Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 06-03-2012 15:10

Na kompie, który ma dobrego antywirusa, bo możesz komuś przypadkiem niespodziankę przenieść. Różnie to bywa z kłopotliwym penem 8-)


Re: Problemy i porady komputerowe - kojot - 06-03-2012 21:03

Na żadnym kompie nie da się. Nie ma żadnego wirusa, bo skanowałem. Jak mam wywalić sterowini do pendrive'a? Jestem laikiem i nie bardzo się na tym znam.


Re: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 09-03-2012 02:48

kojot napisał(a):Na żadnym kompie nie da się. Nie ma żadnego wirusa, bo skanowałem. Jak mam wywalić sterowini do pendrive'a? Jestem laikiem i nie bardzo się na tym znam.
Sprawdź to:
http://any-drive-formatter.softonic.pl/
Formatuje nawet peny, które nie widać z poziomu Windowsa, więc z Twoim powinien sobie poradzić.
lub to:
http://www.pcworld.com/downloads/file/fid,64963-order,1-page,1-c,peripherals/description.html
Jeden z najbardziej niezawodnych toolsów w tej kwestii.
(o ile to nie mechanicznie uszkodzony pen)

Oba linki są do programów freeware, ja osobiście zacząłbym od drugiego linku od HP.

P.S.
Jeśli te programy nie zadziałają, zrób screeny błędów jakie wyskakują, podaj system operacyjny na jakim pracujesz i (jeśli pamiętasz) ostatnie udane formatowanie niedziałającego USB (FAT32 lub NTFS). Jest kilka programów, którymi można manualnie usunąć wadliwe/niechciane pliki z dysków (w tym pamięci flash) ale tym się będziemy bawić jak nie zadziałają zlinkowane narzędzia.

P.S. 2
To, że go "widać", (wnioskuje, że tak jest, skoro udało Ci się go przeskanować antywirusem) niestety nie wyklucza tego, że jest mechanicznie uszkodzony. Antywirus mógł zwyczajnie pominąć wadliwe sektory pamięci. Warto jednak sprawdzić możliwe opcje.


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 26-03-2012 08:12

Ogarnia ktoś Konnekta? Właśnie mi wyskoczyło "Plik ... cfg.dtb nie może zostać przeczytany". Nie wiem o co biega, ale generalnie bardzo chcę odzyskać chociaż listę kontaktów. Da się coś z tym zrobić?


Re: Problemy i porady komputerowe - radzio - 26-03-2012 08:49

Tomassen napisał(a):Ogarnia ktoś Konnekta? Właśnie mi wyskoczyło "Plik ... cfg.dtb nie może zostać przeczytany". Nie wiem o co biega, ale generalnie bardzo chcę odzyskać chociaż listę kontaktów. Da się coś z tym zrobić?

Pora przerzucić się z Konnekta na WTW ;-)


Re: Problemy i porady komputerowe - mat.ka - 26-03-2012 13:30

Dla WTW niesamowite propsy. Wszystko, co denerwowało mnie w komunikatorach (chociażby reklamy i wielkie okna rozmowy) odeszło, kiedy zainstalowałem ten właśnie program. Polecam gorąco!


Re: Problemy i porady komputerowe - Kosma - 26-03-2012 13:59

A ja od dawna na GG Lite siedzę i wszystko piknie jest. Rozmowa i archiwum. Tyle.


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 26-03-2012 14:21

<a class="postlink" href="http://beta.gg.pl/">http://beta.gg.pl/</a>


Re: Problemy i porady komputerowe - Intel - 26-03-2012 17:41

Jeżeli chodzi o komunikatory - korzystam z Kadu. Bezproblemowo śmiga na środowiskach linuksowych, co w moim przypadku jest nie bez znaczenia, wszystko odpowiednio da się zsynchronizować z odpowiednikiem Windowsowym i generalnie jestem bardzo zadowolony.


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 26-03-2012 17:42

radzio napisał(a):Pora przerzucić się z Konnekta na WTW

Obiecuję, ale poradźcie mi, jak mogę listę odzyskać ;<


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 26-03-2012 19:56

Podałem wyżej link, a nie dopowiedziałem, że zamiast cokolwiek instalować to siedzę na webowej wersji. Jest wszystko co potrzebuje, łącznie z historią. Im mniej dodatkowego softu na kompie tym lepiej. Zajmuje tylko dodatkową zakładkę Smile


Re: Problemy i porady komputerowe - Hubson - 26-03-2012 22:03

sebos_krk napisał(a):Podałem wyżej link, a nie dopowiedziałem, że zamiast cokolwiek instalować to siedzę na webowej wersji. Jest wszystko co potrzebuje, łącznie z historią. Im mniej dodatkowego softu na kompie tym lepiej. Zajmuje tylko dodatkową zakładkę

To takie jakby gadu w przeglądarce?? I wszystko jest tak samo? Głównie chodzi mi o wysyłanie plików.


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 27-03-2012 07:03

Nigdy nie używałem przesyłania plików, jest wirtualny dysk, może tam jest jakieś powiązanie z przesyłaniem plików. To jest wersja rozwojowa, więc już kilka udogodnień zdążyli dodać od czasu, jak się na to przesiadłem i cały czas coś domontowują. Przecież możesz się zalogować na swoje dane GG i oblukać. Dla mnie ma wszystko to co potrzeba i nie wyskakują okienka z reklamą. Lepsze to niż osobny program i ma tą zaletę, że poprzednia wersja webgg nie zapamiętywała danych do logowania, co automatycznie ją dyskwalifikowało Smile


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 28-03-2012 07:41

sebos_krk napisał(a):nie wyskakują okienka z reklamą

Jeszcze ^^


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 28-03-2012 08:11

Na flashowe reklamy - adblock, wyskakujące okienko zablokuje mi chrome <cwaniak>