Redcafe.pl - Manchester United Forum
Oceń utwór powyżej - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=29)
+---- Wątek: Oceń utwór powyżej (/showthread.php?tid=100)



Oceń utwór - Prezydent - 28-01-2008 12:27

W tym temacie zamieszczamy linki do różnych piosenek na youtubie czy też innych portalach i oceniamy je w skali od 1 do 10. Założyłem więc zacznę.

Marillion - Heart Of Lothian

Jakośc może nie powala na kolana, ale sam utwór mnie tak Big Grin


Re: Oceń utwór - Futbolowa - 28-01-2008 13:43

BTW, dobrze by było, gdyby podawano tu jakiekolwiek uzasadnienia. Bo nabić posta, zawierającego 4 znaczki jest bardzo łatwo...

Nie znam tego zespołu, więc z chęcią przesłuchałam, żeby poznać coś nowego.
Podoba mi się nastrojowy początek - ładna melodyjka zachęca. Pod koniec pierwszej minuty zaczynają się mocniejsze, żywsze brzmienia, które nie przypadły mi do gustu. Przed końcem drugiej minuty znów muzyka zwalnia i porywa, pozostając taką do końca.
Bardzo ładny kawałek Smile 8/10

Tracy Chapman & Luciano Pavarotti


Re: Oceń utwór - Prezydent - 28-01-2008 14:05

Cytat:BTW, dobrze by było, gdyby podawano tu jakiekolwiek uzasadnienia. Bo nabić posta, zawierającego 4 znaczki jest bardzo łatwo...

Dlatego założyłem ten temat w Hyde Park, gdzie 'posty nie są zliczane' Wink

Cytat:Nie znam tego zespołu, więc z chęcią przesłuchałam, żeby poznać coś nowego.
No jak mogłaś nie znać Marillion? <ściana> Musisz nadrobić te braki Wink


Tracy Chapman & Luciano Pavarotti - ładna piosenka, pierwszy raz ją słyszę, Chapman ładnie brzedoli na gitarze Smile Moja ocena 8.5/10 bo jednak czegoś mi jeszcze w tej piosence brakuje.

Mariilion - Kayleigh - najbardziej znana i najpopularniejsza piosenka Marillion. Futbolowa - to po prostu musisz znać 8-)


Re: Oceń utwór - Futbolowa - 28-01-2008 15:09

Prezydent napisał(a):Mariilion - Kayleigh - najbardziej znana i najpopularniejsza piosenka Marillion. Futbolowa - to po prostu musisz znać 8-)
Znam! Smile
Po usłyszeniu kilku pierwszych taktów, wiedziałam nawet jak będzie leciał tekst. Bardzo fajny kawałek i muzyka, jaką preferuję Smile
Niech będzie 9/10 Smile

R. Kelly


Re: Oceń utwór - McLaren - 28-01-2008 15:18

Byłem dosyć nierozumnym stworzeniem, gdy to słuchałem po raz pierwszy. Akurat wtedy byłem u rodziny w USA i robiłem w gacie przy teledysku i oglądałem go przy każdej okazji. Małe pranie mózgu, ale bardzo mi się utwór podobał. Dobry był, ale ja go nie słuchałem teraz... hmmm... kupę lat. Zresztą, nie miałem wówczas żadnego stosunku do muzyki i wyrobionego gustu. Z 5 lat chyba miałem.

8/10, choć nie przepadam raczej za R. Kellym. Sentyment jednak jest. Tongue

Our Lady Peace - Not Enough


Re: Oceń utwór - vtg87 - 28-01-2008 19:22

Hmmm po pierwszych nutach skojarzyło mi się tak jakoś z H.I.M.em. Ale piosenka fajna. Tzn mniej mi się podoba wokal, bardziej sama ścieżka dźwiękowa - ona mnie w zasadzie zachwyca, dlatego równie dobrze mogłabym słuchać samej linii melodycznej.
Moja ocena 7/10.
Oasis - Some might say


Re: Oceń utwór - Tomassen - 28-01-2008 22:40

Osobiście NDK średnio przypadli mi do gustu, jednak bardzo cenię ich teksty. Za to 9.

Pozostając w klimacie ragga mój ulubiony kawałek z płyty Inadibusu


Re: Oceń utwór - Futbolowa - 29-01-2008 00:18

Nie będę się rozpisywać, bo wszyscy wiedzą, że ten zespół znam i cenię.
9 Smile

Zamierzchłe czasy Wink


Re: Oceń utwór - Prezydent - 29-01-2008 01:15

Joe le Taxi - dobra piosenka, ale tylko dobra Smile

Paul Young - Everytime You Go Away


Re: Oceń utwór - radzio - 29-01-2008 11:32

Prezydent napisał(a):Paul Young - Everytime You Go Away
No fajny kawałek, bardzo uspakajająca. 9/10

The Fratellis - Chelsea Dagger - uwielbiam to, może dlatego, że jest magiczne słowo Chelsea Big Grin.

Three Days Grace - I Hate Everything About You - taki fajny rock

Three Days Grace - Pain - jak wyżej (polecam dobrze słuchać ich tekstów)

Bush - Glycerine

Bush - Swallowed

Bush - tutaj polecam ze względu na styl i głos wokalisty, imo bardzo przyjemne mają 2 kawałki

The Who - Behind Blue Eyes - bodajże kilka lat temu KoRn nagrał remake tego kawałku, ale oryginał dalej zamiata...

The Who - Baba O'Riley - piosenka znajoma fanon CSI - kryminalne zagadki Miami. Imo do serialu pasuje genialnie, a sam kawałek też bardzo dobry.


Sorry, za taką ilość, ale nie mogłem się powstrzymać Big Grin


Re: Oceń utwór - Prezydent - 29-01-2008 12:29

Cytat:The Who - Behind Blue Eyes - bodajże kilka lat temu KoRn nagrał remake tego kawałku, ale oryginał dalej zamiata...

Jaki Korn? <ściana> Limb Bizkit!! daje 9


David Bowie - Let's Dance


Re: Oceń utwór - pimpek - 30-01-2008 12:43

Po prostu klasyk. 8/10

Seal - Love's Divine - Świetne!


Re: Oceń utwór - Luki - 31-01-2008 17:31

Nie przepadam za tego typu piosenkami, więc mnie nie zachwyciła - 6. Porównałbym do Wesa Browna - solidny, nic więcej 8-)

Polecam piosenkę In a gadda da vida. Długi kawałek, ale warto przesłuchać Big Grin (piosenka w dwóch częściach -> tutaj jest druga część)


Re: Oceń utwór - Kula - 01-02-2008 23:16

Pogromca napisał(a):
Luki napisał(a):Polecam piosenkę In a gadda da vida.
7/10. Niezłe, ale jednak brakuje mi tam tego czegoś.
Metalowemu Motylowi akurat nic nie brakuje :0 chyba ich najlepszy kawałek.

a to ( ostrzegam rock z ciągotami do bluesa Big Grin ) http://pl.youtube.com/watch?v=Ab6lr2b66Ig


Oceń utwór powyżej - Tomassen - 10-02-2008 21:46

Każdy chyba wie, o co chodzi. Oceniamy piosenkę zapodaną przez poprzednika, w skali 1-10, a później dajemy następną Wink

zaczynam:
Akurat - Kątemplujacy