Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 06-03-2011 21:53

Całkiem fajnie zoptymalizowany ten nowy firefox 4. Na razie mam ostatnią betę (niedługo RC) i jestem pozytywnie zaskoczony. Na co dzień siedzę na dwóch kompach i o ile na jednym jest moc odpowiednia, żeby pociągnąć cały pentagon, o tyle drugi to P4 2gb ramu z Kasperskym w tle. I na tym gorszym czasem ta przeglądarka zaczynała dłużej myśleć (ja sobie lubie scrollem najpierw otworzyć X zakładek, a dopiero potem czytać). Szczególnie przy pracy z wieloma zakładkami, chodzącym streamem, jakieś tam milisekundowe przycięcia zawsze były. A tutaj naprawdę chodzi jak opera. Szybciusio, choć zasobów dalej dużo pobiera. Większość dodatków już ma swoje aktualizacje pod nią (tylko przy instalacji, jak się pojawi okienko, to trzeba dać, żeby wyszukał nowe wersje), więc można instalować, błędów nie ma, jest nowy wygląd, pod aero, podobny do chrome i op11. :tuptup:


Re: Problemy i porady komputerowe - Ruuuuuuuuuud - 08-04-2011 14:44

Jak podłączyć dekoder i kino domowe, żeby z głośników leciał dźwięk 5.1? Kupiłem kiedyś kabelek światłowodowy, ale okazało sie, że w moim kinie jest digital coś tam OUT, a nie IN :/ No i teraz mam zagwostke czy da sie to w jakiś inny sposób zrobić? Za pomocą innych kabli?


Re: Problemy i porady komputerowe - rav10 - 25-04-2011 09:27

Mam pewien problem z netem. Jak chcę pograć w Fifę prze neta (nie oryginalna) to woła mi o zablokowanym porcie UDP ... To samo pojawiało się przy próbie gry w PES'a. Stąd moje pytanie czy da radę te porty w routerze odblokować samemu czy muszę dzwonić do dostawcy?


Re: Problemy i porady komputerowe - brayoz - 25-04-2011 09:39

Przy moim Liveboxie i Linksysie kolegi porty daje się odblokować własnoręcznie, poprzez oprogramowanie dołączone do routera.


Re: Problemy i porady komputerowe - rav10 - 12-05-2011 16:36

Od jakiegoś tygodnia mam problemy z PC'etem. Co kilka/kilkadziesiąt sekund komputera zacina się na jakiś czas. Dzieje się to nawet gdy włączona jest tylko przeglądarka. Wczoraj zrobiłem reinstalla, ale nie pomogło. Temperatury są w porządku. Nie mam pojęcia co może być problemem. Z góry dzięki za pomoc.


Re: Problemy i porady komputerowe - Kosma - 12-05-2011 17:15

Korzysta tu ktoś z lapka HP z wtykiem zasilania 7.4x5.0? Podmieniam kabel z zasilacza i za cholerę nie mogę dociec, czy + jest na pinie czy wewnątrz obudowy...


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 12-05-2011 20:54

Rav na moje oko zasilacz robi kaput. Rozkręć kompa, puszkę z zasilaczem też i spróbuj usunąć kurz z wiatraka, może się przegrzewać. Tej temp nie ma zwykle w programach diagnostycznych.


Re: Problemy i porady komputerowe - rav10 - 12-05-2011 21:18

Ściąne jutro też HdTune i sprawdzę czy dysk się nie pieprzy i resetuje co jakiś czas. Dzięki :*


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 23-05-2011 21:40

Słuchajcie, ja mam dziwny problem Big Grin Otóż, na korzystam na laptopie z Windowsa 7 i sytuacja wygląda tak, że ustawiłem jakiś czas temu tapetę. Chciałbym ją teraz zmienić. Więc daję Personalizuj blablabla, zmieniam tapetę, jest. I jest fajnie, dopóki nie wyłączam kompa. Po kolejnym odpaleniu tapeta wraca do poprzedniej. Próbowałem już zapisywać kompozycję i w ogóle, ale wraz z kolejnym startem systemu kompozycja wraca do "Niezapisanej". Szperał po kilku forach, ale tam ten problem wyglądał nieco inaczej. Więc pytam: WTF? I liczę, że pomożecie. Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 23-05-2011 22:32

A nie masz przypadkiem ustawione tam gdzie się wybiera tapetę, żeby zmieniał Ci ją losowo co jakiś czas?

Komputer czysty od wirusów?


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 23-05-2011 23:47

sebos_krk napisał(a):A nie masz przypadkiem ustawione tam gdzie się wybiera tapetę, żeby zmieniał Ci ją losowo co jakiś czas?

Niet.

sebos_krk napisał(a):Komputer czysty od wirusów?

Antywir raczy wiedzieć Big Grin pasowałoby zrobić w sumie jakiegoś skana..


Re: Problemy i porady komputerowe - Minh - 20-06-2011 07:17

Siedze wlasnie na zadupiu zwanym Wietnamem i dowiaduje sie kurwa, ze nie korzystanie z facebooka jest zablokowane -.- da sie to jakos ominac, ktos sie zna?


Re: Problemy i porady komputerowe - EsDe - 20-06-2011 08:43

Był taki plugin do FF, którym zmienia się rejon. Nazywa się toto Stealthy i możesz sobie wybrać czy chcesz wejść na stronę np. jako mieszkaniec Wielkiej Brytanii.


Re: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 20-06-2011 09:40

Niestety, Stealthy, jak większość tego typu darmowych aplikacji, jest cholernie wolny ale jeśli mus to mus.


Re: Problemy i porady komputerowe - kaka - 29-06-2011 13:45

Nie jestem wielkim specem od podzespołów komputerowych dlatego proszę o radę. Jestem na kupnie nowej maszyny i zostały mi przedstawione poniższe oferty:

ASUS AMD Fusion M/board + 2GB DDR3 Kit
- ASUS E35M1-M Motherboard
- Intergrated AMD Dual Core E-350
- CPU & 2GB DDR3 Memory
- Integrated AMD Radeon HD 6310
- HDMI 1.4a, DirectX 11 support
- Gigabit LAN, S/PDIF, 6x USB


AMD Phenom 9600 X4 MBD Bundle + ATI HD555
- Extreme perfomance gaming
- PC upgrade kit with CPU
- Cooler, Mboard, Graphics
- Phenom 9600 X4 CPU
- XFX ATI HD5550 1GB Graphics
- Sapphire Mainboard


QUAD CORE Athlon II 640 ASUS Bundle +2GB
- AMD QUAD CORE AthlonII X4 640
- DDR3 2GB 1333MHz memory
- ASUS M4A78LT-M Motherboard
- ASUS Silent Knight II Cooler
- ATI Radeon 3000 Graphics
- VGA, DVI, HDMI Ports

Moglibyście mi coś powiedzieć więcej na temat trzech powyżej wymienionych zestawów?