Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - Lucas - 10-06-2009 18:38

No jak nie? Zamiast loginu podajesz e-mail i to samo hasło. Ja się tylko tak loguję, bo nawet loginu nie pamiętam. Big Grin


Re: Problemy i porady komputerowe - Minh - 12-06-2009 01:04

Odkąd zrobiłem format systemu nie mogę ściągać torrentów. Znaczy się mam bitcometa sciagam plik ale jak już jest w programie to nie ściąga się w ogóle nie ważne ile mam seedów. Od czasu do czasu będzie pare kb np 260 kb w ciągu 30 minut :/ Wie ktoś jaka może być przyczyna?

A no i jeszcze mam takie pytanie. Czy instalowanie Service Packa na nielegalnego windowsa cokolwiek mi da? Bo nie wiem czy chce mi się bawić w to ;p Znaczy instalować bo trzeba się trochę pierdolić.

EDIT: Chyba znalazłem problem. Mianowicie na dole mam taką szarą kulkę i mi pisze, że nie może wykryć portów. Wtf?


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 12-06-2009 08:11

A na innym kliencie działa?

Do nielegalnej windy spokojnie możesz instalować service packi. Jedynie nie rób automatycznych aktualizacji.


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 12-06-2009 08:19

fidain napisał(a):Jedynie nie rób automatycznych aktualizacji.
To też może robić tylko należy mieć tryb ustawiony na ręczny, żeby wiedzieć co się instaluje. Jednej rzeczy nie wolno. WGA- można sobie w necie znaleźć o co biega. To narzędzie do sprawdzania legalności. Jak się odznaczy, żeby nie pobierało to potem już o tym aktualizację nie będą przypominać.


Re: Problemy i porady komputerowe - Minh - 12-06-2009 13:15

fidain napisał(a):A na innym kliencie działa?

Na żadnym kliencie nie działa.


Re: Problemy i porady komputerowe - sadzio - 12-06-2009 20:37

fidain napisał(a):Jedynie nie rób automatycznych aktualizacji.
możesz robić wszystko oprócz " powiadamianie o oryginalności Windows"
wystarczy zawsze klikać zaawansowana instalacja zamiast ekspresowej i będzie gites Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - mlody_unw - 14-06-2009 16:16

Nie wiem czy to będzie dobry temat na moje pytanie :?

Wie ktoś z Was w jakim sklepie/serwisie internetowym można kupić taki powiedzmy "tajny schowek" na drobne przedmioty, hajs itp. Takie rzeczy na pewno są produkowane masowo, ale na allegro nie mogłem tego znaleźć, a poszukiwania w google nie pomogły Sad

z góry dzięki za pomoc


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 14-06-2009 18:18

A co to jest "tajny schowek"? Jak to ma wyglądać?


Re: Problemy i porady komputerowe - Kula - 14-06-2009 21:13

taki kuferek jak w Świecie Dysku, ma dużo nóg, sam chodzi za Tobą itp. Tu jest o tym więcej - http://pl.wikipedia.org/wiki/Baga%C5%BC_(%C5%9Awiat_Dysku) ale gdzie to kupić to cholera wie


Re: Problemy i porady komputerowe - mlody_unw - 14-06-2009 22:50

Kula napisał(a):taki kuferek jak w Świecie Dysku, ma dużo nóg, sam chodzi za Tobą itp. Tu jest o tym więcej - <a class="postlink" href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Baga%C5%BC_(%C5%9Awiat_Dysku">http://pl.wikipedia.org/wiki/Baga%C5%BC ... wiat_Dysku</a>) ale gdzie to kupić to cholera wie

No świetne.
Gratuluję inteligencji Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - Zashi - 24-06-2009 17:30

I have fuckin' problem.

Na laptopie starszego chcialem cos dodać do foldery system32, problem w tym, ze nie mam dostepu do partycji z zainstalowanym Windowsem! Wtf? Pojawia się jakies PC Recovery i za uja wejsc nie moge... Wie ktos ocb?


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 24-06-2009 18:51

A siedzisz na koncie administratora?

Vista czy XP?

A tak bardziej ogólnie to na problemy z Windowsem jest jedno rozwiązanie. Zainstalować Linuxa <niesforny>

Bo jak mówi stare, informatyczne powiedzenie: "Komputer jest jak klimatyzacja. Jak się otworzy okna to przestaje działać"


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 24-06-2009 22:03

Partycja recovery przynajmniej u mnie jest zupełnie inną niż ta z zainstalowanym windowsem. Dobrze szukasz? Nie możesz w ogóle wejść w katalog WINDOWS?


Re: Problemy i porady komputerowe - Kwas - 25-06-2009 22:22

Mam spory problem z netem już od jakiegoś miesiąca i chciałbym się zapytać, co byście na to poradzili.

Otóż mam radiowy internet 1,0 Mb/s i przez cały czas sprawował się bardzo dobrze, aż do czasu gdy firma zarządzająca tą oto siecią zarządziła dodatkowe zabezpieczenia. Konkretnie każdy z użytkowników dostał płytkę dzięki, które miał zostać zainstalowany protokół PPPoE. Płytkę dobrze zainstalowałem, ale po włączeniu jakiejkolwiek przeglądarki internetowej, wieszał się cały komputer, a konkretnie wtedy gdy na danej stronie wyświetlała się duża liczba zdjęć, obrazków, itd. Wiem, bo obecnie korzystam z przeglądarki bez wyświetlania jakichkolwiek obrazków, itd i internet chodzi sprawnie.

Tak więc liczę na waszą pomoc.


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 25-06-2009 23:21

Strasznie mało info podajesz (jak zresztą większość ludzi w tym temacie Smile ).

Wszyscy u tego operatora mają ten problem?
Jaki to operator?
Jaki masz system?
Jaką masz topologie sieci w domu? Korzystasz z routera/switcha czy masz internet bezpośrednio podpięty do komputera? Jeśli korzystasz to ile masz w sieci komputerów? Na wszystkich występuje ten problem?
Do tej płytki były dołączone jakieś instrukcje czy po prostu kazali to zainstalować na kompie?

Ogólnie dziwny problem. Jakbyś źle zainstalował PPPoE to byś w ogóle neta nie miał a nie by się przeglądarka wysypywała przy większej ilości danych. Próbowałeś coś ściągać np. programem p2p? Jak reaguje na duży transfer?