Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - Kwas - 26-06-2009 08:59

Ad.1: Nie, zdaje się, że tylko ja.
Ad.2: System X
Ad.3: Xp
Ad.4: Komputer jest bezpośrednio podpięty do neta. Mam tylko jeden komputer w sieci.
Ad.5: Była instrukcja, ale ta jasno tłumaczyła, że należy uruchomić konfigurator, wpisać nazwę użytkownika i hasło, a następnie uruchomić 'połączenie z siecią XCore'.
Ad.6: Nie, nie próbowałem, ale dotychczas internet bezproblemowo ściąga wszelkie pliki.


Re: Problemy i porady komputerowe - Kula - 06-09-2009 22:04

1. Postawiłem blog z tydzień temu.
2. Zawtyczkowałem go Meta Seo Pack
3. Dodałem opisy, słowa kluczowe itp.
4. Jest plik robots.txt
5. Wtyczką XML Sitemaps zgłosiłem mapę witryny do GWT
6. Inne dwie strony o tej tematyce zalinkowały do mnie

I nic, w wyszukiwarce google nic nie widać po wpisaniu dowolnych słów kluczowych. Komenda site:kula.ndl.pl pokazuje w wynikach starą zawartość strony sprzed czasów bloga.

w samych narzędziach GWT mapa wygląda tak :

Format Liczba zgłoszonych adresów URL Zaindeksowane adresy URL Przesłano
Sitemap 20 0 05-09-2009

Żadnych słów kluczowych, linków itp google nie wykrył.

Co robić?


Re: Problemy i porady komputerowe - Chudy - 29-09-2009 15:38

A ja mam takie pytanie. Mam komputer z Vistą, i chciałbym dorzucić do tego jeszcze XP. Vista jaką mam zainstalowaną to home premium 64bit, no i nie chodzą programy które są mi potrzebne.

Jak teraz to zrobić żeby niczego nie zespuć ?


Re: Problemy i porady komputerowe - sadzio - 20-10-2009 14:53

Siema, zastanawiam się nad dodaniem czegoś nowego do mojego blaszaka,ponieważ funduszy na nowego nie ma. Chciałem dodać dysk, napęd dvd(tak nadal nie mam dvd ;p ) oraz wymienić RAM, płyta ASROCK P4i65G Raport z Everesta i tutaj pojawiają się moje wątpliwości ponieważ :
1. Dysk musi być tak jak obecny na SATA czy może być SATA II ?
2. Napęd DVD, jaki wybrać (i jakie ma być oznaczenie skoro mam wolny jeden "slot" taśmy żeby go wpiąć?)
3. Wyczytałem że max 2GB RAMU karta obsłuży, w takim razie czy jednym wyborem jest jedynie producent kości ? Bo wiem że muszą być to kości 400Mhz.

Z góry dzięki za pomoc Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - Zashi - 15-11-2009 00:18

sadzio napisał(a):2. Napęd DVD, jaki wybrać (i jakie ma być oznaczenie skoro mam wolny jeden "slot" taśmy żeby go wpiąć?)

Kazdy znanego producenta - chyba ze oczekujesz jakis cudów. Do napedu musisz doprowadzic 2 kabelki: zasilajacy i do przesyłu danych.

sadzio napisał(a):3. Wyczytałem że max 2GB RAMU karta obsłuży, w takim razie czy jednym wyborem jest jedynie producent kości ? Bo wiem że muszą być to kości 400Mhz.

Kazde kosci znanego producenta.


Chudy napisał(a):A ja mam takie pytanie. Mam komputer z Vistą, i chciałbym dorzucić do tego jeszcze XP. Vista jaką mam zainstalowaną to home premium 64bit, no i nie chodzą programy które są mi potrzebne.

Jak teraz to zrobić żeby niczego nie zespuć ?

Wydziel dodatkową partycje i tam zainstaluj. Imo wtedy nic nie bedzie sie gryzło. Sprawe niedziałajacych programów na Viscie mozna ominac. Wlacz w trybie XP i uruchom jako administrator.


Re: Problemy i porady komputerowe - Angelito - 24-11-2009 21:30

Bracia i Siostry
Kto posiada router i jest obeznany w te klocki ... mam podłączony kabel z internetu do routera i od routera kabel który był w zestawie w port1 i do jednostki centralnej Smile internet śmiga i teraz jest taka sytuacja ... mam laptopa i chce by na nim też był internet za pośrednictwem tegoż routera ... podpinam kabel (kupiłem ostatnio w sklepie u sąsiada sprawdzany i u niego chodził)a u mnie zonk ... na routerze nawet się nie zapala kontrolka ,że kabel jest w porcie ... jaka może być przyczyna ? mam gdzieś jakąś sieć tworzyć ? podobno jakieś rodzaje kabli są PROSTY i KROSOWANY (chyba teraz taki mam) ... aaaa i nie wyskakujcie mi ,że najlepiej to WIFI zrobić Smile po to mam kabel i chce żeby odbierał jakoś konkretnie a nie zamuły łapał jeszcze sąsiady naokoło po co ma mi ktoś korzystać z neta
z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam


Re: Problemy i porady komputerowe - Lucas - 24-11-2009 21:38

Wiewior napisał(a):,że najlepiej to WIFI zrobić po to mam kabel i chce żeby odbierał jakoś konkretnie a nie zamuły łapał jeszcze sąsiady naokoło po co ma mi ktoś korzystać z neta
Pierwsze słyszę, żeby ktoś narzekał na Wi-Fi. :geek:

I Wi-Fi nie łapie zamułów. :ugeek:


Re: Problemy i porady komputerowe - matys - 24-11-2009 21:45

Wiewior napisał(a):jeszcze sąsiady naokoło po co ma mi ktoś korzystać z neta
O zabezpieczeniach nie słyszał?


Re: Problemy i porady komputerowe - Angelito - 24-11-2009 21:46

a ja mam kabel i się uparłem, że chce na kablu to se ne da?


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 25-11-2009 00:07

Lucas napisał(a):
Wiewior napisał(a):,że najlepiej to WIFI zrobić po to mam kabel i chce żeby odbierał jakoś konkretnie a nie zamuły łapał jeszcze sąsiady naokoło po co ma mi ktoś korzystać z neta
Pierwsze słyszę, żeby ktoś narzekał na Wi-Fi. :geek:

I Wi-Fi nie łapie zamułów. :ugeek:

Omg, to mało słyszałeś. Wi-Fi to tragiczna technologia. Gubi masę pakietów, w 2,4Ghz zakłóca ją co drugie urządzenie domowe, w 5Ghz ciężko z przenikalnością. Sygnał radiowy odbija się od byle gówna co powoduje dziury bez zasięgu w najdziwniejszych miejscach. Do tego sieci radiowe interferuja ze sobą co jeszcze bardziej pogarsza jakość sygnało. WiFi sux!

Dlatego chwali się podejście kolegi. I oczywiście, że się da i nie powinno to stwarzać żadnych problemów. To czy masz kabel skrosowany czy prosty nie ma żadnego znaczenia bo wszystkie nowsze karty sieciowe mają auto-MDI/MDIX czyli detekcję kabla i same się przystosowują. W teorii powinno wystarczyć Ci podpięcie kabla do komputera (włączonego) i do routera. Ciężko powiedzieć gdzie leży problem przy tak skromnym opisie. Może wpinasz do portu WANowskiego? A może masz uszkodzoną kartę na laptopie? Próbowałeś się łączyć z czymkolwiek innym? Jaką masz kartę i router?

Edit:

Tak mi przyszło do głowy, ze najprawdopodobniej masz wyłączone połączenie lokalne pod windą. Wejdź w Panel Sterowania -> Połączenia Sieciowe i tam powinieneś mieć "połączenie lokalne x" (gdzie x to jakiś nr - najprawdopodobniej 1) - jeśli jest wyłączone to je włącz. Jeśli jest włączone to sprawdź czy jest podłączone, jeśli nie a karta i router działają to masz coś nie tak z którymś gniazdem/kablem (spróbuj innego kabla - może ten jest uszkodzony). Jeśli jest włączony i podłączone a ma np. ograniczona łącznosć to masz źle skonfigurowane adresy w sieci (chociaż wtedy lampka na routerze powinna się i tak świecić). Kombinuj i przede wszystkim daj więcej info. Co ja bym spróbował jako pierwsze to:

1) Podłączyć się innym kablem
2) Podłączyć się z innym urządzeniem

Jeśli łączysz się z innym routerem/laptopem za pomocą tego samego kabla to najprawdopodobniej masz coś z interfejsem w routerze.

Edit 2: Późno jest - doczytałem dopiero, ze kabel sprawdzałeś i że internet na innym kompie działa. W takim razie przede wszystkim sprawdź czy masz włączone połączenie lokalne. Jeśli tak a komputer nie widzi wpiętego kabla (a kabel jest na 100% sprawny) to obawiam się, że masz uszkodzoną kartę sieciową.


Re: Problemy i porady komputerowe - matys - 26-07-2010 13:15

Czy to normalne, że bateria w lapku z czasem jest coraz słabsza czy to znaczy, że coś niedobrego się z nią dzieje? Mam go 15 miesięcy i jak kiedyś trzymała 2h na najwyższym zużyciu baterii, tak teraz 1,5h i już mam prawie zero.


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 26-07-2010 13:20

Tak, to niestety normalne. Spadek zawsze jest chociaż jego tempo w dużej mierze zależy od jakości samej baterii oraz od jej użytkowania. Optymalne użytkowanie baterii to rozładowywanie jej do zera bez podłączania do prądu po czym ładowanie do maksa i znów używanie bez podpięcia do prądu aż do wyzerowania baterii. Chociaż wiadomo, że nikt tak nie będzie robił. Mimo wszystko warto zadbać o rozładowanie baterii co jakiś czas oraz o to, żeby lapek nie pracował ciągle "pod prądem" kiedy jesteśmy w domu. Mimo wszystko spadkowi żywotności baterii w dłuższym okresie czasu nie sposób zapobiec.


Re: Problemy i porady komputerowe - matys - 26-07-2010 13:23

No ja średnio raz na dzień rozładowuje baterie prawie do zera.

Fidain, czyli nie ma co próbować wymieniać w ramach gwarancji, nie?


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 26-07-2010 17:48

matys napisał(a):nie ma co próbować wymieniać w ramach gwarancji,
Nie ma sensu. Jak używasz codziennie baterii to mogła już troszkę stracić ze swojej pojemności. Możesz spróbować ją sformatować- google, ale na wiele bym nie liczył. Z telefonami jest przecież to samo.


Re: Problemy i porady komputerowe - Minh - 15-08-2010 19:38

Próbuje grać z kumplem w FM'a przez internet, ale jak włączam Hamachi to przy użytkowniku mam coś takiego:
<a class="postlink" href="http://i38.tinypic.com/64m907.jpg">http://i38.tinypic.com/64m907.jpg</a>

i nie możemy się połączyć. Wie ktoś o co kaman? W nagrodę zapewniam piwo i nietykalność na forum. 8-)