Redcafe.pl - Manchester United Forum
Newsy transferowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Newsy transferowe (/showthread.php?tid=71)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


Re: Newsy transferowe - Lasq - 26-05-2010 18:25

danieltwi napisał(a):Ale chyba uczą co to jest i kiedy jest używana wielka litera? Bynajmniej mnie uczyli.

Szkoda za to, że nie uczyli co znaczą niektóre słowa w języku polskim Wink

<a class="postlink" href="http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej">http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej</a>

Jak się kogoś poprawia to wypadałoby samemu pisać poprawnie Wink


Re: Newsy transferowe - Kwas - 26-05-2010 18:40

pan_opticum napisał(a):Mnie rozwaliło to, że Real za DiMarię daje 40 milionów.
Mnie również. Atletico chce 60 milionów za Kuna, to także nie mieści się we łbie.

A Benzema ? Kolejna ofiara Realu. Dobrze zapowiadający się zawodnik, uznany, bądź co bądź w Europie, a tu taka katastrofa. Nie zaaklimatyzował się w Madrycie, nie spasował do tego klubu. Tak bywa, co nie powinno zmieniać opinii, że to bardzo ciekawy gracz. Nie pojechał na mundial, ale czy to znaczy o jego przeciętności ? Zaliczył słaby sezon i tyle. Klasę ten zawodnik ma, tylko nie trafił w miejsce, gdzie piłkarze w jego wieku mogą iść właściwą drogą.


Re: Newsy transferowe - daniel - 26-05-2010 20:01

fidain napisał(a):Szkoda za to, że nie uczyli co znaczą niektóre słowa w języku polskim Wink

<a class="postlink" href="http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej">http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej</a>

Jak się kogoś poprawia to wypadałoby samemu pisać poprawnie Wink

Tu mnie zgasiłeś - przyznam. Kajam się więc Wink


Re: Newsy transferowe - Pavllik - 26-05-2010 20:40

Więc zrozumcie mnie jak się pomylę jestem tylko człowiekiem i każdemu zdarzają się błędy Smile a co do kuna też to ciekawe wyjście, no i ciekawe co z Dżeko może czytałem co nie co że do poniedziałku ma możliwość opuszczenia klubu jeśli ktoś zapłaci za niego kwotę zapisaną w kontrakcie a od poniedziałku jakieś inne warunki wchodzą w grę, więc może do poniedziałku zobaczymy go u nas Smile


Re: Newsy transferowe - Matti888 - 26-05-2010 20:52

Pavllik napisał(a):no i ciekawe co z Dżeko może czytałem co nie co że do poniedziałku ma możliwość opuszczenia klubu jeśli ktoś zapłaci za niego kwotę zapisaną w kontrakcie a od poniedziałku jakieś inne warunki wchodzą w grę, więc może do poniedziałku zobaczymy go u nas Smile

A ile on ma zapisane w kontrakcie? Z tego, co się orientuję 40 mln, ale nie jestem pewny.
Jeżeli rzeczywiście tyle wynosi ta klauzula, to chyba tylko real go może kupić.


Re: Newsy transferowe - sebos_krk - 26-05-2010 21:57

Liczba 40 mln i Dżeko. Co to się porobiło <świr> Ten rynek po prostu zaczyna być chory. To Giggsa czy Zidane'a w kwiecie wieku to chyba za 200 by brali.


Re: Newsy transferowe - Pavllik - 27-05-2010 07:39

Nie mam pojęcia ile wynosi cena za Dżeko ale pewnie po poniedziałku będzie jeszcze więcej, więc już wtedy to na pewno nie będzie transfer realny.


Re: Newsy transferowe - atenats - 27-05-2010 18:19

Dlatego potrzebny jest przepis, który pozwalałby wydawać kasę na transfery, nie zadłużając przy tym klubu. Może nie byłoby już supertransferów, ale rynek by się ustabilizował, bo kluby płaciłyby bardzo mało za zawodników Wink


Re: Newsy transferowe - Pavllik - 27-05-2010 18:23

To byłby dobry pomysł Smile tylko ciekawe wtedy MU spłaciłby swoje długi Big Grin


Re: Newsy transferowe - matys - 28-05-2010 11:52

A może po prostu czas się pogodzić z kwotami jakie dzisiaj się wydaje na piłkarzy, co? 100 lat temu piłkarzy się kupowało za tysiące funtów, potem za dziesiątki tysięcy, potem za setki tysięcy, potem za miliony, a teraz za dziesiątki milionów.

atenats napisał(a):Dlatego potrzebny jest przepis, który pozwalałby wydawać kasę na transfery, nie zadłużając przy tym klubu.
No dobra, ale takie Shitty mając szejków za właścicieli dalej mogliby szastać piniondzami na prawo i lewo, bo jak oni mogą zadłużyć klub?

atenats napisał(a):Może nie byłoby już supertransferów, ale rynek by się ustabilizował, bo kluby płaciłyby bardzo mało za zawodników Wink
Wtedy rynek transferowy by chyba umarł, przynajmniej ten na najwyższym szczeblu. Bo kto Ci sprzeda swoje największe gwiazdy za marne grosze? Na pewno byśmy nie sprzedali Ronaldo za 20 mln Ł, ani Milan Kaki za 15. Jedynym wyjściem na zmianę klubu byłby koniec kontraktu, więc pewnie piłkarze dłuższych umów jak 2-3 letnie by nie podpisywali.


Re: Newsy transferowe - Mubinio - 28-05-2010 14:00

Chce Platini przecież zrobić tak, żeby można było wydać tyle, ile się w poprzednim sezonie osiągnęło dochodu. I to by nie było takie głupie. Ale jako gość o poglądach zgoła liberalnych też za bardzo nie przychylam się do prób stawiania bariery finansowej - rynek wszystko wyreguluje. Najwyżej stanie się tak, że nawet topory będą kosztowały po 15 milionów, a zawodnicy pokroju Ribery'ego czy Robbena po 80, nie mówiąc już o Messich i innych. Prawo rynku.


Re: Newsy transferowe - matys - 28-05-2010 15:03

No tylko to by był już gwóźdź do trumny dla tych małych klubów. Ile taki Lech ma dochodu? Po chuju takie coś, że nie mogą się poważnie wzmocnić przed LM, bo rok temu nie wygenerowali kilku mln € dochodu.


Re: Newsy transferowe - Lasq - 29-05-2010 23:50

Przecież oni się i tak nie wzmacniają tylko osłabiają. Poza tym wydać będziesz mógł swój dochód + to co dostałeś za swoich sprzedanych zawodników oczywiście. Lech sprzedał Lewego więc ma za co kupować.

Ten przepis uwali właśnie głównie kluby pokroju City czy Realu które kupują zawodników za kasę z nieba. Małe kluby zwykle i tak wydają dużo mniej niż zarabiają.


Re: Newsy transferowe - matys - 30-05-2010 09:11

No z tym Lechem, to tak dla przykładu podałem. Może teraz się nie wzmacniają, ale nie jest powiedziane, że kiedyś ktoś nie będzie chciał się poważnie wziąć za finansowanie jakiegoś klubu Polsce w i wtedy dupa.

fidain napisał(a):Poza tym wydać będziesz mógł swój dochód + to co dostałeś za swoich sprzedanych zawodników oczywiście.
Ale możesz tą kasę ze sprzedaży wydać od razu czy
Mubinio napisał(a):Chce Platini przecież zrobić tak, żeby można było wydać tyle, ile się w poprzednim sezonie osiągnęło dochodu.
dopiero za rok?

Dla mnie to jest bez sensu, bo takie kluby jak np. Reading, Wigan czy ten Hoffenhaim z Niemiec nigdy nie miałyby szans zaistnieć na piłkarskiej mapie Europy.

Ten przepis wcale nie pomoże małym klubem, tylko jest po to, żeby uwalić tych największych. Ładna chujnia.


Re: Newsy transferowe - El Polako - 31-05-2010 19:37

Ale branie pożyczki na 300mln z banku i wydawanie na piłkarzy to też jest przegięcie i takie coś powinno być właśnie zakazane w piłce