Rangersów. Jeśli obędzie się bez niespodzianki, to do awansu obok Manchesteru typuję Hiszpanów. Bursaspor to niewiadoma, ale 3 miejsce będzie dla nich sukcesem.

Atrakcyjność grupy C: 6/10

Ocena wszystkich grup
<a class="postlink" href="http://wrog.redlog.pl/2010/08/liga-mistrzow-201011-losowanie-fazy.html">http://wrog.redlog.pl/2010/08/liga-mist ... -fazy.html</a>

Dzisiaj na moim blogu pojawi się również komentarz do fazy grupowej Ligi Europy. (losowanie o 13:00)


Re: Champions League 2010/2011 - fasol - 27-08-2010 18:53

Grupa jest ok, dobrze według mnie, że nie ma wylotu na wschód czy do Izraela. Jedynie ten Bursaspor niepotrzebny z 4 kosza. Liczyłem na Zilinę i próbę dostania się na mecz. Myślę, że na luzie dałoby się wbic tam na mecz. Parę lat temu grała niejaka Artmedia Petrzałka. Zaliczyłem wtedy mecz z Interem, bilet kupiłem normalnie w kasie przed meczem na sektor Włochów także tu też byłoby raczej to możliwe choć wiadomo, że makarony nie jeżdża tak licznie jak Anglicy. Szkoda, że Ziliny nie wylosowaliśmy. Dodam, że wyjazd wyszedł mnie wtedy jakies 200pln(jeszcze alko nawiezlismy, że na cały nastepny weekend starczyło :-D


Re: Champions League 2010/2011 - Cutter - 30-08-2010 15:26

Uważam, że nie możemy narzekać na grupę jaką nam wylosowano. Nie ma w niej takiej klasowej drużyny jak Czerwone Diabły, na pewno na straconej pozycji możemy uznać debiutanta - Bursaspor, nie sądze aby Turcy odnieśli choćby jedno zwycięstwo w grupie, Valencia to nadal zespół którego nie wolno ignorować mimo straty dwóch największych gwiazd, Silvy i Villi. Rangers to wciąż mocna drużyna która występowała w Lidze Mistrzów nie raz i posiada to ogranie w pucharach. Liczę na dość wysokie zwycięstwa nad Rangersami i Bursasporem. Co do innych grup, to na pewno bardzo atrakcyjnie zapowiada się grupa G, a Arsenal jak zawsze wylosował najłatwiejszą grupę. Wink