Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 01-11-2012 11:20

To jeszcze działa? Po programach telewizyjnych, zbiorowym pozwie użytkowników (albo takim zamiarze) i całym zamieszaniu dalej się ktoś na tych oszustów łapie? ;>


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 01-11-2012 11:52

No widać działa, właśnie dostałem maila z wezwaniem do zapłaty Big Grin


RE: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 05-11-2012 20:37

(03-10-2012 12:38)Tomek91 napisał(a):  Odświeżę swój problem przegrzewającego się laptopa, który pracuje jak kombajn. Zainstalowałem Operę i strony, które po otworzeniu w Chromie sprawiały, że laptop hałasował na cały dom, działają spokojnie i laptop działa na spokojnie. Kilka miesięcy temu miałem podobną sytuację tyle, że z Mozillą, którą zmieniłem na Chroma. Teraz Chroma zastąpiła Opera. Ktoś wie, co może być problemem?

Chrome jest generalnie dziwną przeglądarką, kumpel z serwisu nazywał go takim "oficjalnym trojanem" ale to już temat na inny temat. Smile

1. Próbowałeś wyczyścić pliki cookies i/lub historię?
2. Komp wyje na każdym www czy coś stronę wyróżnia? Okienko flashowe (np YouTube), skrypt java etc. bo to może być wskazówka, że trzeba sobie te wtyczki przeinstalować.
3. Po odinstalowaniu przeglądarki i zainstalowaniu od nowa też wyje?
4. Sprawdź ile pracy procesora i ram "łyka" ci dana przeglądarka podczas działania i plugincontainer.exe. (na początek zwykłe alt+ctrl+del)


RE: Problemy i porady komputerowe - Foster - 03-12-2012 21:19

Mam internet 30mb/s. Mecze przez internet w wysokiej jakości oglądam bez problemu, tymczasem podczas gry w HaxBalla mam takie lagi, że nie mogę grać. W czym tkwi problem? Przeglądarka? Używam Chrome.


RE: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 03-12-2012 21:47

Słaby komputer? Zasyfiony system? Spróbuj grać w trybie awaryjnym windows z obsługą sieci. Tylko wtedy idzie na podstawowej rozdzielczości i trzeba się pobawić ctr+/ctrl- w chrome żeby zmniejszyć wszystkie inne elementy strony, a powiększyć okno gry. I oczywiście użyć edycji pełnoekranowej przeglądarki.

Fimy na YT w HD, albo nawet na 480p na pełnym ekranie Ci śmigają bez zacięć?


RE: Problemy i porady komputerowe - Adis - 03-12-2012 22:01

Ale żeby wyjaśnić - są to typowe lagi, czy klatkowanie, ścinanie haxa? Jeśli to pierwsze, masz UPC? Co ile restartujesz router?


RE: Problemy i porady komputerowe - Lasq - 04-12-2012 02:41

Szybkość neta ma się nijak do stabilności. Lagi mogą być spowodowane niestabilnością pingu albo wręcz utratą pakietów. Przetestuj ping (najlepiej w terminie w którym zwykle grasz w haxa) na tej stronce i wklej wyniki: http://pingtest.net/


RE: Problemy i porady komputerowe - Foster - 04-12-2012 08:49

sbs
Komputer jest dobry i nie jest zasyfiony. Gry chodzą na najwyższych bądź wysokich detalach, nie tu leży moim zdaniem problem.

Adis
Typowe lagi, ping na poziomie 180-300. Tak mam UPC. Jeśli chodzi o restartowanie to praktycznie wcale. Czasem tylko jak na dłużej wyjeżdżamy z mieszkania to po prostu wyłączamy router i jak wracamy to włączamy.

Lasq
Wczoraj jak sprawdzałem na speedtest to raz ping miałem 36, a raz 40. Jak wrócę z uczelni to sprawdzę na tej stronie co podałeś i wkleję wyniki.

Co dziwne przed wakacjami wszystko było w porządku. Jak wróciłem z roboty (odinstalowałem nortona i dałem avasta) tak nie mogę grać w haxa, próbowałem już parę razy.

Jak zjadę do domu w weekend muszę wziąć lapka i zobaczyć jak to będzie chodziło na domowej 8mb z vectry.


RE: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 04-12-2012 09:35

Foster napisał(a):ping miałem 36, a raz 40
hmm. Jeśli sprawdzałeś to na speedtest.net to strona podana przez Lasq będzie wskazywała to samo.
Foster napisał(a):(odinstalowałem nortona i dałem avasta)
Norton zostawia tyle syfu na kompie, że nie zdziwię się jak tu leży przyczyna. Podczas odinstalowania coś poszło nie tak. Tu jest narzędzie od producenta, które niby optymalizuje ten proces, ale wystarczy poczytać komentarze zamieszczone pod nim o problemach jakie mają użytkownicy z resztkami Nortona. Podają tam bugi, które bezpośrednio wpływają na stabilność neta.

Oczywiście spróbuj też zagrać bez włączonego avasta.

W weekend się dowiesz czy problem leży po stronie UPC. Ew spróbuj teraz pożyczyć innego kompa i zobaczyć.


RE: Problemy i porady komputerowe - Foster - 04-12-2012 10:18

Norton odinstalował się bez problemu. Oczywiście widzę teraz, że trochę jednak tego zostało. Jak wróce do domu to ściągnę ten programik i zobacze co on tam wyczyni. Przyjrzę się temu uważniej.

Dziękuje bardzo Smile


RE: Problemy i porady komputerowe - Foster - 04-12-2012 12:42

[Obrazek: 73342740.png]

[Obrazek: 2a0epoj.png]


RE: Problemy i porady komputerowe - mucha - 04-12-2012 17:55

Ja mam neta 4 mb, a ping prezentuje się tak:

[Obrazek: 73354702.png]

Hax chodzi elegancko.


RE: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 04-12-2012 19:32

To przynajmniej wiemy, że net nie jest problemem u Patryka.


RE: Problemy i porady komputerowe - Adis - 04-12-2012 19:55

Sprawdź na pingteście w momencie gdy wystąpią lagi podczas gry w haxa, i wtedy wklej screena z wartościami. Ja odkąd wymieniłem router w UPC (na Thomsona) muszę restartować go tak średnio raz na 24h, w innym przypadku ping potrafi czasem wariować.


RE: Problemy i porady komputerowe - Foster - 04-12-2012 20:05

[Obrazek: 73361546.png]

Teraz mam tak. Ping w okolicy 80 Smile