Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - EsDe - 12-08-2011 11:58

<a class="postlink" href="http://h40059.www4.hp.com/uk/homelaptops/product.php?id=XE040EA&experience=direct">http://h40059.www4.hp.com/uk/homelaptop ... nce=direct</a>

To jest sprzęt, z którego tera piszę. Lapek jest trochę droższy niż twoje wymagania (2800 na allegro) ale myślę, że warto. Chodzą na nim WSZYSTKIE nowe gry bez zacinki, jest lekki, mały i ładnie się prezentuje. IMO jedyna wada to delikatnie mówiac, kiepskie głośniku ale ja korzystam ze słuchawek Wink.

Karta to Radeon 1 GB, procesor i7 i 4GB RAMU. Do tego 500 gigowy dysk. Wszystko pracuje pod W7. Na prawdę polecam.

Edit:
No i ekran dokładnie taki jaki wymieniłeś: 15,6.


Re: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 12-08-2011 12:06

Foster napisał(a):Właśnie jak przeglądałem co by tu kupić, to głównie patrzyłem na Samsunga, Toshibę, Asusa i jednego fajnego Accera znalazłem.

Procesor rzecz jasna przynajmniej i3, choć w tej cenie również spokojnie można wyciągnąć i5. Jeśli chodzi o pamięć to tak 3 GB. Dysk 320 GB w zupełności mi starczy, ale jak będzie więcej to przecież nie pogardzę. Kartką graficzną która najczęściej przewijała się w tych lapkach które oglądałem to GeForce. Chciałbym, żeby była 1024 a nie 512. I tak myślałem o GT420, GT 520M, były jeszcze 310M i 315M ale to już jakieś starsze modele nie?
Wbudowany mikrofon i kamera to dla mnie podstawa, no i WI Fi o którym już pisałem.

Przejrzę sobie te Lenovo.

Od strony serwisowej to Asus, sprawny serwis w Polsce, w razie czego w miarę szybko to się kręci, mają ciekawe aplikacje dodatkowe, dobre chłodzenie, dość wydajne baterie i systemy zarządzania nimi.
Samsung też daje radę.
Raczej nie polecałbym Accerów.

@EsDe:
No właśnie tu jest pies pogrzebany z "Pawulonami", drogie.


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 12-08-2011 13:28

Breakthru napisał(a):@EsDe:
No właśnie tu jest pies pogrzebany z "Pawulonami", drogie.

Zależy jak się trafi, ja kupiłem dv6-3160ew za 2450zł na promocji bez vat w Saturnie we Wro. 2800 za 3180 to też niewygórowana cena. Takiego wykonania i parametrów nie znajdziesz dużo u konkurencji w podobnych cenach. Jedyna wada to, że ponoć serwis HP w Polsce jest beznadziejny ale z nim na szczęście jeszcze nie miałem kontaktu.

No ale to wszystko są laptopy powyżej wymagań cenowych Fostera.


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 13-08-2011 09:15

Polecam czasem przeglądać stronę główną Dell'a i ich sklep internetowy. Zdarzają się im krótkoterminowe obniżki. Mnie się udało załapać na tygodniową promocję, gdzie była obniżka z 4000 do 2800, potem cena wróciła do pierwotnej. Plusy są takie, że w momencie kiedy dostałem go do rąk w komputroniku czy media markt nawet jeszcze o nim nie słyszeli, a mi też zależało na windows 7, który dopiero miał premierę. Drugi plus - konfigurujemy go jak samochód, każdy podzespół możemy wybrać z listy. Tylko trzeba szukać tych promocji, bo inaczej nie będzie to konkurencyjne do marketów.


Re: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 13-08-2011 13:48

sebos_krk napisał(a):Polecam czasem przeglądać stronę główną Dell'a i ich sklep internetowy. Zdarzają się im krótkoterminowe obniżki. Mnie się udało załapać na tygodniową promocję, gdzie była obniżka z 4000 do 2800, potem cena wróciła do pierwotnej. Plusy są takie, że w momencie kiedy dostałem go do rąk w komputroniku czy media markt nawet jeszcze o nim nie słyszeli, a mi też zależało na windows 7, który dopiero miał premierę. Drugi plus - konfigurujemy go jak samochód, każdy podzespół możemy wybrać z listy. Tylko trzeba szukać tych promocji, bo inaczej nie będzie to konkurencyjne do marketów.

Dell swego czasu w piecykach (stacjonarne), miewał dziwaczne rozwiązania (a to dyski się wkręcało niewygodnie, a to zrobili obudowy bez przycisku resetu, bo twierdzili, że ich kompy się nie wieszają :plask: ) ale lapki mają spoko.
O promocjach nie słyszałem wcześniej, dzięki za info. Najwyraźniej warto śledzić.
Ta promocja była na polskiej stronie, czy głównej?


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 13-08-2011 13:53

Cytat:Ta promocja była na polskiej stronie, czy głównej?
Na polskiej normalnie, wszystko załatwiasz przez neta i telefonicznie.


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 20-08-2011 20:12

Samsung NP-S03PL

Na 99 % w poniedziałek kupuję to coś.


Re: Problemy i porady komputerowe - rav10 - 20-08-2011 22:31

Musi być przejebane, bo aż na googlach znaleźć nie mogę.


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 21-08-2011 10:05

Nie możesz bo źle napisałem <gafa>

Samsung NP-RC510-S03PL


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 22-08-2011 18:09

Tak jak mówiłem, tak zrobiłem. Samsung NP-RC510-03PL jest mój. I już na samym początku mam problem...

W domu posiadam modem i aby podłączyć go do laptopa potrzebuje hasła i nazwy użytkownika. Hasło mam ale nie mam nazwy użytkownika, bo kochany tatuś nie pamięta. Jak można sprawdzić nazwę użytkownika?


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 22-08-2011 18:36

A ten komputer co działa Ci net to jak się łączy? Chodzi o modem adsl taki jak masz w neostradzie czy netii?


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 22-08-2011 18:39

Ja mam modem z vectry.


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 22-08-2011 18:50

Nic to nie mówi. Zasada jest taka, że jeśli posiadasz router to na stronie konfiguracyjnej tegoż urządzenia często możesz znaleźć dane dostępowe od dostawcy internetu, które wpisywałeś.
Jeśli zaś to jest to taki najprostszy modem adsl gniazdko tel - usb to wchodzisz na kompie gdzie działa w połączenia sieciowe, dajesz właściwości twojego połączenia i odhaczasz punkt, tak żeby monitował o hasło w czasie łączenia. Wtedy po włączeniu kompa prosi o hasło, ale też pokazuje login.

No bo nie wiem o co Ci może jeszcze chodzić, na pewno nie o nazwę twojej sieci lokalnej, bo jak podpinasz dodatkowe kompa to przecież wybiera się z listy sieć i tylko wpisuje klucz zabezpieczeń.

Ktoś kto ma vectrę to od razu załapie, ja nie mam pojęcia nawet na jakiej zasadzie ta usługa działa.


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 22-08-2011 19:47

U mnie to wygląda tak.

Mam interenet z vectry. Podłączam kabelek z modemu do nowego laptopa daję w połączeniu sieciowym że podłączam się przez kabelek, po czym wyskakuje mi okienko, w którym muszę podać nazwę użytkownika na którego jest internet i hasło. Hasło mam, ale jak już pisałem tata nie pamiętam jak ma wpisaną nazwę użytkownika.
Jutro jak wrócę z basenu to się przejdę do vectry, bo widzę, że inne wyjścia nie ma.


Re: Problemy i porady komputerowe - Hubson - 22-08-2011 19:54

A masz internet dostępny na innym stanowisku?? Może tam poszukaj jakiegoś profilu lub właściwości połączenia.