Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 14-08-2012 11:16

daniel napisał(a):ze trzeba grzebac w skryptach
Raczej w rejestrze Wink
Byłeś na jakimś specjalistycznym forum i dałeś do sprawdzenia logi?
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://redcafe.pl/gry-komputery-i-internet/problemy-i-porady-komputerowe-t129-360.html#p124828">gry-komputery-i-internet/problemy-i-porady-komputerowe-t129-360.html#p124828</a><!-- l -->
Jak coś tam jest niejasne w instrukcji usuwania wirusa, to ciśnij ich dalej, niech wytłumaczą jaśniej, bo na RC to raczej ciężko będzie liczyć na coś więcej niż pomoc doraźną.
Jak masz takie problemy, że pomaga restart, możesz próbować chwilowo pracować w trybie awaryjnym windows (ciśnij do skutku F8 przy starcie systemu)


Re: Problemy i porady komputerowe - Hubson - 20-08-2012 21:30

Ja mam inny problem. Na laptopie mam taki problem, jak włączam windowsa wyskakuje mi okienko, że wystapił problem z aplikacją Spooler SubSystem App i zostanie ona zamknięta.

Problemem jest fakt, że jest to laptop, więc problem z drukarką raczej średnio ma rację bytu. Druga sprawa problem ten sprawiło moje kombinowanie z procesem Apoint.exe, który stworzył inny błąd.

Pytanie jest takie. Opłaca się kombinować coś z tym, czy po prostu postawić system od nowa na lapku??

Laptop jest dość stary, dell d600 latitude.


Re: Problemy i porady komputerowe - Jaroldz - 23-08-2012 13:11

Witam. Od paru dni mam problem z oglądaniem transmisji na Sopcascie. Mianowicie kanały nie chcą mi się włączyć, tylko najpierw długo program łączy z wybranym kanałem, a następnie pojawia się komunikat " Can not retrieve data" bądź "Can not access sop service".

Jeszcze w poprzedni weekend, kiedy była pierwsza kolejka Premiership czy naszej polskiej ligi, Sopcast działał i mogłem oglądać mecze, teraz już nie.

Czytałem FAQ tutaj: <a class="postlink" href="http://www.soccer-live.pl/podstrona.php?id=sopcast-faq">http://www.soccer-live.pl/podstrona.php?id=sopcast-faq</a> ale nie wiem, jak mogę rozwiązać ten problem. Moim znajomym wszystko działa. Mam router i na laptopie także jest ten sam problem, chociaż wcześniej wszystko działało pięknie, zarówno na kompie, jak i na laptopie.

Zauważyłem też, że od paru dni nie działa mi forum Redcafe.net, a jak się pytałem znajomych, oni normalnie mogą sobie wejść na tę stronę.

Co może być nie tak?


Re: Problemy i porady komputerowe - Kosma - 29-08-2012 16:33

Słuchajta, Firefox mi strajkuje.
Zacinają streamy, które działają płynnie choćby w Operze czy IE, nie wyświetla niektórych ramek z filmikami (np. tych ze Sport.pl), nie ładuje niektórych minigierek internetowych albo jak załaduje, to tnie niemiłosiernie, nie obsługuje uploadu wielu plików na raz na imageshack.us itp.
Przeinstalowywałem go, przeinstalowywałem też Adobe Flash Playera (może głupio, ale zdawało mi się, że to mogło być to) i dalej bez poprawy.
Pomoże ktoś?


Re: Problemy i porady komputerowe - Ruuuuuuuuuud - 29-08-2012 17:03

Miałem to samo, przeniosłem się na chrome ;p Zrobiłem dokładnie to samo co ty i też u mnie nie pomogło.


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 29-08-2012 18:38

<a class="postlink" href="http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_Diagnostyka:_Firefox">http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D ... a:_Firefox</a>


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomek91 - 06-09-2012 21:09

Podstawki chłodzące do laptopa, ma ktoś, używa ktoś? Jakiś konkretny model?

Zastanawiam się nad tym, bo mój laptop od jakiegoś czasu czasem ma tendencje do pracowania niczym kombajn, szczególnie jeżeli pobieram coś z torrentów i mam odpalonego chrome'a, wejdę na jakąś cięższą stronę lub odpalę przykładowo Angry Birds. Oddałem do serwisu w celu przeczyszczenia wentylatorków, ale dużo to nie pomogło.


Re: Problemy i porady komputerowe - Kosma - 06-09-2012 21:23

Ja mam, taką za 20zł, bo widziałem te same z inną naklejką po 90zł i stwierdziłem, że nie ma co szukać, wiatrak to wiatrak. Nie porównywałem temperatury niegdysiejszej i obecnej, więc nie wiem, na ile to pomaga. Ważne, żeby podkładka pasowała ci pod lapka, tj. żeby wiatrak chłodził ci rzeczywiście grzejące się miejsca, a nie obudowę.


Re: Problemy i porady komputerowe - Adis - 07-09-2012 08:41

Jaki to model laptopa Tomek? Sprawdzałeś w ogóle temperatury? Bo z tego co piszesz to zrozumiałem, że laptop raczej Ci muli, aniżeli grzeje się, w takim wypadku warto by przeczyścić system. Jeśli jednak chodzi o temperatury to dziwna sprawa, bo po przedmuchaniu w serwisie wszystko powinno wrócić do normy, nie wiem, nie trzymasz go na łóżku czasem? Co do konkretnych podkładek - ja używam Notepal U2, 2 wentylatory, możliwość ich dowolnego rozmieszczenia na podkładce, także można je śmiało dopasować do każdego laptopa, u mnie spisuje się chyba nie najgorzej, obniżył temperaturę w stresie nawet ok. 10*C.


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomek91 - 07-09-2012 09:23

Mam HP G62-110sw.

Mulić nie muli, działa płynnie tylko robi dużo hałasu.


Re: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 07-09-2012 16:31

zalman nc3000 albo nc2000

Sam się przymierzam do kupna podstawki (już od dłuższego czasu, ale jakoś ciągle brak funduszy) i rozmawiałem z kumplem który robił 3 razy testy takich podstawek dla portali internetowych. W jego opinii 90% podstawek to zmarnowane pieniądze, bo równie dobrze można książki podstawić i efekt jest porównywalny. Te 2 modele wskazał jako jedne z nielicznych sensownych gdzie naprawdę można zaobserwować spory spadek temperatury lapka. Fakt, że do najtańszych nie należą, ale imho lepiej zainwestować 150zł niż dać 30zł za coś co nie działa.


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 11-09-2012 21:20

Rzecz tyczy się Worda 2010. Potrzebuję takiego narzędzia sprawdzającego pisownię dla języka rosyjskiego obszaru Rosja. Gdzie tego szukać (oczywiście interesuje mnie, żeby nie było to płatne) i jak to zainstalować? Pomóżta.


RE: Problemy i porady komputerowe - KARTONick - 12-09-2012 11:20

A to sprawdzanie w Wordzie Ci nie wystarczy? ;>


RE: Problemy i porady komputerowe - Kosma - 12-09-2012 11:23

Jak widać, nie. Undecided


RE: Problemy i porady komputerowe - KARTONick - 12-09-2012 11:26

Chodziło mi o to, by dowiedzieć się, czy w ogóle wie o takiej funkcji Big Grin