Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Problemy i porady komputerowe - robaldo - 22-08-2014 20:36

Problem jest.

Otóż niedawno usłyszałem takie dziwne trzeszczenie/tykanie w laptopie. Google podpowiadają, że to może być dysk twardy. Przed chwilą zdefragmentowałem i problem jakby się wyciszył. No i stąd moje pytanie, czy problem zniknął w ten sposób, czy mimo wszystko ten dźwięk to oznaka, że coś prędzej, czy później będzie nie tak.


RE: Problemy i porady komputerowe - Ruuuuuuuuuud - 23-10-2014 16:14

Mam problem. Korzystam z Chrome i po włączeniu jakiegokolwiek filmiku na yt na cały ekran nie znika mi pasek ładowania (ten pasek na górze również). Sprawdzałem i na IE jest normalnie, włączę pełny ekran, przestane ruszać myszką i po chwili oba paski się chowają. Co zrobić? Czyściłem ciasteczka, nie pomogło.


RE: Problemy i porady komputerowe - robaldo - 23-10-2014 21:03

Zainstalować FirefoxaCool


RE: Problemy i porady komputerowe - Ruuuuuuuuuud - 23-10-2014 21:23

Miałem, ale jakaś wtyczka się zepsuła i w ogóle nie działały filmiki Big Grin


RE: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 24-10-2014 07:31

Ustawienia - ustawienia treści- pełny ekran - zarządzaj wyjątkami. Sprawdź czy nie masz tam strony YT i co przy niej jest napisane.


RE: Problemy i porady komputerowe - Ruuuuuuuuuud - 24-10-2014 15:00

Dzięki wielkie sebos! Nie miałem w ogóle pojęcia gdzie tego szukać. Usunąłem wyjątek, potem znowu dodałem, dodałem też wyjątek przy "chowaniu kursora" i w końcu zaczęło działać Smile


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 02-12-2014 00:05

Mój laptop ześwirował. Normalnie po naciśnięciu "Hibernacja" powinien zapisać bieżącą sesję i się wyłączyć... A on wyłącza ekran, ale nie wyłącza kompa, wystarczy, że ruszę myszką, ekran się włącza z powrotem i okazuje się, że tylko mnie wylogował. Bez sensu, nie? Może ktoś coś poradzić albo mieć chociaż pomysł, gdzie szukać rozwiązania?


RE: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 02-12-2014 07:51

Panel sterowania - opcje zasilania. Tam należy sobie ustawić co ma się dziać po wciśnięciu przycisku zasilania, zamknięciu pokrywy itd.


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 02-12-2014 13:56

Nie, nie, to nie o to chodzi. Ja mówię o wybraniu hibernacji przez Start -> Zamknij -> Hibernacja. Do tej pory działało normalnie, a teraz świruje.


RE: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 02-12-2014 14:40

A zerknij na piąte pytanie stąd i rozwiązania:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/sleep-and-hibernation-frequently-asked-questions


RE: Problemy i porady komputerowe - Hubson - 22-12-2014 14:50

Witam.

Mam taki dość nietypowy problem. Otóż używałem starego Ad-Aware jako antywirusa. Ponieważ miałem problem z tym, żeby się otwierał przy starcie to po wrzuceniu go w autostart musiałem potwierdzać jego włączanie przy każdej możliwej opcji. Niby go miałem ale ostatnio nie mogłem nawet wejść do tego folderu gdzie go miałem. Postanowiłem go odinstalować bo w sumie i tak wychodziło na to, że go nie używałem.

I w sumie wszystko było by ok, ale czasami z braku laku lubię sobie ułożć pasjansa gdy czekam aż się skończy jakieś pobieranie albo przy słuchaniu muzyki. No i otóż statystyki z tegoż pasjansa i ustawienia takie jak wyłączenie dźwięku np usunęły się, co więcej resetują się ustawienia przy każdym wejściu. Np wyłączę dźwięki to przy nowym włączeniu te dźwięki są włączone. Oczywiście to bzdura ale coś na to wpływa. To akurat nie jest jakiś mega poważny powód ale pojawił się równolegle z tym czyli od jakichś 2 dni inny problem.

Każde wyłączenie Mozilli powoduje, że przy kolejnym włączeniu program proponuje przywrócenie poprzedniej sesji ponieważ przy wyłączeniu nastąpił błąd. To się dzieje nawet gdy włączę Mozillę tylko do pustego okna.

Czy ktoś zna przyczynę i wie czy da się z tym uporać bez konieczności formata lub zakupu płatnego antywirusa ;>? Dodam, że zainstalowałem Ad-Aware najnowszy chyba i przeskanowałem system Adwcleanerem i mimo, że coś mi tam usunął Ad-Aware to jednak wciąż wystepują wyżej wymienione objawy.

Ktoś coś wie Big Grin?


RE: Problemy i porady komputerowe - Breakthru - 28-12-2014 04:42

(22-12-2014 14:50)Hubson napisał(a):  Każde wyłączenie Mozilli powoduje, że przy kolejnym włączeniu program proponuje przywrócenie poprzedniej sesji ponieważ przy wyłączeniu nastąpił błąd. To się dzieje nawet gdy włączę Mozillę tylko do pustego okna.

Czy ktoś zna przyczynę i wie czy da się z tym uporać bez konieczności formata lub zakupu płatnego antywirusa ;>? Dodam, że zainstalowałem Ad-Aware najnowszy chyba i przeskanowałem system Adwcleanerem i mimo, że coś mi tam usunął Ad-Aware to jednak wciąż wystepują wyżej wymienione objawy.

Ktoś coś wie Big Grin?

Firefoxa na początek po prostu odinstaluj i zainstaluj ponownie.
Zedrzyj Avasta, darmówka, u jednych muli u innych niby nie ale warto tym przeskanować kompa, nawet jak potem zechcesz avasta wywalić.
Druga opcja to zedrzeć demo ESET NODa.
Narazie tyle, jak nie pomoże podumamy nad bardziej inwazyjnymi metodami.


Z tym pasjansem to dziwaczne trochę, która winda?


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 06-01-2015 14:03

Ja mam z kolei inne pytanie. Czy program typu Daemonn, który tworzy wirtualne napędy, może wpływać na to, że mój laptop (Lenovo G580) przestał odczytywać płyty? Nie tak, że całkiem, ale np. przy instalowaniu routera wczoraj postanowiłem skorzystać z płyty, za pierwszym razem nie odpaliła, za drugim już tak i śmigała. Znalazłem wczoraj słowniki na płytach, chciałem je dzisiaj zainstalować i kupa. Sprawdziłem te same płyty na laptopie mamy (jakiś Dell, nie kojarzę dokładnie modelu) i wszystkie hasają aż miło. O co chodzi?

A druga kwestia to te płyty CD ze słownikami. Nie są zarysowane, ale czy Waszym zdaniem, jeśli zależy mi na tych słownikach (a zależy), powinienem je skopiować na jakiś pewniejszy nośnik/zrobić obraz?


RE: Problemy i porady komputerowe - Kosma - 08-01-2015 22:27

1) Imo nie powinno.

2) Nie wiem, ile masz tych płyt, ale CDki kosztuję po kilkadziesiąt groszy, więc jeśli ci zależy, to sobie skopiuj choćby z obawy przed zgubieniem, porysowaniem, złamaniem, zjedzeniem przez współlokatora ze wschodu lub przepiciem na grillu Smile


RE: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 08-01-2015 22:34

1) EDIT - odinstalowałem kilka bzdurnych programów do zarządzania partycjami i cud! Napęd hasa aż miło. Do tego przeczyściłem dla pewności AwCleanerem i zrestartowałem.

2) Wiem, ale chodzi mi o to, czy jest sens w tej chwili bawić się w CD czy raczej zgrać na jakiś inny nośnik typu dysk zewnętrzny/większy pendrive. Bo jeśli druga opcja, to będę się musiał w takowy wyposażyć, bo moje 2 już prawie zapchane Big Grin