Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 22-08-2011 19:55

Cytat:A masz internet dostępny na innym stanowisku?? Może tam poszukaj jakiegoś profilu lub właściwości połączenia.
O tym właśnie pisze.

Na którymś kompie masz już zrobione takie połączenie, gdzie można odzyskać dane dostępowe.

Cytat:Jeśli zaś to jest to taki najprostszy modem adsl gniazdko tel - usb to wchodzisz na kompie gdzie działa w połączenia sieciowe, dajesz właściwości twojego połączenia i odhaczasz punkt, tak żeby monitował o hasło w czasie łączenia. Wtedy po włączeniu kompa prosi o hasło, ale też pokazuje login.

Możliwe, że vectra ma również stronę pierwszej konfiguracji, gdzie można sobie to odzyskać tak jak neo, ale w tp jasno piszą, żeby wtedy sobie wydrukować taką stronkę i mieć na takie właśnie sytuacje. Więcej nie pomogę, jak się przejdziesz to powiedzą.


Re: Problemy i porady komputerowe - panopticum - 05-09-2011 14:06

Takiego cosia znalazłem na allegro:
<a class="postlink" href="http://allegro.pl/asus-x53sv-k53sv-i7-2630qm-4gb-750gb-gt540-hdmi-i1799476016.html">http://allegro.pl/asus-x53sv-k53sv-i7-2 ... 76016.html</a>
Ja jestem do tyłu z techniką, ale jak patrzyłem to chyba dobre. Ale mam nadzieję, że ktoś się zna i mnie utwierdzi, że stosunek jakość/cena jest w porządku i nikt mnie nie wydyma.


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomasson - 05-09-2011 19:07

Według mnie za te pieniądze mógłbyś kupić o wiele lepszy sprzęt.

Generalnie ludzie komputerowcy odradzają kupno ASUSÓW ze względu na ich awaryjność, a za to polecają firmę DELL.

Proponuję założyć temat na laptopy.info.pl lub po prostu poczytać wypowiedzi innych i na ich podstawie wybrać. Ja również przymierzam się do zmiany komputera i właśnie tam pytałem o wskazówki.


Re: Problemy i porady komputerowe - Foster - 05-09-2011 19:33

Ja kupiłem tego Samsunga NP-RC510-S03PL i póki co jest z niego bardzo zadowolony. Nie jestem z tych, którzy od komputera wymagają niewiadome czego, jednak swoje wymagania mam i póki ten laptop je spełnia. Cichy, nie grzeje się, bardzo fajna klawiatura, świetnie mi się na niej pisze. Touchpad całkiem niezły, aczkolwiek myszka to myszka. Matryca wporzo.
Naprawdę póki co jestem bardzo zadowolony, jednak zobaczymy jak będzie za parę miesięcy, mam jednak nadzieję, że będę się wypowiadał w podobnym tonie jak teraz.


Re: Problemy i porady komputerowe - panopticum - 06-09-2011 07:11

Ok, to posprawdzam jeszcze. A myślałem, że ubiję wyśmienity interes.
Ja słyszałem, że asusy są spoko, a acery się sypią.


Re: Problemy i porady komputerowe - Jaroldz - 14-09-2011 15:53

Od jakiegoś czasu mam problemy z komputerem. Otóż zazwyczaj po godzinie siedzenia przy kompie nagle robi mi się czarny ekran i wyświetla mi się komunikat, że rekomendowana rozdzielczość mojego kompa to 1280x 768 pikseli. Tylko, że jak chcę zmienić rozdzielczość, to robi mi się czarny ekran. Następnie nie pozostaje mi nic innego jak wyłączenie kompa i jego ponowne włączenie ok. godzinę później( wcześniej się nie da, bo mam czarny ekran).

Problem zaczął się już wcześniej i objawiał się tym, że jak chciałem wyjść z gry, która ma większe wymagania sprzętowe( MOH, FIFA 11), to miałem także czarny ekran. Często też taki ekran się robił, jak chciałem włączyć grę.

Wczoraj np. zdążyłem obejrzeć tylko pierwszą połowę meczu LM i monitor oczywiście zgasł.

Ktoś wie, od czego to się robi :?: Monitor mi siada, a może karta graficzna lub procesor :?:


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 14-09-2011 16:07

Grafika nie daje rady albo się przegrzewa po prostu. Wyczyść jej wentylator.


Re: Problemy i porady komputerowe - kaka - 18-09-2011 11:50

Co to znaczy, że dany procesor ma odblokowany mnożnik? Bo są i z zablokowanym.


Re: Problemy i porady komputerowe - rav10 - 18-09-2011 13:06

Te z odblokowanym można łatwiej i mocniej podkręcić.


Re: Problemy i porady komputerowe - kaka - 20-09-2011 19:14

Wybaczcie chłopaki, że was tak męczę, ale jestem na etapie wymiany komputera, a nie jestem jakiś PRO w tych tematach.
Na nowy zestaw już się zdecydowałem. Powinienem go mieć już w weekend i jak coś to wtedy się pochwale co kupiłem, teraz jednak nie o tym.
Chciałbym się pozbyć starego kombajnu, jest mi niepotrzebny, a zawsze jakiś grosz wpadnie. Jednak nie orientuje się ile mógłbym z tego wyciągnąć, a allegro nie pomaga w zorientowaniu.

Oto zestaw który chciałbym opchnąć:

Płyta główna: ASUS P5VD2-X
Procesor: Intel Pentium 4 CPU 3.06 GHz
Grafika: GeForce 7300 GT 256 M 128 BIT
Pamięć RAM: 4 GB DDR II
Zasilacz: TRACER 4life 400/AC ~ 230V 4A 50Hz

Jak myślicie, ile może to być warte i czy lepiej sprzedawać wszystko razem z obudową czy podzielić to na części?
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi na mój post!


Re: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 11-10-2011 10:50

Ja bym próbował sprzedać jako "sprzęt do biura".
Starsze rzeczy w ten sposób ludzie potrafią sprzedać za 700 - 1000 zł.


Re: Problemy i porady komputerowe - rav10 - 11-10-2011 12:46

Jak trafisz na kogoś ogarniętego to więcej niż 300 zł za to nie da.


Re: Problemy i porady komputerowe - Lukas - 22-10-2011 12:12

Mam problem.

Pożyczyłem od siostry laptopa i jak chcę sobie poszperać w internecie to okazuje się że nie wszystkie strony chcą się załadować (np. allegro,onet,wp.pl). Sprawdzałem na Chrome, Mozilli i Explorerze i wszędzie jest to samo:/ Inne strony śmiagają bez zarzutu. Nie wiem gdzie leży problem- transfer jest dobry, komputer przeskanowany, ciasteczka i pamięć podręczną usunąłem a problem nie znika.
Będę wdzięczny za propozycje rozwiązania problemu.


Re: Problemy i porady komputerowe - rav10 - 22-10-2011 13:15

Mam to samo z kwejkiem...


Re: Problemy i porady komputerowe - Hubson - 22-10-2011 13:40

W sensie wyskakuje taki jakby błąd, że strona nie może zostać otworzona czy poprostu mimo działania internetu jest białe okno i nic się nie ładuje??
W sumie fajnie, że ktoś to poruszył bo ja mam to samo tylko, że z pebem i moge tylko na lapku ściągać a na kompie już średnio.