Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 09-10-2013 21:51

(05-10-2013 00:50)Tomek91 napisał(a):  Chciałem ostatnio zmień NAT z typu 3. na 2., żeby pozbyć się problemów w gta online. Wszystko fajnie, tylko że jak już udało mi się zmienić to internet w komputerach nie działa. Mam router speedstream 4100, po wejściu w jego ustawienia dochodzę do tego momentu:

[Obrazek: 100_1228168490.jpg]

Przy NAT only mam NAT typu 2, ale internet nie działa w komputerach; przy NAPT only internet działa, ale NAT wraca do typu 3. Czym różni się prywatny adres IP od publicznego i gdzie mogę je znaleźć? Wklepując 2 razy to samo IP wyskakuje mi informacja o jakiejś mapie IP.

Pomoże ktoś? Z góry dzięki Smile

Jakie masz ustawienie połączenia na modemie? DHCP? Jeśli tak sprawdźmy, co będzie na PPPoE. Słyszałem, że niektórym pomagało. Jak nie pomoże, będziemy kombinować z przekierowywaniem portów ale w tej chwili nie mam swojego routera do przetestowania pod ręką więc nie będę gdybał.

IP prywatne i publiczne możesz sobie wygooglać definicję i opisy ale tak "po ludzku" to jest tak, że:
- inne kompy nie mogą bezpośrednio łączyć się z Twoim np. sieci p2p nie połączą się z Tobą jeśli masz prywatny/zewnętrzny IP - Ty pobierasz ale inni nie będą pobierać od Ciebie
- z tego co słyszałem pingi na prywatnym są zwykle gorsze niż na publicznych
etc.
Adresy prywatne są głównie stosowane w sieciach firmowych, którym zależy na bezpieczeństwie swojego LAN, bo utrudnia to włam bezpośrednio do komputera X w sieci. Dla gracza adres publiczny jest lepszy.

(24-09-2013 11:01)Tomassen napisał(a):  Czyli jakbym zdecydował się na avasta to do niego potrzebuję jeszcze firewalla? Możecie polecić jakiś?

Sam nie testowałem ale fachowcy polecają najbardziej te dwa:
ZoneAlarm Free Firewall
Comodo Firewall

P.S.
Jak pokazała afera Snowdeena, żaden firewall nie jest 100% skuteczny, nawet płatne, jeśli siedzą na dziurawym windowsie. Zależy Ci na bezpieczeństwie plików - zainstaluj linuxa dla ważnych danych i surfowania, a winde do gier.


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 11-10-2013 13:30

Breakthru napisał(a):Sam nie testowałem ale fachowcy polecają najbardziej te dwa:
ZoneAlarm Free Firewall
Comodo Firewall

P.S.
Jak pokazała afera Snowdeena, żaden firewall nie jest 100% skuteczny, nawet płatne, jeśli siedzą na dziurawym windowsie. Zależy Ci na bezpieczeństwie plików - zainstaluj linuxa dla ważnych danych i surfowania, a winde do gier.

Międzyczasie już zainstalowałem Comodo. Wink

A co do systemu to nie gram w gry W OGÓLE, bo mnie po prostu nudzą, więc w sumie... nigdy nie myślałem o przerzuceniu się na Linuxa, nigdy się nim jakoś mocno nie interesowałem. Jak jest z oprogramowaniem, na Linuxie spotkam to samo, co na Windzie?


RE: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 12-10-2013 09:33

(11-10-2013 13:30)Tomassen napisał(a):  
Breakthru napisał(a):Sam nie testowałem ale fachowcy polecają najbardziej te dwa:
ZoneAlarm Free Firewall
Comodo Firewall

P.S.
Jak pokazała afera Snowdeena, żaden firewall nie jest 100% skuteczny, nawet płatne, jeśli siedzą na dziurawym windowsie. Zależy Ci na bezpieczeństwie plików - zainstaluj linuxa dla ważnych danych i surfowania, a winde do gier.

Międzyczasie już zainstalowałem Comodo. Wink

A co do systemu to nie gram w gry W OGÓLE, bo mnie po prostu nudzą, więc w sumie... nigdy nie myślałem o przerzuceniu się na Linuxa, nigdy się nim jakoś mocno nie interesowałem. Jak jest z oprogramowaniem, na Linuxie spotkam to samo, co na Windzie?

Kompatybilność jest zaskakująca. Jedynymi rzeczami, by zainstalować sterowniki do drukarki, było wpięcie kabla USB i podanie hasła administratora. Linux zdarł sterowniki, zainstalował i drukareczka śmiga.
Zależy na czym pracujesz. Jedyny program, jakiego chciałem użyć, a nie znalazłem w bibliotece linuxowej to (na ironię) emulator androida.
LibreOffrice jest szybszy niż office microsoftu i obsługuje więcej formatów, przeglądarka pdf to gepard w porównaniu do klasycznego adobe.

I najfajniejsza rzecz, korzystam czasem z netbooka, na WinXP bateria trzymała ok. godziny i obraz przycinał na filmach, bo system pożerał 3/4 RAMu - na lubuntu bateria wystarczy na 5 godzin i nigdy nie miałem problemu z brakiem pamięci. Big Grin


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 12-10-2013 11:29

O, dzięki, że wspomniałeś o pamięci, bo miałem też o to pytać, na 7 lapek się muli niesamowicie, a ostatnio był postawiony system :/


RE: Problemy i porady komputerowe - Ruuuuuuuuuud - 21-10-2013 18:06

Mam problem, kupiłem lapka na studia, głównie do pracy w autocadzie. No i teraz zaczynam z nim pracę, tam się cały czas korzysta z przycisków f8, f9 itp. A u mnie na lapku musze najpierw wcisnąć klawisz fn, domyślnie bez klawisza fn pod efami mam podgłaśnianie itp. Pytanie jest takie: Jest możliwość zablokowania tego klawisza, tzn na czas pracy w cadzie, żebym nie musiał za każdym razem klikać tego przycisku?


RE: Problemy i porady komputerowe - allfanmu - 21-10-2013 18:57

Zależnie od producenta jest różnie. Raz jest to kombinacja klawiszy, raz ustawienia w biosie, widziałem też przeciążanie centrum mobilności. Najlepiej sprawdź na stronie producenta lapka albo po forach. Jak coś to PW z modelem lapka, poszukamy razem. Wink


Laptop do grania - Under - 27-10-2013 14:49

Jest tu pewnie parę osób które na komputerach znają się lepiej ode mnie(co nie jest specjalnie trudne, bo sam się nie znam zupełnie). Mój problem jest taki, że nie mogę już trzymać w robocie Play Station, w związku z czym potrzebuję laptopa który pociągnie większość gier. Budżet to około 3000zł.
Jakieś propozycje, zebym mógł sobie pograć w najnowszą FIFE, GTA czy inne Skyrimy i nie irytować się zwiechami/temperatura komputera wyższą niż jądro ziemi?


RE: Problemy i porady komputerowe - Mata - 28-10-2013 17:42

Na kompie u ojca nie działa alegro. Dzielimy łącze przez router, u mnie śmiga. Co jest grane? Big Grin


RE: Laptop do grania - Breakthru - 29-10-2013 23:15

(27-10-2013 14:49)Undermine napisał(a):  Jest tu pewnie parę osób które na komputerach znają się lepiej ode mnie(co nie jest specjalnie trudne, bo sam się nie znam zupełnie). Mój problem jest taki, że nie mogę już trzymać w robocie Play Station, w związku z czym potrzebuję laptopa który pociągnie większość gier. Budżet to około 3000zł.
Jakieś propozycje, zebym mógł sobie pograć w najnowszą FIFE, GTA czy inne Skyrimy i nie irytować się zwiechami/temperatura komputera wyższą niż jądro ziemi?

Nie będę robił za wyszukiwarkę, możesz znaleźć sobie w necie ale mogę podać Ci specyfikację, która powinna znajdować się w lapku w tej cenie:
Dysk SSD na którym stawiasz system + optymalnie gry w które akurat pocinasz.
RAM 8GB
Grafika nie zintegrowanaw płycie np. NVIDIA GeForce GT 740M - na tym powinno wszystko śmigać
procesor klasy intela i7 lub i5

Tu masz przykładowy model:
http://www.komputronik.pl/product/190330/Komputery/Laptopy/ASUS_K56CB_XO100_128GB_SSD_8_GB.html

Jego wadą jest to, że o ile czegoś nie przeoczyłem, nie ma standardowego dysku tylko SSD, który jest świetny ale mały. Ma za to port USB3, pod który możesz sobie spokojnie podpiąć większy dysk zewnętrzny bez poważnych strat na szybkości. (Oczywiście gry instalujesz raczej na SSD bo zwyczajnie będą działały lepiej.)

Możesz znaleźć lepsze lub gorsze specyfikacje. Jak już kilka wybierzesz, to mogę coś podpowiedzieć.

(28-10-2013 17:42)Mata napisał(a):  Na kompie u ojca nie działa alegro. Dzielimy łącze przez router, u mnie śmiga. Co jest grane? Big Grin

Co to znaczy "nie działa allegro"? Nie ładuje strony? Nie wczytuje pełnej strony? To raczej nie wygląda na problem z routerem, ktoś musiałby się z nim nieźle pobawić, żeby blokował daną stronę w danym kompie.

(12-10-2013 11:29)Tomassen napisał(a):  O, dzięki, że wspomniałeś o pamięci, bo miałem też o to pytać, na 7 lapek się muli niesamowicie, a ostatnio był postawiony system :/

Jeśli chcesz prostego, szybkiego kompa, który pożera mało RAM, to polecam lubuntu, system zjada "aż" 148MB, na moim tanim jak barszcz, słabym netbooku ładuje się w jakieś 5 sekund..


RE: Problemy i porady komputerowe - Mata - 31-10-2013 18:21

Breakthru napisał(a):Co to znaczy "nie działa allegro"? Nie ładuje strony? Nie wczytuje pełnej strony? To raczej nie wygląda na problem z routerem, ktoś musiałby się z nim nieźle pobawić, żeby blokował daną stronę w danym kompie.


Nie ładuje całkowicie. Wszystkie inne strony chodzą. Nie mam pojęcia co jest grane.


RE: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 05-11-2013 22:43

(31-10-2013 18:21)Mata napisał(a):  
Breakthru napisał(a):Co to znaczy "nie działa allegro"? Nie ładuje strony? Nie wczytuje pełnej strony? To raczej nie wygląda na problem z routerem, ktoś musiałby się z nim nieźle pobawić, żeby blokował daną stronę w danym kompie.


Nie ładuje całkowicie. Wszystkie inne strony chodzą. Nie mam pojęcia co jest grane.
Możliwe, że jego antywir uznał tą stronę za niebezpieczną. Sprawdź w wyjątkach/blokadach, czy jest tam allegro.
Jeśli jest powiedz tacie, że ma durny antywir.


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 12-11-2013 18:11

Wyjaśni mi ktoś, dlaczego w trybie awaryjnym net łączy, a w normalnym ani Mozilla, ani Chrome w ogóle nie łączą mnie ze stronami, mimo że dostęp do internetu jest?

Wcześniej pomogło wyłączenie i włączenie karty sieciowej, ale teraz po kliknięciu "Wyłącz" pojawia się to kółeczko, które oznacza, że Windows myśli i nic. Rano myślał nad wyłączeniem karty 15 minut, nic nie ruszyło.

Może to być związane jakoś z firewallem? Mam Comodo, ostatnio mi jakiś komunikat wyskoczył, że coś mu się zjebało i nie odpala. Próbowałem przeinstalować, niestety, odinstalowanie w pewnym momencie dochodzi do 20% i zatrzymuje się kompletnie.


RE: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 12-11-2013 21:31

Dobrze kombinujesz. W trybie awaryjnym się on nie uruchamia i dlatego nie ma problemu. Spróbuj go odinstalować właśnie w tym trybie. Potem standardowe czyszczenie rejestru.


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 12-11-2013 22:54

Problem w tym, że nie da się go odinstalować :/ a mogę spróbować usunąć ręcznie komponenty? da to coś?


RE: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 13-11-2013 07:34

http://forum.dobreprogramy.pl/nie-moge-usunac-comodo-firewall-pro-t268182.html
Tu masz kilka sposobów, powinno pomóc.