Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 31-01-2014 20:09

Guys, help! Nie wiem, co się dzieje, ale moje wifi nie chce się włączyć. Do tej pory włączałem je przez klawisz funkcyjny - klikałem go i wtedy wyskakiwał panel, z którego manualnie włączało się wifi i bluetooth. Teraz problem polega na tym, że ten panel nie wyskakuje w ogóle (podobnie przy innych funkcjach - przy blokadzie touchpada też nie wyskakuje ikonka o tym informująca, chociaż touchpad się blokuje, a ikonka wcześniej wyskakiwała).

Karta sieci bezprzewodowej w systemie jest jako włączona, po rozłączeniu z kabla mam czerwony krzyżyk i "brak dostępnych połączeń", chociaż mój telefon łączy się z siecią, z którą komp również powinien łączyć się automatycznie.

W czym leży problem? W wifi czy w tym panelu?

Panel wczoraj też lekko wariował, najpierw się nie pokazywał, potem się pokazywał... I problem polega na tym, że nie wiem, który sterownik jest za to odpowiedzialny, jak on się nazywa albo chuj wi co... (do tej pory sterowniki ściągam stąd: http://support.lenovo.com/pl_PL/research/hints-or-tips/detail.page?DocID=HT073548 )

Prosiłbym o w miarę szybką pomoc, bo to wifi jest mi potrzebne niesamowicie, zbliża się cały tydzień (dosłownie) egzaminów...


RE: Problemy i porady komputerowe - Hubson - 03-02-2014 20:59

Panowie, problem mam.
Lapek działa normalnie. Wychodzę i wyłączam system. Wracam, włączam laptopa. Głos jest tylko gdy włożę słuchawki. Gdy je wyjmę jest cisza. Jakieś pomysły macie?

Edit: Głos wrócił, po chwili siedzenia na słuchawkach, niemniej jednak chciałbym wiedzieć z czego to mogło się wziąć Smile


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 23-02-2014 17:19

Pytanie dosyć dziwne - w jakiej odległości powinna stać mikrofalówka od komputera? Mam kompa przy oknie, za nim parapet [w sensie za komputerem] i na tym parapecie jakieś 70 cm na lewo od kompa postawiłem mikrofalę. Obleci? Może ona mieć jakiś negatywny wpływ na komputer?


RE: Problemy i porady komputerowe - robaldo - 23-02-2014 18:39

Myślałem Tomassen, że się przez wi-fi łączysz z tą mikrofalą i stąd pytanie, no ale niestety nie Sad


RE: Problemy i porady komputerowe - Kosma - 23-02-2014 20:51

Jak zainstalujesz dobrego antywirusa, to możesz kompa trzymać nawet na mikrofalówce.

Ps. Oczywiście tego antywira to na kuchence zainstaluj...


RE: Problemy i porady komputerowe - Silvan - 16-03-2014 21:56

Mam pytanie dotyczące urządzeń mobilnych:
Posiadam tablet Samsung Galaxy Tab 3 i chciałbym ustawić różne konta użytkowników, ponieważ użytkujemy go wspólnie z drugą połówką. Chodzi mi o coś na wzór windowsowskich kont użytkowników z różnymi ustawieniami, rozmieszczeniem ikon, tapetą itd. Generalnie jestem lekko zszokowany, że android / nakładka systemowa nie oferuje takiej funkcji, no ale cóż...

Optymalnie byłoby gdyby taka aplikacja dawała możliwość automatycznego przelogowania na osobne konta google, facebook czy/i tweeter, ale to chyba wyższa szkoła jazdy, więc takich "cudów" nie oczekuję. W Google Play znalazłem aplikację o nazwie SwitchMe Multiple Accounts - https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.switchme ale wymaga ona ROOTa, a tego na nowym sprzęcie robić nie chcę, zresztą średnio się na tym znam i w ogóle mógłbym coś spierdolić.

Może ktoś polecić coś podobnego, do czego nie trzeba rootować urządzenia?


RE: Problemy i porady komputerowe - Foster - 09-04-2014 19:24

Mam problem i proszę o pomoc.

Otóż w weekend formatowałem komputer. Zainstalowałem sobie programy do oglądania meczów i wszystko było w porządku. Od wczoraj, nagle sop cast przy każdej próbie włączenia zostaje zamykany i wyskakuje mi następujący komunikat - http://oi62.tinypic.com/351g205.jpg

Ktoś wie co mogę zrobić żeby znów zaczął działać? Próbowałem z trybami zgodności, próbowałem instalować starszą wersję, cały czas to samo.


RE: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 03-05-2014 18:29

(09-04-2014 19:24)Foster napisał(a):  Mam problem i proszę o pomoc.

Otóż w weekend formatowałem komputer. Zainstalowałem sobie programy do oglądania meczów i wszystko było w porządku. Od wczoraj, nagle sop cast przy każdej próbie włączenia zostaje zamykany i wyskakuje mi następujący komunikat - http://oi62.tinypic.com/351g205.jpg

Ktoś wie co mogę zrobić żeby znów zaczął działać? Próbowałem z trybami zgodności, próbowałem instalować starszą wersję, cały czas to samo.

Nie zaglądałem tu przez dłuższą chwilę więc nie wiem czy problem nadal występuje. Z tego co czytałem, problem polegał w najnowszej wersji. Próbowałeś może wyczyścić rejestr z tego co dana wersja załadowała?

(16-03-2014 21:56)Silvan napisał(a):  Mam pytanie dotyczące urządzeń mobilnych:
Posiadam tablet Samsung Galaxy Tab 3 i chciałbym ustawić różne konta użytkowników, ponieważ użytkujemy go wspólnie z drugą połówką. Chodzi mi o coś na wzór windowsowskich kont użytkowników z różnymi ustawieniami, rozmieszczeniem ikon, tapetą itd. Generalnie jestem lekko zszokowany, że android / nakładka systemowa nie oferuje takiej funkcji, no ale cóż...

Optymalnie byłoby gdyby taka aplikacja dawała możliwość automatycznego przelogowania na osobne konta google, facebook czy/i tweeter, ale to chyba wyższa szkoła jazdy, więc takich "cudów" nie oczekuję. W Google Play znalazłem aplikację o nazwie SwitchMe Multiple Accounts - https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.switchme ale wymaga ona ROOTa, a tego na nowym sprzęcie robić nie chcę, zresztą średnio się na tym znam i w ogóle mógłbym coś spierdolić.

Może ktoś polecić coś podobnego, do czego nie trzeba rootować urządzenia?

Tu masz tutorial do ustawiania multikont dla dzieci na andoidzie. Jako, że drugie konto jest dla połówki to podarujesz sobie część z ustawieniem ochrony rodzicielskiej ale sposób dodania konta zadziała.
http://blog.laptopmag.com/android-tablet-user-profiles-parental-controls
Jeden haczyk tutorial dla androida 4.2


RE: Problemy i porady komputerowe - Foster - 04-05-2014 19:14

Dzięki Break, ale komp poszedł do formatu raz jeszcze i teraz wszystko śmiga jak należy Smile


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 08-07-2014 14:19

Mój laptop (Lenovo G580) zaczyna być podejrzanie ciepły. Piszę "ciepły", bo gorący to on nie jest, wentylator też się nie włącza, ale jest cieplejszy niż wcześniej. Chodzi o miejsce na klawiaturze od klawiszy Caps Lock, Shift i Ctrl takim pasem po B, G i środek spacji, ale najbardziej A, S, Z, X, klawisz Windy i lewy Alt. Od spodu podobnie. Na początku myślałem, że to procesor (ale pewności nie mam), ściągnąłem CoreTemp i temperatura procka utrzymuje się na poziomie średnio 52 stopni. Powinienem zacząć się martwić i szukać dalej?


RE: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 15-07-2014 18:30

(08-07-2014 14:19)Tomassen napisał(a):  Mój laptop (Lenovo G580) zaczyna być podejrzanie ciepły. Piszę "ciepły", bo gorący to on nie jest, wentylator też się nie włącza, ale jest cieplejszy niż wcześniej. Chodzi o miejsce na klawiaturze od klawiszy Caps Lock, Shift i Ctrl takim pasem po B, G i środek spacji, ale najbardziej A, S, Z, X, klawisz Windy i lewy Alt. Od spodu podobnie. Na początku myślałem, że to procesor (ale pewności nie mam), ściągnąłem CoreTemp i temperatura procka utrzymuje się na poziomie średnio 52 stopni. Powinienem zacząć się martwić i szukać dalej?

1. A jak wygląda cyrkulacja w tym modelu? Powietrze jest wydmuchiwane z przodu, z tyłu czy na boki kompa?
2. Masz w BIOS opcję ręcznego ustawienia momentu "startu" wiatraka (np. żeby zaczął kręcić przy 45C)?
3. To jest G580 z dedykowaną NVIDIĄ, czy z zintegrowaną grafiką? Bo na stronie Lenovo są 4 warianty grafik do tego modelu.

Przegrzewanie niekoniecznie musi mieć związek z procesorem. Może grzać się grafika, dysk, czy w najgorszym przypadku nawet płyta główna. Jak znajdę czas to zerknę na układ bebechów w tym lapku, to może coś niecoś podpowiedzieć.

EDIT:

Jakoś nie mogę znaleźć rysunku technicznego układu ale z filmików na YT wynika, że mniej więcej tam gdzie Ci grzeje masz dysk twardy, sprawdzałeś temperatury HDD?


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 16-07-2014 07:29

Breakthru, piszę na priv. Wink


RE: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 16-07-2014 10:25

(16-07-2014 07:29)Tomassen napisał(a):  Breakthru, piszę na priv. Wink
Dodaję też tu, może komuś innemu się kiedyś przyda.
Program do sprawdzania (między innymi) temperatury dysków.

http://sourceforge.jp/projects/crystaldiskinfo/downloads/61343/CrystalDiskInfo6_1_14-en.exe/?use_mirror=jaist

Tylko wybierz instalację niestandardową, bo inaczej Ci z automatu wbije jakiś gówniany toolbar. Zdrowe temperatury HDD to 25C do 45C.


RE: Problemy i porady komputerowe - kaka - 16-07-2014 10:54

Mi temperatura wybija właśnie 52 stopnie i rzeczywiście grzeje od dysku. Sad
Break, jakieś rady co można w tej sytuacji zrobić? Reinstalacja systemu? Aktualnie mam postawionego Windowsa od 1,5 roku.


RE: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 16-07-2014 11:29

(16-07-2014 10:54)kaka napisał(a):  Mi temperatura wybija właśnie 52 stopnie i rzeczywiście grzeje od dysku. Sad
Break, jakieś rady co można w tej sytuacji zrobić? Reinstalacja systemu? Aktualnie mam postawionego Windowsa od 1,5 roku.

A Ty masz lapka czy piecyk?
Jak laptop, po terminie gwarancji to warto rozkręcić i przedmuchać sprężonym powietrzem wszelkie miejsca, które mogą blokować cyrkulację powietrza. Można też oddać do serwisu ale tam Cie za taką przyjemność mogą stuknąć 50 zeta albo i więcej.

W przypadku lapków i rozkręcania zawsze najpierw wypinamy baterię.

Edit:
Nigdy nie zaszkodzi też defragmentacja dysku. O ile przegrzewanie nie jest winą wirusów, które robią nieustanne zapisy na dysku, to fragmentacja systemu plików wzmaga zbędną pracę dysku.