Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - Lucas - 16-07-2011 08:03

Zainstaluj jakieś solidne sterowniki Realteka. Np. te: <a class="postlink" href="ftp://ftp.us.dell.com/audio/R297811.exe">ftp://ftp.us.dell.com/audio/R297811.exe</a>


Re: Problemy i porady komputerowe - brayoz - 20-07-2011 12:41

Pomogło jedynie przywrócenie systemu, po czym dzisiaj rano znowu jest to samo. Dell kazał przysłać im lapka albo oddać tam gdzie kupiłem, żeby wymienili na nowy <świr> . Kupione w sklepie, który ściąga z hurtowni.


Re: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 20-07-2011 13:31

brayoz napisał(a):Pomogło jedynie przywrócenie systemu, po czym dzisiaj rano znowu jest to samo. Dell kazał przysłać im lapka albo oddać tam gdzie kupiłem, żeby wymienili na nowy <świr> . Kupione w sklepie, który ściąga z hurtowni.

Wysyłka, to jest standardowa procedura przy takich sprawach, jeśli jest podejrzenie, że to nie soft tylko hardware. Lepiej wysyłać póki masz gwarancje. Przez sklep (o ile to sklep z serwisem), przesyłki powinny iść szybciej, bo codziennie mają u siebie DHL i inne UPSy.


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 11-08-2011 23:48

Szykuje się do zakupu laptopa/notebooka. No i jak zawsze w takich przypadkach mam problem. Co polecacie? Cena do 2200, 15,6 cala. Ma to być komputer na którym będzie się fajnie pracowało, będzie można posłuchać muzyki (jak coś to się głosniki dołozy do tego), żeby jakoś estetycznie się prezentował (choć to akurat nie jest bardzo ważne), musi miec W-Fi, fajnie jakby miał Bluetooth, no i żebym sobie spokojnie mógł pograć w FM'a Big Grin


Re: Problemy i porady komputerowe - Adis - 12-08-2011 00:29

Asus K53SV / Samsung RF511 w konfiguracjach zgodnych z Twoim budżetem. Zresztą poczytaj <a class="postlink" href="http://www.nhl.pl/index.php?showforum=2">http://www.nhl.pl/index.php?showforum=2</a> forum, dużo studenciaków jak Ty przymierza się do kupna laptopa, jak znajdziesz jakiś polecany model który wpadnie Ci w oko poczytaj o nim opinie innych userów, testy na notebookcheck.pl i jakoś to pójdzie, coś wybierzesz.

@Lasq
Samsung ostatnio akurat bardzo mocno wszedł na rynek notebooków, z tego co widzę jest raczej polecany i zbiera w zdecydowanej większości pozytywne opinie. Co do Lenovo sam mam i nie widzę powodów do narzekań, jestem wręcz bardzo zadowolony. Tongue


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 12-08-2011 00:29

Przede wszystkim patrz na parametry, potem dopiero na markę i model Smile Teraz większość laptopów to i tak prawie to samo. Najważniejszy jest procek, za tą cenę przynajmniej i3, nie bierz żadnych core 2 duo bo to już stara technologia. Jak trafisz na dobrą promocję to może wyciągniesz nawet i5. Jeśli byś chciał grać w coś więcej niż FM to przydałaby się tez fajna, niezintegrowana karta grafiki - polecam Radeony z serii mobility. Poza tym zwróć uwagę na takie rzeczy jak wygoda klawiatury i touchpada (chyba, że zamierzasz głównie korzystać z zewnętrznych) bo to bardzo ważna rzecz, rodzaj matrycy (chociaż modelu z matową prawdopodobnie i tak już nie dostaniesz Tongue ) i system operacyjny (nie bierz nic poniżej Win7 Home Premium chyba, że masz w domu system do zainstalowania na tym lapie).

Konkretnych modeli Ci raczej nie podam niestety, przejdź się do sklepów typu Saturn, MM i obejrzyj przy okazji może trafisz na jakąś promocję. Co do marek to polecam głównie HP, Toshibę, Asusy, Sony też robi dobre laptopy ale zdecydowanie za drogie do jakości. Od biedy Acer/eMachines (to to samo tylko pod inną nazwą) ale tu już trzeba się liczyć z gorszą jakością. Nie polecam Lenovo, Samsungów i innych wynalazków Tongue


Re: Problemy i porady komputerowe - michal85 - 12-08-2011 08:56

A ja powiem - najpierw patrz na markę, a później na parametry. Chyba, że masz ochotę mieć laptopa rok, góra dwa i później szukać kolejnego. Wiem co mówię, bo od kilku lat przewinęło się przez moje ręce dziesiątki laptopów.

Ręczyć mogę jedynie za Lenovo z serii Thinkpad. Niezniszczalne komputery, w pracy posiadam SL510, prywatnie SL500 (prawie 3 lata i dalej jestem bardzo, bardzo zadowolony i nie chce się go pozbywać).


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 12-08-2011 10:08

Właśnie jak przeglądałem co by tu kupić, to głównie patrzyłem na Samsunga, Toshibę, Asusa i jednego fajnego Accera znalazłem.

Procesor rzecz jasna przynajmniej i3, choć w tej cenie również spokojnie można wyciągnąć i5. Jeśli chodzi o pamięć to tak 3 GB. Dysk 320 GB w zupełności mi starczy, ale jak będzie więcej to przecież nie pogardzę. Kartką graficzną która najczęściej przewijała się w tych lapkach które oglądałem to GeForce. Chciałbym, żeby była 1024 a nie 512. I tak myślałem o GT420, GT 520M, były jeszcze 310M i 315M ale to już jakieś starsze modele nie?
Wbudowany mikrofon i kamera to dla mnie podstawa, no i WI Fi o którym już pisałem.

Przejrzę sobie te Lenovo.


Re: Problemy i porady komputerowe - Czary - 12-08-2011 10:12

No to Patryk, jak znajdziesz coś fajnego, to pokaż tutaj, bo tak jak Ty szykuje się do zakupu laptopa/notebooka. Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 12-08-2011 10:13

Jasne, tylko że jak będę kupował to tak pod koniec sierpnia/początek września.


Re: Problemy i porady komputerowe - Czary - 12-08-2011 10:53

No to podobny czas jak mój, tak więc jeśli nie miałbyś z tym problemu, to wrzuć tutaj jakieś, które najbardziej Ci 'leżą'. Ja też szukam i jak coś znajdę to wrzucę.


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 12-08-2011 11:11

Samsung NP-RC510-S03PL
Póki co ten model leży mi najbardziej, zarówno pod względem tego co ma w środku i pod względem cenowym. Pany, jakieś przeciw temu modelowi?

E; Samsung NP-RV520-S01PL W7HP ten też Smile


Re: Problemy i porady komputerowe - RedLucas - 12-08-2011 11:13

Wiesz co, ja tam średnio się obracam w tych tematach, ale mój ojciec właśnie też wymienia laptopa. Jest informatykiem, więc on się zna i znalazł sobie takie cóś: <a class="postlink" href="http://allegro.pl/smukly-asus-u36jc-i5-480-4gb-gf310m-10h-windows-7-i1754234891.html">http://allegro.pl/smukly-asus-u36jc-i5- ... 34891.html</a> Wink Obczaj sobie, może akurat będzie pasić.


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 12-08-2011 11:16

Primo, za mały. Secudno, za drogi. Ale dzięki Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - Intel - 12-08-2011 11:28

Ja ze swojej strony polecam ASUSa K53E-SX058V. Cena odpowiednia, parametry także (a nawet lepsze), przekątna ekranu również bardzo dobra, w zasadzie jego jedyna wada to słaba karta graficzna. Jeśli nie zależy ci na jakichś grach ze świetną grafiką (a obawiam się, że nawet gry z grafiką przeciętną mogą na tym nie pójść), ten model jest chyba idealny. Ale może się okazać, że w FMie pójdą tylko kulki, albo nawet w ogóle FM nie pójdzie, więc nie wiem, czy ci wystarczy. Smile

Model ten niedawno kupił mój brat-informatyk, korzystając z tej oferty, jest póki co bardzo zadowolony, więc mogę za niego ręczyć.