Redcafe.pl - Manchester United Forum
HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje (/showthread.php?tid=980)



Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Foster - 11-07-2011 10:05

Cytat:Zainstaluj sobie fost adblocka, jak można bez tego żyć.
Jak widać można i to całkiem dobrze.


LIGA WAKACYJNA - Breakthru - 22-07-2011 00:23

Pomysł:
- zebrać 18 osób, które i tak w zasadzie codziennie grają w Haxa na redlogu.
- zrobić z tego 6 drużyn po 3, budując je zaczynając od defensora/bramkarza, bo jak wiemy, tych jest deficyt. Oni by dobierali/losowali skład do teamów.
- nie brać tego wszystkiego z śmiertelną powagą jak przy reprze.

Ilość osób i drużyn oczywiście do uzgodnienia. Lepiej wiecie ilu takich kapitanów można zebrać i ile drużyn po 3 graczy z tego zrobić.

Myk w tym, żeby grać bez ławki rezerw, umawiamy się w 6 osób kiedy nam wygodnie i pykamy. Nikt nie czeka na szanse, nikt się nie gotuje, bo zagrał kiepsko, czysty fun.

Chodzi o to, żeby się pobawić Haxem bez napinki we własnym gronie. Czytając z boku temat o reprze odniosłem wrażenie, że taki luz w graniu, a jednocześnie rywalizacja jakoś motywuje.

Morale by wzmocniło IMHO.


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - sebos_krk - 22-07-2011 08:07

Ale Break przecież takowa liga właśnie trwa, a obecnie jest zawieszona na czas nieokreślony.

edycja I

edycja II


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Intel - 22-07-2011 10:31

Można jednak stworzyć przecież ligę do niej równoległą i niezależną, skoro żadnych rozgrywek reprezentacyjnych nie ma, a nikt nie kwapi się do kontynuowania drugiej edycji forumowej ligi. Pomysł Breaka jest wart realizacji jak dla mnie.

Haxowiczów regularnych jest 16, co daje 4 czwórki. Budowanie teamu zaczynamy od bramkarzy: sebos, Adis, robaldo i niech będzie najlepiej broniący libero, czyli Wróg. Zostaje dwunastu graczy: Intel, Foster, Breakthru, Roxanne, Kojot, Red, Ruud, Rav, mucha (tutaj nie wiem, czy regularny na pewno, ale gra często), Angel, Kris (wyjechał na miesiąc), Kaka. Jako, że Krisa nie ma aktualnie, można dokoptować jakiegoś gracza, który na forum nadal pisze, choć haxa odpuścił, albo zmienić strukturę ligi na 5 trójek (ale wtedy będzie trzeba wybrać piątego GK). Następnie odbywa się mały draft pomiędzy bramkarzami na podstawie wylosowanej wcześniej listy i wybierają oni sobie dwóch/trzech dodatkowych kompanów w teamie. Mając skompletowane drużyny, każdy team gra 6/8 meczów (dwa z każdym rywalem) po 2 x 10 minut, po czym zwycięzcę ligi ogłaszamy Mistrzem Wakacji w Haxballa na RedCafe (tytuł do dopracowania).

Wychodzi nawet nieźle, a przynajmniej gralibyśmy o jakąś stawkę przez ten czas bez turniejów.


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - kaka - 22-07-2011 10:34

Ja się na nic nowego nie pisze. Chcecie się brać za nową ligę nie kończąc starej. Dla mnie trochę śmieszne.


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Intel - 22-07-2011 10:40

No tak, zapomniałem dopisać - takie rozwiązanie praktykujemy oczywiście tylko w przypadku, gdyby aktualnie kontynuacja naszej ligi okazała się niemożliwa (bo połowa zawodników nie chce już grać w haxa, albo coś w tym stylu). Ja jestem za kontynuacją, ale najpierw trzeba odświeżyć składy i dowiedzieć się, ile graczy byłoby niedostępnych.


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Breakthru - 22-07-2011 14:16

No tak tak, gdybym grał w lidze, to też bym chciał jej dokończenia, to co Kaka piszę jest zrozumiałe.
Tylko... kiedy ostatnio graliście mecz ligowy?
Bo z tego co słyszałem można by przez ten czas rozegrać całą mini ligę wakacyjną.
(Przy utopijnym założeniu, że nikt się nie wykruszy w trakcie, choc jeśli ilość graczy zamkniemy w tych nałogowcach co i tak będą grać why not?)

Poza wszystkim, to tylko propozycja, nikogo nie chcę zmuszać.


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - RedLucas - 22-07-2011 14:30

Breakthru napisał(a):No tak tak, gdybym grał w lidze, to też bym chciał jej dokończenia, to co Kaka piszę jest zrozumiałe.

Jest tylu nieaktywnych graczy w poszczególnych drużynach, że zapewne gdzieś byś się bez problemu wkręcił. Tylko musisz zagadać, zorientować się w temacie.


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Breakthru - 22-07-2011 14:36

RedLucas napisał(a):
Breakthru napisał(a):No tak tak, gdybym grał w lidze, to też bym chciał jej dokończenia, to co Kaka piszę jest zrozumiałe.

Jest tylu nieaktywnych graczy w poszczególnych drużynach, że zapewne gdzieś byś się bez problemu wkręcił. Tylko musisz zagadać, zorientować się w temacie.

Bądź moim managerem. :-D
Nie mam zielonego pojęcia do kogo się zgłaszać (uprawnienia do czytania tematu Haxowego mam od niedawna), i po co (czyt. nie dam wiele drużynie bez defensu, bo sam póki co w nim kuleję).


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - kaka - 22-07-2011 14:52

Break, mógłbyś razem z Roksaną zagrać ze mną w drużynie. Alma i Sejman nie grają z nami już chyba od miesięcy, nie wiem w ogóle co się z nimi dzieje. Jeżeli nie dadzą znaku życia to zgadzam się aby wasza dwójka zajęła ich miejsce.


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Breakthru - 22-07-2011 14:57

Kaka napisał(a):Break, mógłbyś razem z Roksaną zagrać ze mną w drużynie. Alma i Sejman nie grają z nami już chyba od miesięcy, nie wiem w ogóle co się z nimi dzieje. Jeżeli nie dadzą znaku życia to zgadzam się aby wasza dwójka zajęła ich miejsce.

Jestem bardzo za i jest mi miło, że zapraszasz. Tylko z góry uprzedzam, że jestem niebezpieczny pod każdą bramką, więc lepiej bym nie musiał nikogo zastępować na pozycji defensywnej. ;)

Przynajmniej do momentu, kiedy i ten element gry jakoś ogarnę.

Wbijam już ponoć mniej own goali niż na początku ale w lidze by nie wypadało.


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Angelito - 22-07-2011 15:02

Wszystkie tematy związane z Haxball na RC proponuję dziś na TS przegadać - osoby które nie mają mikrofonu też mogą przecież wejść jest tam czat lub pisać z hosta bo pewno też będzie założony


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Almatziol - 22-07-2011 21:22

Kaka napisał(a):Break, mógłbyś razem z Roksaną zagrać ze mną w drużynie. Alma i Sejman nie grają z nami już chyba od miesięcy, nie wiem w ogóle co się z nimi dzieje. Jeżeli nie dadzą znaku życia to zgadzam się aby wasza dwójka zajęła ich miejsce.


Ja jestem cały czasSmile tylko że nie gram właśnie dlatego że ligi nie ma... W lidze grałbym dalej a towarzysko też czasem zdarzy mi się zagrać choć nei tak często jak większości z WasWink


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Intel - 22-07-2011 21:53

Jak dla mnie, zanim podejmiemy decyzje, kto gdzie idzie, najlepiej niech każda drużyna zadeklaruje, kto z ich dotychczasowego składu będzie chętny do kontynuacji rozgrywek i wtedy zdecydujemy, co robić.


Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje - Wróg Arsenalu - 23-07-2011 11:51

Intel napisał(a):Jak dla mnie, zanim podejmiemy decyzje, kto gdzie idzie, najlepiej niech każda drużyna zadeklaruje, kto z ich dotychczasowego składu będzie chętny do kontynuacji rozgrywek i wtedy zdecydujemy, co robić.
O to to, pany deklarujcie się czy chcecie kończyć ten drugi sezon. Ja zapytałem Puyiego i Penerosa - obaj są chętni, więc PWP może grać.