Redcafe.pl - Manchester United Forum
Propozycje zmian... - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Piłkarzyki (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- Wątek: Propozycje zmian... (/showthread.php?tid=156)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


Re: Piłkarzyki - redcafe version - maju - 21-08-2008 14:32

najpierw ustalmy ilu ma być pom a ilu nap w wyjściowej czwórce. I jeśli w wyjściowej ma być 3 napadziorów i jeden pomocnik to tylu musi być conajmniej w całej kadrze a reszte każdy wybiera, jak chce, czaicie?


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Foster - 21-08-2008 15:12

No i tak będzie chyba najlepiej.

Czyli ustalamy:
Podstawowy skład to: 3 napastników i jeden pomocnik
Rezerwy: można mieć maksimum 4 rezerwowych (np. 4 napastników lub 2 napastników i 2 pomocnik albo na odwrót) jak ktoś chce to nie musi sobie wybierać rezerwowych - ale jak wiemy jedna kontuzja i....będzie lipa Wink

Komuś się coś nie podoba? 8-)


Re: Piłkarzyki - redcafe version - maju - 21-08-2008 15:16

chyba 4 rezerwowych Tongue bo ustaliliśmy, że kadra jest 8-mio osobowa, a wyjściowy skład to 4-ech zawodników. Chyba, że znów się pogubiłem (ja miałem 3 z matmy, nie oczekiwaćode mnie cudów xD). Ogólnie w kadrze musi być co najmniej 3 napastników i 1 pomocnik. Żeby starczyło do wyjściowej czwórki. Jeśli ktoś będzie miał 3 napastników i 5 pomocników i napastnik złapie mu kontuzje, to może wstawić pomocnika do składu, ale wtedy będzie miał o jedną bramkę zdobytą mniej. Jeśli jego zespół wogóle w danej kolejce gola nie strzeli, wtedy zamiast przegrać np 0-1, przegra 0-2 itd. IMO tak będzie najlepiej.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Foster - 21-08-2008 15:19

maju napisał(a):chyba 4 rezerwowych Tongue bo ustaliliśmy, że kadra jest 8-mio osobowa

Tak, już poprawiłem błąd.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - mucha - 21-08-2008 15:22

maju napisał(a):Jeśli ktoś będzie miał 3 napastników i 5 pomocników i napastnik złapie mu kontuzje, to może wstawić pomocnika do składu, ale wtedy będzie miał o jedną bramkę zdobytą mniej. Jeśli jego zespół wogóle w danej kolejce gola nie strzeli, wtedy zamiast przegrać np 0-1, przegra 0-2 itd. IMO tak będzie najlepiej.

I po co komplikować proste zasady? Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

Kadra 8-osobowa. 4 pomocników+4 napastników. Na mecz wystawiamy 3 napastników i 1 pomocnika. Tak jest najprościej i najlepiej.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Wróg Arsenalu - 21-08-2008 15:25

maju napisał(a):najpierw ustalmy ilu ma być pom a ilu nap w wyjściowej czwórce. I jeśli w wyjściowej ma być 3 napadziorów i jeden pomocnik to tylu musi być conajmniej w całej kadrze a reszte każdy wybiera, jak chce, czaicie?
No proste, zioom.

Foster26 napisał(a):Co trzeba jeszcze ustalić aby móc w końcu zacząć grać (ruszamy od 30,08)? Czy prócz tych trzech graczy trzeba coś jeszcze?
Jest jeszcze sporo do ustalenia...

maju napisał(a):chyba 4 rezerwowych Tongue bo ustaliliśmy, że kadra jest 8-mio osobowa, a wyjściowy skład to 4-ech zawodników.
Zgadza się.

maju napisał(a):Ogólnie w kadrze musi być co najmniej 3 napastników i 1 pomocnik. Żeby starczyło do wyjściowej czwórki. Jeśli ktoś będzie miał 3 napastników i 5 pomocników i napastnik złapie mu kontuzje, to może wstawić pomocnika do składu, ale wtedy będzie miał o jedną bramkę zdobytą mniej. Jeśli jego zespół wogóle w danej kolejce gola nie strzeli, wtedy zamiast przegrać np 0-1, przegra 0-2 itd. IMO tak będzie najlepiej.
Już nie kombinuj... Smile

Z drugiej strony, maju nasunął teraz nowy problem do rozwiązania. Myślę że tym sposobem, jednak przydało by się zrobić warunek że trzeba mieć 5 napastników i 3 pomocników w zespole.

muszeq napisał(a):Kadra 8-osobowa. 4 pomocników+4 napastników. Na mecz wystawiamy 3 napastników i 1 pomocnika. Tak jest najprościej i najlepiej.
Ale zauważ, że gramy 3 napastnikami i 1 pomocnikiem, więc potrzeba więcej możliwych manewrów, czyt. zmian.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - maju - 21-08-2008 15:28

Jeśli w wyjściowej czwórce ma być przewaga napastników to ogółem w kadrze też IMO.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Foster - 21-08-2008 15:31

muszeq napisał(a):Kadra 8-osobowa. 4 pomocników+4 napastników. Na mecz wystawiamy 3 napastników i 1 pomocnika. Tak jest najprościej i najlepiej.

Kadra 8-osobowo ok Wink oczywiście jak ktoś będzie chciał to może mieć 7 nie? Robi tak że minimum kadra 4-osobowa maksimum kadra 8 - osobowa tak? Czy ten 8 to jest mus?

Jeśli chodzi o skład tej kadry to każdy musi mieć przynajmniej 3 napastników i przynajmniej jednego pomocnika, a tą pozostałą czwórkę to sobie juz wybierze jak będzie chciał, tak chyba najlepiej. Jak ktoś będzie chciał mieć na rezerwie 3 napastników i jednego pomocnika to sobie tak zrobi a jak ktoś będzie chciał 2 napastników i 2 pomocników to sobie tak zrobi - akurat to już bym zostawił do wyboru każdemu graczowi.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - mucha - 21-08-2008 15:31

No to 5 napastników + 3 pomocników. Na mecz 3 napastników+1 pomocnik. Chyba dobrze. Czy coś jest jeszcze do ustalenia odnośnie zasad?


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Wróg Arsenalu - 21-08-2008 15:57

maju napisał(a):Jeśli w wyjściowej czwórce ma być przewaga napastników to ogółem w kadrze też IMO.
Tak jest. Wink

muszeq napisał(a):No to 5 napastników + 3 pomocników. Na mecz 3 napastników+1 pomocnik. Chyba dobrze.
Bardzo dobrze.

muszeq napisał(a):Czy coś jest jeszcze do ustalenia odnośnie zasad?
Tak, chociażby to:

Foster26 napisał(a):Kadra 8-osobowo ok Wink oczywiście jak ktoś będzie chciał to może mieć 7 nie? Robi tak że minimum kadra 4-osobowa maksimum kadra 8 - osobowa tak? Czy ten 8 to jest mus?
Osobiście jestem raczej za tym "musem", jak to nazwałeś.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - mucha - 21-08-2008 18:31

Ja też.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Foster - 21-08-2008 18:34

No to ok Wink Pozostało coś jeszcze do ustalenia, czy to już wszystko? Jak tak to należało by te wszystkiego zasady zebrać w jedno miejsce. Zrobić taki regulamin tej naszej gierki, co?


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Wróg Arsenalu - 21-08-2008 19:03

Pierwsza sprawa:
Radziu robi losowanie. Pierwszy jest użytkownik G, wybiera sobie jednego piłkarza, nic za niego nie płaci, następnie gracz D robi to samo i tak każdy po jednym, aż dochodzimy znowu do G, który zaczyna "drugą kolejkę wybierania".

Druga sprawa:
Dochodzenie nowych graczy będzie dostępne tylko w przerwach między sezonowych czyli w każde lato. Jednak nowi użytkownicy będą mieć gorzej, gdyż będą mogli wybierać jedynie z tych piłkarzy którzy są bez klubu - co oznacza że składy starych graczy nie są co sezon "czyszczone".

Czy tak to będzie wyglądać ?


Re: Piłkarzyki - redcafe version - radzio - 21-08-2008 19:29

Wróg Arsenalu napisał(a):Dochodzenie nowych graczy będzie dostępne tylko w przerwach między sezonowych czyli w każde lato.

A okienko zimowe ;D?

Wróg Arsenalu napisał(a):Dochodzenie nowych graczy będzie dostępne tylko w przerwach między sezonowych czyli w każde lato. Jednak nowi użytkownicy będą mieć gorzej, gdyż będą mogli wybierać jedynie z tych piłkarzy którzy są bez klubu - co oznacza że składy starych graczy nie są co sezon "czyszczone".

Będziemy się tym martwić za rok ;-) bo teraz to dopiero zaczynamy tworzyć piłkarzyki.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Wróg Arsenalu - 21-08-2008 19:34

radzio napisał(a):
Wróg Arsenalu napisał(a):Dochodzenie nowych graczy będzie dostępne tylko w przerwach między sezonowych czyli w każde lato.

A okienko zimowe ;D?
Gracze = użytkownicy = uczestnicy Wink

A co z pierwszą sprawą, czyli:
Wróg Arsenalu napisał(a):Radziu robi losowanie. Pierwszy jest użytkownik G, wybiera sobie jednego piłkarza, nic za niego nie płaci, następnie gracz D robi to samo i tak każdy po jednym, aż dochodzimy znowu do G, który zaczyna "drugą kolejkę wybierania".