Redcafe.pl - Manchester United Forum
Newton Heath Haxball Club - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Haxball (/forumdisplay.php?fid=43)
+----- Dział: Newton Heath Haxball Club (/forumdisplay.php?fid=30)
+----- Wątek: Newton Heath Haxball Club (/showthread.php?tid=1034)



Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - robaldo - 19-05-2011 21:04

Foster napisał(a):RealMadryt.pl Castilla - z nimi przyjdzie nam się mierzyć w II kolejce. Wstępne ustalenia sobotą bądź niedziela po 21, mam nadzieję ze pasuje?

Tak Wink


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Kosma - 19-05-2011 21:19

<a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=qzMi7Cddi0w">http://www.youtube.com/watch?v=qzMi7Cddi0w</a>

Już zacnie <hahaha>


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Adis - 19-05-2011 21:22

Podkład dźwiękowy średnio zsynchronizowany.


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Ruuuuuuuuuud - 19-05-2011 21:51

Nie żebym sie chciał wymądrzać, ale IMO graliście za wąsko, trzeba szeroko, szczególnie, że oni sie lubili w kupy zbierać w obronie.Wtedy 1 podanie i setka.A dwa to tak jak sbs mawiał, podstawa to nie dopuścić do dośrodkowania.Czyli jeden walczy w rogu, drugi asekuruje na krótkim słupku.A jak obejrzałem ripleja to cały czas piłki latały przed waszą bramką.

PS:Zgadzam się z Fosterem, że zbyt defensywnie gra repra B.Moze to nowe ustawienie coś zmieni.Jak jeden walczy w rogu to drugi musi gdzieś pod bramką być, a nie asekuracyjnie stać tyćke za linią środkową.


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Intel - 19-05-2011 22:00

Właśnie, a propos tego walczenia w rogu - w pierwszej połowie, przy bramce na 2:1, Foster trochę odpuścił rywala i z tego wynikło podanie do środka, a w efekcie bramka. Oczywiście, powinienem to wybić, ale do takiej sytuacji dojść nie powinno.


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Foster - 19-05-2011 23:26

Nie odpuścił, tylko po prostu nie zdążyłem za nim, nie jestem w stanie zablokować każdego zawodnika, gdy lata po całym boisku. Gdybyś był ustawiony tak jak napisał Rud nie mielibyśmy o czym teraz rozmawiać. I na przyszłość, Intel ustawiaj się właśnie tak, a nie chowaj się do bramki.


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - sebos_krk - 19-05-2011 23:30

Moim zdaniem przy dośrodkowaniu asekuracja bramkarza w postaci dodatkowego gracza na linii bramkowej to dobry pomysł. Sam to Intelowi radziłem, a przekonał mnie do tego Adis. Jedyne co to przy tym bodajże drugim golu Intel się cofnął za bardzo za linię i za blisko GK, ale sam zamysł był ok. Pamiętajcie, że jeśli ktoś będzie stał "metr" przed bramką to bardzo naraża się na samobója. Zaś pilnowanie krótkiego rogu razem z bramkarzem jest niepotrzebne, no chyba, że napastnik zamierza na siłę się wepchać.
Jednakże to wasz zespół, więc każdy ma swoją taktykę i własne rozwiązania. To dopiero pierwszy mecz, więc spokojnie 8-)


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Kosma - 19-05-2011 23:42

sebos_krk napisał(a):Jedyne co to przy tym bodajże drugim golu Intel się cofnął za bardzo za linię.

Trochu racji jest. Jeśli już chciał bronić ze mną linii, powinien być prawie całym obwodem na zewnątrz tejże, żeby w razie czego łatwiej uciec i nie dać się wbić.
Chociaż ta taktyka ma taki minus, ze przesuwający się bramkarz może zostać zblokowany przez stopera (minimalna kolizja wystąpiła i tu).

Ja bym się skłaniał ku opcji, żeby CB stał wówczas tycio przed linią, żeby bronić, a jednocześnie móc wystartować, czy zrobić miejsce gk. A jak jest zagrożenie swojakiem, to puszczamy klawiaturę i bezwładnie stoimy Smile To mówi ekspert od gry we własnym polu karnym <niesforny>


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Foster - 20-05-2011 07:49

Zagrożenie swojakiem jest praktycznie przy każdej akcji rywala, gdyż wystarczy, że piłka się źle odbije i gol.

Z początku uważałem, że Intel dobrze robi stojąc tam na linii, jednak teraz jestem przeciwny temu, nie z powodu wczorajszej bramki. Samo to ustawienie ma jakieś plusy, bo przecież obaj zasłaniają większość bramki, jednak gdy np. Intel jest tak głęboko cofnięty to nie ma możliwość by wyskoczył przed zawodnika, przeciął podanie i rozpoczął kontrę. A z kolei gdy obrońca stoi gdzieś na wysokości pierwszego słupka (nie przy samym słupku, a trochę dalej od niego) ma idealną pozycję by przeciąć wszystkie idące "dośrodkowania".

Zobaczymy, jak to wyjdzie w następnym spotkaniu. Jest jeszcze inna możliwość ustawienia składu, no ale najpierw sprawdźmy to wyżej przeze mnie zaproponowane.


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - sebos_krk - 20-05-2011 07:54

Wiewior napisał(a):E: ekipa Primavery rzuciła propozycję poniedziałek 20
Cytat:Chyba może być.
Dobry termin imo.


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Kosma - 20-05-2011 12:16

Foster napisał(a):Wstępne ustalenia sobotą bądź niedziela po 21, mam nadzieję ze pasuje?

Wolałbym niedzielę, ale w sobotę też się urwę.


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Adis - 20-05-2011 13:06

Jako "spec" od bronienia na linii pozwolę sobie dodać, że Intel przy drugiej bramce popełnił dwa błędy - pierwszy - on broni długiego słupka i nie ma prawa tamtędy puścić gola, a drugi za późno wystartował z linii i zaczął skracać kąt - dopiero w momencie strzału, a powinien to był zrobić znaaacznie wcześniej. Sorry Paweł :*

Ponadto dodałem w pierwszym poście tego tematu bramki z naszych meczów do obejrzenia na YouTube, zawsze to łatwiej jak w jednym miejscu będą. Smile


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Angelito - 20-05-2011 17:54

sebos_krk napisał(a):
Wiewior napisał(a):E: ekipa Primavery rzuciła propozycję poniedziałek 20
Cytat:Chyba może być.
Dobry termin imo.

RedCafe A vs FCInter Primavera - poniedziałek 20:00
proszę kadrę o potwierdzenie przybycia


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - kaka - 21-05-2011 08:28

Jestem.


Re: Reprezentacja Redcafe - Haxball - Foster - 21-05-2011 10:49

RealMadryt.pl Castilla vs RedCafe B

Niedziela 22:00