Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - Ruuuuuuuuuud - 29-06-2011 14:12

http://infobit.pl/polecane/polecane-zestawy-komputerowe

Zajrzyj tam Wink Więcej Ci nie pomoge...


Re: Problemy i porady komputerowe - kaka - 29-06-2011 14:33

Potrzeba mi rady na temat wymienionych przeze mnie zestawów, a nie jakiś nowych zaprezentowanych na tej stronie Wink
Tak czy siak dzięki za odzew Ruud, mam jednak nadzieje, że ktoś pokwapi się o naskrobanie jeszcze czegoś.


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 29-06-2011 15:52

Kaka pytaj na forach komputerowych np
<a class="postlink" href="http://forum.dobreprogramy.pl/hardware-sterowniki-f19.html">http://forum.dobreprogramy.pl/hardware- ... i-f19.html</a>
dostaniesz więcej odpowiedzi.


Re: Problemy i porady komputerowe - rav10 - 29-06-2011 21:12

http://forum.cdaction.pl/Skladamy-komputer-kupujemy-czesci-f246.html

Załóż temat tutaj. Naprawdę goście znają się na kompach Smile


Re: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 10-07-2011 10:03

Kaka napisał(a):Nie jestem wielkim specem od podzespołów komputerowych dlatego proszę o radę. Jestem na kupnie nowej maszyny i zostały mi przedstawione poniższe oferty:

ASUS AMD Fusion M/board + 2GB DDR3 Kit
- ASUS E35M1-M Motherboard
- Intergrated AMD Dual Core E-350
- CPU & 2GB DDR3 Memory
- Integrated AMD Radeon HD 6310
- HDMI 1.4a, DirectX 11 support
- Gigabit LAN, S/PDIF, 6x USB


AMD Phenom 9600 X4 MBD Bundle + ATI HD555
- Extreme perfomance gaming
- PC upgrade kit with CPU
- Cooler, Mboard, Graphics
- Phenom 9600 X4 CPU
- XFX ATI HD5550 1GB Graphics
- Sapphire Mainboard


QUAD CORE Athlon II 640 ASUS Bundle +2GB
- AMD QUAD CORE AthlonII X4 640
- DDR3 2GB 1333MHz memory
- ASUS M4A78LT-M Motherboard
- ASUS Silent Knight II Cooler
- ATI Radeon 3000 Graphics
- VGA, DVI, HDMI Ports

Moglibyście mi coś powiedzieć więcej na temat trzech powyżej wymienionych zestawów?

Po pierwsze, żeby z pełną odpowiedzialnością oceniać, przydałaby się pełna specyfikacja, a nie broszurka reklamowa. Np. tylko w jednym zestawie podano taktowanie RAM (MHz), co jest równie istotne jak jego GB. W drugim zestawie nie podano modelu płyty głównej, co ogólnie pachnie jakimś przekrętem.

Wszystkie zestawy wyglądają na wyprzedaż. "Hej, pozbierajmy co nam tam się nie sprzedało i leży w magazynie i złóżmy z tego kompy."

3 zestaw
- muzealna karta graficzna, osobiście nie dałbym pieniędzy za serię kart, która już praktycznie wyszła obiegu

2 zestaw
- XFX ATI HD5550, fajnie, tylko który, bo są chyba co najmniej dwa typy tego modelu (550 MHz Core 1024 MB DDR2 HDMI
HD-555X-ZNF2 i 550 MHz Core 1024 MB DDR3 DisplayPort HD-555X-ZHF) i wbrew pozorom ich wydajność może być różna.
- Saphire, to nie jest firma, której chcesz mieć płytę główną, pracując jako serwisant, powiem Ci, że zbyt często je widywałem i support nie jest idealny.

1 zestaw
- "Integrated AMD Radeon HD 6310" - z dala omijam rzeczy "integrated", jeśli nie ma do niej innej karty dodanej, to uciekaj.
- Sama płyta główna jest bardzo fajna, z pasywnym chłodzeniem (cicho). Tyle, że, mimo wszystko, to się będzie grzać o ile nie dołożysz zewnętrznej grafy. Chyba, że nie używasz kompa do gier bardziej zaawansowanych niż Hax, wtedy spoko.

Z prockami Ci nie pomogę, namnożyło się tego teraz tyle, że bez znajomości Twojego limitu cenowego nic rozsądnie Ci nie doradzę.

Moim ideałem byłaby płyta główna Asusa, grafika GeForce podrasowana przez Asusa i wysoko taktowane RAMy ale tu jest właśnie kłopot, chcesz koniecznie wybierać z tych 3.

P.S.
Cholernie niedocenianą sprawą przy wyborze kompa jest obudowa i zasilanie.
Prawda jest taka, że żadne chłodzenie Ci nie pomoże, jeśli obudowa całe to powietrze będzie gotować w środku. Wybieraj obudowy bez popierdółek w rodzaju podświetleń ale z dobrą wentylacją, dwa wiatraczki to dziś minimum.
Zasilanie, zasilacz dołączony do obudowy niekoniecznie będzie "robił dobrze" sprzętowi, który masz w środku. Znam klienta, który wybulił 10 tysięcy na kompa i przyszedł do nas po pół roku, bo "zaoszczędził" na słabym zasilaczu. Musiał wymienić 3/4 podzespołów.


Re: Problemy i porady komputerowe - Kosma - 15-07-2011 20:21

Miśki, weźcie mi pomóżcie.
Tak, chodzi o haxa ;]
Otóż grając weń, a szczególnie podczas hostowania dzieją się u mnie dziwne rzeczy. Ping jest ok, czasami wręcz malutki, lecz w odstępach czasowych (zazwyczaj raz na kilka minut) na 20-60s skacze na jakiś masakryczny poziom po czym wraca do poprzedniej normy.
Ma ktoś pomysł, co może być tego przyczyną? Aktualizacje tak Windy, jak Avasta wyłączone mam...


Re: Problemy i porady komputerowe - robaldo - 15-07-2011 20:25

Kris1908 napisał(a):Miśki, weźcie mi pomóżcie.
Tak, chodzi o haxa ;]
Otóż grając weń, a szczególnie podczas hostowania dzieją się u mnie dziwne rzeczy. Ping jest ok, czasami wręcz malutki, lecz w odstępach czasowych (zazwyczaj raz na kilka minut) na 20-60s skacze na jakiś masakryczny poziom po czym wraca do poprzedniej normy.
Ma ktoś pomysł, co może być tego przyczyną? Aktualizacje tak Windy, jak Avasta wyłączone mam...

Wyłącz gg Kris <hahaha>


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 15-07-2011 20:34

Przyczyn może być tak dużo, że szkoda pisać :? Na czas gry na pewno trzeba wyłączyć avasta, zaporę, dobrze też aktualizacje automatyczne i wszelkie zbędne usługi systemowe. Poza tym mi pomogła zabawa z rejestrem, z jednym z poradników jak zmniejszyć ping - jest tego sporo w internecie. Zmiana dns na open dns zmniejszyła ping o 10, choć nie wiem jak to mogło mieć coś wspólnego.
Jeśli masz takie skoki to również może być jakiś wirus, warto przeskanować kasperskym, bo avast to nie jest jakiś szczególnie dobry program.

A poza tym prócz problemów z netem ważny jest również stan systemu. Na moim starym komputerze P4 1,8 2gb ramu ping mam wyższy o ponad 100 niż na nowoczesnym lapku z dwurdzeniowym prockiem windą 64-bitową i 4gb ram.

Ostatnią możliwością jest twój dostawca albo infrastruktura przyłączeniowa. Mogło się coś w międzyczasie pogorszyć.


Re: Problemy i porady komputerowe - panopticum - 15-07-2011 21:28

Mam problem, zainstalowałem Vistę i nie mam dźwięku. Nie mam nic wyciszonego, system twierdzi, że sterowniki są wpyte i lepszych na świecie nie ma. W miskerze wszystko podskakuje, że niby gra i buczy. Jednak kiedy podłączam głośniki, to nie pojawia się ten komunikat, że zostały podłączone. Najwyraźniej ich nie wykrywa, pytanie tylko czemu. Jakby ktoś miał pomysł, to byłbym wdzięczny bardzo.


Re: Problemy i porady komputerowe - kojot - 15-07-2011 21:36

Zmien viste na 7 ;-)


Re: Problemy i porady komputerowe - panopticum - 15-07-2011 21:38

Dzięki, ale to nie rozwiązuje problemu.


Re: Problemy i porady komputerowe - Kosma - 15-07-2011 23:29

sebos_krk napisał(a):Na czas gry na pewno trzeba wyłączyć avasta, zaporę, dobrze też aktualizacje automatyczne i wszelkie zbędne usługi systemowe.

Avast: aktualizacje mam tylko ręczne, wyłączać próbowałem, ale nie dawało.
Zapory nie próbowałem, zbędne usługi systemowe - co masz na myśli (zielony w tym temacie jestem)? Jakieś duperele pokroju asystenta druko-skanera HP wyłączam...

Komp ma dwurdzeniowego procka i 4gb ramu do tego, więc nie w tym problem tkwi.


Najciekawsze jest to, że problem nie jest stały, tylko cykliczny :|


Re: Problemy i porady komputerowe - robaldo - 15-07-2011 23:42

Kris1908 napisał(a):Najciekawsze jest to, że problem nie jest stały, tylko cykliczny :|

To może ma to coś wspólnego z fazami Księżyca :mrgreen:


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 15-07-2011 23:52

Kris1908 napisał(a):Najciekawsze jest to, że problem nie jest stały, tylko cykliczny :|
Bo to wina neta.

Zbędne usługi masz tu, ale to tak jak wyżej napisałem raczej net.
<a class="postlink" href="http://www.searchengines.pl/Services-Uslugi-w-XP-t7723.html">http://www.searchengines.pl/Services-Us ... t7723.html</a>


Re: Problemy i porady komputerowe - brayoz - 16-07-2011 00:02

Kupiłem laptopa Dell n5110 i w żaden sposób nie potrafię zmusić do działania wbudowanego weń mikrofonu.

Wygląda to tak (do screena wszystkie urządzenia wyłączyłem)

[Obrazek: 16407384246597358594_thumb.png]

Zaznaczę, iż każde z tych urządzeń mam odgłoszone na maxa i wzmocnione (oprócz ostatniej pozycji, tam opcji wzmocnienia nie ma). Ktoś ma jakieś rozwiązanie?