Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomek91 - 03-10-2010 13:55

Jak ktoś pomoże mi z tym problemem to stawiam prawdziwe piwo Wink

Sprawa wygląda tak, u mnie w domu do neta podłączone są komp, laptop naprzemiennie z PS3. Używam switcha i kabli. W piątek nie mogę się podłączyć do sieci na konsoli, na lapotopie pokazuje, że jest połączenie, ale nic nie działa. Myślę sobie, że to przez kabel, wymieniam końcówkę, bo faktycznie coś w niej odpadło. W sklepie mówią, że wymieniona, sprawdzona, więc ok. W domu sprawdzam, a tam tak samo. Próbowałem różnych kombinacji, także omijając switcha i od razu wpinając w modem, nic. Myślę sobie, że to pewnie kabel pękł, nic z tych rzeczy, jak podłączyłem kompa do neta tym kablem to wszytko było ok. Zero pomysłów, to nie kabel, bo komp dał radę, switch też działa bez zarzutu, a żeby konsola i laptop jednocześnie rozwalone miały wejścia na kabel nie wierzę. Dodam, że kilka dni wcześniej laptop był konfigurowany z siecią bezprzewodową daleko od domu.

Ma ktoś jakiś pomysł? <ściana>


Re: Problemy i porady komputerowe - Jov - 16-10-2010 10:35

Mam następujący problem : Od kilku dni mam nowego kompa (po wielu,wielu latach) ,więc zaraz pożyczyłem wiedźmina i cioram. Oczywiście nie mogło być tak dobrze. Otóż po jakimś czasie grania gra się wyłącza (10-15min i wywala do windy). Sprawdzałem inne gry i po jakimś czasie robi sie to samo .
Co może powodowac w/w problem i jak sobie z nim poradzić?
Sprzęt : karta - NVIDIA GeForce GT 220, procek -AMD Athlon ™ II X4 640, 3GHz, ram - 3.00GB
( Mogłem coś pomieszać, bo ciemny w tych sprawach jestem :kox: )


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 16-10-2010 13:52

Możliwe, że komputer się za bardzo grzeje i kaput, trzeba by sprawdzić temperatury, np Everestem. Może być też tak, że zasilacz jest marniutki i nie wydala, choć wtedy by się chyba cały komp wyłączał. Jeśli to komputer z supermarketu wszystko jest możliwe.


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 13-11-2010 10:54

Jako, że informatyk ze mnie żaden mam pytanie.
Czy i jak można ręcznie zmienić pojemność dysku? Posiadam 3 dyski, C, D, E. D jest ojca, E jest mój. Obaj mamy ok 100 GB, ale C ma tylko 20. A jako że tam są wszystkie pierdoły systemowe i inne pierdoły powoli nie ma miejsca.
Z gór dzięki za odp.


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 13-11-2010 11:47

Cytat:Zmiana rozmiaru partycji, partycjonowanie.
O tym musisz poczytać w googlach, albo obejrzeć jakiś tutorial.
Całą operację wykonasz albo za pomocą płatnego (jak poszukasz to bez problemu znajdziesz wersję full za darmo) Partition Magic 8 albo za pomocą darmowego GParted.


Re: Problemy i porady komputerowe - mucha - 13-11-2010 11:58

Zrób formata, pousuwaj partycje i założ je od nowa i wtedy wpisujesz sobie jaki chcesz mieć ich rozmiar Tongue Chyba, że format nie wchodzi w grę to trzeba poszukac na forach instrukcji jak to zrobić. Na forum programosy albo dobreprogramy powinno coś być.


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 13-11-2010 12:01

Formatować mi się nie chce, za dużo roboty z przywracaniem wszystkiego. Poza tym nie mam na to ochoty i czasu.
Dzięki sebos Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 12-12-2010 19:41

Pany mam pytanie!
Ściągnąłem nowszą wersje BitCometa (miałem 1,23, teraz mam 1,25) i nie mam już tego malutkiego okienka, które mnie informowało z jaką prędkością ściągam. Jak zrobisz żeby ono było? A może w tej wersji już tego nie ma?


Re: Problemy i porady komputerowe - daniel - 02-01-2011 16:47

Panowie lub Panie, mam pytanie takiej treści: czy ktoś z Was rejestrował już może kiedyś swoją domenę? Tworzył własną stronę www? ma na tym polu jakieś doświadczenie i potrafi mi coś doradzić? Za wszelką pomoc będę wdzięcznySmile Najlepiej wiadomości na pw.


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 02-01-2011 19:19

Wal pytania na PW


Re: Problemy i porady komputerowe - paolo - 05-01-2011 20:50

Bardzo proszę o podanie na PW instalki do Microsoft Office 2007. Za 2003 też będę wdzięczny.
Kto wyśle działającą stawiam piwo ofkors.

//sprawdź pw /Adis


Re: Problemy i porady komputerowe - Adis - 06-01-2011 16:30

I jak tam, śmiga?


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 14-02-2011 14:43

Powie mi ktoś jak to jest możliwe, że wczoraj miałem na dysku C 5 GB wolne (wyczyściłem rejestr) a dziś nagle już nie ma miejsca? A byłem tylko w necie i zmieniałem format piosenek w conventerze?
Druga sprawa, to jak zrobię format dysku C tam gdzie mam pliki systemowe, to utrace też wszystkie rzeczy które ma mój ociec na D i ja na E?


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 14-02-2011 14:47

Foster napisał(a):Druga sprawa, to jak zrobię format dysku C tam gdzie mam pliki systemowe, to utrace też wszystkie rzeczy które ma mój ociec na D i ja na E?
Nie

Foster napisał(a):zmieniałem format piosenek w conventerze?
Dużo było tych piosenek? Może program do konwersji zarchiwizował gdzieś ich kopie albo siedzą w plikach tymczasowych.


Re: Problemy i porady komputerowe - RedLucas - 14-02-2011 15:04

Trzeba zainwestować w nowy komputer :lol:

A tak na poważnie, to możliwe, że zmieniłeś na format, który zajmuje więcej miejsca + może masz dużo tych piosenek i 5 GB znikło.

// piwo za pierwszą część posta, uprzedziłeś mnie :lol: / Adis