Redcafe.pl - Manchester United Forum
CM & FM, managery piłkarskie - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: CM & FM, managery piłkarskie (/showthread.php?tid=31)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: CM & FM, managery piłkarskie - Foster - 01-09-2013 18:03

Podczas mojego 5-tygodniowego pobytu w Niemczech na dobre zacząłem karierę w Southampton. Szczerze Wam powiem, że jest to moja jedna z lepszych karier i już tłumaczę dlaczego.

Otóż w pierwszym w swym sezonie z Southampton wygrałem Premier League! Co więcej wygrałem ligę w ostatniej kolejce i to w bezpośrednim starciu z moim głównym rywalem - Arsenalem. Wygrałem 2-0 i tym samym zostałem mistrzem Anglii!

W pierwszym okienku trochę przewietrzyłem skład. Pozbyłem się Lamberta, z czego zarząd i kibice nie byli zadowoleni, jednak po sezonie z pewnością już o tym zapomnieli. Do zespołu trafi Leon Goretzka, Denni Praet - co za grajek! Środkowy pomocnik, młody z Anderlechtu. W pierwszym sezonie w PL zaliczył 12 asyst, Carlos Fierro, Sergi Gomez, Victor Wanyama - za ten transfer muszę podziękować zarządowi, który wysłuchał mojej prośby i wyłożył na stół 10 mln, dzięki czemu mam świetne defensywnego pomocnika. W ostatnich godzinach okienka trafił do mnie jeszcze jeden zawodnik - Marco Capuano. Młody środkowy obrońca z Pascary. Wydałem na niego 12 mln i jestem z niego bardzo, ale to bardzo zadowolony. Wielki talent, który świetnie się rozwija. W pierwszym sezonie średnia 7,51 w Premier League, a teraz w połowie sezonu ma 7,89.
W przerwie zimowej trafili do mnie zakupienie przed sezonem Agustin Alione i Doria. Do tego doszedł jeszcze Andreas Cornelius - młody napastnik z Kopenhagi, który bardzo dobrze się rozwija. W drugim sezonie (w jego połowie) teraz jest moim najlepszym strzelcem w 19 (4) występach ma 14 bramek.

Jestem bardzo zaskoczony, oczywiście na plus, postawą zarządu. W styczniu gdy widzieli, że jestem w czubie tabeli udostępnili mi dodatkowe środki na transfery, ok 20 mln o ile dobrze pamiętam. Teraz w drugim sezonie, gdy w jego połowie jestem na pierwszym miejscu znów udostępnili mi 20 mln.

Przed drugim sezonem do moje zespołu trafiło bardzo dużo młodych zawodników, a do tego tacy zawodnicy jak:
Mattia de Sciglio - 12 mln
Ben Davies - 13,25 mln
Bruno Martins Indi - wolny transfer
David Ospina - wolny transfer
Urby Emanuelson - wolny transfer
Michael Essien - wypożyczenie
a w ziomowym okienku do mojego zespołu trafił Thibaut Courtois za 16 mln. Młody Belg był niezadowolony z powodu braku regularnej gry, co ja oczywiście wykorzystałem.

W sumie na transfery w drugim sezonie (letnie okno + zimowe) ponad 80 mln i trochę boję się o kondycję finansową klubu. Oczywiście nie wszystko wydałem od razu, większość transferów jest rozłożona na raty. Mam nadzieję, że dobra postawa w LM - awans z pierwszego miejsca, a w grupie: PSG, AC Milan i Wolfsburg, trochę poprawi budżet. W kolejnej rundzie trafiłem na BVB, które zwyciężyło w poprzedniej edycji, więc łatwo nie będzie, jednak będę walczył.

Obecnie mam 12 stycznia 2014. Po 21 kolejkach mam 46 punktów - czyli tyle samo co druga Chelsea. Jednak przede mną jeszcze mecz z Tottenhamem. Przed nami druga połowa sezonu i mam nadzieję, że chłopaki wytrzymają trudy sezon i na koniec będę w czołówce. Ciężko będzie powtórzyć sukces z poprzedniego sezon, ale będę walczył o mistrza. Jednak głównym cele jest znaleźć się w pierwszej "3" i uzyskać awans do LM.

Muszę się pochwalić, ze mam bardzo dobrą obronę. W drugim sezonie w 20 meczach straciłem zaledwie 9 bramek. Świetnie spisuje Capuano i Doria, który wspomaga Indi. Na bokach obrony ładnie szaleją Davies i Shaw z lewej i De Sciglio i Clyne z prawej. Bez zarzutu spisuje się także Ospina, który traci teraz miejsce na rzecz największego talentu bramkarskiego w FM.

Jak skończę sezon to dam znać co słychać Wink


RE: CM & FM, managery piłkarskie - CyberMU - 03-09-2013 22:05

(01-09-2013 18:03)Foster napisał(a):  Carlos Fierro

Ziomek w każdej części rozpierdala system. Big Grin Polecam obczaić Anthony'ego Lozano- napastnik rodem z Hondurasu. Gram obecnie w 13 i takich skills'ów mocnych nie ma jak, np.: w 12 jeśli dobrze pamiętam, ale szybko się rozwija. A poza tym tani jak barszcz. Big Grin Pamiętam jak do Legii w pierwszym sezonie kupiłem go za 2 tys. Big Grin Niestety po sezonie na jego żądanie sprzedałem go... za 2mln funtów Big Grin Jeśli dobrze pamiętam to chyba jeden z lepszych transferów moich kiedy to prowadziłem europejskich średniaków. Big Grin


RE: CM & FM, managery piłkarskie - duskhorizon - 04-09-2013 06:13

Jak dla mnie to gracie panowie strasznie mocnymi teamami. Prawdziwa zabawa zaczyna sie w najniższej klasie rozrywkowej. Najlepsze kariery moje to Wauxhall, Boston United i Fc United, ktore sobie przenioslem edytorem :-) Kazdy lubi jak gra, ale polecam sprawdzic, zacisnac poslady i zobaczyc jaka to satysfakcja.


...tap tap tap...


RE: CM & FM, managery piłkarskie - Foster - 04-09-2013 20:23

Wystarczy cofnąć się kilka stron wstecz, by poczytać o karierach klubami z najniższej półki.


RE: CM & FM, managery piłkarskie - duskhorizon - 04-09-2013 21:18

Zwracam honor :-) Ja próbuję ogarnąć football manager handheld, zdam niedlugo jakas relację. Jak narazie wrażenia pozytywne, sporo uproszczen, ale nie na tyle zeby strasznie to razilo. Narazie jedyna rzecz ciezka do przełknięcia,to brak mozliwosci filtrowania list zawodnikow "od do". Silnik meczowy mocno denerwujacy, trzeba wrocic do starych, dobrych komentarzy :-)

...tap tap tap...


RE: CM & FM, managery piłkarskie - Hubson - 17-11-2013 13:53

No a jak wam się sprawuje FM 14 ;>?


RE: CM & FM, managery piłkarskie - Breakthru - 20-11-2013 17:17

(04-09-2013 06:13)duskhorizon napisał(a):  Jak dla mnie to gracie panowie strasznie mocnymi teamami. Prawdziwa zabawa zaczyna sie w najniższej klasie rozrywkowej. Najlepsze kariery moje to Wauxhall, Boston United i Fc United, ktore sobie przenioslem edytorem :-) Kazdy lubi jak gra, ale polecam sprawdzic, zacisnac poslady i zobaczyc jaka to satysfakcja.


...tap tap tap...
Stary, doprowadziłem AFC Wimbledon do premiereship. Wielu graczy na forum miało podobne wyczyny na koncie, wystarczy przeglądnąć parę stron wcześniej.

Problem z Managerami jest teraz taki, że pożerają w cholerę czasu, a z wiekiem jakby go mniej wszędzie, więc zanim zrobisz dwa sezony MU żeby ogarnąć nową mechanikę już wychodzi nowy.

(17-11-2013 13:53)Hubson napisał(a):  No a jak wam się sprawuje FM 14 ;>?

Narazie miętolę 2013, masz już czternastkę? Warto zmieniać?


RE: CM & FM, managery piłkarskie - Hubson - 20-11-2013 18:34

W sumie sam chciałem zapytać, ja nie mam i zastanawiam się jakie wasze zdanie jest o tej wersji.


RE: CM & FM, managery piłkarskie - RedLucas - 20-11-2013 21:19

14 nie mam, ale ponoć jak zawsze do gry będzie się nadawać dopiero za parę miesięcy, po kilku łatkach.


RE: CM & FM, managery piłkarskie - Breakthru - 26-11-2013 13:48

Pooglądałem sobie demo czternastki (jest na steamie) i rewolucji nie ma. Oprócz tego, że znów poprzekręcali układ okienek i trzeba się naklikać dwa razy więcej żeby znaleźć to, czego się szuka. Tak mocno reklamowany silnik meczowy nadal popełnia te same gafy co w FM13 (nie wiem jak tam wygląda graficznie na wysokich detalach, na swoim leciwym kompie gram na najniższych). Rozmowy przedmeczowe wciąż nie są idealne i tu praktycznie nie chciało im się dać więcej wyborów. Za to agenci stali się naprawdę upierdliwi. Agent Valencii za przedłużenie kontraktu zażyczył dla siebie miliona funtów premii, a dla zawodnika negocjował ledwie 100 tysięcy. Na dodatek brakuje im konsekwencji. Po drugim wczytaniu chciał dla siebie 250K przy identycznych warunkach.

Tak jak napisał RedLucas - FM będzie grywalny po łatkach, narazie nie ma się po co rzucać na nową wersję. Nie ma się czym zachwycać niestety.


RE: CM & FM, managery piłkarskie - RedLucas - 15-02-2014 19:59

Jak tam z FM 14? Są już jakieś łatki, da się grać? I jak są, to ktoś wie skąd pobrać? Smile


RE: CM & FM, managery piłkarskie - Foster - 10-05-2014 12:14

FM 14

W porównaniu do poprzedniej wersji jest trochę zmian. Trochę zmian w treningu/rozwoju, w taktyce jest też trochę zmian - inaczej zupełnie przypisuje się polecenia do danej pozycji. Dodanych jest więcej trenerów. Przy transferach można negocjować od razu, nie trzeba czekać 1-2 dni na odpowiedź. Nie grałem jeszcze zbyt dużo, bo ciągle jestem przed sezonem, ale sprawia dobre wrażenie.

Zacząłem sobie United.
Sprzedałem Buttnera (do Ruskich), Valencie (Arsenal), Younga (w rozliczeniu za Santona) i Chicharito (do Barcelony). Nie chciałem Javiera sprzedawać, ale za cholerę nikt nie chciał kupić Rooney'a, a że potrzebowałem trochę kasy na transfery to musiałem kogoś sprzedać.
Poszedł za 23 mln i można było się wzmacniać dalej.
Z kolei na Old Trafford trafili: Koke, Griezman, Shaw, Santon, Cabella. Włączyłem do pierwszego składu Lingarda. Był jeszcze Verratti na wypożyczeniu, ale zaraz go oddałem bo Cleverley'a na wypożyczenie chciała tylko Chelsea do rotacji, więc nie było sensu - lepiej się u mnie będzie rozwijał.

Rafael chciał mi odejść do PSG, ale obiecałem mu, że wygramy ligę i że będzie zadowolony.


RE: CM & FM, managery piłkarskie - Foster - 05-09-2014 22:15

Jak obiecałem tak robię:
Wczoraj skończyłem drugi sezon moim Southampton, a obecnie mam początek sierpnia i kończę przygotowania do trzeciego, mam nadzieję równie owocnego sezonu. Ale od początku.

Muszę przyznać, że sam byłem zaskoczony tym jak potoczył się sezon. Zupełnie niespodziewanie wygrałem Premier League Smile Co prawda w 36 koleje straciłem już nadzieję jednak jakoś się udało. W 36 miałem mecz z Evertonem, mieli dwa punkty straty do mnie. Niestety mecz przegrałem i mnie wyprzedzili. W 37 kolejce ja i oni wygrali, więc wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce. Ja swój mecz wygrałem, chyba nawet dość wysoko o ile pamiętam, a Everton niespodziewanie zremisował z kimś słabszym. Tak o to mogłem świętować spektakularny sukces, którym całym świat był bardzo zaskoczony. W krajowych pucharach nic wielkiego nie osiągnąłem, jednak całkowicie skupiłem się na Premier League i w pucharach grały rezerwy.

Tabela:
http://oi57.tinypic.com/r0yt7q.jpg
W pierwszym sezonie dokonałem następujący transferów:
http://oi59.tinypic.com/2eftbao.jpg
Najlepiej z nowych nabytków spisywał się Balanta, który wraz z Lovernem stworzył bardzo dobry duet obrońców, których dzielnie wspierał Boruc, nie raz ratując mi skórę. Bardzo fajnie wkomponował się także Stanciu. Murru stanowił bardzo dobrą alternatywę dla Shawa. Fierro i Alione powolutku wchodzili sobie do pierwszego składu.

Po niezwykle udanym sezonie przyszedł czas na rewolucję kadrową. Sprzedałem tych, którzy byli za słabi, a kupiłem zawodników którzy mieli mi pomóc mi walczyć na dwóch frontach - Premier League i Liga Mistrzów.
Transfery w drugim sezonie:
http://oi58.tinypic.com/27x1k6x.jpg
Na zamieszczonym zdjęciu nie widać niestety wszystkich transferów. Sprowadziłem bardzo dużo młody zawodników (wytwory gry) z myślą o przyszłość. Przyszło jednak także kilku kluczowych zawodników, którzy zaczęli stanowić o sile zespołu. Do zespołu trafiło Timo Horn - najlepszy bramkarz wśród młodych talentów. Już w drugim sezonie nadaje się do gry praktycznie w każdym topowym klubie (ma klauzule 3,8 mln). Obronę wzmocnili jeszcze Doria, Denswil i Peruzzi. Cała trójka miała swój wkład w grę zespołu, ponieważ musiałem mocno rotować składem by podał w PL i LM. Do pomocy trafili Dorin Rotariu - bardzo dobry, młody lewoskrzydłowy. Z wolnego transferu Fernandes - dużo nie grał, ale swoje zrobił, Ewandro - jeden z największych młodych talentów wśród napastników, Verratti na wypożyczenie i Knockaert z Leicester. Z kolei z drużyny odeszli ci którzy rok wcześniej doprowadzili zespół do zwycięstwa w PL - Boruc i Lambert. Sprzedałem także Lallanę i Rodrigueza - dwójka która najbardziej zawiodła (średnią mieli na poziomie 6,7).

W drugim sezonie miałem cholerne pecha co do terminarza. Ktoś z FA chciał mnie udupić i w pierwszych kolejkach grałem pod rząd z United, Chelsea, Arsenalem i Liverpoolem. Udało mi się jakoś to przejść, jednak już od początku sezonu miałem lekką stratę. W LM w grupie miałem Porto, CSKA Moskwa i BATE Borysów. Awansował z drugiego miejsca bo w 5 kolejce w decydującym meczu przegrałem w Portugalii z Porto. W 1/8 finału trafiłem na Real Madryt. U siebie wygrałem 2-1, a w Hiszpanii cudem wygrałem 1-0. Real cisnął cały mecz, ale moi dzielnie się bronili i próbowali kontrować. Pod koniec meczu Pepe czy Ramos dostał czerwoną kartkę i później moi strzelili bramkę. W kolejnej rundzie miałem Zenit. U siebie remis 2-2 a u nich wygrałem bodaj 4-0. Przed losowanie półfinałów bardzo trzymałem kciuki za pomyślne losowanie bowiem mogłem trafić na O. Pireus i spokojnie awansować do finału. Trafiłem jednak na City a Grecy grali z Bayernem. Pierwszy mecz zakończył się dla mnie fatalnie... cały mecz przeważałem, City praktycznie nie miało akcji. Do 85 wygrywałem 1-0. Później City zrobiło dwie akcje po błędach moich zawodników i skończyło się 1-2. W rewanżu prowadziłem 1-0. Przed przerwą udało im się wyrównać. Później Schneiderlin dostał czerwoną kartkę i skończyło się 3-1 dla City. Mimo wszystko uważam, że moi zaprezentowali się rewelacyjnie. Półfinał w I sezonie w LM? Brałbym w ciemno!

W lidze prym wiodło City i Chelsea. Ja byłem zaraz za nimi. Przegoniłem ich bodaj w 25 kolejce i w 28 miałem już lekką przewagę. Niestety później moi złapali kryzys i znów znalazłem się na 3 miejscu. Na szczęście oni również później zaczęli tracić punkty i udało mi się wygrać ligę z przewagą trzech punktów.
Tabela:
http://oi58.tinypic.com/fuqa9k.jpg

Po udanym sezonie znów udało się zgromadzić trochę środków na koncie, dzięki czemu mogłem trochę poszaleć. Jeszcze w czasie sezonu zakupiłem Batshuayi'a. Młody napastnik z klauzulą 6,5 mln - jeden z większych talentów wśród napastników w FM. W styczniu udało mi się podpisać kontrakty z Firminio z Hoffenhaimu, Giulianio z Dnipro, Guaitą z Valencii i Sergi Roberto z Barcelony, dzięki czemu po sezonie cała czwórką przyszła do mnie za darmo. Po raz kolejny sprzedałem tych którzy byli mi niepotrzebni, Fernandes poszedł do Monacu, Vydra do Hoffenhaimu, odszedł także młody Chambers i Reed - na nich jeszcze mogę zarobić, bo w obu przypadkach mam 20% z kolejnego transferu.
Kto przyszedł? Chciałem wykupić Verrattiego, ale PSG chciało za niego 50 mln, na co sobie nie mogłem pozwolić. Zacząłem szukać kogoś innego, patrzę a na rynku dostępny Herrera - szuka nowych wyzwań, cena? 15 mln, biorę! Dzięki temu obsadę pozycji ofensywnie usposobionego pomocnika miałem już z głowy na kilkanaście lat - bardzo dobrze rozwija się Word-Prowse, który z sezonu na sezon gra coraz lepiej. Pomyślałem, że warto by było zakupić jeszcze jakiegoś klasowego defensywnie usposobionego pomocnika. Co prawda Schneiderlin i Wanyama spisywał się na ogół dobrze, jednak pomyślałem że warto kogoś jeszcze kupić. Padło na Larsa Bendera - niestety, chciało go też City, dali mu prawie dwukrotnie wyższa tygodniówkę i co jasne poszedł do nich. Więc szukałem dalej. Padło na Lucasa Romero, który świetnie spisywał się lidze portugalskiej. Średnia powyżej 7,3 w obu sezonach.

Transfery:
http://oi57.tinypic.com/28tdds4.jpg

Moja obecna kadra wygląda tak:
http://oi62.tinypic.com/316w64j.jpg

Drużynę rezerw tworzą sami młodzi zdolni zawodnicy. Są tam ci na których wydałem w sumie niemałe pieniądze, a także ci którzy trafili do mojej szkółki - trzech zapowiada się na mega kozaków. Mimo, że Anglia to jednak udało mi się trafić fajnych - to pewnie zasługa tego, że obiekty, szkolenie młodzieży i siatkę wyszukiwania juniorów mam na najwyższym poziomie.

Na których z zawodników Southampton należy stawiać? Zdecydowanie Shaw, Clyne i Word-Prowse. Cała trójką już na samym początku jest dobra, a z każdym miesiącem coraz lepsze. Bardzo fajnie gra Lovern, który też jeszcze się rozwija. Schneiderlin i Wanyama to klasowi zawodnicy i jeśli gracie jakimś innym zespołem to warto się nimi zainteresować bo można wyrwać ich za niezłe pieniądze w I sezonie.

A na koniec, coś Wam pokaże:
http://oi59.tinypic.com/2my94ea.jpg
Cóż, to wiele tłumaczy... wystarczyło zatrudnić mnie, a United dalej byłoby na topie Big Grin

Miłego czytania! Jeśli komuś się będzie chciało i przeczyta do końca to dajcie znać Wink


RE: CM & FM, managery piłkarskie - Under - 05-09-2014 22:19

@Foster jak spisuje się i rozwija Chambers?

Mam też kilka pytań. Ostatnio w FMa bawiłem się sto lat temu, zacząłem grać teraz w 14 i mam kilka pytań.
1. Jak wypchnąć zawodnika z klubu? Soldado nie chce odejść ZA nic w świecie, oferuję go klubom za 1mln, przesuwam do U18, przetrenowuję na bramkarza, besztam w prasie i nic.
2. Co zrobić aby piłkarze przestali dośrodkowywać w pole bramkowe? Ustawiam atak skrzydłami itp. ale WSZYSTKIE wrzutki lądują w rękach bramkarza podczas gdy napastnik czeka na 8-11 metrze.

EDIT
No i co jest nie tak z tymi klubami? So'ton chce 30mln za Shawa, 20 za Ward Prowse'a, a Ajax za jakiegoś 16latka 5...


RE: CM & FM, managery piłkarskie - samcro - 06-09-2014 08:17

Czasami fm potrafił denerwować , chce ściągnąć wonderkida a ten chce tygodniówkę jak moje gwiazdy Smile