Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2010/2011 (/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Wątek: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) (/showthread.php?tid=986)

Strony: 1 2 3 4


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - kojot - 01-01-2011 21:17

Cytat:Nemanja najlepiej z defensywy, ale bądź co bądź wystawił piłkę przy golu dla przeciwnika

A nie był to Rio ?


Co do meczu , szczęście, nic innego <świr>


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - Czary - 01-01-2011 21:19

Nie, to był Nema.


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - daniel - 01-01-2011 21:27

kojot napisał(a):A nie był to Rio ?

Nie. To był Vida.

Niestety mamy od kilku sezonów pecha co do kontuzji w okresie 'świąteczno-noworocznym'. W tamtym sezonie kulała defensywa, teraz pomoc a konkretnie skrzydła. A skrzydłami gramy często, bardzo dużo naszych akcji ofensywnych zależy od skrzydłowych. Tych z kolei z prawdziwego zdarzenia mamy dwóch, plus harujący Park i zbliżający się do końca kariery Giggsy. Obertan cóż, ja bym go posłał na wypożyczenie tak samo jak Gibona bo co można oczekiwać od graczy, którzy grają od wielkiego dzwonu? Zwłaszcza Oberkowi brak ogrania. Tom Tomem ale ja bym się pokusił o jakiś transfer tak czy inaczej.


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - Kwas - 01-01-2011 21:48

Foster napisał(a):Wybacz, ale poza dwoma spotkaniami, w których spisał się dobrze gra bardzo słabo. Obrońce kiwnie od święta, z dokładnym podawaniem i strzelaniem ma spore problemy, a już o dokładnym dośrodkowaniu wspominał nie będę. Z czym do ludzi?
A gdyby tak Obertan, podobnie jak Cleverley poszedł na wypożyczenie, to możliwe, że i on prezentowałby się równie dobrze, albo nawet i lepiej. Wtedy może zmieniłbyś swój stosunek do Francuza i zachwycał się nim podobnie jak Anglikiem. Regularność mogłaby mu pomóc, co pokazuje przykład Welbecka.

Cytat:Poza tym co to za argument, że nie zaliczył oficjalnego debiutu? W dupie to mam czy do tego czasu wystąpi z Diabłem na piersi 10 czy 100 razy. Liczy się to co obecnie prezentuje. Pokazał na trzech wypożyczeniach jak świetnym jest grajkiem, kiedy ma dostać szanse jak nie teraz?
Najlepiej podczas następnego sezonu, gdy nie będzie takiej jazdy. Sam widzisz w jaki wkraczamy okres, a Fergie nie jest ryzykantem, by stawiać na wychowanka debiutanta w środku sezonu, kiedy gra idzie o najwyższe cele.

Ps Wystawienie Machedy to zupełnie co innego.

Cytat:Teraz gdy nie mamy kim grać na skrzydłach?
Mamy kim grać. Od września już nie mamy kim grać, a jakoś gramy i jesteśmy liderem Premier League.

Cytat:No tak, bo Parkiem i Nanim na skrzydle będziemy grać od lutego do maja. Chłopie nie widzisz co się teraz dzieje? Na skrzydle gra Fletcher, który jest środkowym pomocnikiem i Obertan, który gra na poziomie rezerw.
Mówisz o napiętym terminarzu, co równa się dużo liczbą meczów i mówisz, że Tom swojej szansy nie dostanie? Coś Ci się chyba pomyliło.

Fletcher w przeszłości grywał na skrzydle nawet podczas ich obecności.

Napięty terminarz = same ciężkie mecze = granie pewniakami = mało minut Toma


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - michal85 - 01-01-2011 22:11

Obertan to nawet we Francji był kiepski. Cleverley na tournee należał (podobnie jak Welbeck) do naszych najlepszych zawodników, więc dla mnie nie jest zaskoczeniem, że teraz prezentuje się dobrze. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że zanim Valencia wróci do dyspozycji sprzed kontuzji (jeśli w ogóle) to pewnie sezon już będzie się kończył.

To że FLetcher grywał na skrzydle to fakt, ale raz, że było to bardzo rzadko, dwa - nie z rywalami, których mamy atakować.

Wierzę, że Ferguson podejmie najbardziej trafną decyzję, ale fakt jest taki, że Tom obecnie miałby pewne miejsce w "11". Najwyżej by się go znowu wypożyczyło za kilka tygodni.


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - RedLucas - 01-01-2011 22:13

Kwas napisał(a):
Cytat:No tak, bo Parkiem i Nanim na skrzydle będziemy grać od lutego do maja. Chłopie nie widzisz co się teraz dzieje? Na skrzydle gra Fletcher, który jest środkowym pomocnikiem i Obertan, który gra na poziomie rezerw.
Mówisz o napiętym terminarzu, co równa się dużo liczbą meczów i mówisz, że Tom swojej szansy nie dostanie? Coś Ci się chyba pomyliło.

Fletcher w przeszłości grywał na skrzydle nawet podczas ich obecności.

Chętnie bym sobie przypomniał taki mecz.

Kwas napisał(a):Napięty terminarz = same ciężkie mecze = granie pewniakami = mało minut Toma

Ja to rozumiem trochę inaczej: Napięty terminarz = ciężkie i łatwe mecze = rotacja składu = sporo minut Toma


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - michal85 - 01-01-2011 22:19

Cytat:Chętnie bym sobie przypomniał taki mecz.
Poprzedni sezon na WHL. Z Milanem chyba też tam grał (chyba nawet na lewej) :lol:


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - Kwas - 01-01-2011 22:27

michal85 napisał(a):Najwyżej by się go znowu wypożyczyło za kilka tygodni.
Super, tylko dokąd ? Załóżmy, że mamy luty i co wtedy ? Tom idzie najwyżej do klubu występującego w Championship. Obecnie jest już otrzaskany w Wigan i nie ruszałbym go stamtąd.

RedLucas napisał(a):Chętnie bym sobie przypomniał taki mecz.
Tak na szybko do głowy przychodzi mi tylko mecz z Milanem. Jeśli by poszukać, to by się znalazło. Zresztą nie raz i nie dwa psioczyliśmy na forum, bo Fletch znowu grał na skrzydle.

RedLucas napisał(a):Ja to rozumiem trochę inaczej: Napięty terminarz = ciężkie i łatwe mecze = rotacja składu = sporo minut Toma
Powtarzam, nie wierzę, by Fergie zdecydował się na taki ruch. Wolę, aby Tom spokojnie pograł te pół roku w Wigan, gdzie już się w pełni zaaklimatyzował, ma miejsce w '11', niż przyszedł do nas, bo wg wielu za zabój potrzebujemy skrzydłowego i nie grał regularnie.


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - daniel - 01-01-2011 22:33

Kwas napisał(a):Wolę, aby Tom spokojnie pograł te pół roku w Wigan

Też bym tak wolał, tylko wtedy kupujemy skrzydłowego.

Kwas napisał(a):Mamy kim grać. Od września już nie mamy kim grać, a jakoś gramy i jesteśmy liderem Premier League.

Defensywa zaczęła trybić i to głównie dzięki niej jesteśmy tu gdzie jesteśmy.


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - Kwas - 01-01-2011 22:49

daniel napisał(a):Też bym tak wolał, tylko wtedy kupujemy skrzydłowego.

Nie sądzę, aby skrzydłowy był potrzebny od zaraz. Przecież Park wróci w ciągu miesiąca, a Nani gotowy do gry ma być już w spotkaniu ze Stoke. Poza tym, w teoretycznie cięższych spotkaniach gramy aż trójką w środku, a to oznacza cofnięcie do drugiej linii Rooneya, który zajmuje jedno miejsce na boku.

Nie chciałbym żadnych wzmocnień podczas zimowego okna.

daniel napisał(a):Defensywa zaczęła trybić i to głównie dzięki niej jesteśmy tu gdzie jesteśmy.
Jakby nie było, ktoś te skrzydła musiał napędzać.


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - michal85 - 01-01-2011 23:25

Cytat:Super, tylko dokąd ? Załóżmy, że mamy luty i co wtedy ? Tom idzie najwyżej do klubu występującego w Championship. Obecnie jest już otrzaskany w Wigan i nie ruszałbym go stamtąd.
31-go byśmy go oddali do Wigan gdyby faktycznie nam nie pomógł. Szczerze jednak mówiąc wierzę, że jakby dostał szansę to by ją wykorzystał i Ferguson miałby ból głowy kogo wystawiać na lewą stronę. Park to nie jest żaden geniusz i Tom mógłby grać niejeden raz jego kosztem. A Cleverley dałbym nam to, na co tak czekamy - gole z drugiej linii.

Jeśli gramy 433/451 w ciężkich meczach to rzadko Roo jest na skrzydle. Raczej na ławce siada Berba.


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - Mubinio - 02-01-2011 10:37

No fakt, ze skrzydłami trzeba coś zrobić, bo tak dalej być nie może. Obertan mnie strasznie zawiódł, myślałem, że po tak długim czekaniu na swoją szansę na występ w 1ym składzie będzie gryzł trawę i starał się pokazać z dobrej strony, a wyglądało to tak, jakby trema go zjadła już przez pierwszym gwizdkiem. Jedyne pozytywy tego meczu to występ Rooneya, Groszka i IMO GIbsona, któremu dałbym szansę gry od początku w którymś z najbliższych meczy, w którym będziemy grać trójką pomocników. Chociaż po powrocie Scholesa może to się okazać nierealne.
Z potrzymaniem Cleverleya przez ten miesiąc u nas to bardzo dobry pomysł jest. Zawodnik może grać w dwóch klubach w jednym sezonie, a Wigan na pewno chętnie go przyjmie nawet i 31szego stycznia. Potem wróci Park i będzie spoko. A Obertana bym wypożyczył i popatrzył na jego regularne występy w jakimś słabszym klubie - Welbeck też jakoś nie zachwycał, jak czasem grywał u nas w pierwszym zespole. No a jak to nie wyjdzie, to chyba czas się będzie z nim powoli żegnać...


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - Czary - 02-01-2011 11:33

Obertan gra w klubie już 1,5 roku a co wychodzi to wygląda to tak jakby miał kupę w majtach (choć zdarzały się i wyjątki). Ja nie jestem zaskoczony tym co pokazał, a wręcz byłem pewny że zaprezentuje się tak jak się zaprezentował i dlatego właśnie jako jeden z nielicznych nie chciałem go w składzie na mecze z Birmingham i teraz z WBA.


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - RedLucas - 02-01-2011 11:47

Czary napisał(a):Obertan gra w klubie już 1,5 roku a co wychodzi to wygląda to tak jakby miał kupę w majtach (choć zdarzały się i wyjątki). Ja nie jestem zaskoczony tym co pokazał, a wręcz byłem pewny że zaprezentuje się tak jak się zaprezentował i dlatego właśnie jako jeden z nielicznych nie chciałem go w składzie na mecze z Birmingham i teraz z WBA.

Gra? Chyba trochę zbyt dużo powiedziane. Jego występy w pierwszym zespole można zliczyć na palcach dwóch rąk, więc nie ma się co dziwić, że gdy facet w końcu wyjdzie na boisko, ma sraczkę. Na pierwszy rzut oka widać, że brakuje mu ogrania, a że u nas go póki co nie zdobędzie, to powinien zostać, jak najszybciej wypożyczony.


Re: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - Foster - 02-01-2011 12:03

Cytat:A gdyby tak Obertan, podobnie jak Cleverley poszedł na wypożyczenie, to możliwe, że i on prezentowałby się równie dobrze, albo nawet i lepiej. Wtedy może zmieniłbyś swój stosunek do Francuza i zachwycał się nim podobnie jak Anglikiem. Regularność mogłaby mu pomóc, co pokazuje przykład Welbecka.
To niech idzie na wypożyczenie i pokaże na co go stać. Na chwile obecną jest po prostu za słaby na taki klub jak United, a Tomowi to do pięt nie sięga, nie mówiąc już jak daleko jest za czołowymi skrzydłowymi w lidze.

Cytat:Mamy kim grać. Od września już nie mamy kim grać, a jakoś gramy i jesteśmy liderem Premier League.
No tak, bo od września gramy bez Parka i Naniego...

Cytat:Napięty terminarz = same ciężkie mecze = granie pewniakami = mało minut Toma
Wybacz, ale głupszego rozumowania już dawno nie widziałem. Jak pokazał wczorajszy mecz, napięty terminarz = spora liczba meczów = zmiany w zespole.

Poza tym, przecież jak ruszy LM to znów będą 3 mecze w tygodniu. Do tego dochodzi FA CUP. Meczów jeszcze będzie od zasrania. Mamy do końca sezonu jechać z Parkiem i Nanim? Przecież jak Ji wróci z Pucharu Azji to z pewnością będzie potrzebował jakiegoś odpoczynku by naładować akumulatory. Giggs w każdym spotkaniu nie da rady grać, a Antek wróci dopiero w pod koniec marca. A to, że wróci nie oznacza, że będzie od razu grał. Także ściągnięcie Toma do United ma sens. Chłopak będzie grał na wyższym szczeblu, a my w końcu będziemy mieli skrzydłowego, a nie jakiegoś Obertana.