Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - matys - 09-06-2009 16:02

Ma ktoś z Was Liveboxa?


Re: Problemy i porady komputerowe - Chudy - 09-06-2009 16:10

ja mam.


Re: Problemy i porady komputerowe - matys - 09-06-2009 16:17

I jak wygląda sprawa z zasięgiem? Bo z tego co czytałem, odległość 10 m od liveboxa + jakaś ściana po drodze i sygnał kaput.


Re: Problemy i porady komputerowe - Chudy - 09-06-2009 17:04

Jakby to powiedzieć..

Zależy jakie ściany :lol:

A tak poważnie, to po moim domu było ok. W laptopie, przy wbudowanej karcie sieciowej wszystko chodziło dosyć dobrze. Zasięg był wszędzie. Gorzej z transferem, jest dużo wolniej niż przez kabel.

Co do "ich" karty sieciowej USB, to jest kiepska. Czasem przerywa.

Ogólnie, Livebox może być, ale z tego co mówią inni, lepiej jest jak się kupić modem.
Bo płaci się kase, za dzierżawę a tak ma się "swój" sprzęt, i ponoć dużo lepiej chodzi niż "livebox"
Do czego się sam niedługo przymierzam.


Re: Problemy i porady komputerowe - matys - 09-06-2009 17:37

Liveboxa mam już od dawna, o czym się dowiedziałem dopiero jakiś czas temu i teraz go próbuje podłączyć na tysiąc pięćset sto dziewięćset sposobów, ale za chuj mi się mi nie udaje. A to się nie mogę połączyć, a to jak podłącze LB to znowu telefon nie działa, a to znowu nie wykrywa w ogóle sieci i można tak wymieniać. I nie wiem czy jest sens dalej zawracać sobie tym dupę, dzwoniłem do TP, ale ciężko coś się od nich dowiedzieć. Jechać do salonu, dzwonić po ludziach, żeby mi to ktoś spróbował zamontować? Jak się ma potem okazać, że nie mam zasięgu 5 metrów od LB to pierdole.
Chudy napisał(a):Zależy jakie ściany :lol:
Piętro niżej, drugi koniec domu. Po prostej jakieś 8m. Tyle, że się sygnał musi przebić przez sufit i ścianę, czyli raczej jak złapie zasięg, to na poziomie 1-2 kresek na 5.
Chudy napisał(a):Gorzej z transferem, jest dużo wolniej niż przez kabel.
Tzn jak dużo wolniej? Przykład, jeśli można?


Re: Problemy i porady komputerowe - Chudy - 09-06-2009 19:13

hmm. jak sciagam normalnie mam ok 130 np Rapidshare. Jak z Wifi połowe tego.

a zakładasz te filtry ? bo bez tego odłącza telefon.

ja mieszkam, w bloku to nie wiem czy da rade z sufitem..


Re: Problemy i porady komputerowe - matys - 09-06-2009 19:16

Chudy napisał(a):a zakładasz te filtry ? bo bez tego odłącza telefon.
No wiem, wszystko robię zgodnie z instrukcją i chuj.


Re: Problemy i porady komputerowe - Szymcio - 09-06-2009 20:18

Hm, może i mój problem nie do końca powinien znaleźć się w tymże temacie, ale lepszego nie znalazłem. Bardzo proszę o poważne rady, bo jestem już w dużej kropce i nie wiem jak się z niej wydostać. A o co chodzi?

Otóż, idąc tropem 3/4 znajomych, założyłem sobie konto na naszej klasie. Oczywiście, już po kilku miesiącach zauważyłem, iż portal ten zmienia się powoli w fotkę.pl czy coś w tym stylu, ale ogólnie miałem to w nosie. Starałem się nie patrzeć na komentarze typu
"sŁitAśśśNąa bLuzeEecZka, a tE bRrRazyLijsKieeE biKiniii.. códo!",
żyłem swoim życiem. Żeby zbytnio nie psuć sobie życia wygodnego kocura, skorzystałem z funkcji zapamiętywania hasła i loginu. A że login miałem wyjątkowo długi (nie wiem, co mnie do tego podkusiło), to go nie pamiętałem. Pocztę miałem z o2, teraz też nie mogę się oczywiście do niej dostać, ale... po kolei. Otóż, musiałem sformatować oba dyski, co oczywiście taką tragedią nie było, bo wszystkie ważniejsze dane i tak sobie zachowałem. Ale gdy usiłowałem wejść na naszą klasę... Bezczelna ikonka pokazywała, iż muszę wpisać login i hasło. O ile hasło spamiętałem i wpisałem je bez trudu, o tyle z loginem było gorzej. Próbowałem około dwudziestu kombinacji nicku i oczywiście żaden nie był prawidłowy. Wpadłem w czarną rozpacz, która trwa do dziś.

Napisałem do administracji naszej klasy z prośbą o usunięcie konta, odpisała jakaś przemiła Pani, twierdząc iż mam wysłać jeszcze jednego maila potwierdzającego usunięcie, a oni to uczynią. Wysłałem, czekałem i... chuj. Konto jak było tak jest, jak nie mogłem się na nie dostać tak nie mogę, jak na dawną pocztę nie mogłem się dostać tak też nie mogę, jak nie mogłem włączyć funkcji przypominania hasła tak nie mogę, bo nie znam loginu. Co robić? Pomoże ktoś? Bardzo proszę o jakieś cenne rady.


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 09-06-2009 22:05

Do poczty też nie pamiętasz loginu czy hasła? Tongue

Matys nie wiem jaką antenę ma livebox ale ponoć słabą, więc jeśli masz się przebić przez strop to nie widzę tego. Ogólnie sygnał wi-fi ma taką właściwość, że znacznie łatwiej pokonuje przeszkody w poziomie niż w pionie. Najgorsze są właśnie betonowe stropy. U mnie Linksys z niezłą anteną nie radzi sobie z tym za dobrze a podejrzewam, że jest lepszy od liveboxa Tongue


Re: Problemy i porady komputerowe - matys - 09-06-2009 22:22

fidain napisał(a):Matys nie wiem jaką antenę ma livebox ale ponoć słabą,
No, słabiutką, na dodatek nie da się jej wymienić. Znalazłem parę poradników, jak polepszyć zasięg, ale to już wiąże się z rozebraniem liveboxa i bawieniem się w technika. Kombinować nie mam zamiaru, bo jeszcze to zjebie i potem już tego tp nie oddam, a kto wie ile policzą za wykupienie tego dziadostwa.
fidain napisał(a):Ogólnie sygnał wi-fi ma taką właściwość, że znacznie łatwiej pokonuje przeszkody w poziomie niż w pionie.
No ani mnie nie strasz, bo jak tak to jestem udupiony. Musi być jakieś wyjście. Polećcie jakiś dobry router. I jeszcze mi powiedzcie, czy straty w prędkości są duże przez sygnał wi-fi, o ile w ogóle są?


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 09-06-2009 22:42

Dobry router: Linksys, D-Link, od biedy NetGear. Najlepiej jakby miał wymienne antenki to zawsze możesz kupić mocniejszą zamiast zmieniać cały router jak nie będzie śmigać. Ogólnie modeli nie chce mi się wymieniać bo nie jestem na bieżąco ale taki w okolicach 150zl już powinien być niezły (zresztą linksysa raczej dużo taniej nie kupisz, d-link produkuje też jakieś tanie shity więc trzeba uważać). Możesz też się szarpnąć na router z technologią poszerzającą zasięg ale to już wydatek rzędu 300zł a czy to naprawdę działa czy tylko marketing to nie wiem Wink

Strat prędkości jako takich na wi-fi nie uświadczysz, chyba że na granicy zasięgu. Ale to wszystko zależy do czego używasz neta. Wi-fi charakteryzuje się dużymi wahaniami sygnału co może powodować czasem króciutkie spowolnienia bądź przerwy w necie. I tak jak ściągając coś czy przeglądając stronki tego nawet nie zauważysz tak przy grze w np. CS'a czy coś podobnego potrafi być nieprzyjemne.

No chyba, ze masz neta powyżej 30mbps wtedy wi-fi mocno Cię ogranicza Wink

Ogólnie największą wadą bezprzewodowej sieci jest właśnie zasięg sygnału no i to, ze kumpel z sieci zawsze może podglądnąć co tam wysyłasz i odbierasz Wink Zabezpieczenia sieci przed atakami z zewnątrz to też dość duży problem chociaż obecnie WPA2 daje radę do domowego użytku.


Re: Problemy i porady komputerowe - Chudy - 09-06-2009 22:46

No to livebox, jest chujowy na to wychodzi, bo u mnie wolniej działa na wifi. (W średniej wielkosci mieszkaniu mam granice zasięgu <hahaha> , poza pokojem gdzie jest modem)

Co do zwrotu, to TP bardzo dużo sobie liczy. Sama dzierżawa jest droga, kupno routera jest dobrą opcją.


Re: Problemy i porady komputerowe - sadzio - 10-06-2009 09:55

u moich rodziców livebox jest na piętrze w pokoju,drugi komp jest piętro niżej i w porównaniu do piętra pokój obok i daje rade Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - Lucas - 10-06-2009 15:21

Nie wiem, może nie doczytałem, ale czy Szymcio nie możesz zalogować się na e-mail, a nie na login?


Re: Problemy i porady komputerowe - Szymcio - 10-06-2009 17:08

Lucas napisał(a):Nie wiem, może nie doczytałem, ale czy Szymcio nie możesz zalogować się na e-mail, a nie na login?

No właśnie, nie pamiętając loginu, nie mogę zalogować się na e-mail.