Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy komputerowe - mucha - 07-08-2008 19:51

Tomassen napisał(a):Ja bym to zrobił w Paincie

Taa, ja tam nawet zmniejszać obrazka nie umiem Smile Dobra, jak będę bardzo potrzebował do zainstaluje fotoszopa. Dzięki za odpowiedzi Wink


Re: Problemy komputerowe - matys - 12-08-2008 21:06

W złym temacie pisze, ale odpowiedniego do tego nie ma, a zakładać nowego mi się nie chce.

Chodzi o fajny bajer dla użytkowników Firefox. Dodatek do lisa, który pozwala ,raz że w wygodny sposób przeglądać foty, a dwa bardzo fajnie to wygląda. Możliwe, ze ktoś z was już to zna, bo dodatek już jest stary, sam używam go około 4 miesięcy i spisuje się rewelacyjnie.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5579
Wchodzicie na tą stronę i naciskacie buttona 'Add to Firefox', instalujecie, uruchamiacie przeglądarke od nowa i wszystko powinno działać jak należy.

Potem wpiszcie coś w googlach, przejdźcie na grafikę i jak najedziecie na obrazek, to sie wam powinien w rogu taki znaczek pojawić, naciskacie i cieszcie oczy pięknym interfejsem PicLens'a.

E: Dużo fajniej sie panienki ogląda.


Re: Problemy komputerowe - matys - 21-08-2008 18:29

Dobra, poddaje się. Musicie pomóc, bo już nic sam nie wymyślę.

Problem polega na tym, że nie mogę zmienić napisów na przezroczyste w SubEdicie, a mam Twin Peaks na cały obraz, bez żadnych panscanów i nie da się oglądać filmu, bo napisy są na tym zasranym czarnym tle i zasłaniają cały dół.

Próbowałem już wszystkiego. Opcja w subedicie, wyłącz/włącz napisy przezroczyste nie działa, czy jest włączone czy nie napisy są na tym czarnym tle. Potem wyinstalowałem SubEdita, ściągłem na nowo wgrałem... znowu to samo. Potem aktualizacja kodeków na K Lite Codec Pack 4.1.7 (Full), znowu bez efektów. Tyle, że przy tych pakietach instaluje sie w cholerę pluginów różnych, i tak myślę czy razem z jakim dodatkiem nie blokuje się opcja włączenia przezroczystych napisów. jest to możliwe?

Jak ma ktoś jakiego pomysła, to pomóżcie, bo na żaden inny odtwarzacz się nie przeniosę. No fuckin way, nie ma drugiego tak dobrego.


Re: Problemy komputerowe - Tomassen - 21-08-2008 18:32

A może spróbuj w AllPlayerze albo w dobrym windowsowskim Windows Media Player Classic? ^^


Re: Problemy komputerowe - matys - 21-08-2008 18:39

Dobra, coś już wiem, to wina kodeków. W Best Playerze też ta opcja nie działa. Teraz pytanie, czemu?! Jaki plugin jest za to odpowiedzialny?

E: Kodeki też nie mają z tym nic wspólnego :roll: Kurwa no już sam nie wiem.

E2:Done <jupi> Nowe stery zainstalowałem od grafy, ale męczyłem sie z tym cholernie.


Re: Problemy komputerowe - maju - 22-08-2008 12:38

Mam sprawę;] Nie wiecie skąd ściągnąć sterowniki do karty graficznej NVIDIA GeForce2 MX/MX 400? chodzi mi oczywiście o najnowsze sterowniki, bo chce sobie pograć w fife 08, a nie chce mi się kupować karty graficznej tylko po to, żeby pograć w gierkę.


Re: Problemy komputerowe - Miko - 22-08-2008 12:43

Sterowników do tej karty już chyba nie aktualizują Wink Kup nową kartę Wink


Re: Problemy komputerowe - matys - 22-08-2008 12:47

http://www.softwarepatch.pl/plik/6760/sterowniki_i_biosy/Nvidia_Forceware_for_GeForce2_3_4_Fx_6_7_9148_WHQL.html
Tu masz.

E:http://www.nvidia.pl/object/winxp_177.41_whql_pl.html
Albo tu.


Re: Problemy komputerowe - maju - 22-08-2008 12:47

No to lipa. Thx za odp ;]

edit: thx mateksa


Re: Problemy komputerowe - Zashi - 23-08-2008 12:38

FIFA-8 na GF 2? Jaja se robisz? <hahaha>


Re: Problemy komputerowe - Lucas - 23-08-2008 13:18

Zashi napisał(a):FIFA-8 na GF 2? Jaja se robisz? <hahaha>
Nie, to maju.


Re: Problemy komputerowe - maju - 24-08-2008 20:30

Zashi napisał(a):FIFA-8 na GF 2? Jaja se robisz? <hahaha>
forum w phpbb2? jaja se robisz?


ekhm. po ostrzeżeniu chcecie?


Re: Problemy komputerowe - Zashi - 25-08-2008 16:17

maju napisał(a):
Zashi napisał(a):FIFA-8 na GF 2? Jaja se robisz? <hahaha>
forum w phpbb2? jaja se robisz?


Forum w phpbb2 działa płynnie i ładnie wyglada <cwaniak>

Minimalna karta do FIFY08 to 64MB pamieci i pixel shader. GF2 nie posiada pixel shaderów.
Jesli masz GeForce 2 GTS to mozesz zapomniec o fifie, jesli masz Ultra, Pro lub Ti, to probuj ale jakos grafiki bedzie taka, ze lepiej pozostawic to bez komentarza ;P


Re: Problemy komputerowe - maju - 25-08-2008 16:41

Wszystkie poprzednie fify na mojej karcie chodziły zaja...fajnie. Wiadomo, że każda kolejna odsłona każdej gry będzie miała większe wymagania, więc nie wiem, czemu miałbym zmieniać kartę. Z tegożsamego powodu fifa 07 nie chodziła mi na grafice najwyższej jakości, ale poza tym było idealnie. Poza tym, kiedy kupowałem kartę miałem 9 lat, więc siłą rzeczy nie mogłem znać się na kompach i ich wyposażeniu Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - Tomassen - 25-08-2008 17:19

maju napisał(a):Wiadomo, że każda kolejna odsłona każdej gry będzie miała większe wymagania, więc nie wiem, czemu miałbym zmieniać kartę.

Czytaj wyżej <świr>