Redcafe.pl - Manchester United Forum
Problemy i porady komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: Gry, Komputery i Internet (/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Problemy i porady komputerowe (/showthread.php?tid=102)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


Re: Problemy i porady komputerowe - Zashi - 13-01-2009 20:36

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html>
<head>
<title>Ronnie O`sullivan.,</title>
<center>
<text>Ronnie O`sullivane jest super.</text>
</center>
</head>
</html>

Skonczylem robić strone. Cos jeszcze? Tongue
No dobra. Edytowałem.


Re: Problemy i porady komputerowe - mlody_unw - 13-01-2009 21:28

Zashi dzięki za chęci, ale one ma być prosta, a nie totalnie banalna Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - panopticum - 13-01-2009 22:19

Jak próbuję coś ściągnąć z rapida to wyskakuje mi komunikat:
Cytat:Your IP address xx.xxx.xxx.xx is already downloading a file. Please wait until the download is completed.
Tylko że ja niczego nie ściągam i nie sądzę żeby ktoś z kolegów ściągał, bo to cały dzień się utrzymuje. Zrestartowałem kompa i nic nie pomogło. To zaczęło się po tym jak chciałem ściągnąć jednego pdf-a, używając explorera, bo opera sobie z tym nie radzi. Nie ściągnąłem go, mimo kliknięcia w tę strzałeczkę rapidszerową a teraz te bzdury wyskakują.


Re: Problemy i porady komputerowe - radzio - 13-01-2009 22:23

Zashi napisał(a):<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html>
<head>
<title>Ronnie O`sullivan.,</title>
<center>
<text>Ronnie O`sullivane jest super.</text>
</center>
</head>
</html>

Skonczylem robić strone. Cos jeszcze? Tongue
No dobra. Edytowałem.

Nie to żebym się czepiał, ale nie ma znacznika <center> w XHTML Tongue o <text> też nie słyszałem Big Grin

pan_opticum napisał(a):Jak próbuję coś ściągnąć z rapida to wyskakuje mi komunikat:
Cytat:Your IP address xx.xxx.xxx.xx is already downloading a file. Please wait until the download is completed.
Tylko że ja niczego nie ściągam i nie sądzę żeby ktoś z kolegów ściągał, bo to cały dzień się utrzymuje. Zrestartowałem kompa i nic nie pomogło. To zaczęło się po tym jak chciałem ściągnąć jednego pdf-a, używając explorera, bo opera sobie z tym nie radzi. Nie ściągnąłem go, mimo kliknięcia w tę strzałeczkę rapidszerową a teraz te bzdury wyskakują.

No pisze jak byk że ktoś z Twojego IP coś ssie... więc może poproś kogoś żeby Ci to zassał i wysłal mailem/wrzucił na inny serwer :>?


Re: Problemy i porady komputerowe - Zashi - 13-01-2009 22:43

Center jest. A text nie ma Smile Miało byc textarea. Tak to jest jak sie dawno troszeczke uczyło i na dodatek sie miesza z czyms innym Tongue Ty pewnie tak bys body i p uzył Tongue Zreszta - Ty bys nie uzył tak prymitywnego jezyka. Ty sie znasz Smile


Re: Problemy i porady komputerowe - radzio - 13-01-2009 23:49

Zashi napisał(a):Center jest. A text nie ma Smile Miało byc textarea. Tak to jest jak sie dawno troszeczke uczyło i na dodatek sie miesza z czyms innym Tongue Ty pewnie tak bys body i p uzył Tongue Zreszta - Ty bys nie uzył tak prymitywnego jezyka. Ty sie znasz Smile

CENTER nie ma Tongue zostało to wycofane ze specyfikacji Tongue a to że przeglądarki dalej to potrafią przetłumaczyć... to już inna kwestia :>


Re: Problemy i porady komputerowe - sebos_krk - 14-01-2009 08:56

Ja centra znam tylko z parkietów koszykarskich i co mi zrobicie? <cwaniak>


Re: Problemy i porady komputerowe - Zashi - 20-01-2009 21:50

Post, który nie może przeczytać radzio. Zabraniam Ci!! Big Grin Smile Wink

Są to jacys dobrzy informatycy? Szukam pomocy w wyborze ksiązek do nauki PHP i JavyScript, aby tworzyc fajne stronki www W ogole interesuje mnie to, jednak nigdy nie było czas i samozaparcia, aby rozpoczac nauke na wlasna reke. Zasięgnalem troche jezyka i od pewnego informatyka otrzymałem informacje o 3 (podobno dobrych) tytułach:

"PHP5, Apache i MySQL. Od Postaw.
Autorzy: Zespół Autorów

"JavaScript. Biblia" (fajna nazwa )
Autor: Danny Goodman

"Ajax i PHP. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych."
Autorzy: Cristian Darie, Bogdan Brinzarea, Filip Chereches - Tosa, Mihai Bucica

Kto ma? Ktos zna? Co myslicie? A moze polecacie cos innego? Kazda informacja mile widziana


Re: Problemy i porady komputerowe - Lucas - 20-01-2009 22:23

Pościągaj kilka e-booków, poczytaj, zapoznaj się, a potem decyduj się na kupno poradników. :>


Re: Problemy i porady komputerowe - mucha - 21-01-2009 12:27

Wie ktoś co zrobić, żeby nie było tych zjebanych znaczków FFDD zamiast niektórych polskich liter?

[Obrazek: 2w3umuc.png]


Re: Problemy i porady komputerowe - Zashi - 21-01-2009 20:23

A kodowanie w przegladarce zmieniałes? Wink


Re: Problemy i porady komputerowe - mucha - 21-01-2009 20:37

A jak sie to zmienia?


Re: Problemy i porady komputerowe - Zashi - 21-01-2009 21:42

W operze na przykład: Widok --> Kodowanie znaków --> I tam wybieramy odpowiednie dla nas, czyli ISO-8859-2 (Centralna Europa) Ono rozpoznaje polskie znaki. Ja mam na automatyczne i działa. Jesli nie znajdziesz takiego to sprawdz ISO-8859-1 (Zachodnia). Ewentualnie ISO-8859-3 (Wschodnia).

Mozesz tez sie pobawic w ustawienie Windows-1250. To jest dla Centralnej Europy.


Re: Problemy i porady komputerowe - mucha - 21-01-2009 21:51

Dzięki, pobawiłem się tym kodowaniem i wybrałem najodpowiedniejsze.


Re: Problemy i porady komputerowe - Kula - 21-01-2009 23:34

sebos_krk napisał(a):Ja centra znam tylko z parkietów koszykarskich i co mi zrobicie? <cwaniak>

O chłopie, a "centra" czyli dośrodkowanie ? Wink