Redcafe.pl - Manchester United Forum
Premier League 07/08 - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2007/2008 (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: Premier League 07/08 (/showthread.php?tid=10)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Re: Premier League 07/08 - McLaren - 23-02-2008 22:43

Widząc kontuzję Eduardo... załamałem się i długo myślałem o tym, jak ulotne jest sława sportowca. Kiedy po okresie aklimatyzacji, wszystko już zaczęło się układać po jego myśli i Wenger zaczął na niego stawiać, ten doznaje tak strasznej kontuzji. Był ostatnio bardzo groźnym napastnikiem, gwarantował sporo goli i stawiałem go praktycznie na równi z Adebayorem. Bardzo szkoda mi, że nie zobaczymy na Euro 2008 najlepszego snajpera eliminacji. Nade mną vtg napisała już coś na ten temat i ja podpisuję się w pełni pod jej słowami. ZAWIESZENIE dla boiskowych bandytów. Chyba pierwszy raz się zgadzam z Wengerem, który chce dożywotniego zawieszenia Taylora.

Ktoś taki jak on powinien przynajmniej nie grać tyle, co poszkodowany. Rok z głowy? To i dla niego. 2 lata? To i dla obrońcy Birmingham. Zakończenie kariery przez piłkarza Arsenalu? Dożywotnia dyskwalifikacja.


Re: Premier League 07/08 - Kula - 23-02-2008 22:59

To nie ma nic wspólnego z szacunkiem, ja szanuje bardzo niewielu ludzi ale to nie jest powód żebym pozostałym łamał nogi. Nieważne czy to się dzieje na boisku, pod blokiem czy w domu, "integralność cielesna" człowieka to jego przywilej i prawo, którego nikt nie ma prawa naruszać.

Myślę, że powinniśmy poczekać na wypowiedź sprawcy, takie faule są częste tylko efekty są rzadko tak tragiczne.

Nie wiedziałem ze noga była na takiej wysokości, nie widziałem na żywo i nie mam ochoty oglądać powtórki.


Re: Premier League 07/08 - McLaren - 23-02-2008 23:05

Kula napisał(a):Myślę, że powinniśmy poczekać na wypowiedź sprawcy, takie faule są częste tylko efekty są rzadko tak tragiczne.

Nieczęsto widzę atak uniesioną i wyprostowaną nogą na 30 cm. Samo w sobie wygląda już bardzo, bardzo groźnie. Mi to wyglądało na zamierzony atak na nogi.


Re: Premier League 07/08 - Luki - 23-02-2008 23:36

Szok. Jak pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia, to nie mogłem uwierzyć. Myślę, że Eduardo będzie ciężko powrócić w ogóle do uprawiania sportu, nie mówiąc już o graniu w Premiership, ale z całego serca życzę mu, aby wrócił do piłki nożnej. Mam nadzieję, że uwierzy w siebie, że może jeszcze grać (jeżeli piłkarz nie załamie się psychicznie i uwierzy, że jest w stanie wrócić do futbolu, to może pomóc równie dobrze jak cała rehabilitacja itd.).
Dla Taylora powinna być dyskwalifikacja przynajmniej do końca sezonu.


Re: Premier League 07/08 - Miko - 23-02-2008 23:54

sebos_krk napisał(a):A Keano za faul na Halandzie też nie powinien?

Moim zdaniem tak.

Luki napisał(a):Dla Taylora powinna być dyskwalifikacja przynajmniej do końca sezonu.
Zgadzam się w 100 %... głupie gadanie, że piłkarz nie wiedział co robi :shock: Piłkarze, którzy grają brutalnie powinni dostawać takie kary pieniężne plus dyskwalifikacje aby się im nareszcie tego odechciało.


Re: Premier League 07/08 - pawlo - 24-02-2008 03:59

Akurat Keano bardzo dobrze zrobił. Mógł Halland trzymać morde na kłódkę a nie pieprzyć takie rzeczy publicznie. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa.


Re: Premier League 07/08 - vtg87 - 24-02-2008 12:01

pawlo napisał(a):Akurat Keano bardzo dobrze zrobił. Mógł Halland trzymać morde na kłódkę a nie pieprzyć takie rzeczy publicznie. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa.

Pawlo, nie możesz tak mówić, bo na boiskach dojdzie do anarchii. Sędzia jest po to, by wymierzać sprawiedliwość, a nie zawodnik. Mogą skończyć mecz, wyjść przed stadion i się nawalać po mordach, ale nie łamać sobie nogi na boisku, chłopie!


Re: Premier League 07/08 - radzio - 24-02-2008 12:03

vtg87 napisał(a):
pawlo napisał(a):Akurat Keano bardzo dobrze zrobił. Mógł Halland trzymać morde na kłódkę a nie pieprzyć takie rzeczy publicznie. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa.

Pawlo, nie możesz tak mówić, bo na boiskach dojdzie do anarchii. Sędzia jest po to, by wymierzać sprawiedliwość, a nie zawodnik. Mogą skończyć mecz, wyjść przed stadion i się nawalać po mordach, ale nie łamać sobie nogi na boisku, chłopie!
Zgadzam się z Kasią, imo takie rzeczy nie przy kamerach bo daje się młodym zły przykład i potem takie Taylory rosną....


Re: Premier League 07/08 - Kula - 24-02-2008 12:43

Obejrzałem, nie dostrzegłem zamierzenia faulu ani tym bardziej złamania nogi. Starcie jakich wiele w meczach PS ( obrońca vs napastnik) nogę miał nisko a nie na 30 cm i na 90% trafił najpierw w piłkę, widać że Taylor też był w szoku jak zobaczył co się stało, nie kłócił się nie zrobił tego umyślnie.

Gra w PS jest ostra i raz na 1000 fauli takie rzeczy będą się zdarzać i nic na to nie poradzimy. Zresztą, chyba nawet piłkarze wiedzieli że nie było to umyśle zagranie, bo nawet nie było przepychanek. Zdarzyło się i już. Moim zdaniem nie zasłużył na dyskwalifikację. Piłkarzy powinni karać za zagrania z premedytacją np. Ebuła faulująca Evrę w ostatnim meczu z ARS. Czy za to co robił Davies

Wenger też chyba obejrzał powtórki i dziś przeprosił za przesadzoną reakcję wobec Taylora.


Re: Premier League 07/08 - radzio - 24-02-2008 13:03

Kula napisał(a):Obejrzałem, nie dostrzegłem zamierzenia faulu ani tym bardziej złamania nogi. Starcie jakich wiele w meczach PS ( obrońca vs napastnik) nogę miał nisko a nie na 30 cm i na 90% trafił najpierw w piłkę, widać że Taylor też był w szoku jak zobaczył co się stało, nie kłócił się nie zrobił tego umyślnie.

Umyślnie, nieumyślnie ale imo mógł trochę tę nogę w kolanie zgiąć ;/:
[Obrazek: kontuzja_arsenal_03.jpg]

W każdym razie Eduardo miał wielkiego pecha i teraz ma przewalone jako piłkarz :/ bo nie wiadomo czy wróci ;/


Re: Premier League 07/08 - major MAN - 24-02-2008 13:05

Straszne co się stało z Eduardo. niektórzy się cieszą że to piłkarz Arsenalu i reprezentacji Chorwacji. Ale co to za radość skoro może on już nigdy nie zagrać w piłkę nożną, albo grać ale nie na takim poziomie jak teraz. Trzeba mu życzyć szybkiego powrotu do zdrowia i dać trochę wsparcia. Nie wiem co do faulu ale nie sądzę żeby on był jakiś celowy. Czerwona kartka słuszna i myślę że ze trzy mecze dyskwalifikacji. Ten co faulował może się załamać że coś takiego się stało z Eduardo.
Eduardo wracaj jak najszybciej do zdrowia!


Re: Premier League 07/08 - radzio - 24-02-2008 13:08

major MAN napisał(a):Straszne co się stało z Eduardo. niektórzy się cieszą że to piłkarz Arsenalu i reprezentacji Chorwacji.

Heh nie rozumiem takiego rozumowania, gdyby tak ktoś sfaulował kogoś z Manchester United bądź z Reprezentacji Polski to by zabili faulującego... Przecież to jest gra, gdzie to fair play etc... Rozumiem twardą grę, ale nie łamanie nóg :/ i to jeszcze takie łamanie ;/

Cytat:Oficjalna strona Arsenalu poinformowała, że Eduardo przeszedł już operację chirurgiczną i odpoczywa w szpitalu. Chorwat podczas meczu z Birmingham został sfaulowany przez Martina Taylora tak niefortunnie, że doznał bardzo poważnie wyglądającego złamania kości u nogi.

Nie jest jeszcze znana dokładna diagnoza dotycząca tego urazu, ale pewne jest, że obiecujący napastnik nie wróci szybko na boisko.


Cytat:Skruszony Martin Taylor przyznaje, że nie miał złego zamiaru robiąc wślizg podczas którego nogę złamał Eduardo da Silva.

Obrońca Birmingham dostał czerwoną kartkę w 2. minucie spotkania, a mecz na stadionie St. Andrews zakończył się wynikiem 2-2.

Arsene Wenger żądał po meczu, aby Taylor nie mógł nigdy już zagrać w piłkę nożną, ale później zdał sobie sprawę, iż musi wycofać się z tej wypowiedzi.

Alex McLeish bronił swojego piłkarza po meczu, a Birmingham wydało komunikat w sprawie całego incydentu.

Brzmi ono:
Cytat:Klub jest zasmucony, że tak cudowny mecz został zniszczony przez poważną kontuzję jakiej doznał gracz Arsenalu Eduardo.

Jednak Martin Taylor jest nieugięty w twierdzeniu, iż jego wślizg nie był robiony w złym zamiarze i jest on zmartwiony tym jak poważnego urazu nabawił się Eduardo.

Oglądając jeszcze raz całe zdarzenie, to wszystko wyjaśnia [brak złego zamiaru].

Klub i Martin Taylor składają najserdeczniejsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla zawodnika.

Cytat:Trener reprezentacji Chorwacji - Slaven Bilic wyznał, że jego myśli są bardziej skupione na karierze jego podopiecznego, niż na tym czy Eduardo będzie mógł zagrać na Euro 2008.

Manager Chorwacji ma nadzieję, że Eduardo powróci na boisko równie szybko co inny zawodnik Premiership- Alan Smith, który doznał równie źle wyglądającego urazu ale zdołał się wykurować i z powodzeniem prezentuje się na angielskich boiskach.

Noga Eduardo została roztrzaskana po tym jak obrońca Birmingham City- Martin Taylor brutalnie zaatakował wyprostowaną nogą jego reprezentanta.

"Już niedługo przeprowadzę rozmowę z trenerem pierwszej drużyny Arsenalu, wtedy dowiem się co dokładnie stało się Eduardo" - powiedział Bilic.

"Rozmawiałem niedawno z angielskim dziennikarzem, który powiedział mi, że podobnej kontuzji doznał kiedyś Alan Smith, jednak wrócił po niej do występów w Premier League."

"Mam ogromną nadzieję, że Eduardo wróci do zawodowego futbolu. To jest dla niego w tej chwili najważniejsze."

"Euro 2008 nie jest tak ważne jak jego zdrowie."

"Teraz wszystko jest w rękach lekarzy. Mam nadzieję, że po operacji usłyszymy tylko pozytywne wiadomości" - zakończył manager reprezentacji Chorwacji.



Re: Premier League 07/08 - Olis - 24-02-2008 13:16

OMG, ale mu rozgruchotał staw skokowy. Chłopak może nie grać przez długi czas, na dodatek będzie musiał uważać jeżeli wróci na boisko i nie wydaje mi się żeby grał tak jak zawsze. Fatalnie to wygląda. A na zdjęciu wyżej dobrze widać, że celował w piłkę... :roll: Szkoda chłopaka, naprawdę, mimo że z Arsenalu. Taylor powinien zostać surowo ukarany, co za idiota. Piłkarz piłkarzowi taką swinię podłożyć... Eh, szkoda słów. Bo ja nie wierzę w takie przypadki. Może wciskać komu chce, że celował w piłkę, ale i tak nie uwierzę.
Pomimo tego, że to dla niego tragedia, to patrząc na to z punktu widzenia kibica MU, mamy przewagę.


Re: Premier League 07/08 - vtg87 - 24-02-2008 13:23

"Reprezentant Chorwacji, u którego stwierdzono otwarte złamanie stawu skokowego i zerwane w nim wszystkie więzadła, został poddany operacji jeszcze w sobotę."

No to już diagnoza jest wiadoma.


Re: Premier League 07/08 - major MAN - 24-02-2008 13:31

Olis nie powinieneś teraz pisać że MU ma w tym momencie przewagę, bo to jest tragedia całego piłkarskiego świata. To wygląda tak jak byś był wniebowzięty z tego powodu że zawodnik Arsenalu złamał sobie nogę i już w tym sezonie nie zagra. Mimo że kibicuje MU to uważam że źle że dostał on takiej potwornej kontuzji.

Olis to dziewczyna Smile